לאדון אלון מיאסניקוב

מישהו יכול להגיד לו שיפסיק עם מדור "ביקורות" הסרטים שלו?? גם אם ביקורות המטאל שלו יש לי טיפלה בעיה, מכיוון שהן קצת שיטחיות אנמיות ולא מעניינות, אבל רמת הביקורות שלו על סרטים פשוט על הפנים, הוא לא מבין שביקורת על סרט, גם אם זה סרט אימה, לא יכולה להסתכם בכל כך שיטחיות, הוא צריך להפסיק אם זה מיד.

אני לא כל כך מבין על הפאוז ?

אני חושב שמדור הביקורת על הסרטים הקשורים באימה ובאווירת אימה מעבירים את המסר שלהם בתמציתיות ולעניין. אם אני ארצה לקבל חוות דעת אומנותית על סרט מסוים - אני אבדוק באתר העוסק בסרטים. אלון לדעתי פשוט מעניק הסבר די פשוט להאם הסרט יעניין אותו או לא. בנוגע לביקורת האלבומים שלו - שמע, זו הדרך שלו להעביר ביקורת. הוא לא מכביר במילים וחופר לעומק קילומטרים כמוני, הוא הרבה יותר ענייני ולא מתחסד, אני לא חסיד של סגנון הכתיבה הזה, אבל הוא עובד לפעמים יותר טוב מ-5 עמודי וורד על כמה אקסודוס טובים :)

לפי דעתי, הוא לא מספיק מבין בסרטים

אפילו בשביל רק המלצה. אין לי בעיה רק עם סגנון הכתיבה שלו, יש לי גם בעיה עם כושר השיפוט שלו, מכיוון שהוא ממליץ על להקות יותר מדי מהרת הוא לא מספיק תובעני. כשחיים דרישנר קפץ לביקור לפה, הסכמתי מאוד עם דבריו.

הייתה לי תחושה שנושא דירשנר יקפוץ אצלך

צר לי לבשר לך, אבל זה שאתה מעריץ את גרינווי ואהבת את "עירום" לא עושה ממך בר סמכא, אני מבטיח לך שהידע שלי בסרטים עוקף את שלך ואת של כל מי שאתה מכיר, אני מכיר וזוכר כמעט כל סרט מעניין שנעשה בעשרים השנה האחרונות, ולגבי סרטי אימים, אני מכיר ה-כ-ו-ל, קראתי יותר ספרים בנושא וראיתי יותר סרטי אימים מכמות האנשים שפגשת בימי חייך, תאמין לי, אני יודע על מה אני כותב. לא אהבת את הכתיבה שלי? stick to dirshner, או שתחפור בעצמך כמה עשרות עמודי וורד ותפרסם אותם בבלוג, אני כותב על פי מה שנראה לי ועד כמה שאני מרגיש צורך לכתוב, ואני מקבל יותר מחמאות מביקורת מהסוג שאני מקבל ממך ואנשים כמו דירשנר, גם לי יש את האנשים שבאים אלי ואומרים שגיליתי להם המון דברים חדשים במוזיקה הזאת עוד מימי מטאל האמר, ואם הייתי מתיחס לכל מי שלא אוהב את הכתיבה שלי אז לא הייתי איפה שאני היום.

ולהשתמש בשני ניקים לא עושה אותך לקהל

שני הניקים מובילים לאותו מקור, כנראה שיש בעיה למצוא עוד מישהו שחושב כמוך אז נאלצת לפברק אחד..

זו ממש לא הייתה הכוונה..

צר לי לבשר לך, אבל זה שאתה מעריץ את גרינווי ואהבת את "עירום" לא עושה ממך בר סמכא, אני מבטיח לך שהידע שלי בסרטים עוקף את שלך ואת של כל מי שאתה מכיר, אני מכיר וזוכר כמעט כל סרט מעניין שנעשה בעשרים השנה האחרונות, ולגבי סרטי אימים, אני מכיר ה-כ-ו-ל, קראתי יותר ספרים בנושא וראיתי יותר סרטי אימים מכמות האנשים שפגשת בימי חייך, תאמין לי, אני יודע על מה אני כותב. לא אהבת את הכתיבה שלי? stick to dirshner, או שתחפור בעצמך כמה עשרות עמודי וורד ותפרסם אותם בבלוג, אני כותב על פי מה שנראה לי ועד כמה שאני מרגיש צורך לכתוב, ואני מקבל יותר מחמאות מביקורת מהסוג שאני מקבל ממך ואנשים כמו דירשנר, גם לי יש את האנשים שבאים אלי ואומרים שגיליתי להם המון דברים חדשים במוזיקה הזאת עוד מימי מטאל האמר, ואם הייתי מתיחס לכל מי שלא אוהב את הכתיבה שלי אז לא הייתי איפה שאני היום.

אז תראה שאתה מסוגל...

ותכתוב משהו מעניין

ולהשתמש בשני ניקים לא עושה אותך לקהל

שני הניקים מובילים לאותו מקור, כנראה שיש בעיה למצוא עוד מישהו שחושב כמוך אז נאלצת לפברק אחד..

אממ - אלון, פה זה לא היידפארק

אנשים נרשמים תחת שם משתמש מסוים ויש להם אפשרות להשתמש בניק-ניים. לפעמים שוכחים להפעיל קוקיז או משהו, כולנו ידועים פה תחת שני ניק-ניימס, זה לא עושה אותנו טרולים.

אמממ - לך תדע, אולי הוא בעצם העורך של Fish-eye ?

טוב, כנראה שהוא לא, אבל אתה ב-ט-ו-ח שאתה זוכר כל סרט שנעשה ב-20 השנה האחרונות ? אל יתהלל חוגר כמפתח. יש הבדל בין להשוויץ שאני יודע את השמות ש כל הרובוטריקים לבין מה שאתה אמרת :)

זו ממש לא הייתה הכוונה..

פשוט מצחיק אותי שכול אדם מרשה לעצמו

לומר דברים שהוא רוצה בדרך שהוא רוצה, א. יותם, תאמין לי, אני לא מתהלל סתם, אני אינציקלופדיה מהלכת בנושאי סרטים, יש לי אוסף סרטים של למעלה מ 1000 DVD, מכול הז'אנרים, בנושא סרטי האימה, אין כמעט סרט שלא ראיתי, קראתי כמות של ספרים בנושא, והבנה בתחום יש לי, מישהו לא אוהב את הכתיבה שלי? שלא יקרא, כמו שאני מניח שיש עוד כמוהו, רק שהם לא מרשים לעצמם לפתוח הודעות בפורומים ולהנחות אותי לא לכתוב, זה ילדותי וגם לוקה בסתם רישעות, וזה מעצבן אותי, כמו ההנחה של "אני לא יודע על מה אני כותב", וזה מזכיר לי את ההנחה של דירשנר שאני לא יודע על מה אני כותב, או לא יודע לכתוב, כי הרי ר-ק הוא יודע, רק הוא כותב, רק הוא מבין, אנשים נוטים לנכס לעצמם ידע מוחלט, עם זה אין לי בעיה, זה אנושי, אבל למה לפרסם הודעה בפורום שמיועדת לי, לומר לי שהוא לא אוהב מה שאני כותב, שאני לא מבין בזה, ושעלי להפסיק? הוא כותב שטויות, אני זה שפרסם הודעה שקראה לו להפסיק לכתוב בפורום? להבדיל ממנו ומכל הדירשנרים למיניהן, אני אף פעם לא פתחתי פה מיוזמתי על אף אחד, לא ביקרתי מגזין מתחרה על רמתו או על דוגמא לכתיבה בו, אז למה אני צריך לשתוק בכול מקרה של ביקורת לא ממש בונה כזאת? ושוב, אני לא מתהלל סתם, אני לא מבין גדול בקולנוע ספרדי ולכן אני לא כותב מדור בנושא, ספציפית בז'אנר האימה אני יכול לתת הרצאות בתחום, ולכן אני מרשה לעצמי לענות כמו שעניתי.

אם הדבר בטעות התפרש מדבריי

אז אני רוצה לתקן - לא פקפקתי בך לרגע, להפך. אני חושב שזה הישג רציני ואני מאד מעריך אותך עליו. אני בהחלט לא מבין גדול בנושא ז'אנר סרטי האימה (למעשה, אני די סולד מרובו) אבל אין לי ספק שאתה מגלה בקיאות בתחום. אישית אני לא חושב שיש קשר גדול בין בקיאות בחומר לבין היכולת להעביר את התחושה שהסרט העביר עליך. אני חושב שאתה מעביר את הרעיון של הסרט נהדר, אך אתה לא מצליח בדבריך להעביר את ההרגשה שהסרט עשה -לך- באופן אישי, ובמיוחד עקב העובדה שאתה שולט בז'אנר כל כך. חבל לי על כך האמת, אני חושב שזהו גם החסרון העיקרי בכתיבתך (ומי כמוני יודע, שכשאני מחפש חסרונות אני מוצא, ואצלי בכתיבה אני מוצא המון, אז זה לא עניין של ביקורת הורסת כמובן, אלא פשוט העברת הרגשה ביקורתית במעט) גם בתחום המטאל. אתה בהחלט מוכיח שאתה שולט בחומר, באמת ובתמים -אבל הכתיבה שלך מראה דווקא שאתה לא נהנה ממרבית האלבומים שאתה שומע - או לא נהנה בצורה המבדילה ביניהם. אולי זו שחיקה בעצם, אני די משוכנע שספריית הדיסקים שלך לא תבייש את ספריית ה-DVD שלך, ואולי זו הסיבה שבשבילך Seven Witches ו-Dream Evil הן סתם עוד להקות הבי-מטאל מלודיות, ו-Full Blown Chaos ו-A dozen furies הם סתם עוד להקות הארדקור-מטאלקור. זו רק הדעה שלי כמובן, והיא איננה מייצגת את דעת כותבי הפורום. אני חייב לציין פה גם שאני מאד נהנה לקרוא את הכתבות שלך ונהנתי לקרוא גם את הטורים שלך שלצערי נפסקו.

תודה על ההסבר

אני לא יכול שלא להסכים עם כמה מהדברים, נכון שאוסף הדיסקים לא נופל מ DVD, הוא עומד על 2,500 פלוס מינוס ועוד איזה 500 תקליטים, אבל מכיוון שמלבד זה יש גם משהו כמו 1000 פרומואים אתה יכול להבין שיש אפקט של הצפה, אחרי כמעט 20 שנה של האזנה למוזיקה הזאת, ובערך שמונה שנים של כתיבה עליה, אין ספק שקשה לי מאד לצאת מגדרי בקשר לאלבום, אני יכול לשפוט אותו כמקצועי או לא, עשוי היטב או לא, מעניין או לא, אבל ברמות של מרגש זה הרבה יותר קשה לי, לגבי הדוגמאות שלך, אני חושב ש Dream Evil הראשון הוא אלבום מטאל מופתי, למרות אך שהסולן מבטא את המילה Dragon, אבל גם נכון שהוא לא ריגש אותי, כמו עוד אלפי אלבומי מטאל אחרים שקיבלו אצלי ציון טוב אבל לא ריגשו אותי, האמת היא שזה גם נגרם מזה שעושים הרבה פחות אלבומים מעולים מהסוג שעשו בתחילת שנות התשעים בז'אנר, וגם לצערי זה שאני הרבה פחות נלהב מכל דבר שאני שומע, כמו שהייתי אז, אני לא חושב שזה פוגע באיכות של הביקורות שלי, אני לוקח אותן ברצינות, אבל אין ספק שהרבה מהן טכניות יחסית, כי אני מנסה להיות אוביקטיבי ללהקה ולתוצר שלה, גם אם הוא לא ריגש אותי עד דמעות, מעבר לכל זה - אני מאמין ש99% אחוז מהאומנים ראויים לפחות לרמה מינימלית של כבוד בביקורת על אלבום שעשו, גם אם לא אהבתי בכלל, אני נמנע מלזלזל בהם לחלוטין.

אז אולי תכתוב על פחות אלבומים?

אולי ככה תכתוב אם יותר חשק

מה זה אומר?

לכתוב פחות מביקורת בשבוע? שזה מה שאני כותב? אתה מפספס את הנקודה, אתה אף פעם לא חוזר לאותה נקודה של התלהבות של גיל 13 כשרק התחלת לשמוע את המוזיקה,זה פשוט לא קורה. וזה לא רק אצלי, זה אצל כל עיתונאי מוזיקה עם נסיון, אבל כמו שאמרתי, זה לא פוגע באיכות הביקורת, פשוט אי אפשר להתלהב מכל אלבום רק בגלל שהוא טוב, וזה בלתי נמנע.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מטאל
בחר
בחר