כשאני שוקל ספר ....

אני שוקל אותם לפי האמת הכתובה בהם. ,על פי מבחן המציאות .מצדי הוא יכל לצטט את כל כתבי שייקספיר לתוכו וספריות שלמות של ספרי מתח ,בעיניי כל זמן שהוא אינו פוגש בדבריו את המציאות בת ימינו כל הקונטקס של דבריו מקבל בעיניי ,תוקף של ספר כיס שאם יעלה על פי פיהוק וארצה מהר להירדם לפני השינה. אני אומר זאת באסמכתא לדבריו של הרמב"ם על כותבי ורואי שחורות כמותו. אני מקווה שהרב זמיר מכיר את דעת הרמב"ם עליו.ואני בטוח שהראשון יודע שהאחרון היה פוסק ,ככה שאין לזלזל בדעתו. אני עם 18 שנות לימוד מדי בוקר בבוקרו רואה עצמי קטנטן ליד 2 הרבנים הללו.

איציק - אני נוהגת 35 שנה וזה עדיין לא אומר שאני מכונאית

איציק אתה שם לב שאני לא היחידה שאומרת לך שאתה לא מבין את הנקרא? יכול להיות שאתה מתמצא בחומר שאתה קורא - אבל אתה בטוח לא מבין את מה שאתה קורא - וזה ההבדל. 18 שנות למידה על קבלה ירדו לטמיון - חבל, כי אתה לא מבין. אתה עדיין לא ברמה רוחנית על מנת להבין את מה שהספרים מנסים להסביר לך. גם בנוגע לרב זמיר כהן - לא הבנת כלום כנראה. זמיר כהן לא ניבא דבר וחצי דבר. זמיר כהן מסתמך על הכתובים. כשאמר את מה שאמר, וכמו כן כנראה שאתה היחיד שלא הבנת את מה שהוא אמר. ואתה מתעלם לחלוטין שכל הדברים בידיו של בורא עולם והוא יכול לשנות את הנבואות השליליות. אבל זה לא המקום לדון בזה. אז עצתי לך...תחזור ללמוד קבלה מהתחלה...והפעם לפחות תנסה להבין. שיהיה שבוע טוב מלי

תשמעי זה שלמדת נהיגה אינו אומר שאת בקיאה במכונאות.

זה שהולך לספריה לא אומר שהוא הספיק לקרוא את כל הספרים שם..... אבל ההבדל ביני לבינך הוא שאני לומד קבלה כל העת ואני מדבר מתוך ידע. את רמת הידע שלך את הצגת כבר לא אחת ובכל פעם הרשמת אותי אפילו פחות ממנו. אז בבקשה את הדמגוגיה בשקל שלך שימרי לאנשים אחרים.

אז למה אני לא היחידה שחושבת כך

איציק אתה יכול להגיד מה שאתה רוצה, ואני יכולה להגיד מה שאני רוצה, ושנינו יכולים לחשוב מה שבא לנו. אבל......אם אני לא היחידה שחושבת כך עליך....ואילו אתה היחיד שחושב כך עלי.....אז מה זה אומר??????? ואני לא היחידה שחושבת שאתה לא מבין דבר וחצי דבר ואני לא יודעת אם אתה מכיר את הכלל שאומר שעל פי רוב יקום דבר. אם הרוב קובע גם אם הוא לא צודק , על פיו יקום דבר שיהיה שבוע טוב מלי

תראי אחרי 18 שנות השקמה ושקידה לילה לילה ...

על אין ספור ספרי ספרי קבלה באופן מחזורי הסיכוי שאני לא שולט בחומר הוא אפסי. יש יותר סיכוי ששניכם טועים מאשר אני פספסתי משהו שם. אגב אני מזמין אותך לשמוע את הדיסק שיש לי של הרב זמיר ,אני מבטיח לך ,אחרי שתשמעי את מה שהוא "ניבא" אז שהכניס כל יהודי לחרדת קודש לגורל היהודי בירושלים ולעיר עצמה ,את תתפוצצי מצחוק ולמזלי הדיסק הוא דיסק אורגינל. על יד דבריו ,"פליטות הפה " של הרב עובדיה יוסף הן מאומה . אני שמעתי כבר את הדיסק פעם שלישית ...בפעם הראשונה רק כשראיתי את הדיסק נכנסתי לפניקה...."אחרית הימים " ,"גוג ומגוג"...הקנוניה האמריקנית -ערבית כנגדינו .....והנה משהו שחבל"ז .מלחמה בין ישראל לארה"ב עם הוכחות מהקבלה..... וזה היה צפוי להתרחש במלחמת המפרץ הראשונה!!!!! כמה שנים חלפו מאז ??????? 21 שנים ....? לעזאזל הזיכרון שלי הלך כבר ....מלי תעשי טובה תזכירי לי מי ניצח במלחמה הנוראית בין ישראל וארה"ב אז ...למה הזיכרון שלי לא משהו.... אגב נתתי לסטודנט מבר אילן לשמוע זאת ....הוא עדיין מנסה להבין מה ואיך הרב הגיע לתובנות הללו ....

איציק אתה באמת משהו..........

שנינו טועים ואתה צודק....כולנו טועים ואתה צודק...רק אתה צודק... משו משו משו.... בנוגע לרב זמיר כהן לא אדבר עליו רכיל, ולא אחטא כמוך בלשון הרע...רק אומר שהלוואי ויהיו לך רבע הבנות ותובנות ממה שהאיש הזה יודע....והכי חשוב מבין. איציק אולי אתה קבלן , אבל רחוק מלהיות איש קבלה...אדם שלומד 18 שנה קבלה וטוען שהוא מבין ויודע...אמור ליישם את התובנות ובמינימום לשמור שבת....ואם לא הבנת מה למדת 18 שנה...אז אתה קבלן בלבד. שיהיה שבוע טוב מלי

בואי ונראה ....

סתם ככה בשביל התרגיל ולשם השוואה קטנטונת ... אני כאן בפורום כמעט 8 שנים ....בכל פעם שאת פצית את פיך ולא משנה באיזה נושא (מאגיה ,קבלה וכדומה) התברר כמה את חסרת ידע וכמה פעמים נאלצתי לתקן את ידיעותייך. רק לידיעתך ,זה שאני לא מקבל כעת לקוחות אין זה אומר שבעבר לא עסקתי בתחום . נתחיל מזה שבעבר ניהלתי את אתר המיסטיקה הישראלי הישן בהתנדבות מלאה !!! ניהלתי את פורום "עולם המיסטיקה" בתפוז .הנחתי פינות יעוץ באינטרנט במשך שנים. עיבוד ותרגום של 2 ספרים העוסקים בתחום הקבלה ויהדות מאנגלית לעברית האחד הוא של ד"ר קלמן "מטריקס הילינג" . המביא את הגישה הקבלית היהודית והנוצרית על פי משנתו של ד"ר קלמן. ו"אשת חיל "שזו אסופת הבנותיה של הרבנית מוסקונה ז"ל עפ"י הכתובים לפיוט "אשת חיל". כיום אני עובד על כתיבת שני ספרים משלי האחד בתחום המאגיה והשני הוא נוסח הבנותיי בתחום הקבלה את חוכמת הפרצוף. אני כל הויכוח הזה עימך נראה לי מיותר ולא הולך לשום מקום.

מישהו הזכיר אותי?

ב"ה היי לא זכור לי שסמרו שערותי כאשר קיבלתי את התשובות של אריאל עדן. להיפך דווקא היו לו תשובות נעימות ומסבירות פנים. באופן כללי כאשר כותבים הרבה טקטס הנטיה שלי היא לברוח.. או לקרוא שורה כן חמש לא. ובכל זאת הנושא פה חשוב אז על סמך הרפרוף (כן קראתי ברפרוף מודה) במה שנכתב כאן רציתי רק לומר, שאכן הרבי לעתים בתשובותיו נותן תשובות למצבים רפואיים. וחולק גם על רופאים. כי הרשות ניתנה לרופא לרפא, אבל לא לנבא. והרבי הוא גם נביא. מומלץ לך להכנס לאתר של אגרות הקודש, תקרא על מקרים שאנשים כתבו לרבי, ובניגוד לכל הגיון רפואי, (מרשה לעצמי להשתמש במילה הגיון ובניגוד לו, כי הגיון מסתבר זה לא הכל ולפעמים מי שרואה מעבר להגיון האנושי יכול להציע פתרון שלא חשבת עליו) הרבי צדק. כל טוב וטיפ קטן- כמה שכותבים יותר קצר ככה יותר סיכוי שאוכל לקרוא. זה כמובן לא ביקורת רק מידע מועיל.. ביי

בואי ונראה ....

סתם ככה בשביל התרגיל ולשם השוואה קטנטונת ... אני כאן בפורום כמעט 8 שנים ....בכל פעם שאת פצית את פיך ולא משנה באיזה נושא (מאגיה ,קבלה וכדומה) התברר כמה את חסרת ידע וכמה פעמים נאלצתי לתקן את ידיעותייך. רק לידיעתך ,זה שאני לא מקבל כעת לקוחות אין זה אומר שבעבר לא עסקתי בתחום . נתחיל מזה שבעבר ניהלתי את אתר המיסטיקה הישראלי הישן בהתנדבות מלאה !!! ניהלתי את פורום "עולם המיסטיקה" בתפוז .הנחתי פינות יעוץ באינטרנט במשך שנים. עיבוד ותרגום של 2 ספרים העוסקים בתחום הקבלה ויהדות מאנגלית לעברית האחד הוא של ד"ר קלמן "מטריקס הילינג" . המביא את הגישה הקבלית היהודית והנוצרית על פי משנתו של ד"ר קלמן. ו"אשת חיל "שזו אסופת הבנותיה של הרבנית מוסקונה ז"ל עפ"י הכתובים לפיוט "אשת חיל". כיום אני עובד על כתיבת שני ספרים משלי האחד בתחום המאגיה והשני הוא נוסח הבנותיי בתחום הקבלה את חוכמת הפרצוף. אני כל הויכוח הזה עימך נראה לי מיותר ולא הולך לשום מקום.

אלוהים ישמור...איציק תנחת לקרקע...כי מיד תקבל תואר אסטרונאוט

בכל פעם שאני פציתי פה פה...אתה התיימרת לתקן את ידיעותי, ורק אחרי שהסתבר שאתה לא מבין דבר וחצי דבר..נטשת את הנושא כי לא היה לך מה לענות. כנ"ל לגבי הדיון האחרון שדיברת שם שטויות בקילוגרמים, ולא טרחת להמציא סימוכין לשטויות שלך, כי אין סימוכין להמצאות שלך. ואם אתה יודע להגיד שכל מה שאלוהים עושה מוגדר כטבעי גם אם זה לא טבעי...זה מראה לכולנו עד כמה אתה מבין את מה שאתה לומד. בדיונים שלנו מעולם לא הבאת שום סימוכין לתיאוריות שלך. שים לב - אני לא טענתי לרגע אחד שאתה חסר ידע...אלא אני טענתי שאתה פשוט לא מבין את מה שאתה יודע ויש הבדל בין הדברים. בנוגע לרקורד שלך, זה לא אומר לי כלום, כל אחד יכול לרכוש לעצמו את כל התארים האפשריים והיו פה כמה כאלו בפורום שהיו דוקטורים למטאפיזיקה אבל בפועל הם שואפים לאפס. זה שהיה לך פורום זה עדיין לא אומר שאתה מבין את מה שאתה לומד. ותתחיל להפנים את זה. ובפעם היחידה ששאלתי אותך שאלה בטארוט, ראינו את המיומנות שלך עדיף שלא לדבר על זה. ואיציק למה אתה לא שומר שבת? אולי אתה לא מאמין בתורת הקבלה? אולי אתה לא מבין את החשיבות? מילא אדם רגיל חילוני שלא מבין - אני מבינה, אבל אחד שמבין ומאמין בתורת הקבלה - למה אתה לא מיישם? נאה דורש - נאה מקיים - הלא כך? שבוע טוב מלי

אני חייב להסכים עם מלי

בס"ד אני לא רוצה לפגוע או להעליב אותך אבל אני מסכים עם מלי, אתה מפגין לעתים קרובות חוסר הבנה וגם ידע בחומר, למרות מה שאתה כותב שלמדתה, אני חש שלא הבנתה. או שהיו לך מורים גרועים, או שמשהו פגום בבסיס של הידע שלך, והעובדה שכל פעם אתה מנסה לראות כמה שאתה יודע וצודק, זה רק מחזק את התחושה ההפוכה. שוב אני לא מנסה לפגוע או להעליב אותך, תנסה לקבל את הדברים כביקורת בונה, ואל תשיב לי במתקפה להראות כמה שאני לא צודק, למעשה עדיף שלא תשיב בכלל לדברים רק תקבל ותפנים. יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד.

אלוהים ישמור...איציק תנחת לקרקע...כי מיד תקבל תואר אסטרונאוט

בכל פעם שאני פציתי פה פה...אתה התיימרת לתקן את ידיעותי, ורק אחרי שהסתבר שאתה לא מבין דבר וחצי דבר..נטשת את הנושא כי לא היה לך מה לענות. כנ"ל לגבי הדיון האחרון שדיברת שם שטויות בקילוגרמים, ולא טרחת להמציא סימוכין לשטויות שלך, כי אין סימוכין להמצאות שלך. ואם אתה יודע להגיד שכל מה שאלוהים עושה מוגדר כטבעי גם אם זה לא טבעי...זה מראה לכולנו עד כמה אתה מבין את מה שאתה לומד. בדיונים שלנו מעולם לא הבאת שום סימוכין לתיאוריות שלך. שים לב - אני לא טענתי לרגע אחד שאתה חסר ידע...אלא אני טענתי שאתה פשוט לא מבין את מה שאתה יודע ויש הבדל בין הדברים. בנוגע לרקורד שלך, זה לא אומר לי כלום, כל אחד יכול לרכוש לעצמו את כל התארים האפשריים והיו פה כמה כאלו בפורום שהיו דוקטורים למטאפיזיקה אבל בפועל הם שואפים לאפס. זה שהיה לך פורום זה עדיין לא אומר שאתה מבין את מה שאתה לומד. ותתחיל להפנים את זה. ובפעם היחידה ששאלתי אותך שאלה בטארוט, ראינו את המיומנות שלך עדיף שלא לדבר על זה. ואיציק למה אתה לא שומר שבת? אולי אתה לא מאמין בתורת הקבלה? אולי אתה לא מבין את החשיבות? מילא אדם רגיל חילוני שלא מבין - אני מבינה, אבל אחד שמבין ומאמין בתורת הקבלה - למה אתה לא מיישם? נאה דורש - נאה מקיים - הלא כך? שבוע טוב מלי

תגובה.

1. הייתי חוזר בתשובה. 2. הייתי תלמיד ישיבה. 3. לא חייבים להיות דתי ובכלל יהודי על מנת ללמוד קבלה. 4. לא כל אחד בנוי לעמוד במשימה של שמירת השבת ובמיוחד אדם שיום השבת שלו הוא היום העמוס בשבוע מבחינה וולונטרית. מצטער אני לא מקפיד על מצוות של בין אדם למקום. 5. אישית אין לי משהו אישי כנגדך ,יש לי בעיה עם דברייך.

אני חייב להסכים עם מלי

בס"ד אני לא רוצה לפגוע או להעליב אותך אבל אני מסכים עם מלי, אתה מפגין לעתים קרובות חוסר הבנה וגם ידע בחומר, למרות מה שאתה כותב שלמדתה, אני חש שלא הבנתה. או שהיו לך מורים גרועים, או שמשהו פגום בבסיס של הידע שלך, והעובדה שכל פעם אתה מנסה לראות כמה שאתה יודע וצודק, זה רק מחזק את התחושה ההפוכה. שוב אני לא מנסה לפגוע או להעליב אותך, תנסה לקבל את הדברים כביקורת בונה, ואל תשיב לי במתקפה להראות כמה שאני לא צודק, למעשה עדיף שלא תשיב בכלל לדברים רק תקבל ותפנים. יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד.

אם נבדוק ככה סתם בפורום הזה ואו בכל מקום אחרשאני פוצה את פי ומביא מאמר או דיעה ואו כל דבר אחר....

תיד תמצא אצלי את המקור ואסמכתא לדברים. וזה מאוד פשוט ,חז"ל טענו שאדם שקרא ספר יודע את שם הספר ,בערך איזה עמוד כתובים הדברים וכיוצ"ב. אדם שלא קרא ולמד לא יידע לצטט ,לכן הביאו חז"ל את הדרישה למקור(מנא הני מילי). במסכת אבות ו'.ו' :מוסבר לנו שאדם המביא את המקור לדבריו כאילו קירב את הגאולה.איזה יהודי לא רוצה שתבוא הגאולה? לכן כשאני מבקש את המקור ואני רואה שאינך יכול להביא מקור ואו דוגמא אזי מה אני צריך להבין מזה?

תגובה.

1. הייתי חוזר בתשובה. 2. הייתי תלמיד ישיבה. 3. לא חייבים להיות דתי ובכלל יהודי על מנת ללמוד קבלה. 4. לא כל אחד בנוי לעמוד במשימה של שמירת השבת ובמיוחד אדם שיום השבת שלו הוא היום העמוס בשבוע מבחינה וולונטרית. מצטער אני לא מקפיד על מצוות של בין אדם למקום. 5. אישית אין לי משהו אישי כנגדך ,יש לי בעיה עם דברייך.

שבת

ב"ה שבת מעמידה אותך כל השבוע על הרגליים באופן אחר. אנשים חושבים בטעות (האמת גם אני כך חשבתי פעם) שענין שמירת השבת קשור רק ליום השבת ותו לא. האמת שהשבת קשורה עם כל ימות השבוע, כיוון ששמירת השבת מביאה אותך להבנה שבעצם כל ימות החול אתה עובד כדי להגיע לשבת. ומעבר לזה, להבנה שיהודי צריך לשאוף ליום שכולו שבת לחיי העולמים בגאולה השלמה שתבוא במהרה. יש לא מעט שומרי שבת שחיים מתוך התפיסה, שהשבת נועדה בשביל לנוח. והמנוחה באה כדי שיהיה כח לעבוד בששת הימים הבאים. אבל זה בדיוק להיפך! אתה עובד כל ששת הימיים בשבוע כדי שתוכל לאפשר לעצמך לשבות ביום שבת קודש. ברגע שהבנתי את זה גם שמירת השבת התחילה להיות יותר מובנת. לא תמיד זכיתי לשמור את השבת. מודה. וגם לא תמיד הבנתי למה צריך. אבל העובדה ששמירת שבת היא אחת מעשרת הדברות, גרמה לי למחשבה, שכנראה אי אפשר להתחמק מזה אם אתה יהודי. ברוך השם שבסוף הצלחתי להבין. זה גם מאד תלוי לאיזה זרם ביהדות אתה מתחבר, ולאיזה בית כנסת אתה הולך. כיוון שמדובר בדקויות דקיקות, אבל מאד משמעותיות בסופו של דבר. מקוה שהצלחתי להסביר את עצמי בצורה מובנת.

מכיר אני תפיסה מחמירה יותר של רבנים ש...

שהחלו לקבל את השבת כבר מיום שלישי ועבורם השבת יצאה כבר ביום שני בערב. מכיוון שאני מצד אחד מחשיב עצמי כאדם חילוני ומצד שני מסייע לאנשים בעלי בעיות נפשיות . השבת אצלי עוברת עפ"י מה שנאמר במשנה במסכת סנהדרין (ד',ה') על כל המקיים נפש אחת ... מתוקף הנחיצות והרגישות של מעשיי, אני נאלץ להיות זמין לכל נזקק. אם למישהו יש בעיה עם חילול השבת שלי ,ממליץ לו לפני זאת לבחון מה פסק הרמב"ם על אלה העושים למען אחרים.

יתכן

ב"ה וזה לא המקום לדון בכך. מאחר ומדובר בענין מאד אישי. בוודאי שזה לא נכון לעשות דברים מפני שלמישהו אחר יש בעיה איתם. זה צריך להיות ענין של כל אדם בפני עצמו והחלטה שלו. הצגתי על קצה המזלג את נקודת השקפתי. אבל כדי לדבר על כך לעומק, נראה לי שהפורום צר מדי לכך.

תגובה.

איציק....עשה לי טובה...קאט זה בול שיט...איזה תרוצים...

איציק האוזניים שלי מצלצלות למשמע דבריך ולמה שאתה אומר. התרוצים שלך פאטטיים. ועכשיו ככה לגבי סעיפים 1 - 2 - 3 . לא מתווכחת איתך כי אתה צודק לחלוטין. לגבי סעיף 4, לאף אחד אין שום בעיה שלא תשמור שבת, כי הרי אף אחד ובמיוחד לא הבורא לא מכריח אותך...אבל מה אתה אומר בעצם שבגלל שאתה בשבת מתעסק בפעילות וולנטרית בגלל זה אתה לא שומר שבת? שומו שמיים..לא רק שאתה חוטא אתה גם מחטיא, ואותם האנשים שאתה כביכול עוזר להם, אתה גורם להם לפשע יותר חמור. אז לפי הבנתי את התורה (מה שאתה כנראה לא הבנת עדיין) שאין לכרוך דבר מצווה שכרוכה בעבירה. אסור בתכלית האיסור לעשות עבירה בשביל מצווה. שאם היה מותר לעשות עבירות בשביל מצוות מזמן הייתי גונבת בנקים וסופרמרקטים בשביל להאכיל עניים מסכנים שאין להם כסף לאוכל ויש כאלה. אז אסור בתכלית האיסור לעבור עבירות בשביל קיום מצוות. דבר שני אם אתה רוצה לחלל שבת סבבה, אבל לגרום לאחרים לחלל שבת כי ביום הזה אתה וולנטרי, הרי שזהו חטא כפול. לא רק שאתה חוטא, אתה מחטיא. זה בדיוק כמו מצב שאני מבקשת מאדם חילוני שבכל מצב מחלל שבת להדליק לי את האור בבית. אז לא רק שאתה לא עוזר להם אלא אתה גורם להם לחטוא, ולכן אתה לא עושה להם שום טובה, אלא אתה עושה להם רעה ורעה כפולה ומכופלת. ולמה כפולה? כי בגללך הם מחללים שבת ובגללם אתה מחלל את השבת, אז אתה לא עושה פה שום דבר וולנטרי, אלא אתה מחטיא אנשים, שזה פשע...אם תמצא לי רב או קבליסט אחד שיצדיק אותך על דבריך..אז באמת שאוריד את הכובע. איציק גם אני מתנדבת 3 ימים בשבוע במפעם שמעסיק פגועי נפש, וזו הוולנטריות שלי למסכני עם ישראל, ותאמין לי שאני קורעת את התחת, אבל לא במחיר חילול השבת. כאמור אדם שמבין מהי תורה מהן המצוות ומה למעשה חשיבות השבת, לא יעיז לחלל את השבת, אז כנראה שאתה לא מבין את מהות השבת. ואיציק גם לי אין שום דבר נגדך אישית שהרי לא עשית לי שום דבר רע, יש לי רק בעיה עם דבריך, ועם החשיבה שלך, שאתה חושב שאתה יודע ומבין הכל, ואחרים הם בורים שלא מגיעים לקרסוליים שלך. אז אם אתה באמת רוצה לעזור לאנשים, שזה דבר יפה מאד וחשוב מאד...אסור לך ל"דפוק" אותם ולגרום להם לחלל את השבת בגלל - כי בזה לא רק שאתה לא עוזר להם, אלא אתה עושה להם עוול. ושיהיה רק טוב מלי
עבור לעמוד
, , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: גילה בויום
עבור לפורום:
מיסטיקה ואסטרולוגיה
בחר
בחר