יום האישה הבינלאומי - מה יש לתנ"ך לספר על נשים?

שלום חברה

חשבתי לעצמי, מה יש לתנ"ך לספר לנו על נשים?

אני מתכוונת נשים בזכות עצמן, לא רבקה, שרה, רחל ולאה שהיו נשים מפורסמות בזכות זה שהן נשואות לבעל.

אז הבה ונראה, האם יש בתנ"ך נשים שהשיגו דברים בזכות חכמה, או תכונות אחרות יוצאות דופן, חוץ מיופי, ושימוש במיניות ופיתוי?

האם יש בתנ"ך נשים שזכו להישגים בזכות מנהיגות, עצמאות, כפי שמסופר על גברים?

נכון הרבה נשים נזכרות, אבל רק כאשתו של, כאמא של, ומאוד מדגישים את זה שהיא יפה ומפתה וכו'. לדעתי התנ"ך לא מדבר על נשים באופן שוויוני, והוא שובניסטי. אני לא מאשימה את התנ"ך. ויש כאן שתי אפשרויות. שנשים כן עשו דברים מיוחדים אבל הן לא נזכרות כל כך.

יש אפשרות שאולי אישה לא יכלה להתפתח כנביאה, מצביאה, מנהיגה וכו'.

הנה מלכת אסתר כעת בפורים. הצילה את היהודים בזכות משכבה עם אחשוראש.

הנה רחב, היתה זונה.

הנה יעל אשר ערפה את ראשו של סיסרא. היא הרי פיתתה אותו.

באותו הקשר יש את דבורה הנביאה, אשר חברה לברק בן אבינועם. אולי היא יוצאת דופן, וחז"ל טוענים שלא רצתה להתייחד עם גברים. מה אגיד לכם, הרי לפי התנ"ך תפקיד האישה ידוע, אז בהחלט צריך לציין זאת.

יש את דינה, בת יעקב, והנה סיפור שלם על האונס שלה.

יש את חנה, אבל פרסומה הוא דרך זה שהיא ילדה את שמואל, ובסך הכל שבעה ילדים.

הנה דלילה שהיתה "שטינקרית" של הפלישתים תמורת כסף, כדי שתגלה להם את סוד כוחו, והוא עוד אהב אותה ומסר לה נשמתו....

אז מה דעתכם?

רוב הנשים זונות, מפתות, בוגדות, נאנסות, יפות ונחשקות ומשיגות הישגים בזכות כך, וגם יעל אשר הפכה לשופטת ונביאה, קום פיתתה את סיסרא, ואם היתה נראית מכוערת לא היתה מצליחה...

אפילו הסיפור של נעמי ורות המואביה כמובן יוצא לפועל בזכות סקס ופיתוי.

כמעט ולא ראיתי אישה שתיזכר בתורה לא בתור רחם או סקס אפיל.

אשמח לשמוע דוגמאות שיתקנו לי את הרושם.

מה אתם אומרים?

גילה בויום

אסטרולוגית, נומרולוגית, מתקשרת ופותחת בטארוט.

www.oryada.com/kartis.htm

בס"ד

גילה שכחת את סרח בת אשר, אשר בזכותה ידעו החכמים את הסימנים של הגאול, וכך יכלו לזהות שמשה רבינו הביא את הסימנים הנכונים. היא גם זו שגילתה למשה איפה נמצא ארונו של יוסף הצדיק. היא חייה עד גיל מופלג והייתה בין עשרה הצדיקים אשר נכנסו לגן עדן עוד בחייהם.

לגבי חנה, היא גם מפורסמת בזכות זה שהיא ייסדה את התפילה בלחש, זו תפילת חנה. זה קרה עוד לפני שילדה את שמואל, ובזכותה יש לנו תפילה בלחש.

שלא לדבר על המראות הצבועות, אשר הנשים תרמו למשכן ואשר ממנו עשו את הכיור שהכהן טבל ממנו את ידיו ורגליו.

יש עוד הרבה דוגמאות, כך שלקוא לתנ"ך שובניסטי זה בהחלט לא נכון.

תודה אריאל

תגיד לי, כמה כותב התנ"ך על סרח בת אשר? מה ידוע לך עוד עליה? כתוב על פועלה לפני שמצאה את עצמות יוסף?

היא היתה נביאה לא פחות גדולה מהנביאים הגברים. נכון שתגיד שיש נביאים גברים שלא כתוב עליהם אלא שורה אחת. אבל בכל זאת. תן לי עוד דוגמאות אשמח, ודוגמאות שלא קשורות לתפקידן כנשים בכל צורה שלא תהיה.

יש?

בברכה

גילה בויום

אסטרולוגית, נומרולוגית, מתקשרת ופותחת בטארוט.

www.oryada.com/kartis.htm

בס"ד

לגבי סרח בת אשר, היא הייתה בין השבעים נפש שירדו למצריים והיא קיבלה את כל הסימנים מאביה אשר שהיה כידוע אחד מבניו של יעקב. כאמור היא חייה שנים רבות, ומוזכרת גם בתקופת המלכים. הינה קישור לפרטים נוספים עליה:

http://www.he.chabad.org/library/article_cdo/aid/2075478

סיפור אחר הוא סיפור האישה השונמית, אשר דאגה לאלישע הנביא לחדר בביתה שם יוכל לנוח בשקט ולתבודד. אלישע ברך אותה בבן, וכאשר בנה נפטר בפתאומיות, היא רכבה עד שמצא אותו בלי לעצור, והביא אותו לביתה כדי שיחיה מחדש את הילד.

סיפור נוסף גם הוא בתקופת אלישע הנביא, היה על אישתו של הנביא עובדיה, אשר לאחר פטירתו, השאיר חובות רבים (בגלל שדאג לחייהם של נביאים אחרים), וכל מה שנשאר לה בבית היה כד שמן קטן. עלפי עצתו של אלישע הנביא, היא הלוותה כלים רבים משכינה, סגרה את כל הדלתות וחלונות בביתה והחלה לשפוך מתוך הכד הקטן לתוך הכלים הריקים. כל הכלים התמלאו בשמן, אשר לאחר מכן היא בהוראת אלישע הנביא מכרה וכך כיסתה את חובות בעלה ונשאר לה גם כסף למחייה (כי השמן היה מאוד יקר באותם הזמנים).

אם נקפוץ לזמנים יותר מודרניים, אחד הנשים החשובות הייתה אימו של הרבי מלובביץ' שליט"א, הרבנית חנה, אשר פעלה במסירות נפש גדולה כדי לתמוך ולהציל את אביו של הרבי, הרב לוי יצחק שינאוסון, בגלות הקשה בסיביר, ולאחר מותו הצליחה להבריח את כתביו מחוץ לברית המועצות, כך שניתן ללמוד מהם עד היום הזה.

כמובן אסור לשכוח את אישתו של הרבי, הרבנית חייה מושקה, אשר פעלה רבות לרוב בסתר לעזור ליהודים רבים והרבי העיד עליה שכוח הברכה שלה גדול אפילו משלו.

תודה אריאל

תגיד לי, כמה כותב התנ"ך על סרח בת אשר? מה ידוע לך עוד עליה? כתוב על פועלה לפני שמצאה את עצמות יוסף?

היא היתה נביאה לא פחות גדולה מהנביאים הגברים. נכון שתגיד שיש נביאים גברים שלא כתוב עליהם אלא שורה אחת. אבל בכל זאת. תן לי עוד דוגמאות אשמח, ודוגמאות שלא קשורות לתפקידן כנשים בכל צורה שלא תהיה.

יש?

בברכה

כן גילה,

חווה שפיתתה את האדם,

בתיה בת פרעה.

אשת פוטיפר.

אשת לוט.

אבישג השונמית.

בת יפתח.

זרש.

שפרה ופועה.

בנות צלפחד.

און בן פלט ניצל מעדת קורח כאשר אשתו פרמה את שערה וכך לא יכלו להיכנס ולקרוא לבעלה.

שתי הבנות של לוט, שכבו עם אביהן.

מרים הנביאה אחות אהרון.

קטורה-הגר.

לפי מה שאני קצת זוכרת, יש המון נשים בתנ"ך, נביאות, ומנהיגות, כך שגם היום אנו יכולות להרגיש טוב עם עצמינו, נכון? 

סיון.

ללא קשר לתנ"ך אתן יכולות להרגיש טוב.

לנשים מקום נכבד, מקום של כבוד ביהדות,,, אוהבה יותר מעצמו.

תודה אריאל

יש?

בברכה

כן גילה,

חווה שפיתתה את האדם,

בתיה בת פרעה.

אשת פוטיפר.

אשת לוט.

אבישג השונמית.

בת יפתח.

זרש.

שפרה ופועה.

בנות צלפחד.

און בן פלט ניצל מעדת קורח כאשר אשתו פרמה את שערה וכך לא יכלו להיכנס ולקרוא לבעלה.

שתי הבנות של לוט, שכבו עם אביהן.

מרים הנביאה אחות אהרון.

קטורה-הגר.

בס"ד

שכחתה גם את רחב שהצילה את המרגלים ובסוף התחתנה עם יהושע.

פסח שמח וכשר.

אריאל עדן ידידי

גילה הזכירה את רחב לכן לא הזכרתי אותה.

הנה הציטוט:

הנה מלכת אסתר כעת בפורים. הצילה את היהודים בזכות משכבה עם אחשוראש.

הנה רחב, היתה זונה.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: גילה בויום
עבור לפורום:
מיסטיקה ואסטרולוגיה
בחר
בחר