האם המוסיקה משפיעה על התנהגות הנוער?

בגירסה המקוונת של מגזין הנוער "מעריב לנוער" מפורסם סקר חצוף ביותר שכותרתו: "האם המוסיקה משפיעה על התנהגות הנוער?" נתעלם לרגע מהאינטלגנטיות של עצם השאלה או מההנחה הסמויה שיש משהו לא בסדר בהשפעת מוסיקה (תרבות!) על אנשים (לא רק בני נוער!) ונעבור לאפשרויות התשובה: * "מאוד משפיעה" * "רק על המופרעים של הרוק כבד" * "רק לטובה" * "רק על חלשי אופי" * "עלי לפחות היא כן משפיעה" * "לא משפיעה בכלל" * "אולי רק באופנה" * "אולי בסגנון הדיבור" אז כולנו שמנו לב לאפשרות מספר שתיים, נכון? אם לא שמנו לב, אנחנו "מופרעים". הגדרה בוטה, מעליבה ומקוממת. בקצה השמאלי העליון של העמוד יש תיבה אפורה: "כתוב לעורך". אז אני כתבתי לעורך והסברתי לו בדיוק מה דעתי על הסקר הקטן שלו. ואני מזמינה את כולכם לכתוב לעורך גם כן. אה כן - ואנשי מעריב לנוער היקרים - לא כל "מופרעי" הרוק הכבד הם בני נוער..!

למה ציפית?

למה ציפית מעיתון הנוער (נוער? ילדים בכיתה ט' כבר לא קוראים אותו) הכי מיינסטרימי שיכול להיות??? העיתון מהלל את תרבות ה MTV-להקות-בנים-בריטני-ספירס-גלגל"צ ושות', ומחשיב את בון ג'ובי והיהודים לרוק הכי כבד שקיים. רק מראה לך (ולכולנו) מה חושבים עלינו בזרם המרכזי של המוזיקה ושל הבכלל: אנחנו יכולים להיות או כבשים שהולכות עם כל העדר אחרי MTV וגרורותיו, או שאנחנו "המפורעים של הרוק הכבד", ואז יש לנדות אותנו לכל החיים ולהזכיר את התופעה המבחילה והמופרעת הזו רק כשעושים סקר על מוזיקה. ואם כבר להיטפל לזרם מוזיקלי, אז למה לא "ה wanabe's של הראפ", "המשוגעים של הדיסקו" או "הערסים של המוזיקה המזרחית" ? אם חושבים על זה, המושפעים היחידים ממוזיקה הם אותם האנשים שכתבו וניסחו את הסקר, המייצגים, לצורך העניין, את כל תרבות הטמטום בהתגלמותה, שכן רק השפעת מוזיקת המיינסטרים עליהם יכלה לגרום להם לכנות קבוצה (די גדולה) באוכלוסייה בתור "המפורעים של הרוק הכבד"...

אולי אם לא תעשו את הדברים הבאים :

1.ללכת עם דיסקמנים 24 שעות ביממה 2.ללבוש חולצות מטאל שחורות (וכאן בא דגש על חולצות עם הסמלים של סלייר ומורביד איינגל , וכל חולצה של קניבאל קורפס!) 3.ללבוש קולרים וניטים (זה לכל הבלאקרים וונביז) 4.ללבוש חולצות עם קוצים מכסף!(כנ"ל) 5.ללכת מכות עם עצמכם ולעשות פוגוים 6.לכתוב את השמות של הלהקות האהובות עליכם על מקומות נידחים , אפילו במחברות זה כבר מוגזם. 7.לגדל שיער 8.לעשות פירסינג במקומות שאנשים נורמלים פשוט לא עושים! 9.ללכת עם נעלי בוקרים גדולות ומכנסיים משנות ה 40 10.בשום אופן , אף פעם , בחיים - לא לשים טבעת על כל האצבע בגודל 50 מ' סגנון דני פילת , או למעריצי הסליפנוט - לא לשים שרשראות ברזל על הצוואר! אלו היו עשרת הדיברות שלי לכם אם תלכו אחריהם ותצייתו להם לא יקראו לכם יותר את העלבונות הבאים : פריקים , מוזרים , מופרעים , מפחידים , מטורפים ועוד. מי שעד היום רק שמע ונהנה מהמוסיקה ? סבבה לך.עלה והצלח/י. מי שעד היום היה חלקו בדברים הנ"ל , אז הצעתי לך היא : קרא את הדיברות , תשכיל מהם , שנן אותם , אך זכור : אם תפר אותם גורלך יהיה כגורל הפריקים שמתלוננים בעמוד הראשון של מעריב לנוער במכתבים של חצי עמוד! בהצלחה

2 דברים להגיד לך !

1. אני הולכת עם חולצות שחורות (תמיד) וגם יש לי כמה עם הדפסים של להקות כלשהן ,נירוונה בעיקר (כי אני אוהבת).אני לובשת אותן כי הם יפות לדעתי,יפות מאוד. אני הולכת עם מכנסיים מתרחבות או גדולות (צבעים כהים בדר"כ) כי הם ממש ממש נוחות וגם נורא יפות,אצלי נוחות יותר חשובה. אני הולכת עם נעליים כבדות - זה יפה ו*נוח*. אין לי טבעות כי האצבעות שלי נורא דקות אבל כשאני אמצא אחת מתאימה או יותר אני אלבש. אני הולכת עם שרשרות שחורות עבות - זה יפה לדעתי . צבעתי את השיער לאדום ואז לשוב אדום ואז (שוב) ואז שחור...עכשיו הוא מחלים ומחליף לצבע הטעבי (חום)מידי פעם. אמממ...מה עוד ? פוגויים - אני לא עושה...רק אולי מידי פעם יוצא לי להקלע לכמה...בעקרון זה דיי כיף. ונראה לי שפה סיימתי את טיעוניי - אני בנאדם שהולך לפי מה שהוא רוצה ומה שהוא אוהב - בין קיצוניות של גרביים כתומות זוהרות בחושך (חדשות !) לבין הסטנדרט של שחור.אני לא חושבת שאם קוראים לי "פריקית,בלקרית,מוזרה" וכ'ו זה אומר שהבעיה אצלי...אולי היא אצל אנשים צרי מוח כמוך.תלמד לקבל את האחרים ממך - עצה חשובה לחיים. 2. וואו...התיאור הקודם של העיתון וכ'ו נשמע בדיוק כמו הבי"ס שלי (וזה כולל את הקטע של אנשים דפוקים שחושבים שאני והחבורה שאיתי מוזרים ומשוגעים) ונראה לי שפה אני אסיים ואלך לישון קצת...זה בריא "ויפה שעה אחת קודם - אבל יותר יפות שעתיים אחר כך"

אני חושבת שכל הנקודה היא שסגנון מוסיקה

גם אם הוא מלווה בסגנון חיים מסוים (שכולל, מה לעשות, חולצות של להקות או ניטים), אינו מעיד על כך שמישהו הוא מופרע. הדעות הקדומות הם העלבה של האינטליגנציה של הקוראים ופגיעה בזכות הבחירה של אנשים, שזה מה שהם אוהבים.

בגירסה המקוונת של מגזין הנוער "מעריב לנוער" מפורסם סקר חצוף ביותר שכותרתו: "האם המוסיקה משפיעה על התנהגות הנוער?" נתעלם לרגע מהאינטלגנטיות של עצם השאלה או מההנחה הסמויה שיש משהו לא בסדר בהשפעת מוסיקה (תרבות!) על אנשים (לא רק בני נוער!) ונעבור לאפשרויות התשובה: * "מאוד משפיעה" * "רק על המופרעים של הרוק כבד" * "רק לטובה" * "רק על חלשי אופי" * "עלי לפחות היא כן משפיעה" * "לא משפיעה בכלל" * "אולי רק באופנה" * "אולי בסגנון הדיבור" אז כולנו שמנו לב לאפשרות מספר שתיים, נכון? אם לא שמנו לב, אנחנו "מופרעים". הגדרה בוטה, מעליבה ומקוממת. בקצה השמאלי העליון של העמוד יש תיבה אפורה: "כתוב לעורך". אז אני כתבתי לעורך והסברתי לו בדיוק מה דעתי על הסקר הקטן שלו. ואני מזמינה את כולכם לכתוב לעורך גם כן. אה כן - ואנשי מעריב לנוער היקרים - לא כל "מופרעי" הרוק הכבד הם בני נוער..!

רגע רגע.....

קודם כל מוזיקה כן משפיעה. אי אפשר להגיד שהפינק פלויד לא השפיעו על אף אחד. נכון? (כולל אני) רק מה, שאנשים נהנים לייחס כל דבר אידיוטי שבנאדם עושה למוזיקה שהוא שומע. שני ילדים ששמעו מרלין מנסון ירו על כל הכיתה שלהם. מרלין אשם. מקרה דומה בשנת 92. טרנט רזנור אשם. אנשיפ גם מאוד פוחדים ממוזיקה. האשימו את מרלין בשטניזם ובנאציזם (!) והבנאדם בסך הכל מתפרנס מהמוזיקה שלו ומכל השטויות שעושים מסביבו ושהוא עושה. קיצר, לפני שאני אברח מהנושא. מוזיקה כן משפיעה, כל סוג של מוזיקה. אז מה?

1.ללכת עם דיסקמנים 24 שעות ביממה 2.ללבוש חולצות מטאל שחורות (וכאן בא דגש על חולצות עם הסמלים של סלייר ומורביד איינגל , וכל חולצה של קניבאל קורפס!) 3.ללבוש קולרים וניטים (זה לכל הבלאקרים וונביז) 4.ללבוש חולצות עם קוצים מכסף!(כנ"ל) 5.ללכת מכות עם עצמכם ולעשות פוגוים 6.לכתוב את השמות של הלהקות האהובות עליכם על מקומות נידחים , אפילו במחברות זה כבר מוגזם. 7.לגדל שיער 8.לעשות פירסינג במקומות שאנשים נורמלים פשוט לא עושים! 9.ללכת עם נעלי בוקרים גדולות ומכנסיים משנות ה 40 10.בשום אופן , אף פעם , בחיים - לא לשים טבעת על כל האצבע בגודל 50 מ' סגנון דני פילת , או למעריצי הסליפנוט - לא לשים שרשראות ברזל על הצוואר! אלו היו עשרת הדיברות שלי לכם אם תלכו אחריהם ותצייתו להם לא יקראו לכם יותר את העלבונות הבאים : פריקים , מוזרים , מופרעים , מפחידים , מטורפים ועוד. מי שעד היום רק שמע ונהנה מהמוסיקה ? סבבה לך.עלה והצלח/י. מי שעד היום היה חלקו בדברים הנ"ל , אז הצעתי לך היא : קרא את הדיברות , תשכיל מהם , שנן אותם , אך זכור : אם תפר אותם גורלך יהיה כגורל הפריקים שמתלוננים בעמוד הראשון של מעריב לנוער במכתבים של חצי עמוד! בהצלחה

בולשיט מזוקק...

אה, הבנתי. אז עדיף להיות ילדה מפגרת שרושמת "בובה פראית" במחברת, כי מעריב לנוער חושבים שבובה פראית זה ה-דבר. בטח. ותתפלא, יש אנשי שנהנים מפוגו. לא אני, אבל יש. ושחור הוא צבע בדיוק כמו כל צבע אחר. בקשר לקולרים, ניטים, טבעות ושאר חוטי תייל, פירסינגים במקומות לא קונבנציונלים אנד סו און: זה הכל עניין של טעם. אני אוהבת טבעות מאסיביות, נעלי טרקטור וקולרים. אני נהנית לצבוע את השיער שלי לכחול. יש בנות שאוהבות ללבוש ורוד ולבזבז פול כסף על סיכות מטופשות לשיער. שיבושם להן. אני לא הולכת להתפשר על מה שאני אוהבת רק כי אנשים-שמנת-המשכל-שלהם-היא-כמו-של-הנעל-שלי לא אוהבים את מה שאני עושה. ממש לא מזיז לי אם חבורת אימבצילים קוראת לי פריקית.

למה לי להעלב?

אז מישהו שסביר שלא יודע לספור עד 10 כתב שאני מופרע? כאלו שכותבים בשביל אנשים שלא יודעים לספור עד 5? אם הם כותבים שאני לא בסדר זה רק אומר שאני בדרך הנכונה.... אני מכבל את זה רק כמחמאה!

נו באמת

1.)אז מה אתה רוצה? שנקשיב לשירי פופ וטראנס שתוקעים בכל מקום? יש אנשים, כמוני, שמכורים למטאל, מה לעשות. 2.)מה הבעיה שלך? אני אלבש חולצות של להקות שאני אוהב כי אני אוהב אותן ואני אתמוך בהן. 3.)לא לטעמי אז אני לא אגיב 4.)כנ"ל 5.)מה לא טוב בפוגואים? אתה היית בהופעת מטאל או מסיבה? פוגו זה מטאל!!! בלי פוגו אין מטאל! מה אתה רוצה, שנעמוד בצד כל ההופעה וניסתכל על הגיטריסט, ומידי פעם ננענע את הראש? מכות עם עצמנו? מה זאת אומרת, יעני בין חברים לחברים? למה מה אתה מעדיף, שנלך מכות ברצינות כמו הערסים?! 6.)אז מה אפשר לעשות בשיעור? למה ערסים לא כותבים זוהר ארגוב, ופריחות גרופיות לא כותבות בריטני ספירס? 7.)מה הפאקינג קשר כאן???????????????????????????????????????? למה, רק ל"פריקים" יש שיער ארוך? אני לא רוצה לבזבז אנרגיה על השטות הזאת שכתבת. 8.)ראה 3,4 9.)כנ"ל 10.)כנ"ל כמו שאמרו מקודם, אנשים עם מנת משכל של זבוב יכולים ל***ץ לי. וזה אני אומר למרות שבחיים שלי לא זרקו לי הערה של "פריק"

בולשיט מזוקק...

אה, הבנתי. אז עדיף להיות ילדה מפגרת שרושמת "בובה פראית" במחברת, כי מעריב לנוער חושבים שבובה פראית זה ה-דבר. בטח. ותתפלא, יש אנשי שנהנים מפוגו. לא אני, אבל יש. ושחור הוא צבע בדיוק כמו כל צבע אחר. בקשר לקולרים, ניטים, טבעות ושאר חוטי תייל, פירסינגים במקומות לא קונבנציונלים אנד סו און: זה הכל עניין של טעם. אני אוהבת טבעות מאסיביות, נעלי טרקטור וקולרים. אני נהנית לצבוע את השיער שלי לכחול. יש בנות שאוהבות ללבוש ורוד ולבזבז פול כסף על סיכות מטופשות לשיער. שיבושם להן. אני לא הולכת להתפשר על מה שאני אוהבת רק כי אנשים-שמנת-המשכל-שלהם-היא-כמו-של-הנעל-שלי לא אוהבים את מה שאני עושה. ממש לא מזיז לי אם חבורת אימבצילים קוראת לי פריקית.

כופרים

אני נתתי לכם את עשרת הדיברות ואתם מזלזלים ? טוב עכשיו ברצינות , זו סתם בדיחה לא מצחיקה , אבל להגיד לכם את האמת תסתכלו על מה שכתבתי ותראו שהרוב כן מאפיין את המושג "פריק" בארצנו הקטנה. אני חושב שהטרורסיט הזה לא הבין מה שרשמתי אתה לא מכיר את הפריקים של נפרדים מהווקמן ? האלה שלוקחים איתם את המטאל לכ-ל מ-ק-ו-ם א-פ-ש-ר-י , לא שזה רע , אבל תחשבו קצת מה אחרים שמסתכלים מהצד עלולים לחשוב , גם אני לפני שנתיים פחדתי כשראיתי חולצות שמה שהסתבר שהם של מורביד איינג'ל (עם הסמל הידוע) וחשבתי לעצמי "יא אללה איזה מופרע" , אז פשוט מה שאני אומר זה , שכל המתלהבים למיניהם עם הניטים (לא שזה רע להתלהב ממטאל כל עוד זה לא לימפ ביזקית) יסתכלו על עצמיהם שנייה , יחשבו על מה שאחרים עלולים לחשוב , ואז לחשוב פעמיים אם להתלונן למעריב לנוער על זה שקוראים להם מופרעים.

אתה בא-מ-ת חושב לפי מה שאחרים אומרים/חושבים עליך ???

פשוט נוראי...נגיד ככה . למי שיש בעיה עם מה שאני לובשת/איך שאני מדברת/איך שאני נראית/מי שאני מסתובבת/איך שאני חיה/שאני חיה - יכול לסתום ולתקוע את הכיסא עליו הוא יושב למקום מסוים שאני לא אגדיר עכשיו . אצלי זה בחיים לא ילך ככה . אני לא שמה על מה שחושבים עלי , ואני לא אשים . אני אעשה ועושה מה בראש שלי , לא חייבת כלום לאף אחד , במיוחד לא לאנשים כמוך . אז דבר ראשון - ששש !

/m\ מעריב לנוער/m\

לא יודע למה הצבעתי שם אבל היה כתוב רוק כבד אז הצבעתי. נחמד לראות שגם עיתוני הפופ מכירים בTRUE HEAVY METAL

אתה בא-מ-ת חושב לפי מה שאחרים אומרים/חושבים עליך ???

פשוט נוראי...נגיד ככה . למי שיש בעיה עם מה שאני לובשת/איך שאני מדברת/איך שאני נראית/מי שאני מסתובבת/איך שאני חיה/שאני חיה - יכול לסתום ולתקוע את הכיסא עליו הוא יושב למקום מסוים שאני לא אגדיר עכשיו . אצלי זה בחיים לא ילך ככה . אני לא שמה על מה שחושבים עלי , ואני לא אשים . אני אעשה ועושה מה בראש שלי , לא חייבת כלום לאף אחד , במיוחד לא לאנשים כמוך . אז דבר ראשון - ששש !

את מתלהבת

ששששששש

רק מכיוון שכרמית מבקשת - אני אחסוך ממך את כל מה שעובר לי בראש עליך...

כופרים

אני נתתי לכם את עשרת הדיברות ואתם מזלזלים ? טוב עכשיו ברצינות , זו סתם בדיחה לא מצחיקה , אבל להגיד לכם את האמת תסתכלו על מה שכתבתי ותראו שהרוב כן מאפיין את המושג "פריק" בארצנו הקטנה. אני חושב שהטרורסיט הזה לא הבין מה שרשמתי אתה לא מכיר את הפריקים של נפרדים מהווקמן ? האלה שלוקחים איתם את המטאל לכ-ל מ-ק-ו-ם א-פ-ש-ר-י , לא שזה רע , אבל תחשבו קצת מה אחרים שמסתכלים מהצד עלולים לחשוב , גם אני לפני שנתיים פחדתי כשראיתי חולצות שמה שהסתבר שהם של מורביד איינג'ל (עם הסמל הידוע) וחשבתי לעצמי "יא אללה איזה מופרע" , אז פשוט מה שאני אומר זה , שכל המתלהבים למיניהם עם הניטים (לא שזה רע להתלהב ממטאל כל עוד זה לא לימפ ביזקית) יסתכלו על עצמיהם שנייה , יחשבו על מה שאחרים עלולים לחשוב , ואז לחשוב פעמיים אם להתלונן למעריב לנוער על זה שקוראים להם מופרעים.

באמת לא מצחיקה

ואני לא ממש מבינה מה הבעיה בללכת עם דיסקמן כל היום. אז המוסכמה היא שזה לא נורמלי - סו פאקינג וואט? זה ש"מיליון אנשים עושים את זה" לא אומר אוטומטית שזה נכון. ואם מציקה למיליון אנשים העובדה שאני לא צפונבונית מסריחה עם פרפרים חמודים בשיער - אז מצידי שישרפו. תחסוך מאיתנו את פילוסופיית החיים המעוותת שלך, אנחנו מסתדרים יפה מאוד בלעדיה.
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מטאל
בחר
בחר