הוספה זמנית של תרופה להורדת ל"ד

שלום ד"ר יודפת. עידנים שלא נעזרתי בך, וזה אומר שלחץ הדם שלי מאוזן לתפארת מדינת ישראל. בעבר - קרדילוק, לאחר מכן הוסיפו דיזותיאזיד וכיום, מזה שנה וחצי - רק דיזותיאזיד 12.5 מ"ג, עדיין לאותה תפארת. סוף הקדמה. התחלתי לקחת רדוקטיל וכבר ביום הראשון עלה לי לחץ הדם, דבר שהיה צפוי על פי ההנחיות והכתוב ברחבי הרשת. עדיין בטווח ה"נורמלי, אבל בהחלט עלו 2 הערכים. אם הנורמה שלי לאחרונה היתה בסביבות 110/60, הרי היום נמדד 135/80. העניין הוא, שאני מרגישה גם פלפיטציות וסוג של "היפר". כל התופעות הנ"ל הופיעו גם בפעם אחרת שניסיתי את הרדוקטיל, אבל בחרתי שלא להמשיך בגללן. הפעם אני נחושה "ויהי מה" (מטבע לשון טרנדי)להמשיך לפחות חודש. וכאן באה שאלתי: אם אוסיף לדיזותיאזיד שוב 2.5 מ"מ של קרדילוק ש"במקרה" נמצא עדיין ברשותי ובתוקף, יהיה לדעתך טוב ליהודים? רופאת המשפחה שלי תוכל להשיב לי רק ביום שלישי, והייתי רוצה להרגיש כרגיל וגם לדעת שלחץ הדם לא יעלה יותר. מאז שיחתנו האחרונה כאן "גדלתי", ואני בת כמעט 63. ברקע COPD קל, 3.5 שנים ללא סיגריות, ואי אלה בעיות גסטרו לא רלוונטיות לענייננו. דעתך תמיד היתה חשובה לי והפעם לא כל שכן. שבת שלום:-)

הסליחה בפנים

ברור לי שהייתי צריכה לכתוב פרופ', ואין לי מושג למה טעיתי. אתך הסליחה.

הוספה זמנית של תרופה להורדת ל"ד

שלום לך, בשלב הנוכחי לחץ דמך תקין ואינני רואה כל צורך בהוספת תרופה. תוכלי להוסיף את הקרדילוק אם לחץ הדם יעלה בהמשך. במחקר שפורסם לאחרונה נמצא שרדוקטיל קשור בעליית הסיכון למחלת לב ואירוע מוחי. ה - FDA האמריקאי בוחן מחדש את השימוש בתרופה זאת ועצתי לא לקחתה ולחכות להחלטת ה - FDA.

תודה רבה

גם על האינפורמציה שבסוף תגובתך. חשוב. מאידך, ה-BMI שלי עלה ל-28 ורמת הגלוקוז שלי בעלייה, טיפ טיפה מעל הנורמה. בריאה כנראה לא אמות... ;-)
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
יתר לחץ דם
בחר
בחר