ברך אותי אבי כי חטאתי!

חי חי... אני שומע רק טראנס בזמן האחרון והוא עושה לי שמייייח הרבה יותר ממטאל!!! אני כבר רשום באיזה כמה פורומים ומחפש טראקים כבדים כל מיני.. אז ברכו אותי כי חטאתי!!! אהההה חחח אבל ת'כלס טראנס זה כמו מטאל, זה קיצוני, מהיא אגרסיבי... והמלודיות ממש טובות דווקא כשמדובר באחינו הציוניים! לאינפקטד למשל יש המון מלודיות מטאליות לגמרי, אז אני ממליץ בחום לגיוון קצת טראנס!

אני לא מבינה

למה תמיד אנשים ששומעים מטאל מתחילים להתנצל לכל הסביבה כשהם מגלים שהם אוהבים גם מוסיקה אחרת חוץ ממטאל קשוח ואפל. שומע אינפקטד? נהנה מזה? יאללה בכיף מה הבעיה פה בדיוק? אפשר למצוא את הטוב בכל סוג מוסיקה, אפילו אם זאת לא מוסיקה שרגילים לשמוע כל הזמן, ואם הגעת למצב הזה - מזל טוב, אתה בנאדם נורמלי שלא מתכחש לעצמו. זה פשוט מטומטם להתחיל להתנצל על דברים כאלה. שמור את זה למתי שבאמת תעשה משהו רע.

הבעיה היא

שמטאל נתפס כמוסיקה מאוד מצ'ואיסטית אשר מי שאינו שומע אותה נתפס כנחות או לפחות פחות מבין והמטאל הוא השלמות כך שזה אפילו יותר גרוע לצאת ממטאל.(אין לייחס את הכיתוב לדעה כוללת או מיוחסת לכותב, ככה פעם חשבתי וככה חושבים כמה אנשים שאני מכיר.)

רוני היקרה

אני כמובן אמרתי את מה שאמרתי בצחוק... ובכלל לא רק על אינפקטד מדובר, יש מספיק הרכבים מצויינים!

really???

ברך אותי אבי כי חטאתי!

חי חי... אני שומע רק טראנס בזמן האחרון והוא עושה לי שמייייח הרבה יותר ממטאל!!! אני כבר רשום באיזה כמה פורומים ומחפש טראקים כבדים כל מיני.. אז ברכו אותי כי חטאתי!!! אהההה חחח אבל ת'כלס טראנס זה כמו מטאל, זה קיצוני, מהיא אגרסיבי... והמלודיות ממש טובות דווקא כשמדובר באחינו הציוניים! לאינפקטד למשל יש המון מלודיות מטאליות לגמרי, אז אני ממליץ בחום לגיוון קצת טראנס!

been there, done that

והגעתי למסקנה שטראנס אפשר לשמוע רק אתה תורם חצי מוח, זה מטאל לעניים, סורי אחי, אבל הגיע הזמן לחזור בתשובה ולרענן את אספקת המטאל שלך, לקפוץ עם רעשים שעושה מחשב אף פעם לא היה תחליף למטאל טוב.

never been there, never done that

מוזיקה אלקטרונית זה אכסה. יחי המטאל.

ברך אותי אבי כי חטאתי!

גם אני ניסיתי טרנסים..

לא דומה ואין מה להשוות אפילו למטאל... זה נחמד לגוון מידי פעם (שגם זה אני לא עושה גם טרנסים..) אבל להשוות למטאל? דיי...

העניין הוא כזה

אתה כנראה הכרת את הטראנס הפופולרי המיינסטרימי שהוא מצויין לדעתי אבל נמאס לטחון אותו שוב ושוב... אם היית מתעמק היית מוצא שיש מספר עצום של סגנונות ואינסופי כמעט של הרכבים, אני בטוח שתמצא שם משהו שתתחבר אליו.

ברך אותי אבי כי חטאתי!

הבעיה שלי עם הטראנס

הוא שהוא מוזיקה לריקודים נטו - במקרה הטוב - ובמקרה הרע מוזיקה לסטלה - מה שלא מדבר אליי בכלל. המטאל מעבר לחומר האינטילגנטי גם מוזיקלית וגם מילולית שאני נהנה לחפש בו - הוא מוזיקה שאתה יכול לשמוע עם עצמך באוטובוס בדיסקמן גם בלי לעשות הדבנגינג. אני לא מצאתי שום טראק ש"ריגש" אותי כמו ששירים אפילו הפשוטים ביותר כמו In flames ו-Machine head ריגשו אותי. ובאמת, אני לא מוצא סיבה להסתגר רק במטאל, אבל אין פה עניין של חטא או להכות על חטא - אם באמת מצאת את הטראנס אטרקטיבי לפחות כמו המטאל - הדבר היחיד שאני יכול להסביר הוא שאני ואתה לא חיפשנו מראש את אותם דברים.

טראנסים?

אולי כי חיפשת מין קטע של "אבדן שפיות" או ליתר דיוק "קיצוניות לשם הקיצוניות" עם המוזיקה שלך? ובגלל זה התחברת למטאל בהתחלה ועכשיו אתה נמשך לטראנס? במקרה שלי אני מתחברת יותר ליצירות סימפוניות/פולק באווירה אפלה יותר (אם אפשר להגיד כזה דבר...:)) - כי אני מרגישה שזה משלים עם מה שאני מחפשת במטאל. זה טוב להפתח לעולמות אחרים ממטאל. במקרה שלי זה עזר לי להבין רגשות/רעיונות מוזיקליים ואסטטיים במטאל, וליצור רעיונות מקוריים יותר (במקרה ואתה מלחין או כותב). אבל לעולם לא התחברתי לטראנסים...לא יודעת...מוזיקה לא מורכבת ודי משעממת...אבל זה ממש עניין של טעם אישי...

מצד שני - גם מרבית הפולקלור לא מושתת

על מוזיקה "מורכבת" - אני מאמין שזה הערך הרגשי והאווירה שסוחפת מאזיני מטאל רבים לשמוע מוזיקה קלאסית ופולקלור קלטי / לטיני / מה שבא ליד. מאזיני המטאל אשר פוזלים לטראנס ולעולם האלקטרוני לאו דווקא מחפשים את אותו הדבר, אבל אכן יש סוג של מאפיין החוזר על עצמו אצל אנשים אשר פעם שמעו רק מטאל וכיום שומעים רק טראנס - וזה, כפי שנועה ציינה פה לפני - זה "קיצוניות לשם קיצוניות" - תזה שאלון מיאסניקוב מיהר למסמר ללוח ההודעות ובצדק - אני לא יודע מה עליכם - אבל אם אני ארצה לשבור את הראש עם קיצוניות לשם קיצוניות -אני אלך לטבוע בדיסקוגרפיה המגעילה ברובה של Merzbow. הרי לכם משהו לדפוק איתו את הראש.

הבעיה שלי עם הטראנס

הוא שהוא מוזיקה לריקודים נטו - במקרה הטוב - ובמקרה הרע מוזיקה לסטלה - מה שלא מדבר אליי בכלל. המטאל מעבר לחומר האינטילגנטי גם מוזיקלית וגם מילולית שאני נהנה לחפש בו - הוא מוזיקה שאתה יכול לשמוע עם עצמך באוטובוס בדיסקמן גם בלי לעשות הדבנגינג. אני לא מצאתי שום טראק ש"ריגש" אותי כמו ששירים אפילו הפשוטים ביותר כמו In flames ו-Machine head ריגשו אותי. ובאמת, אני לא מוצא סיבה להסתגר רק במטאל, אבל אין פה עניין של חטא או להכות על חטא - אם באמת מצאת את הטראנס אטרקטיבי לפחות כמו המטאל - הדבר היחיד שאני יכול להסביר הוא שאני ואתה לא חיפשנו מראש את אותם דברים.

אני מוצא את הטראנס

מתאים לעונת הקיץ, הוא מעורר בי רגשות מסויימים, גורם לי לרצות לצאת לפרק טראקים באיזו מסיבה בחוף, ובכלל ישמע מוזר אבל הטראנס לפעמים כמו גם ההאוס מדי פעם מעורר בי רגשות של שמחה, רומנטיקה אולי?! חחח להבדיל מהמטאל שגם הוא מעורר בי רגשות אבל אחרים, יותר חייתיות שכזו. הקיצוניות בטראנס גורמת לפזז במעין שמחת חיים כזו לעומת המטאל שגורם ליציאה של אגרסיות בצורות יותר קיצוניות(אצלי לפחות).

ברך אותי אבי כי חטאתי!

אתם יודעים מה יותר טוב מטראנס?

ציצים, ציצים והאלבום החדש של Sworn Enemy. אגב, יותם (ושאר החבר'ה) שמעת את החדש של SYL? הוא ממש חלש! יחסית לקודמו.

אני מוצא את הטראנס

מתאים לעונת הקיץ, הוא מעורר בי רגשות מסויימים, גורם לי לרצות לצאת לפרק טראקים באיזו מסיבה בחוף, ובכלל ישמע מוזר אבל הטראנס לפעמים כמו גם ההאוס מדי פעם מעורר בי רגשות של שמחה, רומנטיקה אולי?! חחח להבדיל מהמטאל שגם הוא מעורר בי רגשות אבל אחרים, יותר חייתיות שכזו. הקיצוניות בטראנס גורמת לפזז במעין שמחת חיים כזו לעומת המטאל שגורם ליציאה של אגרסיות בצורות יותר קיצוניות(אצלי לפחות).

אתה רק מחזק את דבריי

אצלי המטאל לא משתנה לפי מזג האוויר. אני שומע את אותה המוזיקה ללא התחשבות בגורמים חיצוניים - אלא רק לפי מה שאני ממש אוהב. מעטים הם השירים הבודדים שבאמת מתאימים את עצמם למצב רוחי לפי התנאים שסובבים אותי כמו חורף/קיץ או תחושות שנכפו עלי מלמעלה כמו אובדן, כיף ושעמום.
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מטאל
בחר
בחר