הבדל בין תרופה אתית לגנרית

שלום לכם קראתי שיש לעיתים הבדלים בין תרופות מקור לגנריות במחלות מסויימות [ דכאון צרבת ]ובנייהם יתר לחץ דם. האם זה נכון מחקרית/ סטטיסטית בקשר ללחץ דם? אני עם לחץ דם נפרולוגי הוחלפה לי תרופה ללוטן 50 [אחרי שנים שלקחתי טייטריס 2.5 מ"ג.] האם תרופת המקור אוקסאר היא יעילה יותר? אני מעוניינת לקחת את היעיל ביותר, גם אם יעלה לי יותר. אני מחפשת דעה נוסםת ומידע מהימן, ושואלת את דעתכם המקצועית. תודה מראש על התשובה

הבדל בין תרופה אתית לגנרית

לנועה שלום! הן באוקסאר והן בלוטן החומר הפעיל הוא מלח אשלגן של לוסרטן, כך שהפעילות מבחינת לחץ הדם אמורה להיות זהה. לפעמים יש הבדלים בין התרופה המקורית לתרופה גנרית, אם היצרן של התרופה הגנרית אינו מקפיד כראוי על המינון בכל כדור או אם מדובר במלח שונה של אותה תרופה. כמו כן יתכנו הבדלים בתופעות לוואי בגלל החומר שמוסיפים להשלמת גודל הכדור. נראה לי שאין הבדל משמעותי בין לוטן לאוקסאר. אבל מה זה "לחץ דם נפרולוגי" ומדוע בכלל צריך להחליף את הטריטייס?

שלום ד"ר טראוב

אני מאובחנת כבעלת יתר לחץ דם כ 20 שנה [בת 40] לאחר בדיקות [ כולל צינתור של עורק הלב-כליה, שלא היה סתום ] כליה שמאל שלי מתפקדת פחות טוב. כתוצאה מכך, ישנו עומס כליייתי שגורם לרנין להיות מופרש ברמה גבוהה, מה שגורם ללחץ הדם הגבוה. טופלתי ב טיטרייס מעכב ACE ועכשיו לוטן חוסם קולטנים אנגיוטסין 2, וממה שאני מבינה, שניהם מביאים לירידה בלחץ הדם, רק עובדים על שלב אחר בתהליך שגורם לו לעלות. רופא נפרולוג שלי [ זה כ 15 שנה] החליף לי. אני לא יודעת אם בגלל הרקע הכלייתי, יש עדיפות לאחד מהם, אני משערת שהנפרולוג חושב שכן. אשאל אותו. יותר מאשמח לשמוע את דעתך המלומדת. תודה נועה

שלום!

בנוגע למה את רוצה את דעתי?
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
יתר לחץ דם
בחר
בחר