לחיות עד גיל 150- האמנם לצפות לכך

שלום חברה

 

אז היום 10.9.2019 יצאה כתבה  ב-YNET   על גלולת פלא שמפתחים אשר תוציא מהגוף תאים מזדקנים ותביא לחיים עד 150 שנה באיכות טובה.

 

מסתבר שיש שלל כתבות בנושא עם טכנולוגיות רבות, כולל הדפסת מפרקים  ועוד במדפסות תלת מימד.

 

הנה קצת

 

https://www.motke.co.il/%D7%9C%D7%97%D7%99%D7%95%D7%AA-%D7%A2%D7%93-150-%D7%A9%D7%A0%D7%94--%D7%97%D7%9C%D7%A7-%D7%90-

 

חלק שני

 

https://www.motke.co.il/%D7%9C%D7%97%D7%99%D7%95%D7%AA-%D7%A2%D7%93-150-%D7%A9%D7%A0%D7%94--%D7%97%D7%9C%D7%A7-%D7%91-

 

 

--------------------------------------------------------

 

אין ספק שהעולם ילך לכיוון זה וצפויה אפילו תוחלת חיים טובה. אז מה כאן הדילמות.

 

הרי הנשמה נעשיית צעירה ואף בן 60 70 לא מרגיש הגיל.  ההיפך. יורד עול. פחות לחץ ואילוצים.

 

מצד שני הרבה פנסיונרים בקו העוני.

 

אז יש כאן שאלות:

 

1. האם החברה והעולם ערוכים לחיים כאלה.

2. האם זה יהיה טכנולוגיה לעשירים.

3. האם יש תועלת לאדם מעל גיל 70?

4. האם זה יגרום לעול חברתי, או שבגלל ניסיון וידע יהיה להם תרומה לאנושות

5. הכי חשוב. האם החברה יכולה להערך להפיק תולעת מאלה שהם בני מאה ומעבר?

6. האם חברה עם ערכים יותר רוחניים תהיה יותר ערוכה.

7. כל שאלה נוספת שנית לענות כאן.

 

מה דעתכם

 

נא לענות לעניין ולא לסטות מהנושא.  

 

בברכה

 

גילה

 

 


גילה בויום


אסטרולוגית, נומרולוגית, מתקשרת ופותחת בטארוט.


www.oryada.com/kartis.htm

היי עדי

 

יש כאן משהו מטריד.

 

הרי משחר האנושות היה החיפוש אחר חיי הנצח.

 

והנה כאשר יש כבר פריצת דרך לכך פתאום אין אנו ערוכים לכך?

 

רק בגלל נורמות חברתיות שכאלה?

 

הרי אדם מגיע עתיר ניסיון וידע ויכול לתרום רוחנית. אולי גם החברה תשנה ערכיה, אולי יהיה מה שנקרא מעמד חדש של "זקני השבט", אנשים עתירי ידע וניסיון חיים.

 

הרי אנו מעבידים עצמנו למוות וכאשר אנו יוצאים לפנסיה אז כבר יותר איכות חיים אז מה נשאר לנו.

 

חשוב על זה.

 

בברכה

 

 


גילה בויום


אסטרולוגית, נומרולוגית, מתקשרת ופותחת בטארוט.


www.oryada.com/kartis.htm

החפוש אחר "חיי נצח" ולפחות "עכוב הזדקנות" מקורו בפחד מן המוות והחדלון, שהם הבסיס לאמונה הדתית.

המאמין הוא אדם שאינו מסכים לאשר רואות עיניו פעם אחר פעם, כי מי שנפטר - ממוחזר עד הרמה המולקולרית, כמו חתול סמטאות שמתפגר.

התצפית אומרת לנו כי המוות הוא הסוף המטריאלי.

האמונה טוענת כי אמנם הסוף המטריאלי אינו ניתן להפרכה, אולם קיימת הישרדות והמשך קיום לחלק האימטריאלי - "השארות נפש" ולך הוכח שלא. הענין הוא שבוכוח בין הטוען טענת "יש" (יש השארות נפש) לבין הטוען "אין" (אין השארות נפש) נטל הוכחה הוא על הטוען טענת "יש" - משהו ששגרירי אמונה ושדלניה לא למדו מחמת הזנחת למודי לבה והתעסקות מיותרת בעיול פילא בקופא דמחטא תוך נבירה בגוילים, במקום לצפות בטבע.

 

אמנם האמונה מציעה נחמה לצייתנים - חיי נצח אימטריאליים, השארות נפש, שלאחריה "תחיית מתים" מטריאלית לראויים לכך, אולם חרף הראיה לכאורה להתקיימות ההבטחות (שהרי איש לא חזר משם לקבול כי הונו אותו), אני נותר ספקן...

הי גילה יקרה.

אני חושב שחיי נצח וריבוי אוכלוסיה (כפי שגם מדובר בכתבה) הם שני דברים שונים.

חיי נצח, או יותר נכון חיים ארוכים יותר יכולים אולי להתקיים וזאת בתנאי שהאוכלוסיה תגביל את קצב התרבותה, אחרת באמת לא תהיה אפשרות להתקיים לאורך זמן משום שהמשאבים של כדור הארץ לא יספיקו (גם אם נשמיט את נושא הקשישים).

התגברות על מחלות לא תגיע באמצעות הרפואה, משום שהרפואה לא מרפאה אלא מכבה שריפות ולכן גם אם יפצחו את הגנים וישנו אותם הנושא הבלתי פתיר (לכאורה) של נושא המחלות ישאר כפי שהוא במצבו כיום.

אם כבר רוצים להאריך חיים, צריך ללכת לפי הוראות היצרן ולא לחפש פתרונות קסם שאין אחריהם באמת יכולת לפתור את בעיות החולי מהשורש ולהיטיב עם האוכלוסיה.

רק חיי קהילה משותפים יכולה להביא לפתרון.

בס"ד

 

עדי על בסיס מה אתה קובע שהוראות היצרן הם להגביל את קצב ההתרבות? הברכה הראשונה בתורה זה "פרו ורבו ומלאו את הארץ", אתה חושב שהקב"ה לא יודע מה שהוא מברך את האנושות? זה מצווה בסיסית שחייבים לקיים אותה בלי שום הגבלה. רק הקב"ה קובע את כמות האנושות וכמות ילדים שיהיה לאדם לא אף אחד אחר, וכל אלו שאומרים שצריך להגביל ילודה זה ביגוד מפורש לתורה וכפירה בה'. 

 

ולגבי אריכות הימים יש נבואה בישעיהו לגבי הזמן הזה זמן הגאולה:

 

לֹא יִהְיֶה מִשָּׁם עוֹד עוּל יָמִים וְזָקֵן אֲשֶׁר לֹא יְמַלֵּא אֶת יָמָיו כִּי הַנַּעַר בֶּן מֵאָה שָׁנָה יָמוּת וְהַחוֹטֶא בֶּן מֵאָה שָׁנָה יְקֻלָּל. (ישעיהו סה' כ')

 

 

כך שזה לא קשור לכמות האנושות אלא לרצון הקב"ה, אשר ציווה לנו "פרו ורבו". ידוע שאם היו מכנסים את כל האנושות כולה למקום אחד זה לא היה תופס יותר משטח של מדינת ניו יורק, כך שיש העוד הרב מאוד מקום בכדור הארץ ואם צריך הקב"ה גם יכול להגדיל. כך שאל תתפס לכופרים שמנסים ללכת נגד דברי ה', אין שום צורך בהגבלת הילודה אלא להיפך צריך להגביר את הילדוה כי זה רצון ה'.

בס"ד

 

עדי אני לא מסכים איתך שהארכת החיים זה נגד רצונו של ה' יתברך. הבאתי לך נבוא אחת על כך שבזמן הגאולה כן יאריכו ימים עד כדי כך שמי שימות בגיל מאה יחשב שמת בנערותו. לפני המבול בני אדם חיו מאות שנים, רק לאחר המבול זה קוצר בגלל חטאי דור המבול. אבל זה היה גזרה שעתידית להתבטל לקראת הגאולה הסופית שזה הזמן בוא אנו נמצאים כעת. אז ברור שבתקופה כזו הקב"ה נותן בינה בידי הרופאים למיניהם איך להאריך חיים ומלמד אותם שיטות וחומרים שעוזרים בכך. זה רצונו של ה' כי הוא כך אמר לנו בנבואות ששלח לעם ישראל. כך שאין כאן הליכה נגד רצון ה' אלא נהפוך הוא, כי הברכה של "פרו ורבו" ניתנה לאדם עוד לפני חטא עץ הדעת טוב ורע. כך שזו מצווה לכל הדורות גם כאשר יאריכון ימי האדם במאות שנים כפי שהיה לפני הגאולה הסופית.

בס"ד

 

עדי כל עוד יש רשות לרופא לרפא, זה אומר שהקב"ה נותן בינה לרופאים לרפא את האדם, והארכת חיים זה חלק מהרפואה, כי בעבר מכל מחלה אדם היה מת גם הפשוטות ביותר, כיום עקב טיפולים טובים יותר ותרופות טובות יותר שהרפואה נותנת, האדם חי יותר, אז בפועל הרפואה מאריכה את חיי האדם. כאשר בעתיד לא יהיה עוד צורך ברופאים אחרי הקמת הבית השלישי אז כבר לא ישתמשו בדכים האלו, אבל כיום כאשר זה הצינור שבו הקב"ה קבע לרפואת האדם, אז זה הדרך ללכת בה. קרא את המאמר הבא לדעתי זה די מסכם את הנושא:

 

http://www.kby.org.il/hebrew/torat-yavneh/view.asp?id=2510

 

כן...מצווה אלוקית...פרו ורבו...יש די מקום לכווווולם.

לפני המבול בני אדם חיו מאות שנים, רק לאחר המבול זה קוצר בגלל חטאי דור המבול. אבל זה היה גזרה שעתידית להתבטל לקראת הגאולה הסופית שזה הזמן בוא אנו נמצאים כעת...

כן אני מבין, אבל הרפואה לא מרפאה...אלא מונעת.

הגמרא שהבאת לי מדברת על רפואה טבעית (כגון הקזת דם) ולא על הרפואה המודרנית שהיא לא מרפאה אלא מונעת, רופא לא מרפא אדם אלא גופו של אדם מרפא את עצמו כאשר ישנם התנאים מתאימים והנכונים (לפי הוראות היצרן).

חוץ מזה שבמאמרים שגילה הביאה מדובר על כך שנותנים את כל המשקל על הרפואה, ומה עם האמונה? מה עם עבודה רוחנית?

עבודה רוחנית לא מוזכרת בכתבה.

אי אפשר לרפא ללא עבודה רוחנית.

אם יש לי חוסר בויטמין B12, האם אסתמך רק על קפסולה שיתן לי הרופא? הרי רופא שיתן לי תוספת B12 לא יתן לי תוכנית תזונה כדי לפתור את סיבת החוסר ואז החוסר יחזור שוב לאחר תקופה שיכולה להיות קצרה.

או שאסתמך על עצמי ואלך לפי הוראות היצרן, אשנה את התזונה והשינוי יהיה לאורך זמן?

הרופא לא מרפא ולכן הוא לא יתן לך פתרון שורשי.

בס"ד

 

הרפואה המודרנית לא מבינה דבר ברוחניות ועוסקת בעיקה בסימפטום ולא בבעיה עצמה, זה נכון. אבל היא חלק מהעיניין, מה שצריך לעשות זה לפעול על פי שתי הערוצים במקביל. לקבל מצד אחד את הוראות הרופאים ולבצע אותם ככל האפשר, ומצד שני לסמוך רק על הקב"ה ולעשות עבודה רוחנית לתקן את הבעיה הפיזית כי הכל מתחיל ברוחני. העולם שלנו בנוי על שתי הצדדים חומר ורוח וצריך לפעול על שתיהם בו זמנית. בעבר באמת לא היה צריך את הרופא בזמן שבית המקדש היה קיים היו הולכים לכהן והוא היה נותן פיתרון רוחני איך לפתור את הבעייה. אבל בימינו כאשר אין מקדש חייבים לפעול בשתי הדרכים, בחומר ללכת לרופא וברוח להתפלל ולומר תהילים ולבקש את הברכה והדרכה של הרבי שליט"א איך להתרפות. כך גם הרבי היה נוהג לעשות, הוא תמיד אמר שיש צורך גם הלתחשב בדעתו שת הרופא, והיו מקרים שהיה שלוח את האדם לרופא המתאים שיש לו את הידע הפיזי איך לרפאות את הגוף שלו בהתאם.

בס"ד

 

גם רפואה קונבציונלית עוסקת במניעת מחלות, זה תפקיד החיסון, כך שאדם יכול לקבל חיסון נגד שפעת ואז הסיכוי הרבה יותר קטן שיקבל שפעת. הרבה מאוד חיסונים זה התפקיד שלהם. גם לא תמיד ניתן לעשות שינויים בתזונה, כל המזונות ה"טבעונים" הם לרוב יקרים יותר וזה גורם לכך שאנשים לא רוצים לקנות אותם. יש גם מצבים תורשתיים שם שינוי בתזונה לא יעזור, וגם בחברה המודרנית המהירה שבו אין זמן לכלום קשה מאוד לאדם לשמור על תזונה בריאה, הרבה יותר קל לאכול איזה שווארמה וזהו. כך שצריך לחשוב על פתרונות שמתאמים למצב החברה בימינו, ולא למצב של איזה חברה איזוטרית שקיימת בהרי ההימליאה.

בס"ד

 

לצערי נתקלתי בחיי בהרבה תזונאיות למיניהם וחוץ מלבלבל את המוח הם לא נתנו לי דבר, איך מצפים מבחורה רזה  וצעירה להבין אדם מבוגר ושמן, בפועל הם לא מבינים הרבה ובעיקר מקשקשים בקומקום ומצעים פתרונות לא רלוונטים בכלל, כך שאם התזונאי לא עבר חוויות דומות לשלך הוא או היא לא יבינו אותך בכלל וגם לא ידעו מה להמליץ לך.

 

אוכל צריך גם להיות טעים לחך, אחרת אין חשק לאכול ואז זה יכול גם להביא תוצאות לא טובות לאדם. הדברים שאתה מציע אולי אתה מסוגל לחיות על זה, אבל אני לא מכיר הרבה אחרים שמסוגלים, אני בטח שלא, גם הרעיון להכין אוכל מראש לכמה ימים יש בזה סכנה כי אוכל מוכן מתקלקל יותר מהר מאוכל גולמי אלא אם כן הקפתא את זה, וזה עדיין תרחה שלוקחת זמן או ומישהו צריך לעשות את זה. אז אם יש לך כוח וזמן או מישהו שמכין לך מראש זה נהדר, אבל אחרת הפתרון המהיר זה לאכול משהו מוכן בהזמנה מידית וזהו, וזה מה שהרבה עושים, זה מהות החברה העכשוית הכל כרגע ומהר, אין זמן להמתין.

בס"ד

 

העניין שאוכל מבושל זה היתרון הגדול של האדם על פני שאר היצורים בטבע. כך לדוגמה את האריה, לאחר שהוא צד איזה זברה ואכל את הבשר שלה נע, אז הוא מנוטרל קרוב לשלושה ימים עד שהבשר מתעכל במעיו, אותו דבר בפרה לאחר שהיא כל היום נאלצת לאכול עשב מהבוקר עד הערב, אז היא מעלה גרה ושוב נאלצת ללעוס הכל מחדש כדי שזה יתעכל במעיה. האדם לא צריך את כל בזבוז הזמן הזה, ברגע שהוא מבשל את האוכל אז העיכול עורך מקסימום עד שש שעות והאדם יכול להמשיך לתפקד. זה אחד הסיבות הטבעיות למה האדם מסוגל לעשות יותר משאר היצורים כי הם נאלצים לבזבז את כל זמנם על מציאת אוכל ואכילתו ועיכולו, והאדם עושה את זה במהירות על ידי אוכל מבושל וכך נותר לו הרבה יותר זמן פנוי לעסוק בדברים אחרים.

 

שבוע טוב ומבורך.

"אני לא יודע מדוע חיות צמחוניות אוכלות כל היום, לא זכורה לי סיבה הגיונית..."???

הסבה פשוטה.

הערך התזונתי של עלים נמוך ביותר ולכן יש צורך לאכול כמות גדולה מהם...

בס"ד

 

בעבר הרחוק גם תיקונים רוחניים היו עושים על ידי צומות, וצדיקים גדולים היו לפעמים עושים הרבה צומות לתקן עוונות שונים. אבל זה עניין של מהות הדור, אם תקרא בספר התניא הקדוש תראה שהוא כבר לא ממליץ על צום כי הדור כבר לא מתאים לזה והוא מורה להמיר את זה בצדקה. לכן גם נאמר שצדקה מצילה ממוות כי אותו הפעולה הרוחנית שהצום היה עושה הצדקה עושה במקום. כי כאשר אדם חולה ל"ע הוא מוכן לשלם כל סכום לרופא שירפא אותו, אז במקום זה האדמו"ר הזקן אומר עדיף לתת את הכסף לצדקה ואז לא יהיה צורך לשלם לרופא. זאת אומרת שהכל עניין של מצב החברה (וגם הטכנולוגיה) בימינו שהוא שונה מהעבר, כך למעשה ידוע שגם רפואות המופיעות בתלמוד לדוגמה כבר לא משתמשים בהם כיום בגלל שהדור הוא שונה ולכן צריך להפעול בכלים שונים ומה שהיה נכון אולי בעבר לא ממש עובד כיום.

בס"ד

 

נכון אם יהודי אוכל תזונה לא כשרה בסופו של דבר זה פוגע בו רוחנית ואז גם חומרית, ולפעמים זה מצב בלתי הפיך אלא הוא נאלץ לחיות עם זה כל החיים גם אם הוא עושה תשובה. אלא שאז הקב"ה עוזר לו ונותן לו את האמצעים והרפואות שהוא יכול להמשיך לחיות עם המחלות האלו. כפי שאומר הפסוק: 

 

רְאוּ עַתָּה כִּי אֲנִי אֲנִי הוּא וְאֵין אֱלֹהִים עִמָּדִי אֲנִי אָמִית וַאֲחַיֶּה מָחַצְתִּי וַאֲנִי אֶרְפָּא וְאֵין מִיָּדִי מַצִּיל.

 

יש צומות שעדיין קיימים ביהדות כמו צום יום כיפורים לדוגמה, אבל גם הצומות האלו אמורים להבטל בגאולה הסופית, כי כל סוג של צום לא חשוב לאיזה מטרה הוא סוג של סיגוף עצמי, וזה כבר פחות מתאים לתקופת ביאת המשיח והגאולה. זה גם הסיבה שאנו רואים כיום הארכה של חיי האדם וגם צורת חיים שבעבר הייתה נחשבת מותרות הפכה היום להיות נחלת הכלל. כך שצריך כיום לראות את הדברים מזוית אחרת.

בס"ד

 

תמיד בכל התקדמות נוצרים בעיות חדשות שלא היו בעבר, ככה פעול העולם על פי הבריאה האלוקית. אבל כל מי שקורא נבואות על התקופה הזאת (אשר בעבר היו מאוד לא ברורות כי אף אחד לא היה מסוגל להבין מה הולך להיות בתקופה הזאת) מבין כיום שמדובר הרבה על שיפורים טכנולוגים. זה גם משפיע על הרפואה. אז כיום יש תרופות שאדם שלוקח אותם יכול להמשיך לחיות עם מחלות שבעבר היו מסימות את חייו. הקב"ה נותן בינה לרופאים לרפא, וזה חלק מהתליך. לפני מאה שנים אנשים פשוט היו נפטרים מהמחלות האלו, כיום הם מסוגלים לחיות איתם וכך להמשיך לתפקד ולעשות. אני אישית חושב שזה עדיף, וזה בהחלט תואם את הנבואות בעבר.

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מיסטיקה ואסטרולוגיה
בחר
בחר