ל.ד. וכליות

ל.ד. וכליות

ד"ר טראוב ופרופ' בונר שלום! בהריוני הקודם רעלת הריון ואי ספיקת כליות, וערכי ל.ד. שנשמרו בסביבות 140/80 באמצעות אלדומין עד ליילוד בשבוע 38 (לידה טבעית) אני בשבוע 26 להריוני השני. סובלת מהידרונפרוזיס בינוני מימין וחמור משמאל (תפקוד כליה תקין). ערכי ל.ד. מתחילת ההריון ועד לתחילת חודש אפריל בסביבות 65-70 / 115-120. בתחילת חודש אפריל עליה לערכי 70-75 / 130-135 היום הגיע ל.ד. שלי ל 158/69 (במדידה חוזרת בזרוע השניה 154/76). כעת הוא ירד ל-140/75. אינני נוטלת אלדומין בשלב זה מאחר ול.ד. לא היה כ"כ גבוה קודם לכן. האם יש דרך להביא לירידה בל.ד. ללא תרופות? אני נחה בשכיבה-ישיבה, וברגליים מורמות, ודואגת לשתות הרבה. עוד משהו שניתן לעשות?
Anonymous

לחץ דם וכליות

לנילי שלום! שלוש שאלות חשובות אינן ברורות לי: בת כמה את, היכן את גרה ומה היה לחץ הדם בין ההריונות? נהגת בסדר גמור עד כה והעליה הקלה בלחץ הדם כשלעצמה לא מדאיגה אותי, אך בצירוף לבעיה הכלייתית אין ספק שעלייך לנהוג בזהירות ולפנות בהקדם האפשרי למכון נפרולוגי במרכז רפואי (רצוי אחד שיש לו מרפאה מיוחדת ליתר לחץ דם בהריון) לבדיקות ומעקב.
Anonymous

תשובות לד"ר טראוב

אני בת 24. אין לי יל"ד שלא בהריון. אני במעקב נפרולוגי חד שנתי מאז ילדותי (רפלוקס וניתוח ראימפלנטציה דו צדדית בגיל 4) ובהריון המעקב הוא חודשי. (פרופ' רפפורט, מרפאות החוץ "רמת מרפא". אני גרה באזור ראש העין. אשר ליל"ד - היום אחה"צ בקופת החולים, נמדד לי ל.ד. של 174/90, שירד שוב בעקבות מנוחה. אני מניחה שהשלב הבא הוא אכן ליטול אלדומין גם בהריון הזה?
Anonymous

תשובה נוספת לנילי

אני מתנצל על האחור, פשוט לא שמתי לב לקיום שאלה נוספת. לגופו של עניין, טוב שאת במעקב נפרולוגי, אולם נראה לי שכעת המעקב צרית להיות יותר תכוף מאשר פעם בחודש. אגב, מרפאה מיוחדת למעקב וטיפול ביתר ל"ד בהריון באיזור שלך נמצאת בביה"ח בילינסון.
Anonymous
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
יתר לחץ דם
בחר
בחר