נכון, כיום ממירים את העוונות באמצעות צדקה.

גם תיקון חצות לא חייבים לעשות כיום, מספיק ללמוד מאמר חסידות לאחר חצות...השינויים הללו מבורכים.

אבל תראה אריאל, למרות שאני לא מתכוון לצומות על עוונות, אלא לצומות רפואיים שבהם מותר לשתות מים או מיצים טבעיים כמה שרוצים...בימינו באמת הרבה יותר קשה לעשות את הצומות הללו, בגלל כל מיני אילוצים...אחת הסיבות זה באמת ירידת הדורות.

מצד אחד זו השיטה הכי טובה לכיול הגוף, ומצד שני ישנם מצבי קיצון שהצום אסור בתכלית האיסור ואז יש באמת שיטות אחרות שלא כוללות צומות.

לגבי כל סכום שאדם מוכן לשלם לרופא כדי להתרפא, במקום לתת את הכסף לצדקה זה מזכיר לי משהו משעשע.

לפני איזה חודש פנסיונר חרדי שאני מלווה סיפר לי שהיתה לו שיחה מקרית עם איזה צעיר שסיים שירות סדיר.

בשיחה הצעיר התלונן על כך שמגיל צעיר יש לו סכרת והשמנת יתר...המלווה שלי כמובן הקשיב ולא אמר כלום.

ואז אמר לי...תראה...אנשים עושים קלקולים רוחניים כאשר הם אוכלים מאכלים לא כשרים, ומערבבים חלב ובשר יחדיו ואחר כך מתלוננים שהקלקול הרוחני מקבל צורה במחלה פיזית.

אני חושב שצריך לשמור על חיים רוחניים תקינים, ולשלבם עם תזונה נכונה וכושר...לא משנה איזה כושר, אפילו הליכה...העיקר שהגוף יהיה פעיל.

לא נכון!

אפילו הרמב"ם, אשר בין היתר היה גם רופא, מודה כי הגויים אוכלי הטריפות בריאים לא פחות מאוכלי כשר...

אתר מעולה לטפוח חשיבה בקורתית.

הממצא היחידי של פאראפסיכולוגיה הוא Unrepeatability ("כל ידעוני יתנבא בעמימות שונה"). 

אתר מעולה הדן בשרלטנות מטפלים.

לא-ימצא בך...קסם קסמים, מעונן ומנחש ומכשף. וחבר, חבר; ושאל אוב וידעני, ודרש אל-המתים... (דברים יח ט-יא)

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: גילה בויום
עבור לפורום:
מיסטיקה ואסטרולוגיה
בחר
בחר