הרפס ויל"ד

הרפס ויל"ד

שלום פרופ' יודפת קראתי כתבתך על חקירת קשר בין הרפס ליל"ד. אני בן 55, מטופל בכדורים נגד יל"ד, עם טרשת עורקים ולאחר צינתור (לפני שנתיים). מעבר לטיפול בכדורים - התחלתי לפני כחודשיים נטילה של ויטמין C 500 ותוסף מגנזיום 200. אני סובל מרגישות לקור שמעלה לח"ד מיידית - הן בחורף והן בקיץ (בחשיפה לקרור המזגן). רוב הזמן לח"ד שלי מאוזן, אך יש ימים כמו היום של עלייה גבוהה. להלן "הסיפור": לפני 3 ימים נוצר אצלי בשפתיים - פצע הרפס. היום הרגשתי חוסר יציבות בהליכה ובבדיקה לח"ד היה 100/170. זאת למרות נורבסק, דיזותיאזיד וקרדילוק שאני לוקח. האם ייתכן שיש קשר בין עליית לח"ד לבין התפרצות ההרפס (שלא טופל)? האם ייתכן שיש קשר לפטרת אצבעות הרגליים? - גם היא החריפה אצלי לאחרונה. אודה לך על תשובתך. דדי

הרפס ויל"ד

לדדי שלום! לא ברור לי על איזו כתבה של פרופ' יודפת מדובר. ידוע לי שפרופ' יודפת סיכם באתר שלנו עבודה של צ'נג מבוסטון אשר נעשתה בעכברים ואשר טענה שנגיפי הרפס מקבוצת CMV עלולים להיות גורם ליתר לחץ דם. את המאמר המלא תוכל למצוא בלינק הבא: http://www.plospathogens.org/article/info%3Adoi%2F10.1371%2Fjournal.ppat.1000427 נוסף על כך הופיעה לאחרונה עבודה מבית החולים בנהריה שבה נטעו שנגיף CMV עלול לתרום להופעת יתר לחץ דם הריוני אצל נשים. באשר לשאלותיך האישיות התשובות הן שליליות: לא הרפס בשפתיים ולא פטרת ברגליים מהווים סיבה לעליית לחץ דם, אבל כפי שהדגשתי לא פעם גם בפורום זה, כל תחושת אי-נוחות עלולה להביא לעליה זמנית קצרה בלחץ הדם.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
יתר לחץ דם
בחר
בחר