לחץ דם בגיל צעיר

שלום!! אני בן 17, ולפני כחודשיים גילו אצלי במקרה יתר לחץ דם. מאז נבדקתי אינספור פעמים, וההסבר היחיד ללחץ הדם שהרופא הציע הוא מסיבות תורשתיות. לחץ הדם שלי נע בין 155\85 - 170\95 בדרך כלל. בכל אופן, הרופא רשם לי נורמיטן 50 מ"ג וציווה עלי לקחת את התרופה בכל יום בשעות הבוקר לפני האוכל. שאלתי היא כזאת: 1. האם העובדה שכבר בגיל כזה יש לי יתר לחץ מצביעה על משהו מיוחד? 2. האם הגיוני שאתחיל לקחת נורמיטן בגיל כה צעיר? 3. לאיזה ערכים של לחץ דם עלי לצפות עם לקיחת הנורמיטן, כלומר מהי היעילות של התרופה. האם תרופה שכזו מסוגלת להוריד את לחץ הדם ללחץ דם תקני או קרוב לזה של 120\80. 4. במידה ומישהו מתמצא בנושא - אני מעוניין לשרת ביחידה קרבית, ואני מעוניין לדעת אם הצבא מייחס חשיבות ללחץ דם בערכים כאלו, האם הדבר משפיע על הפרופיל??? בתודה מראש תומר_ג
Anonymous

יתר לחץ דם בגיל צעיר

לתומר שלום וחג שמח! קשה לי לתת תשובה חד-משמעית מבלי להכיר אותך או לפחות עוד מספר פרטים, כגון: האם גם אחד או שני ההורים סובלים מיתר לחץ דם, מחלות לב או אחרות, איזה בדיקות נעשו לך עד כה ומה תוצאותיהן, באיזו תדירות נמדד לחץ הדם ולאיזה אורך של תקופה, מה הגובה והמשקל שלך, וכו'. באופן כללי ניתן לומר שלחץ דם גבוה עלול להתחיל במקרים רבים למדי בגיל צעיר ובמקרה כזה הייתי מציע את הדברים הבאים: א. למדוד את לחץ הדם והדופק פעם בשבוע או שבועיים לאחר מנוחה של 5-10 דקות והמנעות מעישון במשך חצי שעה, בישיבה, עם המרפק מונח על משטח תומך; ב. לבצע בדיקות בסיסיות (שתן, דם לכימיה וספירה, א.ק.ג.); ג. לעשות, במידת האפשר, רישום לחץ דם של 24 שעות (כל 15-20 דקות) בעזרת מכשיר אוטומטי. ד. בהסתמך בתוצאות הבדיקות הנ"ל ובמידת הצורך, להתחיל בטיפול בנורמיטן ותוך כדי טיפול לעקוב אחר לחץ הדם פעםם בחודש. כמובן שבצה"ל קיימים סעיפים של יתר לחץ דם שלא כולם פוסלים מחיל קרבי, אך פוסלים מחילות כגון צנחנים, טייסים, וכו'. יחד עם זאת, הוועדה הרפואית היא זאת שקובעת לפי תקנות צה"ל ולא לפי נתונים אחרים ובד"כ גם אחרי הגיוס אפשר לבקש להופיע בפני ועדה רפואית נוספת, להצהיר שאתה מעוניין להעלות את הפרופיל ואז ינסו ללכת לקראתך אם מבחינה רפואית הדבר ניתן.
Anonymous
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
יתר לחץ דם
בחר
בחר