שיחות נפש ופילוסופיה :-)

היי חבר'ה! סתם שאלה שעלתה בי לאחרונה: תגידו, מה אתם חושבים שהייתם עושים עם עצמכם היום לולא הייתם פוגשים את המטאל אז ?? לי אישית אין מושג מה הייתי עושה. ככל הנראה היו לי חיים משעממים וחד גוניים למדי. תמיד חיפשתי את הצד האחר והתחברתי אליו שאתחבר אליו דרך המטאל והתרבות שסביבו. הייתה תקופה שניסיתי "להתיישר" (אין לי מושג למה אפילו ניסיתי!!),זה עבד חרא והרגשתי חרא. אין מה לעשות נגד זה...קשה לי להתכחש לאישיות שלי, קשה לי ללכת ולאמץ לי זהות מזוייפת...

כנראה

שהיו לי שניים שלושה פחות חברים, כל השאר היה נשאר בערך אותו הדבר, גםן ככה רוב החברים שלי לא בקטע ואני בעצמי לא "חי", את המוזיקה, רק שומע אותה. כמו שלדעתי זה צריך להיות...

צודק

אבל מה הקשר?

היי חבר'ה! סתם שאלה שעלתה בי לאחרונה: תגידו, מה אתם חושבים שהייתם עושים עם עצמכם היום לולא הייתם פוגשים את המטאל אז ?? לי אישית אין מושג מה הייתי עושה. ככל הנראה היו לי חיים משעממים וחד גוניים למדי. תמיד חיפשתי את הצד האחר והתחברתי אליו שאתחבר אליו דרך המטאל והתרבות שסביבו. הייתה תקופה שניסיתי "להתיישר" (אין לי מושג למה אפילו ניסיתי!!),זה עבד חרא והרגשתי חרא. אין מה לעשות נגד זה...קשה לי להתכחש לאישיות שלי, קשה לי ללכת ולאמץ לי זהות מזוייפת...

אני לא חושבת שזה היה קורה

גם אם לא היתי מגיעה לפני חמש שנים בערך למטאל עדיין היתי מוצאת את עצמי שם, אם לא לפני חמש שנים אז לפני 4 שנים וכו'.. עוד לפני 7-8 שנים התחלתי להימשך לזרם הפחות מיינסטרים, לכבד יותר, לאגרסבי יותר, ולמה שאני מתייחסת אליו כמוזיקה באמת מהנשמה {אני לא חושבת שמה שרוני סופרסטאר שרה מבטא אותה או את הרגשות שלה, לעומת זאת כשאינקיובס שרים את 'דרייב' הם באים לבטא רגש כלשהו אמיתי או לא, אבל זה בא להם מבפנים..} לא יודעת.. נפשות אמנים מתוסכלות..

אם לא הייתי שומע

את LOW שלך טסטמנט, עכשיו הייתי צריך להיות אי שם בחוג למתמטיקה ומדעי המחשב. אבל הודות לחבר טוב מאוד, הנני כאן! אם זה לטובה או לרעה, ימים יגידו.

הסיפור שלי ארוך שיוו איך הגעתי למטאל .....

את האמת אפחד לא לימד אותי מזה מטאל לא ידעתי מזה מטאל .. אני שהתחלתי לשמוע מטאל גרתי בקטמונים .. איך הגעתי למטאל ? שיר אחד של bon jovi ששמעתי במיקרא ליפני 4 שנים . הובל אותי לזה שהיום אני גבר 3 וחצי שנים מנגן . לא ידעתי מזה מטאל . שנתיים שמעתי מטאל בלי חברים היתי כמו יצור נחות ששומע מטאל בבית ספר היום ביזכותי כימעט כל חברי שומעים . sadus .מי שלא שומע את האלבום החדש .פרייר וכמובן ש kreator זו הלהקה הכי האובה עליי

בלי טיפה של ציניות, באמת,אבל.

עד כמה מטאל את באמת? עד כמה את באמת מאמינה שבחירה שלך בלהשתייך לקבוצה הנקראית מטאליסטים באמת שינתה את החיים שלך? ברור שאנחנו עושים בחירות והעדפות שמשנות את חיינו. אבל הצורך להסתכל אחורה ולשאול מה היה יכול להיות הופך למעיק. אני אומר לך את זה מנסיון אישי. אז אולי את לובשת שחורים, מוציאה יותר כסף על איילנרים שחורים ובטח מסתובבת עם ווקמן/mp3 . מכירה את השיר של טייפ black no'1 ? אני לא אומר שזה את אני אומר שאם את באה לדיון כזה תנסי לאמר יותר למה את חושבת שהמטאל הוא בשבילך הרבה יותר מסתם מוזיקה. באותה מידה היית יכולה להיות חובבת סטארטרק ומדע בדיוני, היה לך שחור מתחת לעיניים כי שיקחת די אנד די כל הלילה .ונכנסת כל פעם לפורום השכן בוואלה. אותי הדיון היום מעייף... בעיקר בגלל שאין לי רצון להשתייך לשום קבוצה גם לא לאאוטסיידרים. בגדול, מרבית המטאליסטים בארץ שייכים בסופו של דבר לעולם הקונפורמיסטי. תנסי לעורר דיון ענייני בפורומי מטאל על נושאים שכאילו המטאל צריך לעסוק בהם ותקבלי ימבה דעות שמרניות. החל מנושאי כלכלה צבא וכו'. הגיטריסט של הלהקה המובילה בארץ עובד במיקרוסופט... אני לא אומר זאת לגנותו, רבים מחברי הטובים עובדים שם או היו מתים לעבוד שם. אבל זה הליכה בתלם. וכדי לא להיות צבוע... גם אני בסופו של דבר הלכתי בתלם. עם קצת חריקות פה ושם. המטאל במהות שלו אמור להיות נונקונפורמיסט. היום נותנים show ומוכרים דיסקים. רק שאולי בניגוד לדרישנר שצץ לאחורנה מהכפור וכתב דברים שאני חושב שהם דומים... לי אין לי בעיה עם זה רק שאני כבר לא אתייחס לכל המטאל בהדרת כבוד אידואולוגית. המהות מבחינתי היום שטחית לחלוטין. אני לא מחפש רעיונות, אידאלוגיות או רעיונות מהפכניים. מבחינתי, תני לי לדפוק ת'ראש להוציא אגרסיות..(ויש ברוך השם). גם הנסיון להגדיר או לאחד את כל המטאליסטים תחת ההגדרה הזו נראה לי בלתי אפשרי עד מגוחך... מישהו יכול להגיד לי אם ארז'ו לוקאנסן (ayreon) ונניח פיליפ אנסלמו יכולים להיות תחת אותה ההגדרה. ומה עם אבריל לוין לא מפזזת מידי פעם לצלילים של מטאליקה (המתחדשת...).

אם לא הייתי שומע

את LOW שלך טסטמנט, עכשיו הייתי צריך להיות אי שם בחוג למתמטיקה ומדעי המחשב. אבל הודות לחבר טוב מאוד, הנני כאן! אם זה לטובה או לרעה, ימים יגידו.

אפשר לשלב בין הדברים.

בטח אמא שלך מחכה ליום שתתבגר

לא יודע

מחשבים פעם היה העיסוק המרכזי שלי, טחנתי את זה בבצפר וכבר בכיתה י"א הבנתי שזה לא בשבילי. אבל עשיתי תבגרות כמו שצריך, אבל רק ברק מהשמיים יוכל להחזיר אותי לתחום הזה. מטאל ומוזיקה שינו את החיים שלי, בכיתה ח' סתם למדתי גיטרה קלאסית, כתחביב, אבל מתחביב זה הפך לעיסוק המרכזי שלי בחיים. הביוגרפיה המלאה שלי תראה אור בעוד חודש בחנויות הספרים המובחרות.

בלי טיפה של ציניות, באמת,אבל.

עד כמה מטאל את באמת? עד כמה את באמת מאמינה שבחירה שלך בלהשתייך לקבוצה הנקראית מטאליסטים באמת שינתה את החיים שלך? ברור שאנחנו עושים בחירות והעדפות שמשנות את חיינו. אבל הצורך להסתכל אחורה ולשאול מה היה יכול להיות הופך למעיק. אני אומר לך את זה מנסיון אישי. אז אולי את לובשת שחורים, מוציאה יותר כסף על איילנרים שחורים ובטח מסתובבת עם ווקמן/mp3 . מכירה את השיר של טייפ black no'1 ? אני לא אומר שזה את אני אומר שאם את באה לדיון כזה תנסי לאמר יותר למה את חושבת שהמטאל הוא בשבילך הרבה יותר מסתם מוזיקה. באותה מידה היית יכולה להיות חובבת סטארטרק ומדע בדיוני, היה לך שחור מתחת לעיניים כי שיקחת די אנד די כל הלילה .ונכנסת כל פעם לפורום השכן בוואלה. אותי הדיון היום מעייף... בעיקר בגלל שאין לי רצון להשתייך לשום קבוצה גם לא לאאוטסיידרים. בגדול, מרבית המטאליסטים בארץ שייכים בסופו של דבר לעולם הקונפורמיסטי. תנסי לעורר דיון ענייני בפורומי מטאל על נושאים שכאילו המטאל צריך לעסוק בהם ותקבלי ימבה דעות שמרניות. החל מנושאי כלכלה צבא וכו'. הגיטריסט של הלהקה המובילה בארץ עובד במיקרוסופט... אני לא אומר זאת לגנותו, רבים מחברי הטובים עובדים שם או היו מתים לעבוד שם. אבל זה הליכה בתלם. וכדי לא להיות צבוע... גם אני בסופו של דבר הלכתי בתלם. עם קצת חריקות פה ושם. המטאל במהות שלו אמור להיות נונקונפורמיסט. היום נותנים show ומוכרים דיסקים. רק שאולי בניגוד לדרישנר שצץ לאחורנה מהכפור וכתב דברים שאני חושב שהם דומים... לי אין לי בעיה עם זה רק שאני כבר לא אתייחס לכל המטאל בהדרת כבוד אידואולוגית. המהות מבחינתי היום שטחית לחלוטין. אני לא מחפש רעיונות, אידאלוגיות או רעיונות מהפכניים. מבחינתי, תני לי לדפוק ת'ראש להוציא אגרסיות..(ויש ברוך השם). גם הנסיון להגדיר או לאחד את כל המטאליסטים תחת ההגדרה הזו נראה לי בלתי אפשרי עד מגוחך... מישהו יכול להגיד לי אם ארז'ו לוקאנסן (ayreon) ונניח פיליפ אנסלמו יכולים להיות תחת אותה ההגדרה. ומה עם אבריל לוין לא מפזזת מידי פעם לצלילים של מטאליקה (המתחדשת...).

כמה "דרישנרי" מצידך

טייפ איינלר וקונפורמיזם.

מסכים עם גיא...

לצערנו, רוב המטאליסטים לא יכולים להתקיים מלהיות נונקונפורמיסטים... בשביל להמשיך לצרוך/לייצר מטאל, מה לעשות צריך עבודה/השכלה. החיים עולים כסף, עצוב אבל זו המציאות. המטאל הוא בשביל הרבה אנשים בריחה מהשיגרה, בריחה מהבנאליות ובריחה מהשיטחיות שהעולם שלנו, לצערנו, נגוע בה. בשבילי המטאל הוא מפלט רוחני ונפשי שממלא עולם ומלואו. איפה הייתי היום אל לא הייתי "מטאליסט"? סביר להניח שבמקום לרכוש מאות תקליטים ודיסקים, הייתי גר במקום יוקרתי, נוסע על רכב יוקרתי וחי את חיי ברדיפה אחרי דברים שטחיים כמו כסף. אבל מה לעשות שאני "דפוק" ואת כל חיי או לפחות את רובם המאוד גדול השקעתי במוסיקה שאני כל כך אוהב. אני לא מתחרט ולא אתחרט, אני מעדיף להמשיך ולהגדיל את האוסף היפייפה שלי, על כל דבר אחר שבעיניי נראה מטופש.

אולי לא ניסחתי את השאלה נכון...

אינני חיה את המוזיקה 24/7. המוזיקה מהווה מפלט רוחני עבורי (ותודה ל- Sadus שניסח לי את זה כל כך נכון :-)). בשאלתי תהיתי כיצד היו נראים החיים שלי אם לא היה לי את המפלט הזה. בטח הייתי אדם די חד מימדי...והייתי משתגעת מהחד-ממדיות הזו. אין לי בעיה עם הליכה בתלם. יש לי בעיה עם חד-ממדיות: כאשר הכסף זה הדבר היחיד (שימו לב, היחיד!)שתופס לך מקום בחיים ובלב... מקווה שהבהרתי את עצמי טוב יותר הפעם...

בעצם נכון.

זה טוב (לפחות בעיני...) שאת מחפשת מפלטים רוחניים. אני עד היום צרכן של דברים כאלה. פשוט להגיד ללא המטאל חיי היו חדגוניים זה הצהרה קצת לא מתאימה אז אולי היה לך מפלט רוחני אחר? למה בחרת דווקא במטאל בתור המפלט הרוחני שלך? מה את מקבלת וממי את מקבלת את הצרכים שלך. במידה מסויימת, כל מה שכתבתי אגב היה כנראה תחת ההשפעה של יומיים די מרוכזים של צפייה בקליפים תוצרת ניוקליר בלאסט. וראיונות עם חברי להקות . כהערת אגב, חבר שלי ואני חושבים לעשות ערב קליפי מטאל נוסף (דיפילר צפה פגיעה...). אתה רואה קליפים מהוקצהים אנשים מאופרים מפחיד, זורקים שורות שהשד יודע על מה (והשד אמור לדעת...), ואח"כ בראיונות הכל קול וסבבה. וזה המשחק. אבל זה נשאר שם. הרבה רעיונות ודיעות היום, בעיקר לא מקובלות, נמצאות ברשת למשל והם לאו דווקא של מטאליטסים, אין סתירה ואין מתאם. סתם לשם דוגמא, ואני באמת פה לא מנסה להישמע פלצן. אבל אחד הדברים שמעניינים אותי היום הוא הצורך לשלב בין חברה עובדת הנותנת בטוי כלכלי לכשרונו ומצרו של אדם כפי שהוא מוצג בשיטה הקפיטליסטית לבין הצורך האמיתי לעזור למי שחלש ובכלל להפגין מעט יותר אנושיות וסולידריות. כי ישראל של השנים האחרונות,בעיקר המשטר, היא ממש לא מקום טוב להיות בו. אם היה אפשר להגדיר חמדנות יתר בתור עבירה פלילית הייתי שמח אם עושים זאת. אם את שואלת אותי, אז המהפכנים האמיתיים, זה האנשים בשטח, האנשים שבאמת לוחמים בעוולות האלה, למשל האגודה לאיכות השלטון, ארגון מגמה ירוקה וכד' הם לא חייבים להיות מטאליסטים... הם יכולים. לסיכום הדיון הארוך, אם לא הייתי במטאל אז אולי היית במקום אחר ממלאת את צרכי התוכן שלך.

מסכים עם גיא...

לצערנו, רוב המטאליסטים לא יכולים להתקיים מלהיות נונקונפורמיסטים... בשביל להמשיך לצרוך/לייצר מטאל, מה לעשות צריך עבודה/השכלה. החיים עולים כסף, עצוב אבל זו המציאות. המטאל הוא בשביל הרבה אנשים בריחה מהשיגרה, בריחה מהבנאליות ובריחה מהשיטחיות שהעולם שלנו, לצערנו, נגוע בה. בשבילי המטאל הוא מפלט רוחני ונפשי שממלא עולם ומלואו. איפה הייתי היום אל לא הייתי "מטאליסט"? סביר להניח שבמקום לרכוש מאות תקליטים ודיסקים, הייתי גר במקום יוקרתי, נוסע על רכב יוקרתי וחי את חיי ברדיפה אחרי דברים שטחיים כמו כסף. אבל מה לעשות שאני "דפוק" ואת כל חיי או לפחות את רובם המאוד גדול השקעתי במוסיקה שאני כל כך אוהב. אני לא מתחרט ולא אתחרט, אני מעדיף להמשיך ולהגדיל את האוסף היפייפה שלי, על כל דבר אחר שבעיניי נראה מטופש.

וואו..

חזק

עלי אישית המטאל השפיע מעבר לשינוי מינימלי של העדפות מוזיקליות.

זה גרם לי להפתח ליותר דברים, לקבל דברים שפעם היו תמוהים לדעתי וכרגע הם נורמליים לחלוטין. בנוסף, הרבה אנשים מנגנים על גיטרות "אויר", אני עברתי לגיטרה מוחשית, כן אמנם זה עצוב שהתחלתי לנגן על בס בגלל המוזיקה הזאת אבל הי! זה שינה את החיים שלי לחלוטין. אני נהנה לנגן עם החברה שלי, ישנן הופעות בתת-תקציב מדי פעם אבל זה בסדר, זאת בסה"כ ההתחלה, אז מי יודע, אולי העובדה הזאת(שכאמור נבעה משמיעת מטאל) תביא לדברים גדולים יותר בעתיד.
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מטאל
בחר
בחר