אין כמעט מטאליסטים שאין להם פוזה

http://www.youtube.com/watch?v=MKU4j4BJsEM

לא מדויק - אין כמעט מטאליסטים שאין להם פוזה

והעריכה בחרה להראות אותם כי הם לא הצחיקו. אבל קטע נוסטלגי, אין ספק. דרעק פיונראל וכו' :)

אני כמובן לא מדבר על אנשים שפויים כמוך

ברור שיש הרבה מטאליסטים שהם בסדר (הכל יחסי) אבל עדיין רוב המכריע נוטה לאיזושהי פוזה מעצבנת, הייתי שם אני יודע. כולם משחקים אותה מטורפים והם פשוט פאתטים כולם. חבר'ה אני לא מדבר מתוך רצון כלשהו להכליל או להכתים, זה ההתנגות של האנשים שפשוט דוחה אותי, ובכוונה אני אומר התנהגות ולא שהאנשים עצמם דוחה אותי, כי אני יודע שזו רק מסכה מאוד כבדה שהם שמים עליהם וזה לא משהו שפורץ מהלב. נקודה שמאוד הצחיקה והעציבה אותי, שאיך בדיוק רוב המטאליסטים רוצים שהחברה תקבל את השונה (אותם) והם מתייחסים בזלזול לאחרים ובפרט לדתיים כמו שהראו בקטע. כל הפוזה הזאת של "אני קשוח ומטומטם" מאוד פתטית, אז אחר כך שמטאליסטים לא יבכו למה החברה מוקיעה אותם.

לא מבין פשוט (יותם, נדרשת התייחסותך בבקשה)

אתה מבין שאתה לא מטאליסט (גם אם היית פעם ועדיין מסוגל "לסבול" כמה להקות), אתה סולד מה"מסכה" של המטאל, אתה אפילו לא מתאמץ להעלות פה נושאים שקשורים למטאל - ובכל זאת אתה בא לפה להמשיך ולהטיף על כמה שהמטאל גרוע ? אני לא יודע אפילו להגיד אם זו סוג של צביעות, או סתם התנהגות גועלית. יותם - הייתי שמח אם תתן את דעתך בנושא גם כן. להתחבא מאחורי ביטויים כמו "יש חופש דיבור, אני יכול להגיד מה שבא לי" זה נחמד, אבל לא כשזה בעצם רק משמש את אותו בחורצ'יק לנגח ולהכפיש משהו שאני, אתה, ואולי עוד כמה בודדים כן אוהבים. זאת דעתי האישית לפחות. אני אשמח לשמוע מה אתה חושב על זה...

נשמה, לא דיברתי על המוזיקה כמוזיקה נטו

אלה על ההתנהגות של מטאליסטים שמן הסתם יש למטאל קשר אליה. לכל מגזר של מאזיני מוזיקה כנראה יש גם את הבעיות שנלוות אליו, אבל אנחנו פה לדבר על המטאל. שאלה לי אליך: חייבים לדון רק על הדברים הטובים במטאל? אי אפשר לדון גם על הצדדים השליליים שבו? זו לא הטפה של חזרה בשאלה מהמטאל, כל אחד שיפעל לפי ראות עיניו ויחיה את חייו, אל תכניס לי מילים לפה.

אני כמובן לא מדבר על אנשים שפויים כמוך

ברור שיש הרבה מטאליסטים שהם בסדר (הכל יחסי) אבל עדיין רוב המכריע נוטה לאיזושהי פוזה מעצבנת, הייתי שם אני יודע. כולם משחקים אותה מטורפים והם פשוט פאתטים כולם. חבר'ה אני לא מדבר מתוך רצון כלשהו להכליל או להכתים, זה ההתנגות של האנשים שפשוט דוחה אותי, ובכוונה אני אומר התנהגות ולא שהאנשים עצמם דוחה אותי, כי אני יודע שזו רק מסכה מאוד כבדה שהם שמים עליהם וזה לא משהו שפורץ מהלב. נקודה שמאוד הצחיקה והעציבה אותי, שאיך בדיוק רוב המטאליסטים רוצים שהחברה תקבל את השונה (אותם) והם מתייחסים בזלזול לאחרים ובפרט לדתיים כמו שהראו בקטע. כל הפוזה הזאת של "אני קשוח ומטומטם" מאוד פתטית, אז אחר כך שמטאליסטים לא יבכו למה החברה מוקיעה אותם.

אם היית שם - אתה ודאי זוכר

שהחבוב הזה מערוץ הצחוק ניסה נואשות להתגרות בסובבים אותו - וחלקם אף הגיבו באלימות. כמובן שהשקולים והקלילים במצב רוח שמרו את התגובה העוינת לדבילים בחבורה, אבל אף אחד מהצדדים לא חף פה. למשל התגובה של ווינטרהורד היא תצוגה מכוערת של ניסיון חמישי (!) לראיין אותם למרות שהם ביקשו פעם אחר פעם לעזוב אותם בשקט לפני ההופעה. זה הכל מניפולציה תקשורתית זולה, ואף אחד עם ראש על הכתפיים לא לוקח אותה ללב או ברצינות.

אתה מבין שאתה לא מטאליסט (גם אם היית פעם ועדיין מסוגל "לסבול" כמה להקות), אתה סולד מה"מסכה" של המטאל, אתה אפילו לא מתאמץ להעלות פה נושאים שקשורים למטאל - ובכל זאת אתה בא לפה להמשיך ולהטיף על כמה שהמטאל גרוע ? אני לא יודע אפילו להגיד אם זו סוג של צביעות, או סתם התנהגות גועלית. יותם - הייתי שמח אם תתן את דעתך בנושא גם כן. להתחבא מאחורי ביטויים כמו "יש חופש דיבור, אני יכול להגיד מה שבא לי" זה נחמד, אבל לא כשזה בעצם רק משמש את אותו בחורצ'יק לנגח ולהכפיש משהו שאני, אתה, ואולי עוד כמה בודדים כן אוהבים. זאת דעתי האישית לפחות. אני אשמח לשמוע מה אתה חושב על זה...

אני חושב שהמטאל פתח לעצמו שער

להרבה מרעין ובישין בגלל החזות שלו, ולעתים קרובות החזות כובשת חלקים גדולים מן המוזיקה. אני מסכים לחלוטין שזה לא אמור להיות ככה, אבל אני מקבל את העובדה שזה מוצר נלווה, ואל התופעה המוזיקלית מצורפת מן המסתבר תופעה תרבותית בלתי נפרדת שהיא מקובלת עלי לחלוטין (למרות כפי שזכור שאני ממש לא לוקח בה חלק שכזה - בכל ריטואל הסקס סמים ואכוהול כאמור, פלוס מינוס סגידה לשטן על הדרך). אני מוצא את השיכורים האלה מעצבנים עד מצחיקים, אבל בשום צורה לא רואה צורך להתגונן ולומר "ככה המטאל האמיתי לא נראה" - כי זה לא מענייני. אני לא אסכים לסבול שיפוט אופי לפי פינה הומוריסטית ערוכה היטב מערוץ נישה חביב מינוס שמציגה את מגזר הקהילה המוזיקלית שלי באור מטופש. אם אני אלחם בזה, רק אצא מטופש פי כמה וכמה. אין ספק שידידינו הביקורתי שהעלה את הקטע הזה מן האוב כנראה מתחבר, או התחבר, לצדדים החלשים יותר עבורינו בתחום המוזיקלי הזה, אבל בסופו של דבר - זהו פורום מטאל לאנשים שאוהבים מטאל - והדיון על כמה אנחנו נראים דבילים כלפי חוץ הוא אולי רעיונית סביר, אך עקר מפתרונות. או במילים אחרות, שפיץ צודק באומרו "מה אתה מנסה להגיד בזה ?"

אם היית שם - אתה ודאי זוכר

שהחבוב הזה מערוץ הצחוק ניסה נואשות להתגרות בסובבים אותו - וחלקם אף הגיבו באלימות. כמובן שהשקולים והקלילים במצב רוח שמרו את התגובה העוינת לדבילים בחבורה, אבל אף אחד מהצדדים לא חף פה. למשל התגובה של ווינטרהורד היא תצוגה מכוערת של ניסיון חמישי (!) לראיין אותם למרות שהם ביקשו פעם אחר פעם לעזוב אותם בשקט לפני ההופעה. זה הכל מניפולציה תקשורתית זולה, ואף אחד עם ראש על הכתפיים לא לוקח אותה ללב או ברצינות.

הייתי שם, הכוונה היא שבסצנה, לא במופע הספציפי

אולי חלק מהקטע הוא מניפולציה, אבל לא משהו שסותר את האווירה הכללית. בכל מקרה, להגיד שזו היא מניפולציה, אתה יכול להגיד למישהו שלא מכיר את זה,לא לי. אני אוהב ומעריך מטאל, אם מישהו (שפיץ) יגיד לך שלא אז הוא טועה. אני פשוט בוחן את המטאל שלי בפינצטה ובמיקרוסקופ. רוב המטאל המסורתי לפי דעתי מגוחך וחסר נשמה או כישרון בשביל לכתוב מוזיקה. בשביל לנגן מטאל צריך טכניקה, לא מעבר לזה, אם יש גם כישרון , מה טוב...

אני מאוד רוצה לפרסם דברים שקשורים למטאל

אבל קודם היה צריך לעורר אותו קצת...

אני חושב שהמטאל פתח לעצמו שער

להרבה מרעין ובישין בגלל החזות שלו, ולעתים קרובות החזות כובשת חלקים גדולים מן המוזיקה. אני מסכים לחלוטין שזה לא אמור להיות ככה, אבל אני מקבל את העובדה שזה מוצר נלווה, ואל התופעה המוזיקלית מצורפת מן המסתבר תופעה תרבותית בלתי נפרדת שהיא מקובלת עלי לחלוטין (למרות כפי שזכור שאני ממש לא לוקח בה חלק שכזה - בכל ריטואל הסקס סמים ואכוהול כאמור, פלוס מינוס סגידה לשטן על הדרך). אני מוצא את השיכורים האלה מעצבנים עד מצחיקים, אבל בשום צורה לא רואה צורך להתגונן ולומר "ככה המטאל האמיתי לא נראה" - כי זה לא מענייני. אני לא אסכים לסבול שיפוט אופי לפי פינה הומוריסטית ערוכה היטב מערוץ נישה חביב מינוס שמציגה את מגזר הקהילה המוזיקלית שלי באור מטופש. אם אני אלחם בזה, רק אצא מטופש פי כמה וכמה. אין ספק שידידינו הביקורתי שהעלה את הקטע הזה מן האוב כנראה מתחבר, או התחבר, לצדדים החלשים יותר עבורינו בתחום המוזיקלי הזה, אבל בסופו של דבר - זהו פורום מטאל לאנשים שאוהבים מטאל - והדיון על כמה אנחנו נראים דבילים כלפי חוץ הוא אולי רעיונית סביר, אך עקר מפתרונות. או במילים אחרות, שפיץ צודק באומרו "מה אתה מנסה להגיד בזה ?"

תסביר למה התכוונת במשפט הזה

"אין ספק שידידינו הביקורתי שהעלה את הקטע הזה מן האוב כנראה מתחבר, או התחבר, לצדדים החלשים יותר עבורינו בתחום המוזיקלי הזה" מה אני מנסה להגיד פה? את האמת. פשוט מעניין אותי לדון בזה, וחשבתי שזה יהיה נושא מעניין לדיון,אבל כנראה שפה ישר מתגוננים, מאיזושהי סיבה של חוסר אובייקטיביות בסיסי ומעצבן.

אני לא מתבייש באהבה שלי למטאל

האם בגלל זה אני חסר אובייקטיביות ? אולי. אני חושב שאני רחוק מסצינת המטאל ומהפוזה המטאלית עוד הרבה יותר מיותם - ואני סולד עוד יותר מסמים, אלכוהול ומהרבה מאפיינים נוספים במטאל (מי כמוני, שיוצא פה כל שני וחמישי נגד דברים מסויימים במטאל). ההבדל הוא שמה שאני אומר בא מהאהבה שלי למטאל. יש לי בסופו של דבר מכנה משותף עם אנשים כמו יותם ושאר אחרים, בעוד שאתה רק בא לנגח ולטעון נגד. כמו תמיד, אתה מנסה לתרץ את זה באמצעות דה-לגיטימציה של הדברים שלנו, אבל לא, זה לא בסדר, וזה ממש לא נכון. הרי עצם זה שיש לי העדפה לטעם מסויים, אומר שאני לא אובייקטיבי. אבל מתגונן ? ממש לא. אם אותי מעניין סריגה, אני יכול להעלות את זה פה ? מה יהיה הטעם בכך ? זה פשוט מגוחך. לכן, שוב, בפעם המי יודע כמה - אני (ואני מקווה שעוד אחרים) מבקש שתפסיק, כי זה לדעתי עבר כבר כל גבול של טעם טוב והיגיון בריא (של פורום מטאל שבעצם הפך לפורום בנושא "למה מטאל זה חרא"

אני גם לא מתבייש באהבה שלי למטאל

האלבומים שלי לשנה הזאת (בלי שום קשר לסדר): watain-sworn to the dark machine head:the blackening baroness:the red album DHG:supervillian outcast neurosis:given to the rising pig destroyer:phantom limb mayhem:ordo ad chao alchemist:tripsis dillinger escape plan:ira works high on fire:death is the commuinition jesu:conquer sleepytime gorilla museum:in glorius times the austestiry program:black madonna manes:how the world came to an end alchest:souvenirs du'n autre monde

אין כמעט מטאליסטים שאין להם פוזה

http://www.youtube.com/watch?v=MKU4j4BJsEM

דייי כברר מה אתה רוצה??!!

הייתי שם, הכוונה היא שבסצנה, לא במופע הספציפי

אולי חלק מהקטע הוא מניפולציה, אבל לא משהו שסותר את האווירה הכללית. בכל מקרה, להגיד שזו היא מניפולציה, אתה יכול להגיד למישהו שלא מכיר את זה,לא לי. אני אוהב ומעריך מטאל, אם מישהו (שפיץ) יגיד לך שלא אז הוא טועה. אני פשוט בוחן את המטאל שלי בפינצטה ובמיקרוסקופ. רוב המטאל המסורתי לפי דעתי מגוחך וחסר נשמה או כישרון בשביל לכתוב מוזיקה. בשביל לנגן מטאל צריך טכניקה, לא מעבר לזה, אם יש גם כישרון , מה טוב...

ולדעתי מטאל טכני הוא חסר נשמה בעליל

ומטאל קלאסי זה אחלה של מוזיקה. אבל זה עוד דיון ענייני, כי הוא כן מדבר בסופו של דבר על... מטאל. ולא על טראנסים, ראפ, או דיון שכל תכליתו היא "תראו איזה דפוקים מטאליסטים" (וכן, כמובן שאחרי שתמיד מישהו פה קופץ אז אתה ממהר גם להדגיש ש"יש איזה קמצוץ של אנשים שפויים"). מעבר ללהקות מטאל חדשות שאני תמיד בוחן עם פינצטה, אני יכול להגיד גם שמוזיקה ישראלית זה משהו שאני מאוד ביקורתי כלפיו. בגלל אלף ואחת סיבות. אבל בשבילי מוזיקה ישראלית זה גם לא משהו שאני חי אותו (גם אם הוא עיקרון שיקר לי וחבל שהוא מפוספס כל כך) - וגם באמת רוב מה שיש לי להגיד עליו זה כמה שאני לא מעריך אותו. בדיוק בגלל זה, חביבי, אני לא אלך לפורום רוק ישראלי ואתחיל לחפור להם על זה. זה מה שהם אוהבים, אני לא משתייך לזה, ולנסות רק להציג אותם כמגוחכים, או לחליפין, להציע להם להשמיע הכל חוץ מרוק ישראלי (בטענה שמוזיקה זאת מוזיקה, ואם הם לא חושבים ככה - כנראה שהם צרי אופקים) זה דיי... טוב, את האמת - זה דיי אתה.

אני שונא אותך.

ולא לא כי אתה דביל ומקלל את הפוזה של המטאליסיטים שגם אני מעט סולד ממנה... כי אתה טמבל וחושב שבשביל לנגן מטאל צריך רק טכניכה...תתבייש...
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מטאל
בחר
בחר