על מוסריות, התערבות ודרך ארץ- על התוכנית מה אתם הייתם עושים

שלום רב לכם

נאמר שאנו ערבים זה לזה ושחלק מזה שאתה אדם רוחני זה להיות רגיש לזולת.

אז הנה אני צופה בתוכניתו של אברי גילעד מה אתם הייתם עושים, ואני צופה בכל פרק.  זוהי תוכנית שבאה לעשות ניסויים חברתיים, ולביים סיטאציות בלתי אפשריות במקומות פומביים ולראות עד כמה הציבור היה מלתערב או לא.

אבל יש משהו לא תמיד אמין כשבאים לבדוק סיטואציות מבויימות וזה מה שכתתבי לאברי גלעד והשאלה היא בכלל אם יקראו ויגיבו.

להלן תגובתי.

שלום אברי גלעד
הניסויים החברתיים שאתה עושה אינם תמיד אמינים ואינם משקפים את המציאות של התגובות החברתיות הראויות.
אני עוקבת באדיקות אחרי כל תוכנית ויש הבדל בין סיטואציות שהם על גבול הפלילי והבלתי אפשרי מבחינה חברתית ומוסרית כמו: גננת מתעללת בפעוטות, ילדים סוחטים חיבר בבריונות, פדופיל שמפתה ילדה צעירה ועוד. ברור שבסיטואציות אלה אם לא נתערב הרי שנהיה שותפים אפילו לפשע ולכן אחוז ההתערבות הוא יותר גדול.
אבל יש סיטואציות שהם יותר חדירה לזכות הפרט כאשר מדובר על התנהגות לא הולמת ואז יש דילמה אם זה בכלל לגיטימי להתערב או לא. כמו למשל משגיח צועק על אתיופים, או מנהלת חנות שלא רוצה שידברו ערבית, או נהג מונית שלא רוצה לעות נכה ואז הנוסעים לא מתעצבנים על ההתעללות בנכה אלא על הנהג שמעכב. ככה שזה לא מוכיח דבר על אדישות או התערבותאי אדישות כי לא תמיד אנו רשאים להתערב בעניינים פרטיים וגם לא תמיד ההתערבות חייבת להיות ישירה.
במקרה של המשגיח והאתיופים למשל אני הייתי פונה להנהלת המלון ומדווחת, אין מצב שהייתי הולכת להתעמת עם המשגיח, ככה גם במקרה של המונית ועוד מקרים.
ככה שזה לא מוכיח דבר. לתשומת לבך. בכל אופן ישר כוח על התוכנית.

---------------------------------------------------

מה דעתבם עד כמה הייתךם מתערבים או לא ועד כמה זה לגיטימי להתערב ואם לא הייתם מתערבים האם זה מוכיח שאתם אדישים.

למשל במקרה של משגיח כשרות שלא מעוניין שאתיופים יכינו אוכל. מניין לי ענייני כשרות?
או שמוכרים ידברו ערבית בחנות של תחנת דלק. מניין לי אם יש נוהלים או לא.
או נהג מונית שלא מעלה נכה. האם מחובתו להעלות כל אחד? ואם הוא יראה שיכור מסריח עם סיגריה שמגדף. או אישה עם המון חביות ועגת תינוק. עד כמה הוא יכול להשעות את הנוסעים?

זה לעומת דברים שהם על גבול הפלילי כמו פדופיליה, התעללות בגן ילדים, ילדים שברחו מהבית על ספסל בגן ציבורי בלילה וכו' וכו'. אתם מוזמנים לצפות בתוכנית בערוץ 13.

בברכה

גילה בויום

אסטרולוגית, נומרולוגית, מתקשרת ופותחת בטארוט.

www.oryada.com/kartis.htm

מכיוון שאינני חושד לרגע ב"כשרים" כאברי גלעד כי החליטו בוקר בהיר אחד לחנך הצבור "למעשים טובים", אלא ברור לפחות לי כי מדובר במין תכנית "מציצנות", סוג של ריאליטי, אשר אך נועד "לקושש" rating לערוץ המתקשה לשרוד - סבורני כי מיותר להשחית את מעט הפנאי על דיון זה...

Ein Volk, ein Reich, ein Führer

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: ,
עבור לפורום:
מיסטיקה ואסטרולוגיה
בחר
בחר