נבואות בימינו אנו .

בספר עמוס פרק ג' , פסוקים ז'+ ח' נאמר : "כִּי לֹא יַעֲשֶׂה אֲדֹנָי יְהוִה, דָּבָר, כִּי אִם-גָּלָה סוֹדוֹ, אֶל-עֲבָדָיו הַנְּבִיאִים.  ח אַרְיֵה שָׁאָג, מִי לֹא יִירָא; אֲדֹנָי יְהוִה דִּבֶּר, מִי לֹא יִנָּבֵא. " . מה רוצה לומר הכתוב ?.  הכתוב נותן לנו בפסוק ז' רמז בכך שהוא אומר " אדוני יהוה " ולאחריו בסיפא של הפסוק הוא מגדיר את הנביאים כ- "עבדיו" כלומר שהאל חשף בפני הנביאים את העתיד ואלה הצפינו אותם בנבואותיהם הנמצאים בספרי הקודש . כעת למה אני מעלה את הפוסט הנ"ל בגלל ויכוח קטנטן על נבואות יום הדין למיניהם שכל מיני רואי שחורות זורים כחול בעיננו . פעם ראשונה שאני נתקלתי בנבואה כי השנה תתפרק מדינת ישראל כי .... " היא בת 73 " . מיותר לציין כי לאותו " נביא " אין אסמכתאות  ,אין איזה נס וכל דרך להוכיח שדברי האל בפיו . אני מקווה שכאן אני לא צריך להסביר מדוע נאמר כי נבואה ניתנה לשוטים ... אגב מיסטיקנית בשם ברכה חי רוזנפלד היא זו שהתווכחה עימי והציעה לי לנסות להתווכח עם מקובלים ... 

בס"ד

נביא הדור מבחינתי הוא רק הרבי מלובביץ' מה"מ, הוא בנבואות שלו מדבר על כך שארץ ישראל זה המקום היחיד שבו עם ישראל יהיה בטוח מפני תהפוכות שקרו ועוד יקרו בעולם בזמן הקרוב. זה המקום בו צריך לקבץ את הגלויות וזה המקום בו יקום בסופו של דבר מלכות ישראל. העולם הוא על סף מלחמה שבו הגויים ילחמו אחד בשני ואנחנו נשב בארץ ישראל לבטח, עד התגלות משיח צידקנו בפועל ממ"ש. זה הנבואה החשובה ביותר, כל היתר זה תחזיות של אנשים שאולי יש להם איזה ראיה חלקית אבל אינם רואים את כל התמונה.

בספר עמוס פרק ג' , פסוקים ז'+ ח' נאמר : "כִּי לֹא יַעֲשֶׂה אֲדֹנָי יְהוִה, דָּבָר, כִּי אִם-גָּלָה סוֹדוֹ, אֶל-עֲבָדָיו הַנְּבִיאִים.  ח אַרְיֵה שָׁאָג, מִי לֹא יִירָא; אֲדֹנָי יְהוִה דִּבֶּר, מִי לֹא יִנָּבֵא. " . מה רוצה לומר הכתוב ?.  הכתוב נותן לנו בפסוק ז' רמז בכך שהוא אומר " אדוני יהוה " ולאחריו בסיפא של הפסוק הוא מגדיר את הנביאים כ- "עבדיו" כלומר שהאל חשף בפני הנביאים את העתיד ואלה הצפינו אותם בנבואותיהם הנמצאים בספרי הקודש . כעת למה אני מעלה את הפוסט הנ"ל בגלל ויכוח קטנטן על נבואות יום הדין למיניהם שכל מיני רואי שחורות זורים כחול בעיננו . פעם ראשונה שאני נתקלתי בנבואה כי השנה תתפרק מדינת ישראל כי .... " היא בת 73 " . מיותר לציין כי לאותו " נביא " אין אסמכתאות  ,אין איזה נס וכל דרך להוכיח שדברי האל בפיו . אני מקווה שכאן אני לא צריך להסביר מדוע נאמר כי נבואה ניתנה לשוטים ... אגב מיסטיקנית בשם ברכה חי רוזנפלד היא זו שהתווכחה עימי והציעה לי לנסות להתווכח עם מקובלים ... 

עיין ב"משנה תורה" להרמב"ם, הלכות יסודי התורה, פרק א'.

איש לא ראה את כבודו ולא שמעו, גם לא נביאים.

כל מה שנביאים ראו היה ב"מחזה" (היינו חזיון), ב"עיני הרוח", ואפשר שהחזיון התאפשר הודות למחוללי הזיה כלשהם.

כוונתי - לו עמדת בקרבת נביא המצוי בעצומו של "מחזה" כזה, לא היית מבין על מה הוא נסער והיית סובר כי הוא מצוי תחת התקף פסיכוטי כלשהו. לו שאלת אותו לפשר התנהגותו וקבלת תשובה "הס, הוא מדבר אלי כעת" היית חייב להאמין או לחשוד בהעמדת פנים. לא היית יכול לאמת את טענתו או להפריכה...בדיוק כשם שאינך יכול לאמת טענת מיסטיקן או להפריכה...

אגב, שם בפרק י' - נותן הרמב"ם סמנים באמינות נביאים...

אתר מעולה לטפוח חשיבה בקורתית.

הממצא היחידי של פאראפסיכולוגיה הוא Unrepeatability ("כל ידעוני יתנבא בעמימות שונה"). 

אתר מעולה הדן בשרלטנות מטפלים.

לא-ימצא בך...קסם קסמים, מעונן ומנחש ומכשף. וחבר, חבר; ושאל אוב וידעני, ודרש אל-המתים... (דברים יח ט-יא)

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מיסטיקה ואסטרולוגיה
בחר
בחר