חוסר איזון לחץ דם

שלום אמא שלי מטופלת מזה זמן רב ליתר לחץ דם אך לאחרונה ישנה תופעה של פיקים חדים בלחץ הדם (מידי מספר ימים)שיכולים להגיע עד 190-100 ותמיד בשעות הערב.כתוצאה מכך הרופאה המטפלת שינתה את הטיפול התרופתי מספר פעמים וכעת היא מקבלת : בבוקר diovan 80 mg וחצי כדור DISOTHISIDE בצהריים כדור AMLOD 5MG ובערב כדור נוסף של diovan 80 למרות זאת עדיין בשעות הערב יש ארועים של עליה פתאומית ועכשיו הרופאה בקשה להוסיף CADEX 1MG. יש לציין שבזמן הפיק היא לוקחת חצי כדור נוסף של דיזותיאזיד ולעיתים אפילו חצי קפטופריל נדרש. רציתי לדעת מה דעתך על השילוב התרופתי ומה ניתן לעשות כדי להתגבר על הבעיה. סליחה על השאלה הארוכה אך אנחנו די אובדי עצות.

חוסר איזון לחץ דם

שלום לך! חבל שלא ציינת את הגיל של אמך. על כל פנים, שילוב התרופות נראה לי בסדר, אבל אינני רואה צורך בהוספת הקדקס ובוודאי לא הקפטופריל בגלל הקפיצות בלחץ הדם. הטיפול ביתר לחץ דם צריך להיות אחיד וללא תוספות או הפחתות לפי עליות או ירידות זמניות בערכים הנמדדים. אני מציע לא להתרגש יתר על המידה מן "הקפיצות" האלה ולהפסיק למדוד את לחץ הדם כל הזמן. לדעתי מספיק למדוד פעם בשבוע, בבוקר ובערב באותו יום, פעמיים בכל הזדמנות, ולערוך רשימה מסודרת במשך 2-3 חודשים. עם הרשימה רצוי לפנות לרופא המשפחה כדי שיחליט אם יש צורך בשינוי בטיפול. לחילופין, אפשר לבצע ניטור אוטומטי של לחץ הדם משך 24 שעות ("הולטר" לחץ דם) כדי לברר אם ומתי קיימות "קפיצות" בלחץ הדם.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
יתר לחץ דם
בחר
בחר