נקודה למחשבה:לבוש

לא קלעת לשום מקום

ההתנכרות הישראלית ממטאל תפסיק? ואתה באמת רוצה לשמוע שיר של איירון פתאום בגלגל"צ? חשבתי ש"מטאליסטים" אוהבים לחפש את המוזיקה שלהם בעצמם, את היחודיות שלהם, חשבתי שהם שונאים את המיינסטרים והמסחור. ככה שלפי דעתי, אם תתחיל להתלבש "נורמלי" וככה פתאום יהיה שיר של איירון בגלגל"צ, טוב.. אני לא יודעת כמה באמת ישאר מה"מטאל".

צודקת.

באמת לא ישאר הרבה. חחחח מטאל זו מוזיקה,וה"מדים"הם סממן מרתיע מהמוזיקה. אולי קשה להבין ולקבל את זה אבל היצירה של המדים,זו בעצם צעקה שגם המטאליסטים הקשוחים צריכים חברה, זו בעצם הקמת מייןסטרים למטאל. אז אם אנחנו במילא רוצים מייןסטרים למה לא להשתמש באחד קיים?

אף אחד לא צריך את הטובות של גלגל"צ

אבל לא תסכימי איתי שצריך לפחות שיהיה יחס נורמלי כלפי המטאליסטים (מטאליסט הוא קודם כל מי ששומע מטאל ולא סתם מתלבש בשחור ורוצה להיות פריק). אני מאמין שאנשים נרתעים מהמוזיקה ואפילו לא מוכנים להביא לה חצי שמיעה בגלל הלבוש השחור והמרתיע, אנשים חושבים שאם מישהו שומע מטאל, אוטומתית הבגדים השחורים מולחמים עליו, וזה מה שיוצר את הבורות והסטיגמות והטמטום והחוסר סובלנות ואפילו אלימות של ערסים על מטאליסטים "סתם כי הם פריקים". אם מישהו לא סובל מטאל שלפחות יהיה "מסיבות מוצדקות", כלומר שמע ובדק וזה לא תפס אותו,אבל לא בגלל "ההילה השחורה" שמקיפה אותו וזה ממש ממש חבל, כי הרבה אנשים היו יכולים להיתווסף למאגר מאזיני המטאל.

הנה אנקדוטה קטנה, והקבלה מעניינת

http://hidabroot.org/Site/FAQ-detile.asp?id=18532&Category=11&subID=13048

שום דבר לא יגרום לאנשים לשנוא מטאל

מטאל הוא מטאל וככזה הוא מתאפיין במוזיקה שלא בהכרח נשמעת טוב בעיני אחרים, ועל כן אלא אם מעדנים אותה לדברים כמו בון ג'ובי בשנות ה 80', או מפתחים ממנו דברים אחרים שבסופו של דבר מתחבבים על הקהל (כמו לינקין פארק או מטאליקה של NOTHING ELSE MATTERS) - היא אף פעם לא תגיע למיינסטרים. מטאל תמיד היה ותמיד יהיה מזוהה עם קבוצות "שוליים" מסויימות (מישהו חושב שבפורום מזרחית עכשיו דנים אנשים על למה אנשים חושבים שמי ששומע את עופר לוי הוא ערס ?), וטבען של קבוצות להתאחד ולהגדיר את עצמם סביב מאפיינים מסויימים, גם חיצוניים. מטאל רוב הזמן שנוא על הרבה אנשים בגלל מליון ואחת סיבות, שבין האחרונות שבהן היא הבגדים השחורים.

רק תיקון קטן בכותרת - שום דבר לא יגרום לאנשים *להפסיק* לשנוא מטאל

הנה אנקדוטה קטנה, והקבלה מעניינת

http://hidabroot.org/Site/FAQ-detile.asp?id=18532&Category=11&subID=13048

אני משתדל להיות סבלני,אבל

זו השטות השוטפת מוח הכי גדולה ששמעתי עד היום! אני אפס אם אחד מתוך 10 חרדיים יענו לי את אותה תשובה!

קראת בכלל את כל התשובה שלו?

תאמין או לא, כל החרדים לובשים בגדים שחורים בדיוק מהסיבות הנ"ל, נראה לך שכל חרדי לובש שחור בגלל סיבות סובייקטיביות? אני מצטער להגיד לך אבל החוסר סובלנות והטמטום שבתגובה שלך מאוד לא מחמיאה לך. ובכן, אחרי שתקרא את התשובה שלו, תבחין שלבישת שחורים אינה מחויבת על פי ההלכה, אך זוהי מידת חסידות (כמו שיש דתיים שמגדלים פיאות ארוכות, ובהלכה רשום שרק אסור לגזור את הפיאות). כמו שאם תרצה להראות את האהבה שלך כלפי הוריך, אז אם הם יבקשו ממך לעשות איזו מטלה אתה תעשה יותר ממה שהם ביקשו בשביל לשמח אותם, וגם בשביל להראות להם שאתה שמח לעשות את המטלות שלהם. מקווה שהסתדרה לך עכשיו התמונה בראש.

כל קשר בין לבישת שחורים אצל חרדים ללבישת שחורים אצל מטאליסטים היא מקרית בהחלט

ואני אומר את זה אפילו בלי קשר למה שאמרתי, שלבוש שחורים במטאל נוצר "מכורח הנסיבות" (מה גם שלא טענתי שזאת הסיבה היחידה, אלא הבאתי פרספקטיבה שונה, לדעתי יש לה חלק רב). לבוש שחור אצל מטאליסטים בהכרח לא בא כתוצאה מ"יראת כבוד" או סוג של צניעות. ההקשר היחיד שאתה יכול אולי להעלות הוא החברתי-תרבותי, והוא קשר רופף בערך כמו הקשר ביני לבינך, שבא לידי ביטוי בזה ששנינו ישראלים יהודים מדברים עברית. זה ללא ספק טיעון שתופס מעבר לכך.

אני לא התכוונתי לעשות הקבלה בין הסיבות

שהביאו את שתי הקבוצות ללבישת שחור. אלה באתי לעשות הקבלה של מה עושה השחור כלפי חוץ. כמו אצל הדתיים, השחור גם בעקיפין מביא לתחושת הפער בין מאזיני מטאל ולאלה שלא. יש הרבה נקודות דמיון באיך שמסתכלת החברה על המטאליסטים והדתיים בגלל הלבוש השחור. עכשיו, אני לא מתכוון לעשות פה ניתוח אנתרופולוגי בין השניים כי זה לא יוביל לשום מקום, אבל כשתקראו את התשובה של הרב ותעשו אחד ועוד אחד תראו שיש הרבה דמיון למטאל.

קראת בכלל את כל התשובה שלו?

תאמין או לא, כל החרדים לובשים בגדים שחורים בדיוק מהסיבות הנ"ל, נראה לך שכל חרדי לובש שחור בגלל סיבות סובייקטיביות? אני מצטער להגיד לך אבל החוסר סובלנות והטמטום שבתגובה שלך מאוד לא מחמיאה לך. ובכן, אחרי שתקרא את התשובה שלו, תבחין שלבישת שחורים אינה מחויבת על פי ההלכה, אך זוהי מידת חסידות (כמו שיש דתיים שמגדלים פיאות ארוכות, ובהלכה רשום שרק אסור לגזור את הפיאות). כמו שאם תרצה להראות את האהבה שלך כלפי הוריך, אז אם הם יבקשו ממך לעשות איזו מטלה אתה תעשה יותר ממה שהם ביקשו בשביל לשמח אותם, וגם בשביל להראות להם שאתה שמח לעשות את המטלות שלהם. מקווה שהסתדרה לך עכשיו התמונה בראש.

אוקיי יכול להיות שלא הייתי

קשוב וסבלני וזה בגלל שלפני כמה ימים לקחתי איזה דוס טרמפ cמכונית והוא ממש הרגיז אותי בגישה שלו של "לא להתגייס לצה"ל כי הרב אמר והרב יודע".כזה טמבל ועיוור עד שזה באמת באמת הרגיז אותי. ובקשר לגלגל"צ. באמת שאני חושב שיש שירי מטאל שכולם יכולים להינות מהם.3 לדוגמא bruce dickenson-seas of the sun dream theater-hollow years pantera-cenotery gates

אח שלי את חי בסרט?

בגלגל"צ לא משמיעים אפילו שירים של רוק רגיל וכבד נורמלים, כלומר שהם לא איזה להיטים בשקל מmtv.. אל תתפתה לחשוב שבגלל שהשירי מטאל האלה מאוד מלודים זה נותן לגיטימציה. כביכול אני ואתה לא רואים באמת למה השירים האלה לא יכולים להיות להיטים שאנשים יזמזמו ברחוב, אבל הצרות אופקים של האנשים שם מאוד מגבילה, אפילו אם השירים האלה היו מושרים בעברית הם לא היו עוברים את הדלפק של הכניסה.

אוקי אני מדבר בתור אחד שהתנער מהקטע של לובשי השחורות והנה משהו מעניין שחשבתי עליו. כולנו יודעים מהו ומתעבים את המיין סטרים. של הלבוש כמו של המוזיקה. אנחנו שונאים אותו כי כולם מתלבשים אותו הדבר שועמים אותו הדבר ומתנהגים כמו כבשים. אז מישהו עלה על רעיון "גאוני" והתלבש בשחור כמו המוזיקה שהוא אוהב לשמוע. והרבה אנשים העתיקו אותו. היום יש מיין סטרים שכולם בו מתנהגים אותו הדבר (מתלבשים יפה)ושומעים חרא מוזיקה. ויש "סקנד סטרים" שבו כולם מתלבשים בשחור שומעים מטאל ו-נראים מגוחך.

יש לי דבר אחד להגיד

אני שומע את כוווול סוגי המוזיקה ללא קשר למוצא וסוג (חוץ מקלאסית) ואני מלבש איך שנוח לי.התלבושת לא תלוייה במוזיקה נקודה.

אוקיי יכול להיות שלא הייתי

קשוב וסבלני וזה בגלל שלפני כמה ימים לקחתי איזה דוס טרמפ cמכונית והוא ממש הרגיז אותי בגישה שלו של "לא להתגייס לצה"ל כי הרב אמר והרב יודע".כזה טמבל ועיוור עד שזה באמת באמת הרגיז אותי. ובקשר לגלגל"צ. באמת שאני חושב שיש שירי מטאל שכולם יכולים להינות מהם.3 לדוגמא bruce dickenson-seas of the sun dream theater-hollow years pantera-cenotery gates

אהבתי את ה Seas Of The Sun של ברוס דיקינסון :-)

למרות שאם כבר לדעתי משהו שלו מתאים לגלגל"צ (ויודע מה ? הלוואי ולא ישימו. לא רוצה שאנשים עם טעם עיוור ששומעים גלגל"צ יהנו ממוזיקה טובה כזו) : Change Of Heart אולי אפילו... Tears of The Dragon ? ולסיכום, ביום שבו המשיח יגיע, אולי אפילו נשמע את Man Of Sorrows הא, מה אתה אומר ? :-)

אוקי אני מדבר בתור אחד שהתנער מהקטע של לובשי השחורות והנה משהו מעניין שחשבתי עליו. כולנו יודעים מהו ומתעבים את המיין סטרים. של הלבוש כמו של המוזיקה. אנחנו שונאים אותו כי כולם מתלבשים אותו הדבר שועמים אותו הדבר ומתנהגים כמו כבשים. אז מישהו עלה על רעיון "גאוני" והתלבש בשחור כמו המוזיקה שהוא אוהב לשמוע. והרבה אנשים העתיקו אותו. היום יש מיין סטרים שכולם בו מתנהגים אותו הדבר (מתלבשים יפה)ושומעים חרא מוזיקה. ויש "סקנד סטרים" שבו כולם מתלבשים בשחור שומעים מטאל ו-נראים מגוחך.

תראה, תשמע,

הכל נכון. המטאליסטים נראים כמו עדר. אבל אני לא מבין למה צריך להתבייש בזה? אני לא מדבר על ילד בן 16 שהולך עם חולצה שחורה של להקת בלאק. אבל כשאני רואה בחור בגילאי ה 30 ומעלה, הולך עם חולצה מרוטה של אוזי, זה עושה לי נעים בלב. אנשים אוהבים להשתייך. מכיוון שצרבות המיינסטרים לא מקבלת מטאליסטים, המטאליסים מתלבשים בצורה מסויימת כדי להרגיש שייכות. וכל זה נכון, בדרך כלל בהופעות. ביום יום - אני לא רואה אלפי אנשים מסתובבים ברחובות בלבוש שחור ומבט של רצח בעיניים.
עבור לעמוד
, , , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מטאל
בחר
בחר