די חבר'ה- זה ברור שהוא צחק והוא לא באמת התכוון לזה...

אחי אני באמת התכוונתי לזה..

יכול להיות שהניסוח של המילים שלי לא היה במקום..ואם פגעתי במישהו אני מצטער כפרות

ההבנה שלי היא....

שאם בנאדם לא מאמין שיש חיים אחרי המוות... שזה אומר בעצם שהוא לא מאמין שהנשמה שלו חיה לאחר המוות הגופני.. אז מה בעצם בנאדם שווה? שהוא בסוף יהפוך לעפר ואפר(אזאיזה מין חשיבות לבנאדם יש?)..אז מה יצא לך מכל החיים המזדיינים האלה? שאכלת?ששתית? הכל בסוף עפר.. הכל הבל הבלים .. המטרה הסופית היא הנשמה.. והגוף הוא האמצעי לנשמה... זהו זה ההבנה שלי לחיים שאחרי המוות... אתה יכול לעשות עם זה מה שאתה רוצה אחי

הדעה שלך מקובלת לגמרי - ידידי

אני פשוט חושב אחרת לגמרי, הכל הבל הבלים - כפי שאמרת. כל מה שאנו אוכלים, שותים, צוברים ומתנסים בו הוא לא כלום - כי אנחנו מותירים מאחורינו קליפה ריקה עשויה שרירים, עצמות ועור. מהי אותה נשמה שכשהיא נופחת עצמה מן הגוף, החיים מפסיקים להתקיים ? המדע טוען, ובצדק, שהמוח -בסופו של דבר- משדר לגוף אותות חשמליים ו(הכנס בלבולי שכל נוירולגים כאן) וזה בעצם מה שמניע אותנו. מכיוון שחקר המוח עדיין בחיתוליו - אנחנו לא מתקרבים אפילו ליכולת לחקות - ודאי לא לשחזר - חיים באמצעים מלאכותיים. מצד שני - אנחנו מסוגלים להחזיק בן אדם חי באמצעות מכונה כשהטבע לא נותן לזה שום סיכוי. הטענה הכי גדולה שלי נגד תאורית "קיום ו/או גלגול נשמה" מגוף אחד למשנהו - התחילה להתערער במשך עבודתי בבית החולים. מפגש כה מרובה עם קליפות אדם - שעדיין מתקיימות למעשה לפי חוקי הטבע - אך כל זכר לקיומם של חיים בעלי רצון ומחשבה חלף מהם - האם הם עדיין בעלי נשמה ? הגוף עוד נושם - באמצעות אילוצי מכונה, והלב עוד פועם באמצעות מכונה אחרת. אז הנשמה עדיין נמצאת בתוך הגוף ? הרי אין סיכוי - ולא, לא היו מקרים מעולם, שאנשים התעוררו מתרדמת במצב שכזה המלווה תמיד בפגיעה נוירולוגית. הסיכוים הטובים ביותר עבור אנשים כאלה, כדוגמת ראש הממשלה לשעבר אריק שרון, הוא לבלות את שארית ימיהם כצמחים במכון סיעודי כזה או אחר. האם אלו חיים ? ואם אלו אכן חיים - מסכנה הנשמה הכלואה בגוף שכזה למשך חודשים כה רבים.

קראתי את מה שכתבת...

חח או שלא הבנתי נכון או שהדברים שאמרת כלל לא סותרים- את מה שאתה לא מאמין בו, שזה כביכול אי המשכיות של הישות שנמצאת בתוך כל גוף של אדם(נשמה) לאחר המוות... מה הבעיה שנשמה כדוגמת אריק שרון נמצאת בתוך גוף ללא מחשבות וללא רגשות?אולי זה עונש מאלוהים ..אבל אנ לא יכנס לזה עכשיו... אני רק מנסה לדעת ולהבין כיצד זה מאמת את דעתך... אם תוכל ..להסביר..

אני אומר שעקב חשיפה מרובה

למקרי "צמחים" כאלה - איבדתי את האמונה בסיבתיות מסביב. היא הייתה אצלי חלשה כל הזמן - אבל הצבתי לעצמי מטרה אחרת. במקום להתנחם בעובדה שהנשמה ממשיכה במקום טוב יותר - למרות שזה הפתרון הקל, השלמתי עם האופציה הכואבת (שאני לא משוכנע שהיא הנכונה, זאת אדע רק מאחורי הקבר) שהיא לא. שהחיים הם כל מה שיש לנו, ואין עולם לפני ועולם אחרי. המחשבות האלו הביאו אותי למסקנה שעלי לשמר את החיים ככל שאפשר, ולכן אני עובד בבית חולים למרות הקושי. בגלל שהחיים הם מצרך שיש לשמר, בלי הדיעה, שאני רואה אותה כפזרנית, המחזקת את הרעיון הסלחני אודות קיום גלגול נשמות בכל מיני ואריאציות. וגם אם קיים משהו בסגנון הווייה רוחנית כלשהי שהרוח ממשיכה ללא גוף - אני עדיין לא חושב שיש סתירה - וצריך למצות את החיבור בין הגוף לרוח בחיים האלו עד תום, בלי פזרנות ובזהירות.

אה אוקיי אחי הבנתי את הדעה שלך...

חח זכותך לחשוב ככה למרות שאני חולק עליך...

החיים קצרים - למה לא לקחת סיכונים ?

כי בסיכונים אתה מסכן את החיים הקצרים היחידים שיש לך. HAVE FUN

חח

עדיף להנות מהם ולמות צעיר, זה גם ככה הדבר המרכזי בתקופה הפוסט מודרנית כולם חיים בשביל. הנאה.

כולם חושבים שהעולם נהיה יותר מתקדם וחכם

אבל בעצם אנשים הולכים והופכים ל"חיות", כלומר אובדן ערכים, לא מבדילים בין טוב לרע וחרמנים כמו שפנים.

מסכימה

אבל לא עם החלק האחרון.

את לא חושבת שבעקבות כל החשיפה לסקס שיש בעולם לא הופכים ליותר חרמנים?

לא..

חרמנים יותר? - לא. פתוחים יותר - כן.

פתוחים תרתי משמע

את לא חושבת שבעקבות כל החשיפה לסקס שיש בעולם לא הופכים ליותר חרמנים?

חרמנים

היא לא המילה הנכונה למרות שנראה לי שהבנתי את הכוונה שלך
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מטאל
בחר
בחר