מרשמלו בוקר טוב, ראשית אני מחזקת את ידך, אני מקווה שתמשיך

לכתוב כאן. שנית, אני חושבת שמערכת השלג האחרונה וזאת שלפניה צריכה ללמד אותנו שלחזות מזג האוויר בישראל היא מלאכה קשה נורא. אני חושבת שאין צורך לצאת בהצהרות שבועיים לפני הארוע שהשלג ייערם, יחסום צירים ושתהיה סופת המאה. אני מאמינה שזה מה שראית במפות נכון לאותם ימים. אבל כולנו יודעים שהמפות משתנות מעדכון לעדכון ומיום ליום, כך שאין צורך לצאת בהצהרות בומבסטיות. אנשים נערכים, מתכוננים, מתרגשים ומצפים ללבן. תמיד, אבל תמיד, כדאי לסייג או לא לתת את מלוא המפה במלואה. תמיד להשאיר את הדובדבן לקראת כניסת המערכת. זו דעתי. מלבד השלג שלא ירד בבירה, בהחלט היה כאן חורף אמיתי שכלל רוחות עזות, קור, ערפל והמון המון גשם. זה מה שחשוב בסופו של דבר. בסופו של יום, הלבן הזה יפה רק כשהוא יורד ושאף אחד לא דורך עליו והורס את יופיו. לאחר מכן המראה בעיני אפילו מכוער ולא נקי. שבוע טוב ובשורות טובות

בוקר טוב ותודה על דברייך.יש לציין

שאם הייתי נותן תחזית על פי המפות שראינו ורק על פיהן לא הייתי יכול לומר לפני שלושה שבועות את המלה שלג.שלג ירד ואפילו בעת כתיבת שורות אלו יורד בגוש עציון.אתמול נערם כ8סמ שהחזיקו עד הערב.זה לא 30 אך זו מערכת שלג שנצפתה הרבה לפני המודלים.יש דרך ללכת על פי המודלים בלבד לשלושה ארבעה ימים ומי שרוצה יכול להקשיב לחזאי השירות שהם העלי נסיון רב .כעת בואו נחשוב מחדש אם אומר שתהיה מערכת שלג בעוד כשלושהשבועות ותהיה ,ולא אנקוט במס סמ צפויים זה לא יהיה הישג?אז נכון שאם הייתי זהיר יותר הייתי אמור לומר שיתכן או אולי יהיה שלג שאולי יערם ואולי יהיה קל.לא זו דרכי.שימי לב שלא זזתי מהתחזית גם לאחר 19 פעמים שהמודלים זזו ממנה והכחישו עצמם.מערכת שלג הייתה ונצפתה שלושה שבועות לפני.טעות הייתה לי ולא למודלים כשחישבתי לא נכון את השפעת האינוורסיה שגרמה לכך שלא תתקיים התחזית במאת האחוזים.יום טוב לך ולכל הגולשים היקרים.החורף לא אמר את מילתו האחרונה בלשון המעטה.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אוהב שלג
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר