איזה חברה קניבלית אנחנו

שלוך חברה אספר לכם חוויה מזעזעת ונראה אתכם אוכלים בשר. פותחת אני עורץ 10 ב-29.10 בשבת בצהריים משדרים את אחת מתוכניות הגורמה, האינסופיות האלה. ומה רואות עיני: אז אני צופה לי בערוץ 10 ואני אחוזת פלצות. אומרים שמי שיבקר בבית מטבחיים, לא יעיז עוד לאכול בשר. אבל ערוץ 10 הביא את בית המטבחיים למרקע. הנה עומד המגיש המבשל בטבע ועושה מנגל על טלה. מקלף וחותך, מסביר איך הוא מחלץ את האיברים הפנימיים, ואת עמוד השדרה, ואת ואת... ממש ניתוח פוסט-מורטום. שופך על זה שמן זית ותבלינים ואומר "איזה טעים איזה טעים". אותי כצמחונית זה ממש מגעיל, ואתם שאוכלים בשר בצלחת, איך זה נראה לכם לצפות בתוכנית כזו? אתם לא חושבים שערוץ 10 מגזים וחסר רגישות? והם עוד שבחו ותיארו את הטלה. כמה הוא שוקל, כמה שכבות שומן, והוא עוד קילף אותו בכזאת הנאה. כנראה שאוכלי בשר, או יותר נכון, העוסקים בגורמה של בשר, הופכים להיות עבים ברגש. בשבילו זה רק חומר גלם משובח, אותי זה ממש ד'חה. ועוד לחשוב על טלה שזה עתה נולד. הכי זוועה שערוץ 10 שידר את זה בלי להניד עפעף, כאילו מדברים על מלפפונים, או תפוחים. ואני הסתכלתי נדהמת, לתמונה הפסטורלית הזו, איך הוא עומד במקום יפהפה בטבע, שרק בא לך לעשות מדיטציה, ומקלף מה שהיה פעם משהו חי!!!! איזה חוסר רגישות, איזה אטימות! מה דעתכם? בברכה גילה

גילה בויום

אסטרולוגית, נומרולוגית, מתקשרת ופותחת בטארוט.

www.oryada.com/kartis.htm

*קניבליזם,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

קניבליזם קניבליזם היא תופעה בה בני אדם אוכלים בשר אדם. המושג הורחב למשמעות של בעל חיים האוכל את בשרו או שותה את דמו של בעל חיים אחר מאותו המין (לדוגמה: כלבים האוכלים כלבים), בעקבות גילוי תופעה נרחבת של קניבליזם בקרב נקבות בעלי חיים כלפי גוריהן בזמנים של מחסור ולחץ‏‏[1].

איזה חברה קניבלית אנחנו

שלוך חברה אספר לכם חוויה מזעזעת ונראה אתכם אוכלים בשר. פותחת אני עורץ 10 ב-29.10 בשבת בצהריים משדרים את אחת מתוכניות הגורמה, האינסופיות האלה. ומה רואות עיני: אז אני צופה לי בערוץ 10 ואני אחוזת פלצות. אומרים שמי שיבקר בבית מטבחיים, לא יעיז עוד לאכול בשר. אבל ערוץ 10 הביא את בית המטבחיים למרקע. הנה עומד המגיש המבשל בטבע ועושה מנגל על טלה. מקלף וחותך, מסביר איך הוא מחלץ את האיברים הפנימיים, ואת עמוד השדרה, ואת ואת... ממש ניתוח פוסט-מורטום. שופך על זה שמן זית ותבלינים ואומר "איזה טעים איזה טעים". אותי כצמחונית זה ממש מגעיל, ואתם שאוכלים בשר בצלחת, איך זה נראה לכם לצפות בתוכנית כזו? אתם לא חושבים שערוץ 10 מגזים וחסר רגישות? והם עוד שבחו ותיארו את הטלה. כמה הוא שוקל, כמה שכבות שומן, והוא עוד קילף אותו בכזאת הנאה. כנראה שאוכלי בשר, או יותר נכון, העוסקים בגורמה של בשר, הופכים להיות עבים ברגש. בשבילו זה רק חומר גלם משובח, אותי זה ממש ד'חה. ועוד לחשוב על טלה שזה עתה נולד. הכי זוועה שערוץ 10 שידר את זה בלי להניד עפעף, כאילו מדברים על מלפפונים, או תפוחים. ואני הסתכלתי נדהמת, לתמונה הפסטורלית הזו, איך הוא עומד במקום יפהפה בטבע, שרק בא לך לעשות מדיטציה, ומקלף מה שהיה פעם משהו חי!!!! איזה חוסר רגישות, איזה אטימות! מה דעתכם? בברכה גילה

לא כל אחד יכול להיות שוחט

בס"ד זה שאנו אוכלי בשר זה חלק מהחיים, כי החל מנוח והלאה הקב"ה שינה את מהות האדם כך שהוא צריך וחייב לאכול בשר כדי להתקיים, וגם מי שלומד קבלה יודע, שזה גם סוג של תיקון לנפש הבהמה או העוף כאשר אנו אוכלים אותה. אבל ביהדות זה דבר ידוע שלא כל אחד מסוגל להיות שוחט, מעבר לעובדה שזה דורש לימוד מעמיק של הלכות רבות וכן תהליך חונכות שלם עד שאדם מגיע ליכולת לשחוט חיות בצורה הנכונה וההומאנית שקיים ביהדות. יש גם עניין של אופי מיוחד שחייב להיות לשוחט, לרוב מדובר באיש דמים, דהינו אדם שאוהב לראות דם ולכן במקום שיפנה את התשוקה הזאת לכיוון שלילי, כגון רצח והרג ח"ו, הוא צריך להפנות לכיוון חיובי יותר, של שחיטה לצורך האכלה של רעבים. בעבר השוחט של הכפר היה גם המוהל של הכפר, כי לפי הפסוק שאומרים בברית: "בדמייך חיים", יכול גם להתפרש לנושא שחיטה של בעלי חיים לצורך אכילה. אבל ברור שלמרות שרוב היהודים לא מסוגליים לשחוט בעל חיי, עדיין הם זקוקים לאכול את בשרו, ומישהוא חייב לעשות אתה מלאכה. יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד.

גילה-זה דרכו של עולם ועולם על פי מנהגו נוהג

זאת הבריאה ואת לא יכולה לשנות אותה. האדם זקוק לאכילת בשר על מנת להתקיים, צמחונות לבד לא מספיקה, ואל תביאי את עצמך כדוגמא, כי גופו של האדם זקוק לחלבונים מן החי. לכן אלוהים הקציב לנו כמה חיות שאפשר לאכול אותם אבל בני האדם זה הרע במיעוטו איך את רוצה שכל החיות הטורפות בטבע יתקיימו, אם הם לא יטרפו חיה אחרת. לפעמים נקרע הלב לראות איך אריה טורף זברה תמימה או איילה, אבל זאת מלחמת ההשרדות, ואין מה לעשות פעם הזאב בא לכבשה (לא של ערוץ עשר) ואמר לה כבשתי היקרה אני חייב לאכול אותך כי אם לא אני אמות, והיא ענתה לו בדמעות אם תאכל אותי אני אמות. החזק שורד והחזק חייב לטרוף בשר, וככה זה. וזה לא קניבליזם. גם כשאדם אוכל כבש , או עגל, זה התפקיד בעולם של אותה חיה.

*קניבליזם,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

קניבליזם קניבליזם היא תופעה בה בני אדם אוכלים בשר אדם. המושג הורחב למשמעות של בעל חיים האוכל את בשרו או שותה את דמו של בעל חיים אחר מאותו המין (לדוגמה: כלבים האוכלים כלבים), בעקבות גילוי תופעה נרחבת של קניבליזם בקרב נקבות בעלי חיים כלפי גוריהן בזמנים של מחסור ולחץ‏‏[1].

בנימין ברוך שובך לפורום

למשל אתה קניבל רוחני אתה טורף פה אנשים מבחינה רוחנית, אתה לא אוכל אותם, אבל אתה מציק להם כך שבגללך הם לא נכנסים לפה, אז אתה קניבל רוחני.

איזה חברה קניבלית אנחנו

לי מפריע שלא נותנים לפרה זמן עם העגל

ב"ה אלא ישר לוקחים לה אותו (מסיבות של תעשית החלב) ובשביל הפרה זו טראומה. מה היה קורה אם היו מחכים קצת? גם בהבאת הקורבנות, כתוב '8 ימים יהיה תחת אמו' כלומר לפני 8 ימים אין מה לדבר לא לוקחים לפרה את הצאצא. לגבי אכילת בשר, הייתי צמחונית בעבר וראיתי שזה לא מוביל לשום מקום. אני מסכימה עם מי שאומר שהאדם צריך לאכול בשר, אבל יש חוקים יש מגבלות וגם לא צריך להגזים באכילה. היום המצב שלא נותנים תנאים לעופות בזמן הגדילה, בשביל להוזיל את המחיר. המחיר יורד, אנשים מזלזלים. במקום זה אם היו מתיחסים בכבוד לתרנגולת ולפרה, אולי המחיר היה יותר יקר אבל גם היחס של האנשים לבשר היה בהתאם ולא היו סתם זורקים אלא אוכלים מה שצריכים וזהו.

מה בדיוק אתה יודע על השחיטה היהודית, שאתה קובע שהיא לא הומאנית

בס"ד לפני שאתה רץ וקופץ אחרי כל מני פירסומים אנטישמים המנסים להשמיץ את היהודים ולפגוע בהם על ידי כך שהם טוענים טענות שיקריות על אופן השחיטה היהודית אני מציע לך ללמוד יותר לעומק את הנושא. אחד הספרים הדנים בכך הוא "המהפך" של הרב זמיר כהן מהדברות (ניתן להשיג גם בסטימצקי) המראה לעומק גם מבחינה אנטומית למה השחיטה היהודית היא ההומאנתי ביותר. לאחר שתלמד ולא תשפוט על פי פירסומים זרים תבין שמוליכים אותך שולל, אנשים שהם שונאי ישראל. יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד.
23:02 07-11-2011|%%posterlink.526315%%

גם תעשיות הפרוות הן דרכו של עולם?

במפורש לא

זה דרכם של בני האדם לעשות כסף על גבי החיות האומללות. בני האדם מתעללים בחיות בשביל הכייף (מסע צייד, מלחמות שוורים) ואו תעשיות שלמות של פרוות. אל תתבלבל בין אוכל לבין טמאות.

עדי זה דרכו של עולם ועולם על פי מנהגו נוהג

התפקיד של החתול לאכול את העכבר והזאב צריך לטרוף את הכבש, והאריה את הזברה ואת האיילה וכו' לכל חיה יש את התפקיד שלה ואת הייעוד שלה. למרות שזה כואב שאתה צריך להאכיל חיה בחיה. אבל זה היעוד וזה התפקיד. והתפקיד של החיות הטהורות זה להאכיל את בני האדם.
23:06 07-11-2011|%%posterlink.526315%%

תאמרי את הדברים האלה לדתיים שטוענים שהשחיטה היא הומאנית.

בלי לפגוע בדתך ואמונתך יעל, אבל הרבה ממה שכתוב בתורה לא מויישם הלכה למעשה בתעשיות שלנו, והן מקבלות הכשר... מה שאני לא מבין הוא שאם אלוהים כל כך רצה שנאכל בשר, ואלוהים רק רוצה בטובתינו אז מדוע הבשר וכל המוצרים מן החי מזיקים לגוף? סתם חומר למחשבה לילה טוב.

היי עדי, לא פגעת כלל

שלום וברכה העלת כמה נקודות למחשבה ולתשובה. לגבי שחיטה כשרה, היא הומאנית יותר ממה שנדמה. יש הסברים וטרינרים שמגלים היום מה שפעם היה פחות ידוע. האמת, קשה לי להכנס אליהם כי מה לעשות בכל זאת להסביר איך שוחטים בעל חי זה קשה לי אפילו אם זה מוגדר הומאני או מתחשב. אז תחסוך את זה ממני אבל אפשר למצוא הסברים בנושא אצל מי שמבין בכך. אני לא אנסה לתאר לך מציאות ורודה או אידילית, כי זה לא ככה. גם בגלל שהמשקים רוצים להרוויח מקסימום ולהוציא מינימום ומי שמשלמת את המחיר זה החיה. על זה קשה לפקח וגם דיני כשרות לא נכנסים לתחום זה. אפשר להשתדל לקנות למשל עופות אורגנים, ביצים אורגניות או ביצי חופש, אבל לך תדע אם זה באמת עוזר.. אני לפחות מקוה שכן. שמעתי באיזו הרצאה של רב שמה שמוגדר 'גלאט כשר' מתיחסים לעופות לפני השחיטה יותר באנושיות. למשל, עושים להם הפסקה לאוכל ומים בדרך. מקוה שגם זה נכון. לגבי ענייני בריאות, באופן כללי לא מומלץ להפריז באכילה. גם החכמים שדיברו (כולל הרמב"ם ולאורך הדורות היו עוד) אמרו לא להפריז באכילה. גם מסיבות רוחניות אגב. אלא מה? ביום שבת זה מצווה לאכול. האנרגיה שמקבלים מהמזון שונה ביום זה. אבל בימות החול, כל הממעיט הרי זה משובח. לעתיד לבוא לימות המשיח בגאולה השלמה כנראה שלא נאכל עוד בשר, אתה מוזמן לזרז את בוא המשיח :) לילה טוב

לגבי המודעות של החיה

ב"ה היתה כתבה לפני כמה שנים מאד מעניינת, בידיעות אם איני טועה, על אישה אוטיסטית שהוציאה את עצמה מהאוטיזם, בכוחות עצמה. משהו מדהים. אבל היה עוד חלק מרתק בכתבה, היא ספרה שמילדות היתה לה הבנה מאד טובה למה שפרות מרגישות. היא הבינה אותן ברמה שרוב בני האדם לא מסוגלים אפילו לדמין. היא גם היתה מצליחה להרגע בדרך דומה לאיך שפרות נרגעות. חלפו השנים, היא התפתחה, וכיום מעסיקים אותה ביעוץ בתחום. איני זוכרת את שמה. בכל מקרה היא שמה לב לסבל שעוברת הפרה בדרך לשחיטה, כי אם פרה אחת גועה שאר העדר מבין על מה מדובר. היא בנתה מתקן שמפחית משמעותית את הסבל, בזכות הראיה שלה מהזוית של הפרות היא יכלה להבין מה עובר עליהן ובנתה מתקן שמרגיע אותן מאד בדרך לשחיטה. במקום מסלול ישר היא עשתה להן מסלול עם פניות שהסיח את דעתן. חבל שאין לי יותר פרטים לתת. יש סיפור על רב אחד מאד גדול (שמות איני זוכרת לצערי באופן גורף). יום אחד באה אליו עז או משהו כזה שברחה מהשוחט ובכתה לו, והוא גער בה ואמר לה לכי לכך נוצרת. על זה מסופר שבשמים לא אהבו את זה בכלל, ו'זכרו' לו את זה לרעתו. כי על אף שהעובדה היתה מדויקת, הוא ציער את החיה. בקיצור, מי אמר שהחיים קלים?
22:59 08-11-2011|%%posterlink.526315%%

אם זה דרכו של עולם

האם תצדיק את העובדה כי האדם נמצא בשרשרת המזון של חוצנים? כלומר...ניסויים בבני אדם? כפי שהסברתי מקודם כי זה שכך העולם מתנהג לא אומר שכך הדברים צריכים להתבצע. אנחנו לא אמורים לאכול בשר משום שאנחנו חיה טבעונית, ויש לכך את כל ההוכחות, גם בריאותית וגם מבנה הגוף חיצוני/פנימי. לעומת זאת חיה תאכל חיה כי זה הייעוד שלך וכך היא בנויה. אם האדם נמצא בשרשרת המזון של טורף, מדוע לא אוכלים בשר חי אלא מכינים אותו? מהסיבה הבריאותית... כל הטענות של ויטמינים הם לא מדוייקים כי בטבע קיימים תחליפים הרבה יותר איכותיים ולא מזיקים כמו בשר.

עדי אתה לא מדייק

יש חיות שאוכלות בשר ויש חיות שהן צמחוניות לאדם אסור לאכול חיה שאוכלת בשר , לאדם מותר לאכול רק חיות צמחוניות. וזה דרכו של עולם - גוף האדם חייב לקבל חלבונים הן מן החי והן מן הצומח. בנוגע לחוצנים זה לא דרכו של עולם זה כבר מעבר לעולם הגשמי שלנו. לא מבין בזה לא יודע. ויש הבדל בין לערוך ניסויים לבין אוכל שזה צריכה אלמנטרית אני גם נגד עריכת ניסויים נגד בעלי חיים זה לא טבעי מבחינתי.

מדבור ברבי יהודה הנשיא, זה מופיע בגמרא

בס"ד מהות הסיפור הזה שאכן חיות יודעות לאן הן הולכות, ולרוב הם מבינות שזה הסיבה בגללה הם נבראו. אבל במקרה המסופר אותה חיה לא רצתה להשחט ובאה לבקש מרבי יהודה הנשיא להגן עליה, והיה עליו לחמול עליה ולהציל אותה. צריך הלבין שעל פי הקבלה, זה התיקון של הנפש המגולגלת בחיה שעל ידי שחיטתה ואכילתה היא הופכת לחלק ממהות האדם שהוא נחשב ליצור במדרגה גבוהה יותר, כי לרוב נפש שמגוגלת בחיה זו בגלל מעשים לא טובים שעשתה כאשר היתה בגלגול אדם, ולכן נגזר עליה לעבור את התהליך הזה של שחיטה אכילה (בעבר היה זה גם לצורך הקורבנות בבית המקדש). צריך גם הלבין שכל הגידול של משק חי הוא לצורך שימוש האדם, עם בחלב, עם בבשר ובעור, כמו שגם גידול חקלאי אחר הוא לשימוש האדם. ידוע שגם בעץ יש גלגולים של נפש בדרגות מסוימות ויש סיפורים על אנשים שיכלו לשמוע את העצים בוכים כאשר תשלו להם את הפירות, או כרתו אותם לצורך שימוש בעץ לבניה וחימום. זה שאנו לא מסוגלים לשמוע את הסבל של העץ, איננו אומר שהוא לא סובל. אז מה הפיתרון, להפסיק לאכול? ברור שאם הקב"ה היה רוצה שלא נאכל היה בורא אותנו בצורה אחרת, כנ"ל אם הוא לא היה רוצה שנאכל בשר היה בורא אותנו כמו הפרות שלא מסוגלות לאכול בשר. אבל זה לא המצב, הגוף של האדם חייב גם ירקות וגם פירות וגם בשר, וצריך להתמודד עם זה. יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד.

באמת תודה

ב"ה שמות.. מה לעשות, בקושי מצליח לי לזכור
16:37 09-11-2011|%%posterlink.526315%%

תודה על הדיוק!

אני אנסה לחפש בערב את הסיפור על העז, הוא היה משהוא דומה למה שתיארת. באיזה ספר קבלה מדובר על היתר לאכול בשר, ובעובדה שאנו מטהרים את החיה, בכך שהיא גם נחותה מאיתנו. ספרי הקבלה נכתבו בידי בני אדם (גאונים), אך למרות הכל המידע הגיע דרך רוח הקודש (סוג של תקשור) , ולכן אדם מתקשר דרך סך חוויותיו, זו גם הסיבה שלא כל אדם מתחבר לכל תקשור, כי לכל אחד מתאים משהוא אחר לפי סך חוויותיו. דתיים מגיעים למסקנות על פי פרשני הדת היהודית, לכן צריך לשים לב אם אדם מתחבר לדרך הזאת או לא, כלומר אם היא מתאימה לו. לעניין פירות וירקות...נעשו מחקרים שהוכיחו שפירות, ירקות, אגוזים ושקדים לא מרגישים כי אין בהם עצבים. גוף האדם בנוי לאכילה של פירות וירקות, אגוזים ושקדים...ויש לכך הוכחות מדעיות. אם גוף האדם היה בנוי לאכול מן החי...מדוע אנו מפתחים מחלות, הרי אלוהים ברא את גוף האדם מושלם...אין טעויות בבריאה. תחשוב על זה אריאל. המשך יום נפלא

אדם לא יכול לחיות ללא בשר

בס"ד גם אלו החיים אורח צמחוני או טבעוני, חייבים לקחת כל מני תחליפים מלאכותיים למרכיבים שיש בבשר, כי הגוף דורש את זה. ההבדל המרכזי בין האדם לבעלי חיים הטורפים, הוא כי הטורפים אוכלים את הבשר נע בזמן שהאדם במבשל את הבשר, דבר שהוא למעש סוג של תיקון לבשר עוד לפני אכילתו. לגבי הצורך באכילת בשר, מומלץ ללמוד את הזהר פרשת נח, הדברים גם מופיעים ברש"י לאותה פרשה. מעבר לזה אני לא זוכר כרגע. כמובן שהדברים גם נזכרים במאמרים של הרבי מלובביץ' שליט"א. יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד.
עבור לעמוד
, ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מיסטיקה ואסטרולוגיה
בחר
בחר