אפשר המלצות ללהקות Doom Metal ?

להקות איכותיות, עדיף להקות וותיקות (וטובות) בתחום, אבל כמובן שלהקות חדשות ואיכותיות יהיו מצוינות :) תודה.

תנסה

paradise lost עד שנת 98 MY DYING BRIDE the gathering אלבום ראשון substance for god (ישראלים אלבום יחידי) amorphis evereve תתחיל בזה... יריב

ההממממממממממ

תודה על Paradise Lost ועל My Dying Bride! אהבתי! גם The Gathering דיי נחמד... אבל אמ... המוזיקה לא נשמעת כל כך כמייצגת את השם Doom... נגיד שיר אחד של דום שאני אוהב שזה Black Sabbath - Paranoid שאני יודע שזה דום... ואממ... אהבתי מאוד את הלהקות שכתבתי למעלה... ואם זה באמת דום "נטו", אז אני יופי, ואני אוהב את זה, ואם זה לא דום "נטו" אז אני אשמח לנסות משהו יותר נטו :) בכל מקרה תודה על ההמלצות.

יש לך טעות בסיסית...

בלאק סאבאת' הם לא להקת דום, הם להקת הארד רוק/הבי, נכון שהם נחשבים לאבות הראשונים שעשו חומר עם גישה דומיסתית אבל הם לא היו דום ממש, השיר פראנוייד הוא לא שיר דום, אם כבר שיר הנושא בלאק סאבאת' עצמו הוא שיר דום. My Dying Bride ו Paradise lost הראשונים הם אלבומי דום/דת'... אתה יכול לנסות גם להקות כמו Tristitia - Crucidiction Winter - Into Darkness Estatic Fear - Somnium Obmutum זה האלבום הראשון של הלהקה והוא שונה לחלוטין מהאלבום שיצא אחריו שנחשב ליותר מוכר. זה חומר מאוד מאוד כבד, אפל ומלנכולי שמאוד מומלץ לשמוע אותו. או אם אתה בקטע של יותר דום/הבי (זו התפתחות ישירה מבלאק סאבאת)... Candlemass - Nightfall למעשה כל אחד מארבעת האלבומים הראשונים... Memento Mori שזה פרוייקט של הסולן של Candlemass Solitude Aeturnus - Through The Darkest Hour St. Vitus זהו בינתיים, האזנה נעימה...

חחחח אחרי שראיתי את האוסף ה"קטן" שלך אני לא מתווכח D:

ברור לי שבלאק סאבאת' הם לא להקת דום, ומה שאמרת לי ידוע. אבל אני מבחין בהבדל דיי ניכר בין שירים של להקות כמו Paradise Lost שנשמעים מעט (!) יותר מלודיים מעט ופחות כבדים, לשירים של להקות כמו Candlemass שנשמעים יותר אפלוליים וכבדים. יכול להיות שפשוט לא שמעתי מספיק שירים :\ אבל ככה זה נראה לי בינתיים. בעצם מה שאני שואל זה האם כולם אותו דום מטאל או שהם נבדלים באיזה דרך מבחינת הסיווג שלהם לסגנון או לתת סגנון כזה או אחר. בכל מקרה, אחלה להקות בסה"כ :)

אפשר המלצות ללהקות Doom Metal ?

להקות איכותיות, עדיף להקות וותיקות (וטובות) בתחום, אבל כמובן שלהקות חדשות ואיכותיות יהיו מצוינות :) תודה.

מה ההגדרה של DOOM METAL?

לא יודע אם יש הגדרה מדוייקת אבל..

דום בעיקרו מאופיין במוסיקה נורא איטית כבדה ומגושמת, ריפים מאוד מאוד כבדים ולרוב שירה מלודית/מלנכולית קנדלמייס סטייל או סוליטוד את'רנוס, אפשר גם להכניס בכיף את הקלין האלוהי של אהרון ממיי דיינג ברייד, כמובן שבלאק סאבאת' הם האבות הרוחניים אם כי רוב המוסיקה שלהם היא לא הכי דומית... יש כמובן את האח היותר כבד של הדום וזהו הדום/דת' (מיי דיינג ברייד, אנת'מה ופארדייז לוסט הראשונים סטייל) והאחות היותר צעירה הלוא היא הגותיק/דום (דה גאד'רינג -לא הראשון וטריסטניה הראשון סטייל)...

חחחח אחרי שראיתי את האוסף ה"קטן" שלך אני לא מתווכח D:

ברור לי שבלאק סאבאת' הם לא להקת דום, ומה שאמרת לי ידוע. אבל אני מבחין בהבדל דיי ניכר בין שירים של להקות כמו Paradise Lost שנשמעים מעט (!) יותר מלודיים מעט ופחות כבדים, לשירים של להקות כמו Candlemass שנשמעים יותר אפלוליים וכבדים. יכול להיות שפשוט לא שמעתי מספיק שירים :\ אבל ככה זה נראה לי בינתיים. בעצם מה שאני שואל זה האם כולם אותו דום מטאל או שהם נבדלים באיזה דרך מבחינת הסיווג שלהם לסגנון או לתת סגנון כזה או אחר. בכל מקרה, אחלה להקות בסה"כ :)

לגבי Paradise

זה תלוי באיזה יום תפסת אותם... או יותר נכון באיזה אלבום. 2 האלבומים הראשונים lost paradise ו- gothic האלוהי הם אלבומים כבדים מנשוא... גותי'ק הוא אלבום מומלץ.

סתם המלצה

תקשיב ל Orphaned Land.... ישראלים ומועלים....דום/דת' ממש נחמד...

עוד המלצה...

Cathedral - Forest Of Equilibrium דום/דת' מאוד איטי ומדכא :) למי שלא מכיר, הסולן של Cathedral הוא Lee Dorrian סולנה הראשון של Napalm Death... אבל רק האלבום הזה באמת טוב, שאר החומר לאט לאט מקבל גוון של רוק אנד רול פסיכודלי משהו...

להקת הדום האהובה עלי זאת anathemaתנסה!!!

תודה לכולם על כל ההמלצות ! אהבתי הכל כמעט :)

שזה בערך אלה: Amorphis Paradise Lost My Dying Bride Anathema Candlemass :)

enjoy man!!!!(:

יש לך טעות בסיסית...

בלאק סאבאת' הם לא להקת דום, הם להקת הארד רוק/הבי, נכון שהם נחשבים לאבות הראשונים שעשו חומר עם גישה דומיסתית אבל הם לא היו דום ממש, השיר פראנוייד הוא לא שיר דום, אם כבר שיר הנושא בלאק סאבאת' עצמו הוא שיר דום. My Dying Bride ו Paradise lost הראשונים הם אלבומי דום/דת'... אתה יכול לנסות גם להקות כמו Tristitia - Crucidiction Winter - Into Darkness Estatic Fear - Somnium Obmutum זה האלבום הראשון של הלהקה והוא שונה לחלוטין מהאלבום שיצא אחריו שנחשב ליותר מוכר. זה חומר מאוד מאוד כבד, אפל ומלנכולי שמאוד מומלץ לשמוע אותו. או אם אתה בקטע של יותר דום/הבי (זו התפתחות ישירה מבלאק סאבאת)... Candlemass - Nightfall למעשה כל אחד מארבעת האלבומים הראשונים... Memento Mori שזה פרוייקט של הסולן של Candlemass Solitude Aeturnus - Through The Darkest Hour St. Vitus זהו בינתיים, האזנה נעימה...

בכללי אתה צודק...

אבל יש להם שירים כמו black sabbath שאמרת או war pigs שאתה יכול לחוש בהם דום. כבר אחרי שאוזי עזב ושדיו נכנס לזירה הם עברו לסיפוני רוק, בגלל קול האופרה של דיו. אולי הם לא להקת הdoom הראשונה, אבל הם בהחלט הלהקה שהשפיעה על להקות הדום הראשונות...
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: forumbot
עבור לפורום:
מטאל
בחר
בחר