בואי ונראה ....

סתם ככה בשביל התרגיל ולשם השוואה קטנטונת ... אני כאן בפורום כמעט 8 שנים ....בכל פעם שאת פצית את פיך ולא משנה באיזה נושא (מאגיה ,קבלה וכדומה) התברר כמה את חסרת ידע וכמה פעמים נאלצתי לתקן את ידיעותייך. רק לידיעתך ,זה שאני לא מקבל כעת לקוחות אין זה אומר שבעבר לא עסקתי בתחום . נתחיל מזה שבעבר ניהלתי את אתר המיסטיקה הישראלי הישן בהתנדבות מלאה !!! ניהלתי את פורום "עולם המיסטיקה" בתפוז .הנחתי פינות יעוץ באינטרנט במשך שנים. עיבוד ותרגום של 2 ספרים העוסקים בתחום הקבלה ויהדות מאנגלית לעברית האחד הוא של ד"ר קלמן "מטריקס הילינג" . המביא את הגישה הקבלית היהודית והנוצרית על פי משנתו של ד"ר קלמן. ו"אשת חיל "שזו אסופת הבנותיה של הרבנית מוסקונה ז"ל עפ"י הכתובים לפיוט "אשת חיל". כיום אני עובד על כתיבת שני ספרים משלי האחד בתחום המאגיה והשני הוא נוסח הבנותיי בתחום הקבלה את חוכמת הפרצוף. אני כל הויכוח הזה עימך נראה לי מיותר ולא הולך לשום מקום.

אלוהים ישמור...איציק תנחת לקרקע...כי מיד תקבל תואר אסטרונאוט

בכל פעם שאני פציתי פה פה...אתה התיימרת לתקן את ידיעותי, ורק אחרי שהסתבר שאתה לא מבין דבר וחצי דבר..נטשת את הנושא כי לא היה לך מה לענות. כנ"ל לגבי הדיון האחרון שדיברת שם שטויות בקילוגרמים, ולא טרחת להמציא סימוכין לשטויות שלך, כי אין סימוכין להמצאות שלך. ואם אתה יודע להגיד שכל מה שאלוהים עושה מוגדר כטבעי גם אם זה לא טבעי...זה מראה לכולנו עד כמה אתה מבין את מה שאתה לומד. בדיונים שלנו מעולם לא הבאת שום סימוכין לתיאוריות שלך. שים לב - אני לא טענתי לרגע אחד שאתה חסר ידע...אלא אני טענתי שאתה פשוט לא מבין את מה שאתה יודע ויש הבדל בין הדברים. בנוגע לרקורד שלך, זה לא אומר לי כלום, כל אחד יכול לרכוש לעצמו את כל התארים האפשריים והיו פה כמה כאלו בפורום שהיו דוקטורים למטאפיזיקה אבל בפועל הם שואפים לאפס. זה שהיה לך פורום זה עדיין לא אומר שאתה מבין את מה שאתה לומד. ותתחיל להפנים את זה. ובפעם היחידה ששאלתי אותך שאלה בטארוט, ראינו את המיומנות שלך עדיף שלא לדבר על זה. ואיציק למה אתה לא שומר שבת? אולי אתה לא מאמין בתורת הקבלה? אולי אתה לא מבין את החשיבות? מילא אדם רגיל חילוני שלא מבין - אני מבינה, אבל אחד שמבין ומאמין בתורת הקבלה - למה אתה לא מיישם? נאה דורש - נאה מקיים - הלא כך? שבוע טוב מלי

אני חייב להסכים עם מלי

בס"ד אני לא רוצה לפגוע או להעליב אותך אבל אני מסכים עם מלי, אתה מפגין לעתים קרובות חוסר הבנה וגם ידע בחומר, למרות מה שאתה כותב שלמדתה, אני חש שלא הבנתה. או שהיו לך מורים גרועים, או שמשהו פגום בבסיס של הידע שלך, והעובדה שכל פעם אתה מנסה לראות כמה שאתה יודע וצודק, זה רק מחזק את התחושה ההפוכה. שוב אני לא מנסה לפגוע או להעליב אותך, תנסה לקבל את הדברים כביקורת בונה, ואל תשיב לי במתקפה להראות כמה שאני לא צודק, למעשה עדיף שלא תשיב בכלל לדברים רק תקבל ותפנים. יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד.

אלוהים ישמור...איציק תנחת לקרקע...כי מיד תקבל תואר אסטרונאוט

בכל פעם שאני פציתי פה פה...אתה התיימרת לתקן את ידיעותי, ורק אחרי שהסתבר שאתה לא מבין דבר וחצי דבר..נטשת את הנושא כי לא היה לך מה לענות. כנ"ל לגבי הדיון האחרון שדיברת שם שטויות בקילוגרמים, ולא טרחת להמציא סימוכין לשטויות שלך, כי אין סימוכין להמצאות שלך. ואם אתה יודע להגיד שכל מה שאלוהים עושה מוגדר כטבעי גם אם זה לא טבעי...זה מראה לכולנו עד כמה אתה מבין את מה שאתה לומד. בדיונים שלנו מעולם לא הבאת שום סימוכין לתיאוריות שלך. שים לב - אני לא טענתי לרגע אחד שאתה חסר ידע...אלא אני טענתי שאתה פשוט לא מבין את מה שאתה יודע ויש הבדל בין הדברים. בנוגע לרקורד שלך, זה לא אומר לי כלום, כל אחד יכול לרכוש לעצמו את כל התארים האפשריים והיו פה כמה כאלו בפורום שהיו דוקטורים למטאפיזיקה אבל בפועל הם שואפים לאפס. זה שהיה לך פורום זה עדיין לא אומר שאתה מבין את מה שאתה לומד. ותתחיל להפנים את זה. ובפעם היחידה ששאלתי אותך שאלה בטארוט, ראינו את המיומנות שלך עדיף שלא לדבר על זה. ואיציק למה אתה לא שומר שבת? אולי אתה לא מאמין בתורת הקבלה? אולי אתה לא מבין את החשיבות? מילא אדם רגיל חילוני שלא מבין - אני מבינה, אבל אחד שמבין ומאמין בתורת הקבלה - למה אתה לא מיישם? נאה דורש - נאה מקיים - הלא כך? שבוע טוב מלי

תגובה.

1. הייתי חוזר בתשובה. 2. הייתי תלמיד ישיבה. 3. לא חייבים להיות דתי ובכלל יהודי על מנת ללמוד קבלה. 4. לא כל אחד בנוי לעמוד במשימה של שמירת השבת ובמיוחד אדם שיום השבת שלו הוא היום העמוס בשבוע מבחינה וולונטרית. מצטער אני לא מקפיד על מצוות של בין אדם למקום. 5. אישית אין לי משהו אישי כנגדך ,יש לי בעיה עם דברייך.

אני חייב להסכים עם מלי

בס"ד אני לא רוצה לפגוע או להעליב אותך אבל אני מסכים עם מלי, אתה מפגין לעתים קרובות חוסר הבנה וגם ידע בחומר, למרות מה שאתה כותב שלמדתה, אני חש שלא הבנתה. או שהיו לך מורים גרועים, או שמשהו פגום בבסיס של הידע שלך, והעובדה שכל פעם אתה מנסה לראות כמה שאתה יודע וצודק, זה רק מחזק את התחושה ההפוכה. שוב אני לא מנסה לפגוע או להעליב אותך, תנסה לקבל את הדברים כביקורת בונה, ואל תשיב לי במתקפה להראות כמה שאני לא צודק, למעשה עדיף שלא תשיב בכלל לדברים רק תקבל ותפנים. יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד.

אם נבדוק ככה סתם בפורום הזה ואו בכל מקום אחרשאני פוצה את פי ומביא מאמר או דיעה ואו כל דבר אחר....

תיד תמצא אצלי את המקור ואסמכתא לדברים. וזה מאוד פשוט ,חז"ל טענו שאדם שקרא ספר יודע את שם הספר ,בערך איזה עמוד כתובים הדברים וכיוצ"ב. אדם שלא קרא ולמד לא יידע לצטט ,לכן הביאו חז"ל את הדרישה למקור(מנא הני מילי). במסכת אבות ו'.ו' :מוסבר לנו שאדם המביא את המקור לדבריו כאילו קירב את הגאולה.איזה יהודי לא רוצה שתבוא הגאולה? לכן כשאני מבקש את המקור ואני רואה שאינך יכול להביא מקור ואו דוגמא אזי מה אני צריך להבין מזה?

תגובה.

1. הייתי חוזר בתשובה. 2. הייתי תלמיד ישיבה. 3. לא חייבים להיות דתי ובכלל יהודי על מנת ללמוד קבלה. 4. לא כל אחד בנוי לעמוד במשימה של שמירת השבת ובמיוחד אדם שיום השבת שלו הוא היום העמוס בשבוע מבחינה וולונטרית. מצטער אני לא מקפיד על מצוות של בין אדם למקום. 5. אישית אין לי משהו אישי כנגדך ,יש לי בעיה עם דברייך.

שבת

ב"ה שבת מעמידה אותך כל השבוע על הרגליים באופן אחר. אנשים חושבים בטעות (האמת גם אני כך חשבתי פעם) שענין שמירת השבת קשור רק ליום השבת ותו לא. האמת שהשבת קשורה עם כל ימות השבוע, כיוון ששמירת השבת מביאה אותך להבנה שבעצם כל ימות החול אתה עובד כדי להגיע לשבת. ומעבר לזה, להבנה שיהודי צריך לשאוף ליום שכולו שבת לחיי העולמים בגאולה השלמה שתבוא במהרה. יש לא מעט שומרי שבת שחיים מתוך התפיסה, שהשבת נועדה בשביל לנוח. והמנוחה באה כדי שיהיה כח לעבוד בששת הימים הבאים. אבל זה בדיוק להיפך! אתה עובד כל ששת הימיים בשבוע כדי שתוכל לאפשר לעצמך לשבות ביום שבת קודש. ברגע שהבנתי את זה גם שמירת השבת התחילה להיות יותר מובנת. לא תמיד זכיתי לשמור את השבת. מודה. וגם לא תמיד הבנתי למה צריך. אבל העובדה ששמירת שבת היא אחת מעשרת הדברות, גרמה לי למחשבה, שכנראה אי אפשר להתחמק מזה אם אתה יהודי. ברוך השם שבסוף הצלחתי להבין. זה גם מאד תלוי לאיזה זרם ביהדות אתה מתחבר, ולאיזה בית כנסת אתה הולך. כיוון שמדובר בדקויות דקיקות, אבל מאד משמעותיות בסופו של דבר. מקוה שהצלחתי להסביר את עצמי בצורה מובנת.

מכיר אני תפיסה מחמירה יותר של רבנים ש...

שהחלו לקבל את השבת כבר מיום שלישי ועבורם השבת יצאה כבר ביום שני בערב. מכיוון שאני מצד אחד מחשיב עצמי כאדם חילוני ומצד שני מסייע לאנשים בעלי בעיות נפשיות . השבת אצלי עוברת עפ"י מה שנאמר במשנה במסכת סנהדרין (ד',ה') על כל המקיים נפש אחת ... מתוקף הנחיצות והרגישות של מעשיי, אני נאלץ להיות זמין לכל נזקק. אם למישהו יש בעיה עם חילול השבת שלי ,ממליץ לו לפני זאת לבחון מה פסק הרמב"ם על אלה העושים למען אחרים.

יתכן

ב"ה וזה לא המקום לדון בכך. מאחר ומדובר בענין מאד אישי. בוודאי שזה לא נכון לעשות דברים מפני שלמישהו אחר יש בעיה איתם. זה צריך להיות ענין של כל אדם בפני עצמו והחלטה שלו. הצגתי על קצה המזלג את נקודת השקפתי. אבל כדי לדבר על כך לעומק, נראה לי שהפורום צר מדי לכך.

תגובה.

איציק....עשה לי טובה...קאט זה בול שיט...איזה תרוצים...

איציק האוזניים שלי מצלצלות למשמע דבריך ולמה שאתה אומר. התרוצים שלך פאטטיים. ועכשיו ככה לגבי סעיפים 1 - 2 - 3 . לא מתווכחת איתך כי אתה צודק לחלוטין. לגבי סעיף 4, לאף אחד אין שום בעיה שלא תשמור שבת, כי הרי אף אחד ובמיוחד לא הבורא לא מכריח אותך...אבל מה אתה אומר בעצם שבגלל שאתה בשבת מתעסק בפעילות וולנטרית בגלל זה אתה לא שומר שבת? שומו שמיים..לא רק שאתה חוטא אתה גם מחטיא, ואותם האנשים שאתה כביכול עוזר להם, אתה גורם להם לפשע יותר חמור. אז לפי הבנתי את התורה (מה שאתה כנראה לא הבנת עדיין) שאין לכרוך דבר מצווה שכרוכה בעבירה. אסור בתכלית האיסור לעשות עבירה בשביל מצווה. שאם היה מותר לעשות עבירות בשביל מצוות מזמן הייתי גונבת בנקים וסופרמרקטים בשביל להאכיל עניים מסכנים שאין להם כסף לאוכל ויש כאלה. אז אסור בתכלית האיסור לעבור עבירות בשביל קיום מצוות. דבר שני אם אתה רוצה לחלל שבת סבבה, אבל לגרום לאחרים לחלל שבת כי ביום הזה אתה וולנטרי, הרי שזהו חטא כפול. לא רק שאתה חוטא, אתה מחטיא. זה בדיוק כמו מצב שאני מבקשת מאדם חילוני שבכל מצב מחלל שבת להדליק לי את האור בבית. אז לא רק שאתה לא עוזר להם אלא אתה גורם להם לחטוא, ולכן אתה לא עושה להם שום טובה, אלא אתה עושה להם רעה ורעה כפולה ומכופלת. ולמה כפולה? כי בגללך הם מחללים שבת ובגללם אתה מחלל את השבת, אז אתה לא עושה פה שום דבר וולנטרי, אלא אתה מחטיא אנשים, שזה פשע...אם תמצא לי רב או קבליסט אחד שיצדיק אותך על דבריך..אז באמת שאוריד את הכובע. איציק גם אני מתנדבת 3 ימים בשבוע במפעם שמעסיק פגועי נפש, וזו הוולנטריות שלי למסכני עם ישראל, ותאמין לי שאני קורעת את התחת, אבל לא במחיר חילול השבת. כאמור אדם שמבין מהי תורה מהן המצוות ומה למעשה חשיבות השבת, לא יעיז לחלל את השבת, אז כנראה שאתה לא מבין את מהות השבת. ואיציק גם לי אין שום דבר נגדך אישית שהרי לא עשית לי שום דבר רע, יש לי רק בעיה עם דבריך, ועם החשיבה שלך, שאתה חושב שאתה יודע ומבין הכל, ואחרים הם בורים שלא מגיעים לקרסוליים שלך. אז אם אתה באמת רוצה לעזור לאנשים, שזה דבר יפה מאד וחשוב מאד...אסור לך ל"דפוק" אותם ולגרום להם לחלל את השבת בגלל - כי בזה לא רק שאתה לא עוזר להם, אלא אתה עושה להם עוול. ושיהיה רק טוב מלי

שבת

ב"ה שבת מעמידה אותך כל השבוע על הרגליים באופן אחר. אנשים חושבים בטעות (האמת גם אני כך חשבתי פעם) שענין שמירת השבת קשור רק ליום השבת ותו לא. האמת שהשבת קשורה עם כל ימות השבוע, כיוון ששמירת השבת מביאה אותך להבנה שבעצם כל ימות החול אתה עובד כדי להגיע לשבת. ומעבר לזה, להבנה שיהודי צריך לשאוף ליום שכולו שבת לחיי העולמים בגאולה השלמה שתבוא במהרה. יש לא מעט שומרי שבת שחיים מתוך התפיסה, שהשבת נועדה בשביל לנוח. והמנוחה באה כדי שיהיה כח לעבוד בששת הימים הבאים. אבל זה בדיוק להיפך! אתה עובד כל ששת הימיים בשבוע כדי שתוכל לאפשר לעצמך לשבות ביום שבת קודש. ברגע שהבנתי את זה גם שמירת השבת התחילה להיות יותר מובנת. לא תמיד זכיתי לשמור את השבת. מודה. וגם לא תמיד הבנתי למה צריך. אבל העובדה ששמירת שבת היא אחת מעשרת הדברות, גרמה לי למחשבה, שכנראה אי אפשר להתחמק מזה אם אתה יהודי. ברוך השם שבסוף הצלחתי להבין. זה גם מאד תלוי לאיזה זרם ביהדות אתה מתחבר, ולאיזה בית כנסת אתה הולך. כיוון שמדובר בדקויות דקיקות, אבל מאד משמעותיות בסופו של דבר. מקוה שהצלחתי להסביר את עצמי בצורה מובנת.

יעל יקרה....אני אחדד מעט

מי שמחלל שבת אומר בקול רם ברור וצלול - אין אלוהים, אני לא מאמין באלוהים, ואני לא סומך על אלוהים. זה הרעיון הכללי. ואנשים לא מודעים לזה שבעצם חילול השבת שזאת ליבה של היהדות, זה ביטול השם ויכולותיו. שיהיה רק טוב מלי

מכיר אני תפיסה מחמירה יותר של רבנים ש...

שהחלו לקבל את השבת כבר מיום שלישי ועבורם השבת יצאה כבר ביום שני בערב. מכיוון שאני מצד אחד מחשיב עצמי כאדם חילוני ומצד שני מסייע לאנשים בעלי בעיות נפשיות . השבת אצלי עוברת עפ"י מה שנאמר במשנה במסכת סנהדרין (ד',ה') על כל המקיים נפש אחת ... מתוקף הנחיצות והרגישות של מעשיי, אני נאלץ להיות זמין לכל נזקק. אם למישהו יש בעיה עם חילול השבת שלי ,ממליץ לו לפני זאת לבחון מה פסק הרמב"ם על אלה העושים למען אחרים.

אני אשמח לראות מה פסק הרמב"ם

אני אשמח לראות איפה כותב או פוסק הרמב"ם שמותר לחלל שבת כדי לעזור לנזקק, (אם לא מדובר בפיקוח נפש כמובן). באמת שאשמח לראות על מה אתה מדבר, ואשמח אם תכוון אותי . כי אם יש פסיקה כזאת שהמאפשרת לך חילול שבת כשלא מדובר בפיקוח נפש....אולי גם אני אקח את היהדות כמשהו לא אמין. שיהיה רק טוב מלי

איציק....עשה לי טובה...קאט זה בול שיט...איזה תרוצים...

איציק האוזניים שלי מצלצלות למשמע דבריך ולמה שאתה אומר. התרוצים שלך פאטטיים. ועכשיו ככה לגבי סעיפים 1 - 2 - 3 . לא מתווכחת איתך כי אתה צודק לחלוטין. לגבי סעיף 4, לאף אחד אין שום בעיה שלא תשמור שבת, כי הרי אף אחד ובמיוחד לא הבורא לא מכריח אותך...אבל מה אתה אומר בעצם שבגלל שאתה בשבת מתעסק בפעילות וולנטרית בגלל זה אתה לא שומר שבת? שומו שמיים..לא רק שאתה חוטא אתה גם מחטיא, ואותם האנשים שאתה כביכול עוזר להם, אתה גורם להם לפשע יותר חמור. אז לפי הבנתי את התורה (מה שאתה כנראה לא הבנת עדיין) שאין לכרוך דבר מצווה שכרוכה בעבירה. אסור בתכלית האיסור לעשות עבירה בשביל מצווה. שאם היה מותר לעשות עבירות בשביל מצוות מזמן הייתי גונבת בנקים וסופרמרקטים בשביל להאכיל עניים מסכנים שאין להם כסף לאוכל ויש כאלה. אז אסור בתכלית האיסור לעבור עבירות בשביל קיום מצוות. דבר שני אם אתה רוצה לחלל שבת סבבה, אבל לגרום לאחרים לחלל שבת כי ביום הזה אתה וולנטרי, הרי שזהו חטא כפול. לא רק שאתה חוטא, אתה מחטיא. זה בדיוק כמו מצב שאני מבקשת מאדם חילוני שבכל מצב מחלל שבת להדליק לי את האור בבית. אז לא רק שאתה לא עוזר להם אלא אתה גורם להם לחטוא, ולכן אתה לא עושה להם שום טובה, אלא אתה עושה להם רעה ורעה כפולה ומכופלת. ולמה כפולה? כי בגללך הם מחללים שבת ובגללם אתה מחלל את השבת, אז אתה לא עושה פה שום דבר וולנטרי, אלא אתה מחטיא אנשים, שזה פשע...אם תמצא לי רב או קבליסט אחד שיצדיק אותך על דבריך..אז באמת שאוריד את הכובע. איציק גם אני מתנדבת 3 ימים בשבוע במפעם שמעסיק פגועי נפש, וזו הוולנטריות שלי למסכני עם ישראל, ותאמין לי שאני קורעת את התחת, אבל לא במחיר חילול השבת. כאמור אדם שמבין מהי תורה מהן המצוות ומה למעשה חשיבות השבת, לא יעיז לחלל את השבת, אז כנראה שאתה לא מבין את מהות השבת. ואיציק גם לי אין שום דבר נגדך אישית שהרי לא עשית לי שום דבר רע, יש לי רק בעיה עם דבריך, ועם החשיבה שלך, שאתה חושב שאתה יודע ומבין הכל, ואחרים הם בורים שלא מגיעים לקרסוליים שלך. אז אם אתה באמת רוצה לעזור לאנשים, שזה דבר יפה מאד וחשוב מאד...אסור לך ל"דפוק" אותם ולגרום להם לחלל את השבת בגלל - כי בזה לא רק שאתה לא עוזר להם, אלא אתה עושה להם עוול. ושיהיה רק טוב מלי

את הורסת אותי מצחוק.....

למי גרמתי לחטוא בשבת ? תגידי את בסדר ? כתבת ואני מצטט :" אז אם אתה באמת רוצה לעזור לאנשים, שזה דבר יפה מאד וחשוב מאד...אסור לך ל"דפוק" אותם ולגרום להם לחלל את השבת בגלל - כי בזה לא רק שאתה לא עוזר להם, אלא אתה עושה להם עוול " אני לא מבין איך אפשר להגיד משפט כזה ועוד להיות מתנדבת בסיוע להם. פגשת פעם אדם הסובל למשל מדיפרסיה כשהוא במצב דיפרסי ? איך אפשר להגיד לילד הסובל מבעיה וזקוק לך כעת "שמע עכשיו שבת ,תמתין עם הקפיצה מהגג אני יבוא במוצ"ש למה אני לא מדבר בטלפון בשבת וכן גם לא נוסע בשבת אז אני לא יכול לעזור לך. ההתקף שלהם לא מכיר לא יום לא לילה לא שבת ולא באמצע שיעור קבלה ,לא באמצע חופשה ,מילואים ומה לא .כשהוא בא הוא מביא אנשים לרצות לא לחיות יום אחד יותר .אז מה אני לא אסע לתמוך בו. לא אדבר עימו בטלפון .אני עוזב פרוייקטים עם דד ליין והולך לתמוך בהם. מביא אותם לעבודה בכדי לגרום להם לשכוח מהצרות . איך את רוצה שביום שבת לא אלך לעזור להם. אפילו שורה חברתי מבינה את פועלי וכשאני משוחח בטלפון לפעמים עם נשים ומסייע להן היא מצטרפת לשיחת התמיכה . אני אפילו לא מתיחס למחיר הפלאפון הגבוה שאני משלם רק על השיחות הנ"ל .... ביום הדין למעלה בשמיים כשהקב"ה ישאל אותי למה חיללתי שבת ....אני אשאל אותו למה הוא המציא את המצב הדיפרסי אצל בני אדם בדרך ככה אני אבקש להתראות עם הרמב"ם לשאול אותו למה בהילכות סנהדרין פרק י"ב,ז' הוא כתב את מה שכתב אולי הוא יסכים להלוות לי כמה תשובות לתת לקב"ה ,על התירוץ שלו לעבוד כרופא בשבת .... יש לי תחושה שאם אמצא את הרמב"ם בגן עדן ,אין לי מה לדאוג "מחילול השבת שלי".....

אני אשמח לראות מה פסק הרמב"ם

אני אשמח לראות איפה כותב או פוסק הרמב"ם שמותר לחלל שבת כדי לעזור לנזקק, (אם לא מדובר בפיקוח נפש כמובן). באמת שאשמח לראות על מה אתה מדבר, ואשמח אם תכוון אותי . כי אם יש פסיקה כזאת שהמאפשרת לך חילול שבת כשלא מדובר בפיקוח נפש....אולי גם אני אקח את היהדות כמשהו לא אמין. שיהיה רק טוב מלי

אנשים בעלי מחלה נפשית ,את לא יכולה לדעת כיצד ינהגו.

הם בלתי צפויים ,את לא יכולה לדעת מה יהיה הטריגר שיביא לפיצוץ ולכן ,את נוהגת בכל פיפס קטן כאילו הוא גורלי שכן אין סימנים שעל פי הם ,את יכולה לדעת מה ילד יום ,אצל אדם שברגע אחד הוא בסדר ושניה לאחר מכן ,הוא עשוי לקפוץ מהגג. לפני שנתיים פגשתי נער אז בן 14 מבת ים. שנה לפני כן בירידה מכביש 5 לכיוון צומת סגולה ,הרתה שם תאונה והוא איבד את 2 הוריו .כשלקחתי על עצמי לנסות לעזור לו.הדודה שלו שהוא נפל על גורלה ,הסבירה כי אם היא מוציאה אותו לשניה מזוית עינה ,הוא מנסה לחתוך את הורידים. שנתיים שאני עימו בשיחות בכל רגע שהוא חש רצון לשוחח ...בית החולים בו הוא אושפז כבר נואש ולנסות לספור את הפעמים שהוא חתך את עצמו. אם הוא יזדקק לדבר בשבת הבאה ,ואו לפגוש אותי ...יש מי שיקח אחריות אם אסרב לענות לו בגלל שבת ??? אגב כיום הוא לומד בתיכון ומשחק כדורגל ומתנהג כמעט כל בן גילו ,רק שלפעמים הוא זקוק לשיחות. אם שיחה טלפונית היא זו ששומרת עליו ,אני כל פעם שמקבל את חשבון הפלאפון מתלוצץ עם שורה שאת חשבון הפלאפון שלי אגיש לבורא עולם ואדרוש החזר במצוות שנעשו דווקא בשבת. החודש עשיתי בשמונה שבתות רק 1290 מצוות לפני חודשיים החשבון עמד על 1790 ש"ח ...סליחה 1790 מצוות....

תמיכה באינטרנט

יקירתי, קראתי את הודעתך על הנער שאת מלווה. נשמע שעברת איתו מסע ארוך ומלא צער, אבל שגם נתת לו כוחות גדולים להתמודד עם האסון שנפל עליו. נשמע שגם הוא' שסחב כאב נפשי גדול וחיפש פורקן בחיתוך ורידים, חוזר ללמוד ולשחק כמו בן גילו. כמה מזל היה לו שפגש אותך. יקרה, רציתי לספר לך על אתר סה"ר- סיוע והקשבה ברשת, שם אני מתנדבת. בכל לילה בין תשע לחצות ניתן להכניס ולדבר בצ'אט עם אחד המתנדבים באופן אנונימי ופרטי. לקבל אוזן קשבת ותמיכה ברגעים קשים, או להתייעץ לגבי דברים שמטרידים. את מוזמנת להכנס בעצמך ולראות, וגם לספר לנער.. סיפרת שלעיתים הוא זקוק לשיחות תמיכה, למישהו שיבין ויקשיב ויהיה איתו ביחד בהתמודדות. אולי גם הוא ירצה להכנס ולנסות. שמרי על עצמך, ועליו, את מוזמנת אלינו תמיד.. מתנדבת סה"ר www.sahar.org.il

זה בחור..

ב"ה סהר שלום IBP1 היקר שכותב כאן הוא בחור ולא בחורה.

תודה.

עבור לעמוד
, , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: גילה בויום
עבור לפורום:
מיסטיקה ואסטרולוגיה
בחר
בחר