קברי צדיקים

הי, מישהו יודע מתי יש נסיעה לקברי צדיקים?

אני מתלבטת- האם לעשות בחורף?

שלום לך ובכן שלחי לי מייל עם טלפון וארשום אותך אני אוספת אנשים לטיול לקברות צדיקים. אני מתלבטת, לא יודעת איך זה לנסוע לשם בחורף. נכון שאפשר להתלבש טוב וכו', אבל השאלה אם זה לא יהיה קר מדי. מה אתה ואתם אומרים, נסעתם פעם בחורף? הייתם נוסעים בחורף? בכח אופן הזמן עובר מהר. אז המייל שלי הוא gila@oryada.com בברכה גילה

גילה בויום

אסטרולוגית, נומרולוגית, מתקשרת ופותחת בטארוט.

www.oryada.com/kartis.htm

לא כדאי בחורף

נסעתי לפני שנים לקברי צדיקים בצפת וסביבתה. זה היה בדצמבר ואמנם היה יום בהיר ונאה, אך היה קר מאוד, במיוחד במקום די גבוה בשעות הערב (מחשיך די מוקדם), וכללית זה לא סימפטי במיוחד. אילו לפחות הייתי מבחינה אישית יוצא נשכר מהביקור והתפילות, אז ניחא, הייתי מוכן לסבול גם אפס מעלות כדי להיוושע. למי שבכ"ז מאמין בכל ה____ ____ הזו, עדיף לנסוע באביב או בסתו. ואם כבר מדובר בפניה אל נשמות המתים, השבוע הוקרן בערוץ "נשיונל ג'אוגרפיק" סרט תעודי מיוחד ומרתק בשם: הירידה לגיהינום Descent to hell . אדם שחוקר את נושא האורקל וחשיבותו בתקופה ההלניסטית (זו שקדמה לרומאים) שנים רבות לוקח את הצופה למסע בעקבות הקדמונים שחיפשו תשובות לשאלות בנושאים הרי גורל ומזור למכאובים אישיים גם כן, וחושף בצורה מאלפת ומחכימה את האמת מאחורי שיטות החיזוי של הכוהנים והמשרתות ב"קודש", ואיך ניצלו באמצעות מצגי שווא והרבה דרמה (מומחיות של היוונים) את תמימותם וחולשותיהם של הפונים. שיאו של הסרט הוא ביקור ראשון מסוגו בתוך "שאול תחתיות" וירטואלי שלמעשה היה מערכת מסועפת של מנהרות שנחפרו במשך עשרות שנים באתר ליד נאפולי (דרום איטליה) והשיטות האור-קוליות המתוכחמות בהן השתמשו אנשי הדת כדי לשטוף את מוחם של הפונים המבולבלים. הסרט מספק המון חומר למחשבה והוא יוקרן בוודאי בשידור חוזר, כדאי לעקוב אחרי לוח המשדרים, ולא להחמיץ. ובנקודה זו הייתי רוצה לזרוק כפפה לכל מי שינסה לערוך מידגם סטטיסטי של כמה מאות אנשים שפנו לקברות צדיקים, לאדמו"רים ושאר באבות ועושי נפלאות (וכמובן כותל הדמעות שלנו) עם בעיות ללא פתרון ובקשות בתחומים שונים - ולבדוק כעבור פרק זמן סביר אצל איזה אחוז מהם באמת התגשמו משאלותיהם באופן מעשי בעקבות הביקורים. אני חושש שתוצאות מידגם כזה לא ינעמו לכמה וכמה נוגעים בדבר, ולא בכדי... אז הנה, גילה, אל תליני על כך שאנשים מתעלמים ולא מגיבים על ההודעות שלך בפורום.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מיסטיקה ואסטרולוגיה
בחר
בחר