היתי שמחה לשמוע עצה /עזרה של אנשים עם ניסיון בתחום......תודה מראש לכול העוזרים.....(זה דחוף לי...)

טוב תירא אני עולה לכיתה י' ומחלקים אותנו למגמות ויחידות לימוד.....על פי הממוצע של במתטמתיקה(95) רוצים לשים אותי ב-5 יחידות אבל אני לא רוצה כי אני פוחדת מאוד להעמיס עלי ואז אני אשבר וירים ידיים.... אני פוחדת לעשות 5 מתמטיקה בגלל שאני עושה 5 אנגלית 5 ביולוגיה(חובה) ו-5 ערבית אז אני פוחדת גם 5 מתמטיקה כי אני פוחדת להעמיס עלי יותר מידי קושי ובעתיד אני לא רוצה מצהשו שקשור למתמטיקה ואני מבולבלת אם ללכת ל-4 יחידות מתמטיקה או להשאר לפי השיבוץ של המורה ב-5..... בקשה מי שיודע כבר איך זה ויש לו תשובה בשבילי אני אשמח...אני פשוט לא יודעת מה לעשות אין לי ניסיון בתחום ואני נורא פוחדת מכל הסיפור הזה של בגרויות למרות שאני מאוד מאוד משקיעה בלימודים ואני עם ציונים מעל90 וממוצע של תעודה של 93.5 ואנילומדת ומשקיעה ועדיין פוחדת ואני לא יודעת מה לעשות...... ואני חיבת להחליט כדי להגיד למורה עוד לפני תחילת הלימודים בגלל זה אני נוחתת עליכם עם הנושא הזה של הלימודים בזמן הזה(שלא הכי נווח לשמוע עליו במיוחד לא עכשיו שחופש ושוכחים מהדבר הזה) תודה לכל מי שיעזור לי להחליט לגבי מתמטיקה.....(:

5 יחידות או לא להיות

תראי רק את יכולה להכיר את עצמך באמת ולהעריך כמה תקבלי , אבל אם ברור לך שהכיוון שלך בחיים הוא מקצוע שלא ידרוש רמה גבוהה של מתמתיקה כמו:פיסיקה/מחשבים/כלכלה וכו' וגם את מעריכה שההבדל בין הרמות יכול לעבור ציון שלם (10) אז עדיף ללכת על בטוח אבל אם לא 5 יחידות במיוחד במתמתיקה יעזרו לשפר לך את ממוצע הבגרויות ולהתקבל לכל מקום , ממילא אולי תחשבי בכיוון הזה שב-4 יחידות על הטעות הכי קטנה וכבר הבונוס לא כ"כ שווה כשב-5 יש מרווח יותר גדול אב לזאת סתם מחשבה...

בטח ש-5 יח'

אם באמת יש לך ציונים כמו שאת אומרת אז אין לך ממה לחשוש! גם אני עשיתי פול נק' בתיכון: 5 מתמטיקה, 5 אנגלית, 5 פיזיקה 5 כימיה 5 מחשבים ו-5 מוזיקה.....ולא עבדתי קשה....בעצם לא עשיתי כלום כל שלוש השנים...פרט למוסיקה (וזה כי יש להתאמן כל יום). רק שתדעי בחינות הבגרות ב-5 יח' הן בדיחה....כל בחינה שתהיה לך בביה"ס במהלך שנות הלימוד תהיה יותר "קשה" מאשר בבחינת הבגרות!! אני אישית לא מציע לך להגביל את עצמך עוד לפני שניסית. תלכי ל-5 יח' אם את ממש אבל ממש לא מצליחה אז תרדי ל-4. נ.ב אני ישבתי שנתיים על ציון 60 במתמטיקה ובסוף יש לי ציון 99 סופי במקצוע. כמו שאומרים אין דבר העומד בפני הרצון!! ו-5 יח' מעניקות לך ייתרון אדיר על אחרים בכל מה שקשור לקבלה למוסדות להשכלה גבוהה..... בהצלחה!!!

הנה דעתי..

אצלנו היו הקבצות כבר מכיתה ט' ואני וחברה שלי היינו בארבע יחידות. אחרי כמה חודשים וכמה מבחנים לשתינו היה ממוצע של 90 ומעלה ויכלנו לעלות ל-5 יח"ל והיא בחרה לעלות. לא היה מבחן אחד שהיא הוציאה בו מעל 70 והיה לה מורה פרטי והכל...יש הבדל ברמת לימוד בין ה-4 ל-5 למרות שזה אותו חומר פחות או יותר. לפי דעתי זו מעמסה אבל אם את מרגישה שתצליחי לעמוד בזה אז תעשי את זה בס22ה. רק תחשבי אם לא עדיף לך להשלים את היחידה הזאת אחרי הצבא או משו כזה במקום להיות כל התיכון בין ספרי בני גורן למיהם... וזהו-בהצלחה!

לפני הכל - אל פחד!

קודם כל, אני מרגישה צורך לומר לך - אין לך מה לפחד! משום דבר! תראי, הדבר הראשון שנשקף מהמכתב שלך הוא פחד - אולי אם אני אעשה כך אני אצטער... ואולי אם אני אעשה כך אני אצטער.... הרי בסופו של דבר, אין היום דברים בלתי הפיכים, ותמיד נתנת לך ההזדמנות לשפר. גם אם בחרת, והסתבר לך לבסוף שבחירתך מוטעית - תמיד את יכולה לשפר ולשנות. תמיד! תראי, ממוצע הציונים הגבוה שלך עושה רושם שלא תהיה לך שום בעיה ב-5 יח"ל. לומר לך שלא תצטרכי להשקיע? בוודאי שכן. לומר לך שהכל עובר בקלי קלות? בוודאי שלא. בהחלט ישנם מכשולים ובהחלט ישנו קושי, אבל לדעתי (למרות שאיני יודעת הרבה, רק מה שסיפרת) את בהחלט מסוגלת להתמודד עם זה. ויודעת מה? זאת לא צריכה להיות רק דעתי - אלא גם דעתך. הבעיה העיקרית שלך היא שאת דואגת יותר מדי, ומוקדם מדי. הרי אם נניח ותחליטי ללכת ל-5 יח"ל, ונניח שיהיה קשה -הרי תמיד את יכולה לעבור ל-4 יח"ל! אף אחד לא יחזיק אותך ב-5 בניגוד לרצונך! מלבד זאת, אם תעשי את הבגרות בתוכנית החדשה - תוכנית הצבירה - הרי שישנו שאלון (005) שמשותף הן ל-5 יח"ל והן ל-4 יח"ל! כך שאינך מפסידה כלום גם אם התחלת ב-5 ועברת ל-4...! תראי, הרי גם אם תחליטי לקחת 4 יח"ל - תוכלי תמיד להשלים ל- 5 במסגרת אקסטרנית. שוב - הכל ניתן לשיפור ולתיקון. אבל מכיוון שזה יותר קשה מלהתחיל ב-5 ולרדת ל-4, אני באופן אישי ממליצה לך להתחיל עם 5 יח"ל. תחליטי שאת מוותרת - אז תרדי. אבל עכשיו - הכל פתוח! אין לך מה לדאוג.... בסופו של דבר, אם תכנעי עכשיו, תפחדי, ותכניסי לראשך שאת לא יכולה - זה מה שיהיה. לעומת זאת, אם תאמיני בעצמך - ובהחלט יש לך במה להאמין - אני בטוחה שתצליחי! יש לך את כל הנתונים להצליח! ובמקרה שאני טועה... גם טעות זאת ברת תיקון! אל תשכחי את זה! (= אז המון ב"הצלחה... מקווה מאוד שעזרתי לך, ושתלכי בדרך הנכונה ביותר עבורך! מוריה.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מתמטיקה ומדעי המחשב
בחר
בחר