דיזותיאזיד ועור יבש?

בבדיקה אצל רופאת עור, עקב יובש נוראי בעור בכל הגוף שלא חולף עם משחות אינטנסיביות, עלתה השערה שאולי נטילת דיזותיאזיד (12.5) להורדת ל"ד "אשמה" בכך. אמנם גם לגיל (+60) יש חלק בזה, אבל עד גבול מסויים, ויש מיתאם כלשהו בין תקופת הנטילה של דיזותיאזיד להחמרה ביובש העור... מה דעתך המלומדת? בעבר לקחתי קרדילוק 2.5 והיה מצויין. רופאת המשפחה די מתעקשת על דיזותיאזיד למניעת ארוע מוחי בעיקר (לא שיש במשפחתנו תקדימים).

דיזותיאזיד ועור יבש?

לדיליה שלום, תרופה זאת יכולה לגרום לתופעות בעור כולל פריחות שונות בעיקר בחשיפה לשמש.זה נכון שהשפעת הטיפול בחוסמי בטה (כולל קרדילוק, נורמיטן וכו') על הורדת הסיכון לאירועים מוחיים היא קטנה יותר מהשפעת יתר משפחות התרופות נגד יל"ד. ליתר ביטחון, כדאי להפסיק את הטיפול בדיזותיאזיד לשבועיים ולראות אם התלונות בעור ייעלמו. יש כיום תרופות מצויינות אחרות לטיפול ביל"ד ואני בטוח שרופאת המשפחה שלך מודעת לקיומם.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
יתר לחץ דם
בחר
בחר