Draconian - The Burning Halo

חדיש חדש ומחודש. אני אישית ממש אהבתי אותו, כמו שלא היה לי קשה להתאהב באלבומים הקודמים... אבל שוב...חבל לי שאין יותר קטעי שירה נשית. הבחורה מוכשרת - תנו לה עוד שורות! מי כבר הספיק לשמוע? ומה הדעה הרווחת?

הוא לא רע בכלל

יותר טוב מהשני, Arcane Rain Fell שהיה קצת... רדוד לטעמי, אבל הוא לא מצליח לפגוע איפה שהראשון פגע.

הראשון היה ללא ספק

אלבום חד פעמי ויחיד במינו. אפשר להנות מהאלבום הנוכחי, ובשמיעות חוזרות לדעתי הוא באמת נשמע מעולה, כתוב טוב, ובעל ייחודיות משלו. רק צריך לקחת אותו בתור מה שהוא, ולא להשוות כל הזמן לאלבום הראשון ולאלבום שיצא קודם. לא בעיה לקבור בשיטה הזאת לא מעט להקות ולא מעט אלבומים, צריך לדעת לעשות את ההפרדה מידי פעם ופשוט להנות מהמוסיקה...

אין ספק שאין זה צודק לשפוט להקות לפי נחלת עבר בלבד

אבל דרקוניאן פה הם יוצאים מן הכלל. מרבית החומר שלהם נכתב כבר כמעט כולו בתקופת הדמואים - ובעצם הוצאת האלבומים היא בעצם הקלטה מחודשת של הדמואים. אי אפשר להאשים אותם שהם רצו אלבום בכורה מפוצץ, אבל הם צריכים לזכור שברגע שהם רוקנו לפי דעתם הסובייקטיבית את החומר הכי טוב שלהם מהדמואים באלבום הראשון - ומשאירים קצת שאריות וקצת חומר חדש איתו הם שלמים קצת פחות לאלבומים הבאים, זה מורגש... זה לפעמים מורגש כל כך שהם מנסים להפיח חיים במשהו שכבר לא שם, וזה קצת עצוב. אין ספק שהאלבום החדש שלהם הוא בסדר גמור, הם ממשיכים להתמיד ביכולתם ליצור מוזיקת דום-גותית וחורפית נהדרת, אבל אפשר בקלות לשים את האצבע, לדעתי, על סוג של דעיכה יצירתית, מה שאצל להקות אחרות מז'אנרים אחרים שהוציאו אלבום ראשון ואז חזרו לשולחן הכתיבה והתקשו להתעלות עליו, כדוגמת משין הד או אקסודוס - זה אופי אחר לחלוטין.

מעניין

שאתה מדבר כ"כ הרבה על להקה שאתה בכלל לא אוהב...שלא לדבר על סגנון שאתה לא מתעניין בו בדר"כ. גם באלבום השני וגם באחרון יש שימוש בשירים מדמואים מוקדמים, ד"א- מה שלא כ"כ נכון לגבי רוב האלבום הראשון. לטעמי רוב העיבודים החדשים פחות טובים מהמקור, אבל כנראה שהלהקה חשבה אחרת. בקשר להשוואות - תשווה דום לדום (ואני לא נכנסת לקטלוגים כי זה ממש לא מעניין אותי כמה הם באמת דום ולא גות' ושטויות כאלה). אקסודוס בהחלט לא קשורים לעניין. מבחינת להקות בז'אנר הזה ספציפית - כן, די קשה להמשיך לעניין וליצור משהו מלהיב במשך השנים, מבחינתי - אותי הם עדיין לא משעממים. גם באלבום שלישי.

אולי אני לא חסיד של הז'אנר

אבל משום מה הלהקה הזאת התנחלה לי בלב... וכמו כן אני לא חושב שזה פסול לתת דעה רק אם אני חסיד של הז'אנר. לא ביצעתי פה איזשהו חילול קודש אני מקווה.

שום חילול קודש

ארץ מוצאם לא מצביעה על כך שהם אלוהים. אבל עדיין מיותר ודי טיפשי לתת ביקורת על להקה שמראש לא נמצאת בראש מעיינך. או הפלייליסט שלך.

... לא זכור לי שדיברתי על היותם שבדים

אבל בסופו של דבר, גם אם אני לא כזה מעריץ של ז'אנר הדום-גותי, אני עדיין לא בור מוחלט בו, ועל כך אני חושב שמגיעה לי דעה.

איש לא חלק על זה.

שום חילול קודש

ארץ מוצאם לא מצביעה על כך שהם אלוהים. אבל עדיין מיותר ודי טיפשי לתת ביקורת על להקה שמראש לא נמצאת בראש מעיינך. או הפלייליסט שלך.

שטויות

אפשר לתת ביקורת על כל להקה או על כל ז'אנר לא משנה אם אתה שומע אותה בלופים או לא. אם ישבת ושמעת את הדיסק- יש לך זכות להגיד את מה שאתה חושב וזה יהיה לגיטימי כמו ביקורת של מישהו ששומע את הלהקה הזאת מהיום שהם הוציאו את הבוטלג הראשון שלהם. אני יכולה לתת ביקורת שלמה על דיסק של מייהם, למרות שבלאק מטאל זה חרא וזה ז'אנר שהוא כ"כ רחוק מהדברים שאני שומעת. וכן, שמעתי דיסק של מייהם וזה היה מעפן. ואני גם יכולה לתת ביקורת על דיסק שלא שמעתי שנים. וזה לא מיותר (אולי זה סתם בזבוז של זמן) ובטח שלא טיפשי. ככה שמה שאת אומרת זה פשוט.. שטויות.

דווקא למייהם יש שני אלבומים בסדר גמור לדעתי

שני האחרונים באופן מפתיע, Grand declartion of war הקרבי, ו-Chimera האפל במיוחד... אני ממליץ, בתור מי שלרוב סולד מהסגנון.

חדיש חדש ומחודש. אני אישית ממש אהבתי אותו, כמו שלא היה לי קשה להתאהב באלבומים הקודמים... אבל שוב...חבל לי שאין יותר קטעי שירה נשית. הבחורה מוכשרת - תנו לה עוד שורות! מי כבר הספיק לשמוע? ומה הדעה הרווחת?

לא שמעתי עדיין

כנראה שאני עדיין לא במוד של חורף :)
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מטאל
בחר
בחר