הפסקת טיפול תרופתי

לאחר 3 שנות טיפול בקונקור 2.5 מ"ג ליום התייצב הל"ד שלי והערכים נורמליים עד נמוכים. ידוע לי שאין להפסיק נטילת חוסמי בטא בבת-אחת, על כן הפחתתי על דעת עצמי את המינון ל-2.5 מ"ג כל 48 שעות ב-3 השבועות האחרונים. הערכים – כמעט ללא שינוי. דוגמאות : בוקר: 109/62 דופק 77 ערב: 112/61 דופק 83 - עם קונקור בוקר: 95/56 דופק 72 ערב: 112/72 דופק 90 - עם קונקור בוקר: 105/60 דופק 65 ערב: 125/70 דופק 88 - בלי קונקור בוקר: 115/66 דופק 78 ערב: 113/73 דופק 104 – בלי קונקור. ערכים אצל רופא המשפחה: 130/80 – כמעט בקביעות (+ - 5 מ"מ כספית). אני בת 54 ולוקחת תרופות נוספות: קונטרולוק, מיקרופירין 0.75, אוויסטה, ליפידל 20 מ"ג ותוסף סידן – קלטרייט פלוס D 600-1200 מ"ג. (לא אתפלא אם ל"קוקטייל" הזה יש תפקיד כלשהו בהורדת ל"ד). שאלתי: האם ואיך להמשיך בהפחתה הדרגתית של הקונקור ומתי אפשר להפסיק לגמרי (אדאג למדוד ל"ד בקביעות כמובן)? תודה מראש.

הפסקת טיפול תרופתי

גברתי הנכבדה, לאור ממצאי לחץ הדם שאת מוסרת לי הרשי לי לפקפק בקביעה שאת סובלת מיתר לחץ דם. אם אינך חולת לב אין כל בעייה להפסיק את הטיפול בקונקור בבת אחת. לאחר מכן תעקבי בביתך אחרי לחץ הדם (בתנאי שיש לך מכשיר אמין לפחות על הזרוע ולא במרפק) ורק לפי ממצאים אלו תוכלי לבדוק אם לחץ הדם שלך עולה ואת זקוקה לטיפול. כל הקוקטייל שאת נוטלת אינו מוריד את לחץ הדם. אספירין מוריד את הנטייה לקרישיות יתר, אוויסטה שומרת על צפיפות העצם וקרוב לוודאי גם מורידה את הסיכון לסרטן השד. סידן אמנם יעיל ליתר לחץ דם אבל לא במינון שאת מקבלת.

תודה פלוס

תבורך ! (אנחת רווחה). ל"ד גבוה היה תאורך תקופה לפני כ-3 שנים ואז נרשמה לי התרופה. יתכן שהל"ד הגבוה דאז היה בכלל משני, אך לא הומלץ לי לבדוק זאת בשעתו (חוץ מזה שרופא המשפחה שלי שמרן בן שמרנים). לאור זאת, כל כמה זמן אתה ממליץ לי למדוד ל"ד לאחר הפסקת הטיפול? שבועית? חודשית? ושוב תודה.

מעקב אחרי לחץ הדם

גברתי הנכבדה, אני ממליץ שבתחילה תמדדי יום יום למשך כשבועיים ולאחר שלחץ הדם ישאר תקין תוכלי למדוד פעם בשבוע למשך מספר שבועות ואח"כ פעם בחודש.

ושוב - תודה רבה !

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
יתר לחץ דם
בחר
בחר