ספרו חוויות מההופעות שהכי נהנתן בהן של להקות מטאל מקומיות

הנה שלושת ההופעות שאני הכי נהנתי בהן : Salem - Live Demise ההופעה הזאת הייתה פצצת מטאל בכל הגדרתה - כל הלהיטים מרוכזים לכבוד הקלטת ה-DVD, וכשזאב הצביע עלי ואמר לי "בוא, בוא תשיר גם" - ואז עוד לא היינו בקשר יום-יומי בכלל - למעשה הוא עדיין היה נתפס לי בראש בתור "ווואו ! זאב מסאלם !" בתקופה ההיא - הרגשתי את הדרת הכבוד נשפכת ממני והלאה. היו כמה סולנים ששרו עם סאלם שיר אורח. נארגל, אטילה בתור הסולנים המיובאים - ומהארץ עשו זאת עידן (People), יובל (Lehavoth) וישי (Nail within) אבל אני (!) הוא זה שתועד ל-DVD :) Fatal + Emblaze + Spawn of evil + Lehavoth + Azazel המועדון הזה, ה-1939 היה רקוב לכל הדעות, והחזיק שבועיים לפני שהושלך בפנים בקבוק תבערה ושרף שם כמה פיאלים - אבל ההופעה הזאת, שלנצח תזכר בתור "ערב הדת' מטאל" זכורה לי הכי לטובה שבעולם. פייטאל פתחו את האירוע בטעימה מגניבה, זו הייתה הפעם השנייה שראיתי אותם - אחרי שהם נתנו הופעה מגניבה במטאל טיל דאן 1 - וגם אז הם נתנו את הדת' המלודי האיכותי שלהם למרות הסאונד שהיה לו פוטנציאל נמוך. אמבלייז, לעתיד נייל ווית'ין - הופיעו שניים - וזו הייתה הופעת הבכורה שלהם למעשה - שירים כמו דירטי קולורד נייף שהפכו לנחלת כל ישראל רק נכתבו אז - ורוב החומר בכלל נכתב עדיין בתקופת עזאזל - אבל חפיף. ספון אוף איבל, להקת האולדסקול דת' מטאל שרצים, הופיעה שלישית, ואחרי שהתישה את הקהל בדרכה שלה ועשתה פוגו עם מספר הנאמנים היחידים לדת' מטאל - עלתה להבות. זו לא ההופעה הראשונה שאני רואה של להבות. נראה זו הייתה הרביעית במספר - ואז בזמנו הם היו רשומים אצלי בתור הלהקה עם השואו הכי טוב בארץ. תוסיפו לזה את העובדה שאני ידעתי את המילים של רוב השירים - ההופעה עבר בצורה איכותית למדי. יומיים אח"כ הם טסו להקליט את אלבום הבכורה שלהם בשבדיה. פה קיבלנו את הטעימה הראשונית של השירים Noncivilized, Ghost nation ו-Reptile. אחחח איזו חווייה... Metal Till Dawn 4 - Sewaged, Armilos, Sitra Achra, Solitary, Skin clock ערב מגוון כמו זה לא היה - וזה רק נתן תחושה טובה יותר. את האירוע פתחו סווג'ד הגרוטסקים בהופעת גור-גריינד קצרצרה. אחריהם המשיכו ארמילוס, בהופעה ראשונה שלהם כשזק"ש עם שיער קצר ועל עמדת הפרונט ללא גיטרה. סיטרא אחרא באו ונופפו את דגל ישראל (היה יום העצמאות כמדומני), סוליטארי הרביצו קאבר נהדר ל-Cold של אט-ד'ה-גייטס, וסקין קלוק היו ביזארים כהרגלם. ערב שהוא בהחלט מוצלח מכל בחינה.

pimp my gig!

metal till dawn 4- היה אחד ערבים היותר פסיכיים שהיו. בשבילחי הערב נפתח בהופעה של חצי שעה של נייטשיט (תתחשבו בזה שהם להקת גריינדקור, זה יוצא הרבה) בבמת יום העצמאות ברחובות, מול בסביבות השושת אלפים נשים וטף (והם שרו על קקי ועל שלשולים ועל ברוס לי, אתם זוכרים את זה כן?). אחרי זה התקדמנו לבארבי הישן (פיייי, כבר שלוש שנים שאין שם כלום הא). סיווג'ד חירחרו כמו שלושה קוקסינלים שכורעים ללדת, ארמילוס הביאו מתקפת ברוטאל חולנית, סיטרא אחרה הביאו איתם את מיטב הרוע שיש. סוליטארי, עוד בתחילת דרכם (אני חושב שזה היה ערב השקת הדיסק שלהם או משהו כזה) הביאו איתם תקוות למשהו אחר וסקין קלוק... פישא אללה, מי ידע איזה פצצה הולכת לנחות עליו אז. להבות-רייביס קאסט - כאוס רבאק - אבסנס אוף סינסיריטי. זה היה מופע ההשקה של האלבום אפוף ההייפ של להבות, שכולם ציפו לו בכליון עיניים. אבסנס אוף סינסיריטי (שלאחר כמה חודשים שינו את שמם להאנד מייד גאד... אז עוד משה הצרפתי היה שם) הביאו מתקפת הארדקור מהירה ואכזרית. כל כך חבל שהחברה האלו התפרקו, היו מעולים. כאוס רבאק, שהיו טיפה עוף מוזר בנוף, הראו למטאליסטים מאיפה משתין הפאנקיסט וכיסחו את הצורה. להבות נתנו שם את אחת ההופעות היותר טובות שלהם, אכזריות וכוחניות שרק הם יכלו לתת. מולך (אחח, איזה סולן) צרך וגרם לכל אחד בקהל להרגיש כאילו הוא כועס עליו, ורק עליו, אישית. בנוסף הם הביאו טעימות מחומר שעתיד לבוא, מה שהשאיר את הקהל פעור פה (ובהמשך מאוכזב, איך הם נעלמו?!). רייביס קאסט - אחחחח, בונבון הערב. כבש שחורה? תחשבו יותר על כבש שחורה, סהרורית ומכורה להרואין בזמן קריז. חומר איטי, סהרורי ומזדחל. השיר הכי איטי ששלוש הלהקות ניגנו שם בערב הוא פי שלוש יותר מהיר מהשיר הכי מהיר של כת הכלבת. סטונר מטאל מיוסר הישר מחול. חייבים להביא אותם לפה שוב. (בונא, במבט לאחור, מכל שלוש הלהקות הישראליות שהיו בערב הזה, אף אחת לא שרדה! ) סיילם - לייב דימייס. כמו שיותם אמר, פשוט תענוג. אח ההופעות הכי גזעיות שהייתי בהן. נ.ב. אחרי ההופעות שךל אתמול בערב אני מתחיל באמת לתהות לאיפה כל הלהקות של לפני שנה וחצי שנתים נעלמו? חוץ מאיטרנל גריי, אף אחת מהסו קולד "נסיכות הדת' מטאל" לא נותרה, ומתוך המללאאא להקות שהופיעו באוסף "הולי שיט" שומעים אולי, אולי מארבע, וגם זה בלחץ. ולא נכנס לזה שהקהל השתנה בטירוף. אגב יותם, המתופף שלך גאון

זה נכון האמת

באמת אף אחת מנסיכות הדת' מטאל לא שרדה, וגם איטרנל גריי קצת Fall from grace. מה הסיבה לכך ? אותה סיבה שלא ראית כמעט שום פנים זהות מנוכחות הישראהלר עד לבוא ההולי שיט. הלהקות היחידות ששרדו הן אלה שלא היו תלויות בסצינה כל כך, בצפר - שהפכו לדבר הבא, אראלו - שנשארו בשלהם עזאזל - שעושים אותו הדבר כבר 10 שנים והיחידים יוצאי הדופן פה הם עבד ודרד פרום קרייבן שהראשונה הייתה אז רק בחיתוליה והשנייה התפרקה וחזרה רק עכשיו בטעם שונה לגמרי.

*מפשפשת בכוח בזכרון הנוראי שלי*

אני בקושי זוכרת הופעות. אפילו כאלה שהיו לפני כמה חודשים. אני זוכרת לטובה את הmetal till dawn האחרון שהיה עם דיסטורטד, מטריסייד ואסגאוט שממש ממש נהניתי בו. אה, וההופעת השקה של אסגאוט הייתה מעולה. ו...המממ....אני בטוחה שאת ההופעה של דיסטורטד חודש הבא אני אזכור בטוח :)

הנה שלושת ההופעות שאני הכי נהנתי בהן : Salem - Live Demise ההופעה הזאת הייתה פצצת מטאל בכל הגדרתה - כל הלהיטים מרוכזים לכבוד הקלטת ה-DVD, וכשזאב הצביע עלי ואמר לי "בוא, בוא תשיר גם" - ואז עוד לא היינו בקשר יום-יומי בכלל - למעשה הוא עדיין היה נתפס לי בראש בתור "ווואו ! זאב מסאלם !" בתקופה ההיא - הרגשתי את הדרת הכבוד נשפכת ממני והלאה. היו כמה סולנים ששרו עם סאלם שיר אורח. נארגל, אטילה בתור הסולנים המיובאים - ומהארץ עשו זאת עידן (People), יובל (Lehavoth) וישי (Nail within) אבל אני (!) הוא זה שתועד ל-DVD :) Fatal + Emblaze + Spawn of evil + Lehavoth + Azazel המועדון הזה, ה-1939 היה רקוב לכל הדעות, והחזיק שבועיים לפני שהושלך בפנים בקבוק תבערה ושרף שם כמה פיאלים - אבל ההופעה הזאת, שלנצח תזכר בתור "ערב הדת' מטאל" זכורה לי הכי לטובה שבעולם. פייטאל פתחו את האירוע בטעימה מגניבה, זו הייתה הפעם השנייה שראיתי אותם - אחרי שהם נתנו הופעה מגניבה במטאל טיל דאן 1 - וגם אז הם נתנו את הדת' המלודי האיכותי שלהם למרות הסאונד שהיה לו פוטנציאל נמוך. אמבלייז, לעתיד נייל ווית'ין - הופיעו שניים - וזו הייתה הופעת הבכורה שלהם למעשה - שירים כמו דירטי קולורד נייף שהפכו לנחלת כל ישראל רק נכתבו אז - ורוב החומר בכלל נכתב עדיין בתקופת עזאזל - אבל חפיף. ספון אוף איבל, להקת האולדסקול דת' מטאל שרצים, הופיעה שלישית, ואחרי שהתישה את הקהל בדרכה שלה ועשתה פוגו עם מספר הנאמנים היחידים לדת' מטאל - עלתה להבות. זו לא ההופעה הראשונה שאני רואה של להבות. נראה זו הייתה הרביעית במספר - ואז בזמנו הם היו רשומים אצלי בתור הלהקה עם השואו הכי טוב בארץ. תוסיפו לזה את העובדה שאני ידעתי את המילים של רוב השירים - ההופעה עבר בצורה איכותית למדי. יומיים אח"כ הם טסו להקליט את אלבום הבכורה שלהם בשבדיה. פה קיבלנו את הטעימה הראשונית של השירים Noncivilized, Ghost nation ו-Reptile. אחחח איזו חווייה... Metal Till Dawn 4 - Sewaged, Armilos, Sitra Achra, Solitary, Skin clock ערב מגוון כמו זה לא היה - וזה רק נתן תחושה טובה יותר. את האירוע פתחו סווג'ד הגרוטסקים בהופעת גור-גריינד קצרצרה. אחריהם המשיכו ארמילוס, בהופעה ראשונה שלהם כשזק"ש עם שיער קצר ועל עמדת הפרונט ללא גיטרה. סיטרא אחרא באו ונופפו את דגל ישראל (היה יום העצמאות כמדומני), סוליטארי הרביצו קאבר נהדר ל-Cold של אט-ד'ה-גייטס, וסקין קלוק היו ביזארים כהרגלם. ערב שהוא בהחלט מוצלח מכל בחינה.

במטאליסט 2004

המחווה לManOwar, אמנם זה היה הרכב שנועד לצורך המחווה ולא הרכב קבוע אבל עדיין זה היה חתיכת הרכב מוכשר שנתן הופעה אלוהית שאני לא אשכח בחיים!! ובה התוודאתי ליוחאי דוידוף - בין הפרפורמרים הכי טובים בארץ אם לא הטוב שבהם.

חייל, מקום במחווה לאבבא כבר שריינת ?

עקרונית אני יכול

לסכם על לסגור הרבה זמן בתמורה ליציאה בדיוק על זמן ההופעה אבל גם אם אותו הרכב עושה לאבבא את המחווה, אני עדיין לא אלך כי מה לעשות, אבבא ממש לא עושים לי את זה ולא משנה אם הם מלווים בדיסטורשן

ואי, צריך לחפור במעמקי הזיכרון עמוק עמוק

18.7.2000, ההופעה של AZAZEL בירושלים בוערת: ------------------------------------------- רבק ערס, אני זוכר שזה היתה ההופעה של השקת האלבום שלהם, אז זה היה עוד עם ההרכב הישן שעתיד היה להפוך לנייז וית'ין, החברה דפקו שואו לא מהעולם הזה, כל הקהל היה שם באקסטזה, אחלה הופעה. 8.7.2002 הופעת ההשקה של קולקטיב דימייס,ברבי: -------------------------------------- סיילם חזרו אחרי שקט ממושך ודפקו הופעת שבירה בבארבי, פוגואים מטורפים, שירים חדשים וישנים, אני אישית חטפתי מישהו (תומר מוסמן שהוא בחור גדול) על הראש מטייג דייב, הקהל היה פשוט באקסטזה, שלא לדבר על הביצועים המטורפים כולל הפעם הראשונה בה הלהקה ביצעה את עיירה בוערת לייב. 20.1.2005 מחווה למנאוור, ברבי: ----------------------------- זה אומנם כמו לזיין את החברה הכי טובה של הבחורה שאתה באמת רוצה כי אין לך מצב איתה אבל זה עדיין היה אחלה זיון!!! אחרי הופעת חימום נחמדה של טורן אקסיסטנס באו יוחאי והחברה והפגיזו עם מנאוור לפנים(!!!), בחיים לא ראיתי אקסטזה ואחווה כזאת ליפני בבארבי, סינגאלונג לאורך כל ההופעה, סטייג' דייבים, קראוד סרפינגים, רוסים. וכמובן הייל אנד קיל בסוף, מה עוד אפשר לבקש.

*מפשפשת בכוח בזכרון הנוראי שלי*

אני בקושי זוכרת הופעות. אפילו כאלה שהיו לפני כמה חודשים. אני זוכרת לטובה את הmetal till dawn האחרון שהיה עם דיסטורטד, מטריסייד ואסגאוט שממש ממש נהניתי בו. אה, וההופעת השקה של אסגאוט הייתה מעולה. ו...המממ....אני בטוחה שאת ההופעה של דיסטורטד חודש הבא אני אזכור בטוח :)

מזדהה איתך

אני גם בדיוק אחרי מבחן זוועתי של 3 וחצי שעות - אז סלחו לי :) אמממ.. הופעה טובה? אני יכולה להזכר באחרונה שממש ממש נהנתי בה - המחווה לדת'.. פשוט הופעה מעולה!!!

במטאליסט 2004

המחווה לManOwar, אמנם זה היה הרכב שנועד לצורך המחווה ולא הרכב קבוע אבל עדיין זה היה חתיכת הרכב מוכשר שנתן הופעה אלוהית שאני לא אשכח בחיים!! ובה התוודאתי ליוחאי דוידוף - בין הפרפורמרים הכי טובים בארץ אם לא הטוב שבהם.

מטאליסט 2004

הייתה ההופעה הכי טובה שהייתי בה בארץ.. היה אווירה, להקות טובות, אחלה אנשים,אחלה מוסיקה... רק חבל שהייתי כל כך עייף בבהמות' בקושי הצלחתי להרים תיד
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מטאל
בחר
בחר