את הורסת אותי מצחוק.....

למי גרמתי לחטוא בשבת ? תגידי את בסדר ? כתבת ואני מצטט :" אז אם אתה באמת רוצה לעזור לאנשים, שזה דבר יפה מאד וחשוב מאד...אסור לך ל"דפוק" אותם ולגרום להם לחלל את השבת בגלל - כי בזה לא רק שאתה לא עוזר להם, אלא אתה עושה להם עוול " אני לא מבין איך אפשר להגיד משפט כזה ועוד להיות מתנדבת בסיוע להם. פגשת פעם אדם הסובל למשל מדיפרסיה כשהוא במצב דיפרסי ? איך אפשר להגיד לילד הסובל מבעיה וזקוק לך כעת "שמע עכשיו שבת ,תמתין עם הקפיצה מהגג אני יבוא במוצ"ש למה אני לא מדבר בטלפון בשבת וכן גם לא נוסע בשבת אז אני לא יכול לעזור לך. ההתקף שלהם לא מכיר לא יום לא לילה לא שבת ולא באמצע שיעור קבלה ,לא באמצע חופשה ,מילואים ומה לא .כשהוא בא הוא מביא אנשים לרצות לא לחיות יום אחד יותר .אז מה אני לא אסע לתמוך בו. לא אדבר עימו בטלפון .אני עוזב פרוייקטים עם דד ליין והולך לתמוך בהם. מביא אותם לעבודה בכדי לגרום להם לשכוח מהצרות . איך את רוצה שביום שבת לא אלך לעזור להם. אפילו שורה חברתי מבינה את פועלי וכשאני משוחח בטלפון לפעמים עם נשים ומסייע להן היא מצטרפת לשיחת התמיכה . אני אפילו לא מתיחס למחיר הפלאפון הגבוה שאני משלם רק על השיחות הנ"ל .... ביום הדין למעלה בשמיים כשהקב"ה ישאל אותי למה חיללתי שבת ....אני אשאל אותו למה הוא המציא את המצב הדיפרסי אצל בני אדם בדרך ככה אני אבקש להתראות עם הרמב"ם לשאול אותו למה בהילכות סנהדרין פרק י"ב,ז' הוא כתב את מה שכתב אולי הוא יסכים להלוות לי כמה תשובות לתת לקב"ה ,על התירוץ שלו לעבוד כרופא בשבת .... יש לי תחושה שאם אמצא את הרמב"ם בגן עדן ,אין לי מה לדאוג "מחילול השבת שלי".....

ולי בא לבכות ממה שאתה אומר

מה שכתבתי אני עומדת אחרי כל מילה שאני כותבת, ואני עדיין טוענת ואומרת שכל מצווה שאתה עושה הכרוכה בעבירה, זאת לא מצווה וזאת ברכה לבטלה. למעט פיקוח נפש כמובן. אז אתה טוען שהוולנטריות שלך זה למעשה פיקוח נפש, ואתה מצדיק את חילול השבת לצורך העניין. ואני ממשיכה לטעון שקאט זה בול שיט, ותפסיק לדבר שטויות כי במילא אתה מחלל שבת ואתה תופס עליהם טרמפ. אם לפלוני יש מצב רוח ירוד והוא על הפנים, והוא מרגיש שהוא חייב לדבר איתך בשבת אחרת הוא ימות, אחלה תחלל את השבת מיוחד בשביל ובכל היתר תשמור שבת, אבל כל מי שחשקה נפשו לדבר איתך כי סתם הוא במצב רוח רע ואתה חושב שצריך לדבר איתו אפילו במחיר חילול השבת, אז אתה לא עוזר לו בכלום, חוץ מאולי שיפור המצב רוח לאותו רגע, אבל אתה דופק לו את העולם הבא ברגע שאיפשרת לו לחלל שבת. אתה צריך להבהיר לכל מיני כאלו ששבת זה באמת חרום, ולא כל מי שחשקה נפשו לשפר את מצב הרוח יכול לגרום לך לחלל שבת ובטח שגם לו. אתה מתיימר להשוות את עצמך לרמב"ם? הרמב"ם חילל שבת בשביל לטפל באנשים? ונניח שכן מה אתה הוא הרמב"ם? וכבר הרחבתי בעניין הזה קודם. איציק תפסיק את החירטוטים. תגיד אני לא שומר שבת, לא מספיק רוחני לשמור שבת, אבל לפחות אני משפר לאנשים את מצב הרוח בשבת...אני מוכר את עולמם בשיחת טלפון. חג טו בשבט שמח מלי

אנשים בעלי מחלה נפשית ,את לא יכולה לדעת כיצד ינהגו.

הם בלתי צפויים ,את לא יכולה לדעת מה יהיה הטריגר שיביא לפיצוץ ולכן ,את נוהגת בכל פיפס קטן כאילו הוא גורלי שכן אין סימנים שעל פי הם ,את יכולה לדעת מה ילד יום ,אצל אדם שברגע אחד הוא בסדר ושניה לאחר מכן ,הוא עשוי לקפוץ מהגג. לפני שנתיים פגשתי נער אז בן 14 מבת ים. שנה לפני כן בירידה מכביש 5 לכיוון צומת סגולה ,הרתה שם תאונה והוא איבד את 2 הוריו .כשלקחתי על עצמי לנסות לעזור לו.הדודה שלו שהוא נפל על גורלה ,הסבירה כי אם היא מוציאה אותו לשניה מזוית עינה ,הוא מנסה לחתוך את הורידים. שנתיים שאני עימו בשיחות בכל רגע שהוא חש רצון לשוחח ...בית החולים בו הוא אושפז כבר נואש ולנסות לספור את הפעמים שהוא חתך את עצמו. אם הוא יזדקק לדבר בשבת הבאה ,ואו לפגוש אותי ...יש מי שיקח אחריות אם אסרב לענות לו בגלל שבת ??? אגב כיום הוא לומד בתיכון ומשחק כדורגל ומתנהג כמעט כל בן גילו ,רק שלפעמים הוא זקוק לשיחות. אם שיחה טלפונית היא זו ששומרת עליו ,אני כל פעם שמקבל את חשבון הפלאפון מתלוצץ עם שורה שאת חשבון הפלאפון שלי אגיש לבורא עולם ואדרוש החזר במצוות שנעשו דווקא בשבת. החודש עשיתי בשמונה שבתות רק 1290 מצוות לפני חודשיים החשבון עמד על 1790 ש"ח ...סליחה 1790 מצוות....

איציק - הרחבתי את הדיבור

איציק כתבתי שבמקרה יש לי מושג מה זה חולה נפש שהרי אני מטפלת כל יום בכמאה כאלה שמתחלפים להם אחרי שאנחנו משקמים אותם לצאת ולהסתדר בכוחות עצמם, למרות התרופות וכו'..... אז אתה לא היחיד שבקטע הזה. אני לפחות לא גורמת להם לחלל שבת ולא מאפשרת להם לחלל את השבת שלי. ואלוהים ישמור עליהם בשבת. אם אתה חושב שאתה מציל את חייהם בשבת, אז בהחלט אתה מבטל את כוחו של הבורא ואתה חי באופוריה. פשוט נוח לך לחלל שבת ואתה חי באשליה שזה בגלל שאתה הרמב"ם ואתה מציל חיים. נראה לי שבאמת אני מדברת אל הקיר שיהיה חג טו בשבט שמח מלי

ולי בא לבכות ממה שאתה אומר

מה שכתבתי אני עומדת אחרי כל מילה שאני כותבת, ואני עדיין טוענת ואומרת שכל מצווה שאתה עושה הכרוכה בעבירה, זאת לא מצווה וזאת ברכה לבטלה. למעט פיקוח נפש כמובן. אז אתה טוען שהוולנטריות שלך זה למעשה פיקוח נפש, ואתה מצדיק את חילול השבת לצורך העניין. ואני ממשיכה לטעון שקאט זה בול שיט, ותפסיק לדבר שטויות כי במילא אתה מחלל שבת ואתה תופס עליהם טרמפ. אם לפלוני יש מצב רוח ירוד והוא על הפנים, והוא מרגיש שהוא חייב לדבר איתך בשבת אחרת הוא ימות, אחלה תחלל את השבת מיוחד בשביל ובכל היתר תשמור שבת, אבל כל מי שחשקה נפשו לדבר איתך כי סתם הוא במצב רוח רע ואתה חושב שצריך לדבר איתו אפילו במחיר חילול השבת, אז אתה לא עוזר לו בכלום, חוץ מאולי שיפור המצב רוח לאותו רגע, אבל אתה דופק לו את העולם הבא ברגע שאיפשרת לו לחלל שבת. אתה צריך להבהיר לכל מיני כאלו ששבת זה באמת חרום, ולא כל מי שחשקה נפשו לשפר את מצב הרוח יכול לגרום לך לחלל שבת ובטח שגם לו. אתה מתיימר להשוות את עצמך לרמב"ם? הרמב"ם חילל שבת בשביל לטפל באנשים? ונניח שכן מה אתה הוא הרמב"ם? וכבר הרחבתי בעניין הזה קודם. איציק תפסיק את החירטוטים. תגיד אני לא שומר שבת, לא מספיק רוחני לשמור שבת, אבל לפחות אני משפר לאנשים את מצב הרוח בשבת...אני מוכר את עולמם בשיחת טלפון. חג טו בשבט שמח מלי

תאמיני לי את משהו ....

כל האנשים שעימם אני עוסק הם בעלי בעיות נפשיות הנובעות ממחלות נפשיות. שימי לב כי הסברתי זאת מראש ואת סתם טוחנת מים. אלה אנשים שעל פי היהדות הם אינם שפיטים . אדם הסובל מבעיה נפשית אין ניכר עליו הדין. חולה הנזקק לעזרה אין מענישים אותו על קריאתו לעזרה. הם לא אשמים שכך הוא גורלם להיות חולים. אני לא אלוקים ,איני דן איש וכל שכן ,עושה חשון עם זאת. חולה החש ביום שבת בבית החולים לא טוב וצלצל בפעמון לרופאה זה חילול שבת בעינייך ? אני רואה את הטלפון שלו ושלי כפעמון המצוקה הנמצא ליד כל חולה בבית חולים. אם את זה אינך מבינה חבל על כל הדיבורים עימך.

לא רוחני .....

רבי עקיבא טען " ואהבת לרעך כמוך זה כלל גדול בתורה " ....אם הוא טען שזה דבר גדול בתורה ....זה מספיק רוחני עבורי .

עדי - זה לא העניין

עדי - אף אחד לא מכריח את איציק לשמור שבת וזה בסדר, וכנ"ל גם לגביך....כל אחד יעשה מה שהוא רוצה... אבל ההבדל בינך לבין איציק - שאתה אומר פשוט בלי תרוצים, לא מתאים לי לשמור שבת , לא מאמין וזהו... אבל איציק אמר שהוא לא שומר שבת בגלל שהוא וולנטרי וזה בגלל שהוא מציל נפשות. בקיצור הוא מביא תירוצים ומפיל תיקים על אחרים למה הוא לא שומר שבת. או יותר נכון ההבדל בינכם, שאתה לוקח אחריות על מעשיך עושה מה שעושה ואומר ככה אני וככה אני רוצה, אבל הוא אומר שזה בגלל שהוא צריך לסייע לחולי נפש ובגלל זה הוא לא שומר שבת. יחי ההבדל הקטן ושיהיה רק טוב מלי

את שוב פעם מכניסה מילים לפה שלי .....

אני ציינתי שאני חילוני ,מה גם עברית את לא מבינה ,באיזה שפה צריך להסביר לך ? אבל לא כאן העניין ועל זה מסתובב הויכוח והדיון ,הדיון מסתובב על סביב השאלה האם מותר לחלל שבת על מנת לסייע לאדם נזקק. אין קשר בין האמונה שלי ספציפית לעניין ביטול שבת על מנת להציל חיי אדם.את עושה דמגוגיה וקושרת בין שני דברים לא קשורים. אדם יכול להיות בקיא בתורה ,במשנה בגמרא ובקבלה ולא לקיים ואו לקיים חלק מהדברים. אין קשר בין הדברים שכן כשלמדתי תורה ,גמרא ומשנה ,הייתי חרדי לחלוטין כיום אני חילוני שנותר בו עדיין זיקה ליהדות... אבל אני לא כמוך הטוענת לידע בתחומים שונים ומגלה חוסר ידע משווע בתחום וכל פעם שאני דן עימך בהם ,זה מדהים כמה את חסרת ידע בתחום. את טוענת שאת פותחת בסידור ,איך את מצליחה לפרש סודות הצפונים בתוך התפילה אם בפשיטא את מגלה חוסר ידע זה מה שאני מנסה להבין. איך אדם שאינו בקיא בפשיטא מצליח לפענח סודות שגדולים ממנו עשרות מונים ? זה מעניין אותי לדעת ,יש לך הסבר לזה? כשיהיה לך הסבר ,תבואי ננהל דיון בזה !!!
עבור לעמוד
, , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: גילה בויום
עבור לפורום:
מיסטיקה ואסטרולוגיה
בחר
בחר