לחץ דם גבוה

לחץ דם גבוה

שלום אמא שלי בת 57 סובלת מיתר לחץ דם, עד לפני חודש היתה מטופלת בפנדיל 10 מ"ג בעקבות אשפוז של דלקת ריאות בבית החולים שינו לה את הכדור לטריטס 5 מ"ג המצב היה תקין בבית החולים כי נתנו לה גם אשלגן ופוסיט, לפני כמה ימים הרופאת משפחה אמרה להפסיק את האשלגן ופוסיט אם הלחץ דם תקין, מאז כבר 3 ימים יש לה לחץ דם סיסטולי גבוה, 1) יש אפשרות לשלב את הטריטס עם פנדיל? 2) והאם יש קשר בין הלחץ דם גבוה להפסקת האשלגן והפוסיט? הלחץ דם שלה מגיע ל 178/78 167/65 או 178/70, 3) אפשר לקחת פנדיל בערב? הבעיה שכל זה קרה בשישי שבת ואין רופאה, 4) מתי הערכים גבוהים בוקר או ערב? 5) באיזו יד זה יותר אמין? אני מודה לך על תשובה

לחץ דם גבוה

לרחלי שלום, לא ברור לי מדוע נתנו לאמך אשלגן ומדוע קיבלה טיפול בפוסיד שהיא תרופה להוצאת נוזלים אבל יכולה להוריד גם את לחץ הדם. מכל מקום, אין כל הצדקה לטפל בתרופה זאת במקרים של יל"ד כמו של אימך. יתכן מאד, שהפסקת הפוסיד (ולא האשלגן) גרמה לעלייה בלחץ הדם. אני מציע להוסיף לטריטייס תרופה משתנת בשם דיזותיאזיד והיא נמצאת בכדור אחד עם טריטייס בשם טריטייס קומפ. או רמיפריל פלוס. אפשר לקחת פנדיל בערב אבל אני מציע שתחכו ותראו את השפעת הכדור המשולב. לחץ הדם באופן טבעי הוא גבוה בבוקר ויורד לקראת הערב אבל יכול להיות ההיפך בחולי יל"ד מטופלים אם התרופה שנלקחת בבוקר אינה משפיעה מספיק. עדיף למדוד את לחץ הדם ביד הדומיננטית. לפרטים נוספים תוכלילהיכנס לחלק שמיועד לציבור לאתר שלנו דרך "קישורים" למעלה.

לפרופ' יודפת

קודם כל אני מאוד מודה לך על התשובה זה עזר לי מאוד אימי קיבלה פוסיד בגלל שהיו לה מים בריאות עקב שתיה מרובה(אני חושבת שזו הסיבה) ביחד עם דלקת ריאות והאשלגן בגלל שהנתרן בדם היה נמוך בקשר לפנדיל עם טריטס אין בעיה ביניהם? פנדיל בוקר וטריטס ערב אני מצטערת שאני שואלת שוב כי את התשובה לשאלה הזו לא מצאתי בתשובתך אני מודה לך מאוד יישר כוח

תשובה

רחלי שלום, ניתן לקחת טריטייס עם פנדיל אבל כפי שהצעתי עדיף לקבל טריטייס עם דיזותיאזיד ולעקוב אחרי לחץ הדם. תגובה מלאה לטיפול מקבלים לרוב אחרי לפחות שבוע ואפילו יותר.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
יתר לחץ דם
בחר
בחר