שינוי מינון

שינוי מינון

אני בן 58 ,BMI30 צועד 6 ימים בשבוע שעה בכל יום מזה חצי שנה. עד לאחרונה טופלתי בתרופות הבאות נורמיטן 25 מ"ג ,לוטן פלוס, נורווסק 5 מ"ג, לוריוואן , סימבסטטין 10 מ"ג ומיקרופוירין 75 .לחץ הדם היה בממוצע בתחום ה 130/80. לאחר תקופה של חודש בה שכחתי לקחת את הנורוואסק ולחץ הדם היה באותה תקופה בממוצע 150/85, חזרתי לרופא לביקור שיגרתי והוא החליט לשנות את תמהיל התרופות ל: נורמיטן 25 מ"ג , לוטן 50 מ"ג, דיזוציאזיד 25 מ"ג, סימבסטטין 10 מ"ג ,לוריבאן ו מיקרופירין 75, השינוי נעשה לפני כ 10 ימים.ועכשיו נמדד לחץ דם ממוצע די דומה, השאלות הן: 1. מה הועילו חכמים אם לחץ הדם כמעט ולא השתנה. 2. האם אני לא לוקח יותר מידי תרופות? 3. מה הסדר הנכון ללקיחת התרופות? תודה

שינוי מינון

ליוסי שלום! ברצוני לענות לפי הסדר, אבל לגבי שאלה מס' 1 זה לא ניתן, כי: א) מה זה "לחץ דם די דומה"? דומה למה? כמו כן "לחץ הדם כמעט ולא השתנה" - לעומת מה? ב) "מה הועילו חכמים" - מי החכמים? באשר ליתר השאלות: מס' 2: יתכן שאתה נוטל יותר מדי או לא ממש את התרופות הרצויות. נראה לי שאפשר להפסיק את הנורמיטן אם הוא ניתן רק לצורך הורדת לחץ הדם. מס' 3: הייתי ממליץ לקחת את כל התרופות בערב פרט לדיזותיאזיד, אותו עדיף לקחת בבוקר.

שינוי מינון

תודה על התשובה לגבי ההשגות שהעלית 1. די דומה הכוונה בערך 150/85 לגבי מה הועילו חכמים , הכוונה עם כל שינויי המינון והתקופה הארוכה בה לקחתי תרופות לחץ הדם כמעט ולא השתנה לאורך התקופה התחלתי עם 140 על 80 ולכל אורך התקופה זה היה 130 על 80 בממוצע. אודה להתייחסותך

שינוי מינון

למעשה אינני רואה שינוי בטיפול, חוץ מנורווסק שממילא לא לקחת אותו. לחץ דם 130/80 הוא ל"ד תקין, בעוד ממוצע של 150/85 הוא קצת גבוה (לא מאוד). יש להניח שבלי התרופות לחץ הדם יהיה יותר גבוה. על יתר השאלות עניתי קודם.

שינוי במינון

בתשובתך כתבת שלדעתך אני נוטל יותר מידי תרופות ואולי לא את הרצויות. אשמח לשמוע את דעתך והמלצתך. בברכה

שינוי במינון

קרא טוב לפני שאתה מוסיף שאלות. כתבתי לך שאת הנורמיטן ניתן להפסיק בתנאי שהוא משמש אצלך רק להורדת לחץ הדם (בהרכב התרופות שאתה מקבל הוא לא תורם). לגבי יתר התרופות עליך להתייעץ עם רופא שמכיר אותך.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
יתר לחץ דם
בחר
בחר