משמעות שם האדם

בס"ד שם האדם מכיל בתוכו ידע רב מאוד על מהות האדם, לא רק על אופיו ודרך חייו, אלא גם הקשר בינו לבני בני משפחתו והסובבים אותו, הקשר הזוגי שלו, והתיקון הרוחני שלו. ניתן גם למצוא בתוך השם את הקשר לגלגולים קודמים של האדם, ומה התיקון הרוחני שלו בגלגול הנוכחי, בהתאם לדרכו בגלגולים קודמים. האותיות העבריות הם צופן שמכיל בתוכו ידע עצום, וכפי שאנו יודעים שום דבר לא מקרי, כל אדם מקבל שם בהתאם למהות שלו. כאשר עסקתי בקלפי תרות חשבתי שאני מבין את משמעות האותיות בשם האדם, אבל כיום אני יודע שזה היה רק חלק קטן מהידע העצום הקיים בקבלה על מהות האותיות ושם האדם. מקובלים יודעים שמקור האותיות העבריות הוא אלוקי ולא הומצאו על ידי בני האדם כמו בשאר השפות, ולדבר הזה יש משמעות גדולה כאשר באים לפענח את הצופן של שם האדם. זו גם הסיבה שכאשר אדם רוצה לשנות או להוסיף לשמו הפרטי, הוא חייב לעלות לתורה וקבל ברכה על השם החדש, כי ללא ברכה מהתורה שהיא מקור האותיות, אין כל משמעות לשינוי שם. יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד.

ע"פ הקבלה מתייחסים לתאריך העברי בלבד

בס"ד גם לתאריך הלידה העברי יש ערך גמטרי שחשוב לבדוק אותו, והוא נותן לנו מידעה על תקופות ותהליכים שעובר האדם, בנוסף התאריך נותן לנו את היום בשבוע ואת פרשת השבוע בה נולד האדם , אשר יש להם חשיבות גדולה לדעת על התיקון הרוחני, כי פרשת השבוע מלמדת אותנו מה צריך האדם לעשות בגלגלו הנוכחי. יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד.

משמעות שם האדם

בס"ד שם האדם מכיל בתוכו ידע רב מאוד על מהות האדם, לא רק על אופיו ודרך חייו, אלא גם הקשר בינו לבני בני משפחתו והסובבים אותו, הקשר הזוגי שלו, והתיקון הרוחני שלו. ניתן גם למצוא בתוך השם את הקשר לגלגולים קודמים של האדם, ומה התיקון הרוחני שלו בגלגול הנוכחי, בהתאם לדרכו בגלגולים קודמים. האותיות העבריות הם צופן שמכיל בתוכו ידע עצום, וכפי שאנו יודעים שום דבר לא מקרי, כל אדם מקבל שם בהתאם למהות שלו. כאשר עסקתי בקלפי תרות חשבתי שאני מבין את משמעות האותיות בשם האדם, אבל כיום אני יודע שזה היה רק חלק קטן מהידע העצום הקיים בקבלה על מהות האותיות ושם האדם. מקובלים יודעים שמקור האותיות העבריות הוא אלוקי ולא הומצאו על ידי בני האדם כמו בשאר השפות, ולדבר הזה יש משמעות גדולה כאשר באים לפענח את הצופן של שם האדם. זו גם הסיבה שכאשר אדם רוצה לשנות או להוסיף לשמו הפרטי, הוא חייב לעלות לתורה וקבל ברכה על השם החדש, כי ללא ברכה מהתורה שהיא מקור האותיות, אין כל משמעות לשינוי שם. יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד.

כתבת ואני מצטט ......

"מקובלים יודעים שמקור האותיות העבריות הוא אלוקי ולא הומצאו על ידי בני האדם כמו בשאר השפות, ולדבר הזה יש משמעות גדולה כאשר באים לפענח את הצופן של שם האדם " ....תן לי לחדש לך כמה דברים .... 1. הכתב העברי עליו חז"ל התכוונו נקרא "כתב הדעץ" ,עזרא הסופר התקין לנו את הכתב שאנו עושים בו שימוש כיום ולומדים אותו בכתה א' ,אבל זה במקור אינו כתב עברי ....ולא הומצא ע"י עזרא הסופר אלא הושאל משכננו .... 2. השפה בה אנו עושים כיום שימוש במרביתה אינה שפת הקודש עליה דיברה התורה כידוע לך .,נכון שנעשה ניסיון לשמר את השפה הקדומה ,אך אם נבחן את שפתינו נגלה כי מרביתה מורכבת ממילים שהוצאו במאות האחרונות ולא בתקופת התנ"ך. 3. עזרא הסופר התקין לנו את הכתב על מנת שתיווצר הפרדה בין קודש לחול .....מעניין אם הוא לא מתהפך בקיברו כיום כאשר נעשה שימוש "בשפת יום חול" שלו בדברי קדושה...מוזר הוא להתקין מזוזות ,ספרי קודש ,כתובות וקמיעות (האחרון עד כמה שידוע לי מאוד הרגיז את הרמב"ם ) שלא בכתב הקודש. 4. ניצלתי ההזדמנות ונכנסתי ללינק שלך ובפורום קבלה שלך ראיתי כי אתה מייעץ בתחום הרפואה ומתערב בהחלטות רפואיות ושאלותיי הן כאלה : א. באיזה אוניברסיטה קיבלת תואר רפואי לייעץ בתחום הנ"ל ? ב. האם אתה מודע לגובה התביעה שעשוי אדם לתבוע אותך בגין רשלנות רפואית ? ג. האם אתה מודע לדין הקבוע בחוק יעוץ רפואי ללא כל הסמכה רפואית לכך ? ד. האם ידוע לך מידת הדיוק שאדם מסוגל להגיע אליה בפתיחות מסוג "פתיחת הגר"א " (אין כל קשר בין הפתיחה לגר"א באמת , השימוש בכינוי זה הוא בומבסטי לדעתי אבל כך כולם מכירים סוג זה של פתיחות)... 5. וכעת נחזור לנושא הקבלי,כעת התוכל לפרט ולהרחיב בתחום חוכמת האותיות ואני אקח כדוגמא את הזמר חמי רודנר. אביו ראה בו אשם בטרגדיה שאירעה במשפחה ושנא את תינוקו ונתן לו שם מאוד מקורי "חמור" התוכל להסביר לי ולהביא מין המקורות שמהם למדת את חוכמת האותיות ,את הפירוש והייחוס בשמו של האמן הדגול הנ"ל ?

תשובה לשאלותך

בס"ד 1. אני ממליץ לך לקרוא את הספר של הרב זמיר כהן "הצופן" שם הוא מוכיח בפירוש (למרות שכבר ידיעתי את זה קודם לכן), שהכתב האשורי שבו כתוב התורה והוא היסוד לכתב שאנו משתמשים כיום מקורו בקב"ה ולא בבני אדם וכמובן אני לא צריך לציין לפנך את ספר היצירה שם כל אות מקבל הסבר מעמיק על מהותה הרוחנית. אני גם מציע לך ללמוד את ספר התמונה של רבי נחוניא בן הקנה (מחבר הספר הבהיר) ואת ספר מגן דוד לרדב"ז. זו רק רשימה קטנה, לאחר שתלמד את כל הספרים הללו תחזור אלי ותספר לי מה מקור האותיות העבריות. 2. אני יודע שהשפה שאנו משתמשים היום שהיא פרי המצאתו של אליעזר בן יהודה והאקדמיה העברית היא לא השפה המקורית ורחוקה ממנה, אבל עדיין בתחום השמות, שום שם עברי אינו מקרי ובתוך כל שם יש צופן עמוק אשר על ידי תורת האותיות והגמטירה ניתן לפענח וללמוד בו רבות על מהות האדם. 3. אני לא מייעץ בתחום הרפואה כי אין לי כל ידע רפואי, אנשים כותבים לרבי שליט"א מלך המשיח באיגרות הקודש, שאלות הקשורות לרפואה, והרבי הוא שמשיב להם, לרבי יש את רוח הקודש והידע הרפואי שלו גדול מכל אדם וכל רופא. אם תתעמק ותלמד על רבי תראה שרבים ששואלים ושאלו אותו שאלות רפואיות מצאו ישועה ורפואה מכך. אין אני בודה דבר מלבי ואין אני מתיימר להיות רופא. אני סה"כ מפרש לאותם אנשים המבקשים זאת ממני את דברי הרב הכתובים בלשון חסידית אשר לא תמיד מובנת לכל אדם. אני לא מכניס את הדעה האישית שלי ולא מתימר לייעץ לאנשים. הם מבקשים עצה מהרבי והרבי שליט"א הוא שנותן להם את העצה לא אני!!! זה זכותו של כל אדם לפנות למקורות רוחניים לשאול שאלות הקשורות גם בנושא רפואה וכל מי שעושה את זה יודע שאין זה תחליף לטיפול רפואי אלא רק עצה נוספת כאשר הוא נימצא בהתלבטות, ואם הייתה באמת בוחן לעומק את הפורם שלי הייתה רואה שכל מי שפונה לשם, מחזיק בידו מספר כרך ועמוד באיגרות הקודש של הרבי שם הוא קיבל את התשובה, ורק לאחר מכן הוא פונה אליו בבקשה לתרגום התשובה. 5. כמו שאתה לא מצפה מאסטרולוג לעשות מפה שלימה ולהסביר אותה בתוך הפורם, כך גם אל תצפה ממני לעשות ניתוח שמי על רגל אחת ולהסביר אותו בפורם. כדי לעשות ניתוח שמי רציני חייבים לעשות קודם מפה שמית של שם האדם ותאריך הלידה העברי שלו ורק לאחר מכן להתחיל לנתח את המפה, בצורה דומה למה שעושה אסטרולוג במפת הכוכבים. המטרה היא לבחון מהלכים מעמקים בחיי האדם אשר יש להם השפעה למשך כל חייו והם גם מושפעים מהתיקון הרוחני שלו ומעשיו בגלגולים קודמים. זה לא דבר שעושים על רגל אחד בפורם, אלא עבודה קשה ומעמיקה הדורשת זמן רב וידע וריכוז עמוק. יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד.

תגובה .....

1. כתבת ואני מצטט :"אני ממליץ לך לקרוא את הספר של הרב זמיר כהן "הצופן" שם הוא מוכיח בפירוש (למרות שכבר ידיעתי את זה קודם לכן), שהכתב האשורי שבו כתוב התורה והוא היסוד לכתב שאנו משתמשים כיום מקורו בקב"ה ולא בבני אדם " אם אילו דבריו של זמיר ,אז זמיר כנראה לא קרא מספיק את דעתו של עזרא הסופר שמבחינתי עקב ציטוטך את דבריו מביא אותי להבין שהוא רחוק שנות אור מתפיסתו של עזרא הסופר ומסיבת קביעתו של עזרא הסופר על החלפת הכתב וגניזת כתב הדעץ . כי אם הכתב האשורי הומצא ע"י האל (זו בדיחה נכון ?! ) אזי שעל בסיס קביעתו של עזרא הסופר גם היא אסורה לשימוש. מוזר הוא שאדם הנושא כביכול תואר "רב" אינו מכיר קביעת איסור זה של עזרא הסופר. אני מכיר את כתביו של "בעל הקנה".אותם המשיך רבי עקיבא תלמידו להרחיב ולתהות על כל פסיק קטן בהם. אך שוב השאלה היא איך אתה שאינך מכיר את כל התורה הנ"ל חורץ גורלות עקב ספר כיס ? 2. הראית את השמות בני ימינו ?ואני מדבר על החדשים היוצאים לבקרים ??? איך אתה מביא עליהם פירוש. אני אקח מעט מהרחבתו של רבי עקיבא כדוגמית על מנת שתבין את דעתי ... אצלי ואצלך וכן גם אצל אחמיניגא'ד האות א' פותחת את שמנו. האות הראשונה מייצגת את המוח .כעת הנה דבר מדברו של ר' עקיבא לגבי האות א' היא מורכבת משלושה אותיות בפריסה ישרה י.ו.י ובישורה סכומה כמו יהוה ובאה להצביע על שם הבורא ,סכומה הגימטרי הוא 26 .התוכל להסביר לי במילים שלך ,את דברי הדוגמא כפי שפירטתי אותם ? אני אקח דוגמא נוספת התוכל ליחס משמעות לשמות הבאים :ויקטור ,ויקטוריה ,ויואלדי ? ובבקשה תן לי מקור לדברייך. 3.הרבי עם כל הכבוד שאני רוחש לו ,נפטר . ונמצא עם בורא עולם. איך הוא יכול להשיב למצב המתרחש במימד שהוא אינו קיים (בבקשה נא לזכור את רעיון הע.ש.ן מספר היצירה ולא להגיד לי כי הוא מסוגל לכפוף אותו כמו האל כי זה יהא כפירה בעיניי !!!). אני עוסק בחוכמת הקבלה כבר יותר מ-18 שנים ומקדיש ימים ולילות לעניין ועדיין לא מוצא עצמי כשיר לתת חוות דעת רפואית ולא מתימר לעשות זאת .איך אתה עם ידיעותייך מסוגל כן לעשות כן .רופאים שלמדו רפואה ,חוששים מלעשות זאת ולהם יש דיפלומה ורישיון לעסוק בזה !!! אחי היקר מדובר בדיני נפשות הרואה אתה עצמך משכיל על מנת להשיב בדיני נפשות שכאלה. אם תשגה ולו אפילו מבלי כוונה היודע אתה את דינך ?? חשוב על דבריי ושקול האם הם נראים לך ישרים וטובים . 5. אני אענה לך באופן שכזה ,היית מסכים לעבור ניתוח רפואי ,מבלי שהמנתח קודם יבחן את מצבך הכולל ? אני לא הייתי מעז לאשר לעצמי ניתוח שכזה .לדבר כזה יש סיכוי גבוה להיכלל כרשלנות רפואית. כאחד שערך המון פינות יעוץ וישב לפענח ויעץ באופן מקצועי בנושאים שונים .תמיד פסלתי עצמי בנושא הרפואי ,אני לא נותן עצות רפואיות וכל שכן איני חולק על חוות דעתו של רופא.

אתה מבטל מקורות ולא לומד אותם איך אתה רוצה בכלל להבין

בס"ד אתה מתבסס על מקור אחד בלבד שזה עזרה סופר שגם אותו אני בספק אם אתה באמת מבין, בזמן שבספרים אחרים שאתה פוסל יש עשרות מקורות החולקים על דעתך, ולפני שאתה פוסל תקרא ותלמד ורק לאחר מכן תביא דעה. אני מזכיר לך שספר היצירה הוא אחד הספרים הקצרים ביותר (ספר כיס) אבל הוא הבסיס לתורת הקבלה כולה, אז לא הכמות קובעת אלא התוכן. תלמד את המקורות לפני שאתה פוסל אותם ונצמד למקור אחד בלבד שלא ברור כלל אם הוא אמין. שנית הרבי שליט"א מלך המשיח חי וקיים בגוף ממש, ואם אתה כאדם רוחני לא מסוגל לעלות מעבר לחומר והתפיסה החומרית הצרה, גם של משמעות חיים ומוות ובמיוחד בצדיק דור נשיא הדור הרבי שליט"א זה אומר רק שאתה עוד צריך לעבוד על עצמך הרבה מאוד, כי אתה עדיין שקוע יותר מדי בחומריות. תנסה לעשות על הנושא מדיטציה רוחנית, או כל טכניקה רוחנית חיובית אחרת ותראה שהרבי חי וקיים. בנוסף בהיות שלרבי תמיד הייתה רוח הקודש כל איגרת שהוא כתב הוא ראה ברוח הקודש מי עתיד לקרוא אותה עד סוף כל הדורות. כך שהוא הכניס בכל איגרת תשובה גם לאלו שיקראו אותה בעתיד ויקבלו את התשובה לה הם צריכים. כאשר כותבים לרבי באיגרות הקודש ההשגחה מכוונת לאיגרת הנכונה. שבת שלום יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד.

למה אתה מכניס מילים שאני לא אמרתי לפי.....

איפה ראית אותי מכנה את "ספר היצירה " כספר כיס ? אני על בסיס המידע שיש לי על זמיר "ונבואות הזעם" שלו בעבר כיניתי את ספרו של זמיר כספר כיס...דהיינו לא מספיק מבוסס לטעמי. תקשיב טוב ,אני לא איזה ינוקא שתוכל לסובבו במילים חסרות בסיס ,אל תזרה חול בעיניי ובבקשה השב לטענותיי אחת לאחת. איני מקבל את טענותייך לגבי הרבי מליואבביץ בגין היותו המשיח . ממליץ לך לעיין טוב במקורות ואם אתה מתקשה ,תרשה לי להפנותך ללמוד את דעתו של הרמב"ם בגין נושא המשיח והטוענים להיותם "משיח" (יש לי תחושה שהרמב"ם מתהפך כרגע בקיברו בגין הטענה לגבי המשיח....) מיותר לציין רמת ההבנה שיש לרמב"ם לעומת הרב זמיר. כמו כן אבקשך לענות לשאלותיי בעניין חוכמת האותיות ,רוצה אני להבין איך משמו של אדם אתה מצליח לאשר ואו לבטל טיפול רפואי ואיך זה משתרבב עם אגרות הקודש והנוסח החדש של "פתיחת הגר"א " עליהם כי עד כמה שאני מכיר שיטות אלה הן עשויות להיות לא הכי מדוייקות לפעמים.
20:02 03-02-2012|%%posterlink.526315%%

מעניין

יש הסבר מאוד פשוט לנושא האיגרות אין ספק שהרבי מלובביץ' עשה עבודה מאוד יפה ופיתח שיטה מצויינת לייעוץ בכך שאסף מכתבים רבים של פונים אליו, דרך כך תודעת האדם מכוונת אותו לבחור בדף הנכון. אני לא חושב שצריך לפאר משהוא יותר מידיי, מה זאת אומרת הכניס בכל איגרת תשובה לאלו שיקראו אותה בעתיד? או ראה מי עתיד לקרוא בה עד סוף כל הדורות? אתה יודע כמה שיטות הכוונה יש כאלו שהן דומות לרבי מלובביץ'? ישר כוח על ההדרכה שאתה מעניק חינם.

הרבי לא תיכנן מאומה ולא כל אנשי חב"ד מסכימים לתעשיה זו.

זהו נטע זר בתוך אנשי חב"ד המכונה על פיהם בשם "המשיחיסטים" . הם קבוצה כוחנית המנסה להשפיע ולהפנות את האירגון הנ"ל אל רעיון החדש למשנתו של הוגה רעיון חב"ד ,הבעש"ט . אט אט הם זונחים את הדרך של הבעש"ט ומקצינים עמדות. השיטה קיימת עוד מלפני שקם הרעיון לאגרות הקודש . הרעיון הנטען לשימוש בבעיות עבר של האחד יזכו ויתאימו לגורלו של אחר סותר את הרעיון של "מידה שווה" ואני אסביר זאת בעזרת דוגמא : שני אנשים חולים באותה מחלה ,שני האנשים קיבלו את אותה תרופה .האחד שרד וניצל והשני נפטר .עפ"י השכלול של אותה תוצאה לכל הסובלים מאותה בעיה יש בעיה ההופכת את הדוגמא ללא אמיתית ,שכן אם המידה היא שווה /זהה אזי התוצאה הייתה חייבת להיות זהה או 2 שורדים או שניהם מתים. ברעיון של אימות השיטה חייבת להיות תוצאה שונה .ועל כן שיטה זו המבוססת על המכתבים לרבי אינה מהימנה דיה על מנת לשכלל את סך ההסתברויות בתוצאה של משוואה זו.

לא עדי אין כאן אמת.

ובמיוחד בנושא רפואי . לא היית רוצה שהמנתח יפתח את ספר החולים של בית החולים ישים אצבע על שם של מנותח לשעבר ויערוך עליך את אותו ניתוח כפי שעשה לו. חייבת להיות תאימות במידע על מנת לקבל מהימנות מסויימת . תחשוב לרגע שחולה הזקוק לצינתור יפתח ויקבל תשובה :"להסיר את השקדים" ,אומנם מדובר בשני המקרים בניתוח ,אבל אין התאמה בין המקרים . לכן זה לא עובד כך.

למה אתה מכניס מילים שאני לא אמרתי לפי.....

איפה ראית אותי מכנה את "ספר היצירה " כספר כיס ? אני על בסיס המידע שיש לי על זמיר "ונבואות הזעם" שלו בעבר כיניתי את ספרו של זמיר כספר כיס...דהיינו לא מספיק מבוסס לטעמי. תקשיב טוב ,אני לא איזה ינוקא שתוכל לסובבו במילים חסרות בסיס ,אל תזרה חול בעיניי ובבקשה השב לטענותיי אחת לאחת. איני מקבל את טענותייך לגבי הרבי מליואבביץ בגין היותו המשיח . ממליץ לך לעיין טוב במקורות ואם אתה מתקשה ,תרשה לי להפנותך ללמוד את דעתו של הרמב"ם בגין נושא המשיח והטוענים להיותם "משיח" (יש לי תחושה שהרמב"ם מתהפך כרגע בקיברו בגין הטענה לגבי המשיח....) מיותר לציין רמת ההבנה שיש לרמב"ם לעומת הרב זמיר. כמו כן אבקשך לענות לשאלותיי בעניין חוכמת האותיות ,רוצה אני להבין איך משמו של אדם אתה מצליח לאשר ואו לבטל טיפול רפואי ואיך זה משתרבב עם אגרות הקודש והנוסח החדש של "פתיחת הגר"א " עליהם כי עד כמה שאני מכיר שיטות אלה הן עשויות להיות לא הכי מדוייקות לפעמים.

מה אתה מערבב לי חכמת האותיות עם איגרות הקודש

בס"ד חכמת האותיות מראות לנו נושא של אופי ותיקון במהות חיי האדם בגלגלו הנוכחי, הקשר הזוגי שלו והקשר למעשים בגלגלו קודם, זה לא קשור לרפואה ואני כבר השבתי לך שאני לא מייעץ לאנשים בנושא רפואה, אז למה אתה חוזר על זה. לגבי איגרות הקודש של הרבי מלובביץ' שליט"א קבוצת המשיחיסטים שאתה כותב עליה היא קבוצת הרוב בחב"ד וכאשר ציבור שלם חש במהותו הפנימית שהרבי חי וקיים ומקושר איתנו בכל רגע ורגע, כאשר יש עשרות אלפי סיפורים שפורסמו ומפורסמים כל יום על אנשים שנעזרו באיגרות הקודש וקבלו ישועה, לבעיותיהם, ואני יכול להעיד על עצמי שגם אני בין האנשים הללו שנעזרו באיגרות וקבלו ישועה, אז אל תפסול דברים רק בגלל שלך זה לא נוח או מתאים לתפיסת עולמך. קודם תנסה לראות בעצמך, להיעזר באיגרות הקודש, ורק אחר כך תביע דעה, לא בצורה עוורת מתוך סגירות וחוסר מודעות. הרבי מלובביץ' זו אישיות רוחנית בדרגה כזאת שאתה בכלל לא יכול לדמיין בכלל את הכוח והיכולת הרוחנית שהקב"ה נתן לו, ולהביע דעה בלי ידע רק מתוך ספקולציה של שמועות, לא מתאים בכלל אדם כמוך האמור להתעסק ברוחניות ומיסטיקה, זה מתאים למי שהוא חסר הארה וסגור בחומריות, תפסיק לשפוט ותתחיל ללמוד. ולבסוף כל מה שטענתה לגבי כתב ה"דעץ" או "רעץ" שהתקין עזרה סופר, יש הסבר מדויק מגובה בעשרות מקורות בספר "הצופן" של הרב זמיר כהן (ניספח בסוף הספר). גם פה במקום להביע דעה פוסלת המבוססת על חוסר הבנה, עדיף לך ללמוד ולקרוא ואז להגיב. תקרא את הדברים ותבין על מה אני מדבר. כי הרב זמין נותן תשובה מדויקת בדיוק לטענות שלך. בזה למעשה אני מסיים את הדיון איתך כי אין לי עניין להתווכח ולהתפלמס, אני הבאתי לך מקורות, ולאחר שתלמד אותם אני אשמח להמשיך כאן את הדיון, אבל לא כאשר אתה פוסל בלי לקורא בלי ללמוד את הדברים. שבוע טוב יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד.

והערה קטנה על ספרי הרב זמיר כהן

בס"ד אני לא יודע על איזה ספר כיס אתה מדבר, מעבר לעובדה שכל ספר שלו שוקל טונה, לכל פרק יש עשרות מקורות מצורפים מהזהר, התלמוד ודברי חז"ל, מהתורה והרמב"ם וממקורות רבים אחרים. הוא עשה עבודת איסוף מידע ומקורות מאוד עמוקה. בספריו: המהפך, והמהפך2 הוא מראה בצורה מדויקת את הידע העצום הקיים במקורות היהדות, ידע שהמדע בקושי מגרד את השטח שלו. גם בספר "הצופן" הושקע מאמץ רב עם מקורות רבים מאוד מכל חלקי הפרד"ס. אז לבוא ולומר שזה ספר לא מבוסס???? לי למשל אישית, הספרים שלו כמעט לא חידשו לי דבר, מה שהם כן נתנו לי זה את הריכוז של המקורות השונים לדברים שאני למדתי וידעתי אותם שנים אבל לא תמיד ידעתי או זכרתי למצוא היכן המקור שלהם, בספרים של הרב זמיר כל המקורות מופיעים, וזה לי מאוד עוזר. יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד.

תגובה :

1. אני נכנסתי לפורום שלך בנושא קבלה http://www4.diburim.co.il/cgi-bin/forumsdb/intraforum_db.cgi?forum=5587 מצאתי בתוכו דברים מסמרי שיער כמו דברייך ליעל א. אם אינני טועה בשמה .שם הינך מייעץ בשם הרבי על עצותיהם של רופאים מוסמכים הדבר כתוב שחור על גבי לבן.ויש שם עוד כמה כאלה עיניינים. 2. איך אתה מצפה ממני לקחת בצורה רצינית רב כמו הרב זמיר ,שעד היום כל נבואותיו משנים קודמות המבוססות על דברי קבלה לא מתגשמים והאמן לי אפשר להתפוצץ מצחוק ממסע ההפחדה שלו למה שהיה אמור לקרות במלחמת המפרץ הראשונה ויש לציין כי האדון פירסם את הדיסק על בתחילת המלחמה. אם אני הייתי ממשלת ארה"ב הייתי תובע אותו על דבריו . כל נבואותיו לגבי כיבוש ירושלים על ידי האמריקנים בתמיכת ארצות ערב המבוסס על הקבלה היהודית למזלינו הטוב לא התגשמו ברוך השם. אני שמעתי את מוצא פיו בדיסק ההוא ונכנסתי לתדהמה מגודל השטויות שהוא פלט ובהסתמך על הקבלה ,אז אתה רוצה שאני אקבל דבריו מהספר "הצופן" ??? תגיד את הפתיח לספר תהילים קראת ? יש שם אימרה למה לא צריך להקשיב לדברי זמיר... ואם התהילים אומר.אזי יש משהו בעניין. 3. אני לא אמרתי שיש קשר בין חוכמת האותיות המסתמכת על הקבלה לבין אגרות הקודש. אני רק ציינתי את דברייך לגבי זה שאתה נעזר בשני כלים אלה לסייע לאחרים. אני אחזור ואשאל האם אילו לא הכלים שעליהם אתה מסתמך ביעוצך ??? 4. לאימי ובת דודתה נולדו באותו היום באותו החדר ובאותו בית החולים בן זכר הנקרא על שם אותו אדם !!! שנינו נולדנו באותה דקה מיטה לצד מיטה.האחד גר בארה"ב ועובד בתור רופא והשני ....בוא ונאמר שאם אני אספר למשפחתי שאני העזתי להתקרב לבית חולים הוא לא יאמין לי לרגע כי אני מעדיף למות מלהיכנס לבית חולים .והנה דבר מדהים אנו דומים שנינו כמו שני טיפות מים אבל מבחינה פנימית שונים טוטאלית. האם לפי חוכמת האותיות התוכל לראות כפי שאתה טוען את גורלינו ולהסביר מדוע אנו שונים כל כך אם כל הנתונים שלנו כל כך זהים.אגב אפילו צה"ל שלח אותנו לעשות באותו יום ובאותה מחלקה טירונות. ומספרי הת.ז והמ.א שלנו עוקבים. 5. אני לא עומד לבזבז כסף טוב על ספר שלו ,אם יש לך מקום שאני יכול לראות את דבריו אשמח לראות כתביו ולבחון דבריו. יהיה לי נחמד לעיין על מה הוא התבסס שקבע את ירושלים כיעד הבא לכיבוש אמריקני....

והערה קטנה על ספרי הרב זמיר כהן

בס"ד אני לא יודע על איזה ספר כיס אתה מדבר, מעבר לעובדה שכל ספר שלו שוקל טונה, לכל פרק יש עשרות מקורות מצורפים מהזהר, התלמוד ודברי חז"ל, מהתורה והרמב"ם וממקורות רבים אחרים. הוא עשה עבודת איסוף מידע ומקורות מאוד עמוקה. בספריו: המהפך, והמהפך2 הוא מראה בצורה מדויקת את הידע העצום הקיים במקורות היהדות, ידע שהמדע בקושי מגרד את השטח שלו. גם בספר "הצופן" הושקע מאמץ רב עם מקורות רבים מאוד מכל חלקי הפרד"ס. אז לבוא ולומר שזה ספר לא מבוסס???? לי למשל אישית, הספרים שלו כמעט לא חידשו לי דבר, מה שהם כן נתנו לי זה את הריכוז של המקורות השונים לדברים שאני למדתי וידעתי אותם שנים אבל לא תמיד ידעתי או זכרתי למצוא היכן המקור שלהם, בספרים של הרב זמיר כל המקורות מופיעים, וזה לי מאוד עוזר. יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד.

כשאני שוקל ספר ....

אני שוקל אותם לפי האמת הכתובה בהם. ,על פי מבחן המציאות .מצדי הוא יכל לצטט את כל כתבי שייקספיר לתוכו וספריות שלמות של ספרי מתח ,בעיניי כל זמן שהוא אינו פוגש בדבריו את המציאות בת ימינו כל הקונטקס של דבריו מקבל בעיניי ,תוקף של ספר כיס שאם יעלה על פי פיהוק וארצה מהר להירדם לפני השינה. אני אומר זאת באסמכתא לדבריו של הרמב"ם על כותבי ורואי שחורות כמותו. אני מקווה שהרב זמיר מכיר את דעת הרמב"ם עליו.ואני בטוח שהראשון יודע שהאחרון היה פוסק ,ככה שאין לזלזל בדעתו. אני עם 18 שנות לימוד מדי בוקר בבוקרו רואה עצמי קטנטן ליד 2 הרבנים הללו.

תגובה :

1. אני נכנסתי לפורום שלך בנושא קבלה http://www4.diburim.co.il/cgi-bin/forumsdb/intraforum_db.cgi?forum=5587 מצאתי בתוכו דברים מסמרי שיער כמו דברייך ליעל א. אם אינני טועה בשמה .שם הינך מייעץ בשם הרבי על עצותיהם של רופאים מוסמכים הדבר כתוב שחור על גבי לבן.ויש שם עוד כמה כאלה עיניינים. 2. איך אתה מצפה ממני לקחת בצורה רצינית רב כמו הרב זמיר ,שעד היום כל נבואותיו משנים קודמות המבוססות על דברי קבלה לא מתגשמים והאמן לי אפשר להתפוצץ מצחוק ממסע ההפחדה שלו למה שהיה אמור לקרות במלחמת המפרץ הראשונה ויש לציין כי האדון פירסם את הדיסק על בתחילת המלחמה. אם אני הייתי ממשלת ארה"ב הייתי תובע אותו על דבריו . כל נבואותיו לגבי כיבוש ירושלים על ידי האמריקנים בתמיכת ארצות ערב המבוסס על הקבלה היהודית למזלינו הטוב לא התגשמו ברוך השם. אני שמעתי את מוצא פיו בדיסק ההוא ונכנסתי לתדהמה מגודל השטויות שהוא פלט ובהסתמך על הקבלה ,אז אתה רוצה שאני אקבל דבריו מהספר "הצופן" ??? תגיד את הפתיח לספר תהילים קראת ? יש שם אימרה למה לא צריך להקשיב לדברי זמיר... ואם התהילים אומר.אזי יש משהו בעניין. 3. אני לא אמרתי שיש קשר בין חוכמת האותיות המסתמכת על הקבלה לבין אגרות הקודש. אני רק ציינתי את דברייך לגבי זה שאתה נעזר בשני כלים אלה לסייע לאחרים. אני אחזור ואשאל האם אילו לא הכלים שעליהם אתה מסתמך ביעוצך ??? 4. לאימי ובת דודתה נולדו באותו היום באותו החדר ובאותו בית החולים בן זכר הנקרא על שם אותו אדם !!! שנינו נולדנו באותה דקה מיטה לצד מיטה.האחד גר בארה"ב ועובד בתור רופא והשני ....בוא ונאמר שאם אני אספר למשפחתי שאני העזתי להתקרב לבית חולים הוא לא יאמין לי לרגע כי אני מעדיף למות מלהיכנס לבית חולים .והנה דבר מדהים אנו דומים שנינו כמו שני טיפות מים אבל מבחינה פנימית שונים טוטאלית. האם לפי חוכמת האותיות התוכל לראות כפי שאתה טוען את גורלינו ולהסביר מדוע אנו שונים כל כך אם כל הנתונים שלנו כל כך זהים.אגב אפילו צה"ל שלח אותנו לעשות באותו יום ובאותה מחלקה טירונות. ומספרי הת.ז והמ.א שלנו עוקבים. 5. אני לא עומד לבזבז כסף טוב על ספר שלו ,אם יש לך מקום שאני יכול לראות את דבריו אשמח לראות כתביו ולבחון דבריו. יהיה לי נחמד לעיין על מה הוא התבסס שקבע את ירושלים כיעד הבא לכיבוש אמריקני....

מישהו הזכיר אותי?

ב"ה היי לא זכור לי שסמרו שערותי כאשר קיבלתי את התשובות של אריאל עדן. להיפך דווקא היו לו תשובות נעימות ומסבירות פנים. באופן כללי כאשר כותבים הרבה טקטס הנטיה שלי היא לברוח.. או לקרוא שורה כן חמש לא. ובכל זאת הנושא פה חשוב אז על סמך הרפרוף (כן קראתי ברפרוף מודה) במה שנכתב כאן רציתי רק לומר, שאכן הרבי לעתים בתשובותיו נותן תשובות למצבים רפואיים. וחולק גם על רופאים. כי הרשות ניתנה לרופא לרפא, אבל לא לנבא. והרבי הוא גם נביא. מומלץ לך להכנס לאתר של אגרות הקודש, תקרא על מקרים שאנשים כתבו לרבי, ובניגוד לכל הגיון רפואי, (מרשה לעצמי להשתמש במילה הגיון ובניגוד לו, כי הגיון מסתבר זה לא הכל ולפעמים מי שרואה מעבר להגיון האנושי יכול להציע פתרון שלא חשבת עליו) הרבי צדק. כל טוב וטיפ קטן- כמה שכותבים יותר קצר ככה יותר סיכוי שאוכל לקרוא. זה כמובן לא ביקורת רק מידע מועיל.. ביי
עבור לעמוד
, , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: גילה בויום
עבור לפורום:
מיסטיקה ואסטרולוגיה
בחר
בחר