ניר שלום מרשה לעצמי להתפרץ !!! האין הגישה המדעית !!! כוללת קודם את התיאוריה המדעית

התיאוריה המדעית למשל התיאוריה של המבנה החלקיקי של החומר קדמה < לתורת המבנה החלקיקי של החומר> האם יתכן כי בתחום המיסטי היננו מבחינת עולם המדע הרגיל והרציונלי בשלב התיאוריה המדעית. דרך אגב יש גם ניסויים מדעיים שנערכו בחלק מן התחומים. לידיעה כללית קצת אינפומציה : באוניברסיטת ת"א קיים מרצה בשם ד"ר יואב בן דב כתב ספר גם על תורת הקוונטים. ובנוסף כתב ספר על קריאה בקלפים. שלך איש התחום המדעי 2BHAPPY

התיאוריה הרוחנית

אתה מעלה השארה מאד מעניינת, שהתחום הרוחני הוא סוג של תיאוריה מדעית שבבוא היום יוכח כנכון. אני לא יכול לשלול את הרעיון אבל... מרבית התורות הרוחניות קיימות כבר אלפי שנים. סיאנסים למיניהם, דיבור עם רוחות, אלוהים, שדים וכו' קיימים כבר אלפי שנים החל מתרבויות עתיקות, אם זוהי תאוריה, לוקח הרבה מאד זמן להוכיח אותה, או לפחות להביא איזשהוא אישוש תקף מבחינה מדעית. כשתהיה הוכחה קבילה, אני מוכן לשקול להתחיל להאמין בדברים, עד שזה יקרה תרשה לי לקרוא לכל העסק הזה "קישוקוש" (שוב, יתכן שאני טועה). בקשר לד"ר יואב בן דוב, אני לא מכיר אותו, למרות שאני לומד באוניברסיטת תל- אביב, אבל ייתכן שפשוט לא למדתי אצלו. אבל גם בדקתי בידיעון האחרון של הפקולטה לפיזיקה (בה אני לומד) לראות אם השם שלו מופיע ברשימת המרצים, ובמפתיע הוא לא שם. אם כך ייתכן שהוא מרצה בפקולטה אחרת במדעים מדוייקים, אבל לא מצאתי את שמו גם בבית הספר לכימיה, לגיאופיזיקה, למחשבים ולמתמטיקה. כלומר: האדם לא מרצה בפקולטה למדעים מדוייקם באוניברסיטת תל- אביב. ייתכן, כמובן שהוא מרצה בהנדסה, את זה לא בדקתי, אבל עד כמה שאני יודע, מרבית המהנדסים לא מתעמקים יותר מידי בתחום תורת הקוואנטים (אבל אולי הוא אחד מאלה שכן). כמובן שייתכן שהוא מרצה בפקולטה לפילוסופיה, ליהדות או לאומנות... וגם אם האיש היה מרצה לפיזיקה של אנרגיות גבוהות, והיה זוכה בפרס נובל, האם אמונתו בקריאה בקלפים אומרת משהו על נכונות העניין. יש מספיק אנשים חכמים ממנו שלא מאמינים בקריאה בקלפים, ברוחות, בשדים ובסיאנסים (לא שזה אמור לשכנע אתכם, ולא שאני חס וחלילה אדם יותר חכם ממנו). אם יש פרופסורים שגם אוהבים ללכת לחופי נודיסטים, האם זה אומר שגם אני צריך להיות נודיסט? אם יש דוקטורים שאוהבים ללטף קטינות, האם גם עליי לאמץ תחביב זה? תשובתי אלייך היא לא. חוצמזה שמדען אחד שמאמין בקריאה בקלפים (אני בספק אם הוא מאמין בזה, אולי הוא בכלל כתב על זה ספר שהמסקנה בו היא שהכל שטויות?) מרבית הקהילה המדעית הייתה מנפנפת אדם שהיה מנסה להציג תיאוריה מדעית שתומכת בקריאה בקלפים עקב חוסר הוכחות, שזה מה שצריך בשביל להפוך אמונה לתיאוריה.

עכשוי אני כבר לא מצטערת להגיד את זה!!!

זה היה לא סתם מרגיז זה היה ממש ממש ממש מעליב ומשפיל! מה אתה חושב ? שזה שאני מאמינה שמשהו מניע אותנו זה אומר שאני טיפשה? מטומטמת? לא יודעת מה פרוש המילה מדעי? לידיעתך, אני קוראת טקסטים מדעיים , צופה בקביעות בערוץ 8, יודעת חצי בע"פ את הספר של דרוין ולומדת בכיתת מדעים מואצת כל זה לא מונע ממני להיות מאמינה. אני רוצה להאמין - לא כדי להשלות את עצמי - אל תדאג תפילה או כישוף להצלחה במבחן זה הדבר היחיד שהכניס אותי לכיתה מואצת- אבל אני גם מאוד סקפטית ותאמין לי שזה לא בא מ"עזרתם" של אנשים כמוך - שההתנשאות שלהם רק גרמה לי להתעצבן- אלא מההתבגרות האישית שלי. פעם הייתי מאמינה בהכל . היום אני בודקת, מנסה ומחליטה. אולי גם כדי שאתה תתנסה לפני שאתה מחליט שאנחנו פה צריכים עזרה...

בבקשה...

בבקשה תקראי את התגובה להודעה הקודמת שלך... (מלמעלה) אני שמח שאת מקשרת "סקפטיות" ו"גישה מדעית" ל"התבגרות נפשית" לא הייתי יכול לנסח את זה טוב יותר...

שוקי - אל תכעסי עליו חבל על עצביך את - אין כל אפשרות להסביר לאדם אחר את מה שהוא לא חווה

ספר לי בבקשה על חוויותיך הרוחניות...

אני אשמח לשמוע פרטים על חוויותיך הרוחניות, עם אילו רוחות דיברת? מה הם אמרו לך? איזה ניסים קרו לך? ספר, ספר, הרי בשביל זה אנחנו פה.

ניר שלום מרשה לעצמי להתפרץ !!! האין הגישה המדעית !!! כוללת קודם את התיאוריה המדעית

התיאוריה המדעית למשל התיאוריה של המבנה החלקיקי של החומר קדמה < לתורת המבנה החלקיקי של החומר> האם יתכן כי בתחום המיסטי היננו מבחינת עולם המדע הרגיל והרציונלי בשלב התיאוריה המדעית. דרך אגב יש גם ניסויים מדעיים שנערכו בחלק מן התחומים. לידיעה כללית קצת אינפומציה : באוניברסיטת ת"א קיים מרצה בשם ד"ר יואב בן דב כתב ספר גם על תורת הקוונטים. ובנוסף כתב ספר על קריאה בקלפים. שלך איש התחום המדעי 2BHAPPY

ומה הם אותם הניסויים המדעיים שבוצעו בנושא, הייתי רוצה לדעת

אני לא שמעתי על ניסויים כאלה, אבל אני מאד רוצה שתספר לי, אם תוכל להגיד לי מי ביצע ומתי- יהיה נחמד, אבל אם אתה לא יודע, זה לא נורא.

התיאוריה הרוחנית

אתה מעלה השארה מאד מעניינת, שהתחום הרוחני הוא סוג של תיאוריה מדעית שבבוא היום יוכח כנכון. אני לא יכול לשלול את הרעיון אבל... מרבית התורות הרוחניות קיימות כבר אלפי שנים. סיאנסים למיניהם, דיבור עם רוחות, אלוהים, שדים וכו' קיימים כבר אלפי שנים החל מתרבויות עתיקות, אם זוהי תאוריה, לוקח הרבה מאד זמן להוכיח אותה, או לפחות להביא איזשהוא אישוש תקף מבחינה מדעית. כשתהיה הוכחה קבילה, אני מוכן לשקול להתחיל להאמין בדברים, עד שזה יקרה תרשה לי לקרוא לכל העסק הזה "קישוקוש" (שוב, יתכן שאני טועה). בקשר לד"ר יואב בן דוב, אני לא מכיר אותו, למרות שאני לומד באוניברסיטת תל- אביב, אבל ייתכן שפשוט לא למדתי אצלו. אבל גם בדקתי בידיעון האחרון של הפקולטה לפיזיקה (בה אני לומד) לראות אם השם שלו מופיע ברשימת המרצים, ובמפתיע הוא לא שם. אם כך ייתכן שהוא מרצה בפקולטה אחרת במדעים מדוייקים, אבל לא מצאתי את שמו גם בבית הספר לכימיה, לגיאופיזיקה, למחשבים ולמתמטיקה. כלומר: האדם לא מרצה בפקולטה למדעים מדוייקם באוניברסיטת תל- אביב. ייתכן, כמובן שהוא מרצה בהנדסה, את זה לא בדקתי, אבל עד כמה שאני יודע, מרבית המהנדסים לא מתעמקים יותר מידי בתחום תורת הקוואנטים (אבל אולי הוא אחד מאלה שכן). כמובן שייתכן שהוא מרצה בפקולטה לפילוסופיה, ליהדות או לאומנות... וגם אם האיש היה מרצה לפיזיקה של אנרגיות גבוהות, והיה זוכה בפרס נובל, האם אמונתו בקריאה בקלפים אומרת משהו על נכונות העניין. יש מספיק אנשים חכמים ממנו שלא מאמינים בקריאה בקלפים, ברוחות, בשדים ובסיאנסים (לא שזה אמור לשכנע אתכם, ולא שאני חס וחלילה אדם יותר חכם ממנו). אם יש פרופסורים שגם אוהבים ללכת לחופי נודיסטים, האם זה אומר שגם אני צריך להיות נודיסט? אם יש דוקטורים שאוהבים ללטף קטינות, האם גם עליי לאמץ תחביב זה? תשובתי אלייך היא לא. חוצמזה שמדען אחד שמאמין בקריאה בקלפים (אני בספק אם הוא מאמין בזה, אולי הוא בכלל כתב על זה ספר שהמסקנה בו היא שהכל שטויות?) מרבית הקהילה המדעית הייתה מנפנפת אדם שהיה מנסה להציג תיאוריה מדעית שתומכת בקריאה בקלפים עקב חוסר הוכחות, שזה מה שצריך בשביל להפוך אמונה לתיאוריה.

תיקון: השערה (לא השארה)

למיטב זכרוני, פילוסופיה הוא תחומו ( צר לי אבל מקורי באוני' אחרת- ועלם החן הנדון צעיר עלי).

למיטב זכרוני - סרבו לתת לו קביעות בשל סרבו להתנתק מהתחום- ביי דה דרך הנ"ל מרצה פופולרי -יש לך סקר מרצים אחרון.

חבל אני מתחום אחר חפש בהיסטוריה של הביולוגיה מה עשה העולם המדעי לדרווין בתחילת דרכו ולתיאוריה שלו על האבולוציה מניח שאפילו שמעת על משפט הקופים שהתקיים בתאריך מאוחר יותר בארה"ב.

פיזיקה- בוודאי זכורה לך תגובתו של איינשטיין על תורת הקוונטים- ולמרות תורה זאת היא נכונה יותר מדרכו של איינשטיין. בתחום.

ניר חביבי - אם במדען נוסף חשקה נפשך הרי לך אדריאן דביר ישראלי מהנס בתדיראן -ספרו הילינג ישויות וחוצנים

ניר יקירי ולניסויים המדעיים ריכוז טוב ניתן למצוא בספר "החיים המסתוריים של הצמחים" -טומקינס.פ.,בירד.כ. כאשר בספרם הם מצטטים מאמרים מדעיים כולל ויכוחים מדעים בתחום גם בנייטשר וגם בסייטיפיק אמריקן, אם כל זאת לא מספיק למה שלא תערוך ניסויים מדעיים בעצמך ותו

ניר חביבי זכור המדעניים בד"כ מאוששים רק את הידוע והמקובל עליהם ובשצף קצף נלחמים בשאר הפרדיגמה מתחלפת\ מתה רק כאשר מתחלף\מת דור המדבר אשר יצר אותה.

מצב- קיים בד"כ -פילוסופיה של המדע.

חבל אני מתחום אחר חפש בהיסטוריה של הביולוגיה מה עשה העולם המדעי לדרווין בתחילת דרכו ולתיאוריה שלו על האבולוציה מניח שאפילו שמעת על משפט הקופים שהתקיים בתאריך מאוחר יותר בארה"ב.

שתי ההערות האחרונות מתייחסות כמובן לד"ר יואב בן דב.

התיאוריה הרוחנית

ניר !!! בנוסף היכן ההוכחה המדעית ליהדות, איסלם, נצרות. הן גם קיימות מספר אלפי שנות...

כבר כתבתי תשובה לשאלה זו פעם, אכתוב שוב.

אם היית מגיעה למקום שבו כל היום אונסים ילדות, רוצחים זקנים, מתעללים בחיות ועוד כדוגמאת הדברים האלה, האם לא היית מנסה להסביר לאנשים את הטעות שהם עושים? אז אתם לא אנשים רעים כמו בדוגמא שהבאתי, אבל מה שאתם עושים פה זו טעות שנובעת מחוסר יכולת לחשוב בצורה לוגית, להעריך דברים בצורה אובייקטיבית ומעודף אמונות טפלות. אני פשוט פה בשביל להסביר לכם את זה, שחס וחלילה לא תחשבו שכל האנשים בעולם חושבים כמוכם. חוץ מזה שגם אני למדתי הרבה, עכשיו אני יודע איפה למצוא כישופים טובים, איפה יש חומר על סיאנסים באינטרנט, כך שאם אשקול "עריקה" תמיד יש לי מאיפה להתחיל :-) יום טוב והמשך צפייה נעימה

אז מה גילתה את אמריקה, אתה חושב שאתה יודע יותר טוב מאחרים ושאתה הראשון שבא לבקר את המיסטקינים

בס"ד אז יש לי חדשות בשבילך את אחד בודד בתוך תור ארוך ארוך, ואנחנו כבר אכלנו כמוך לארוחת בוקר אם כל השטויות והלוגיקה שלך. אתה באמת משלה את עצמך שאתה זה שגיליתה ראשון את הדברים ולא היו מליונים לפניך שאמרו את אותם שטויות? התמימות או טיפשות שלך ממשך מצחיקה אותי. אין לך מושג מזה מיסטיקה ומזה רוחניות, אתה מפרש דברים בצורה לא נוכנה כי אתה בכלל לא מבין במה מדובר. עדיף ללמוד קודם לפני שמטיפים או מבקרים אחרים, וברור שאתה לא למדת כלום ואינך מבין כלום. אז הינה הכלל הראשון במיסטיקה: "יש דברים בעולם שהם חסרי הגיון לחלוטין, אבל נכונים ופועלים". וכאשר תבין את הכלל הזה ותתפוש למה התכוון המשורר רק אז תוכל באמת להתקדם לתוך עולם המיסטיקה, עד אז שתוק ותלמד ואל תבזבז את זמנינו או את המקום בפורם הזה להגיגים חסרי כל משמעות או תוכן. יחי אדונינו מורינו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד.
עבור לעמוד
, , , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מיסטיקה ואסטרולוגיה
בחר
בחר