הניסוח קצת קשה להבנה

אבל אם הבנתינכון אז את שואלת לגבי הקשר בין הרוחניות שלך ואכילת בשר? לטעמי כדאי לך להתבונן בשני הדברים- מהבחינה הרוחנית, רוחניות לא צומחת 'מאליו'. נכון את נולדת עם פוטנציאל מסויים אבל יש לך חלק ואחריות בהתקדמות הרוחנית שלך. מה את עושה מבחינה רוחנית כדי להתקדם? האם יש לך דרך שאת הולכת בה? ומן הצד השני, לגבי הבשר. צריך להקפיד על הכשרות של הבשר, לבדוק איפה קונים ואיזה הכשר יש לזה, וגם בבישול, להקפיד על הפרדת בשר/ חלב גם בכלים. (סיר לבישול בשר וסיר לבישול חלבי נפרדים). זה טוב בכלל ללמוד את נושא הכשרות, אולי זה יעזור לך גם מבחינה רוחנית? מקווה שעזרתי קצת

ליעל

בעניין הרוחניות : אשתדל לעלות {ולא לצנוח חלילה}. הכיצד ? אשתדל ב"נ לבלום את הזעם !!!!! לחשוב נקי על הזולת, כלומר : לא לשפוט, לא להעביר ביקורת ... ובעניין הכשרות : מעט הבשר שהנני אוכלת, הואא אך ורק - כשר. בעניין הפרדת הכלים והסכו"ם : על זה אינני מקפידה. שבת שלום ומבורך.

מסכימה עם X זה באמת לא ברור

מלי עובר עליך משהו?

חברה'לך תרגעו-אני לא תוקפת את גילה

חברה'לך תרגעו ותרגיעו. אני וגילה חברות. ולציין שגילה הרבה פעמים עזרה לי ואני חבה לה הרבה. וגילה היא נשמה טובה, שבאמת דואגת לחברותיה, ואני אחת מהן. אז אין לי שום דבר וחצי דבר נגד גילה. וזה מה שיפה אצלינו אצלי ואצל גילה - כי אנחנו מפרידות בין הדיונים לבין החברות - ולא לוקחות שום ויכוח באופן אישי. ויתרה מזאת, גילה מרימה לי טלפון ואומרת לי מלי כתבתי בפורום תיכנסי בי. ואני עושה את רצונה, ויורדת על דעותיה, במפורש דעותיה, ולא עליה. ואני עושה זאת בדרך הטבעית שלי, וגילה יודעת שזה לא אישי נגדה. אז אל תתבלבלו אין לי דבר וחצי דבר נגד גילה עצמה, ואני אוהבת אותה, אבל יש לי הרבה נגד הדיעות שלה, ואני בהחלט אעמוד על דעתי בתקיפות. ואני מקווה שבאחד הימים זה יעשה את שלו, וגילה תתעורר...ותשנה את דעותיה, ותיכנס יותר ליהדות. תודה לכן שהגבתן ואמרתם את דעתכם, ואני מאמינה שזה רק היה מתוך איכפתיות ושחששתם שאולי אני נכנסת בגילה. - תבורכו על האיכפתיות שלכם. ואל תדאגו אני וגילה בסדר גמור. ושלכם תהיה שבת נהדרת. מלי

קושייה

בילדותי נגעלתי מבשר, בעיקר בקר. אכלתי רק את השוק והכנף של העוף. עם השנים, התחלתי לאכול עוד קצת, ועוד קצת בשר. לעומת זה, "הפלגתי ברוחניות" ... לא, באמת .. אומרים לי שהנני מאוד רוחנית. ובכל זאת, בעבר הייתי יותר טהורה, במובן הטהור של המילה... לעומת זה, מכירה אדם שמאוד, מאוד אוהב בשר, והוא אחד האנשים הכי טהורים ורוחניים שהנני מכירה / הקיימים. הוא לא מדבר לשון הרע, לא יושב במושב לצים .. יותר יישר מסרגל, יישות מדברת מגרונו .. הוא עובד כגנן בח'ב "המשקם", תמורת 50 ש'ח ליום עבודה, וכך במשך 35 שנים ! תבורך, צדיק יקר בכל הברכות שבעולם, אכי"ר.

לא הבנתי מה הקושיה?

חברה'לך תרגעו-אני לא תוקפת את גילה

חברה'לך תרגעו ותרגיעו. אני וגילה חברות. ולציין שגילה הרבה פעמים עזרה לי ואני חבה לה הרבה. וגילה היא נשמה טובה, שבאמת דואגת לחברותיה, ואני אחת מהן. אז אין לי שום דבר וחצי דבר נגד גילה. וזה מה שיפה אצלינו אצלי ואצל גילה - כי אנחנו מפרידות בין הדיונים לבין החברות - ולא לוקחות שום ויכוח באופן אישי. ויתרה מזאת, גילה מרימה לי טלפון ואומרת לי מלי כתבתי בפורום תיכנסי בי. ואני עושה את רצונה, ויורדת על דעותיה, במפורש דעותיה, ולא עליה. ואני עושה זאת בדרך הטבעית שלי, וגילה יודעת שזה לא אישי נגדה. אז אל תתבלבלו אין לי דבר וחצי דבר נגד גילה עצמה, ואני אוהבת אותה, אבל יש לי הרבה נגד הדיעות שלה, ואני בהחלט אעמוד על דעתי בתקיפות. ואני מקווה שבאחד הימים זה יעשה את שלו, וגילה תתעורר...ותשנה את דעותיה, ותיכנס יותר ליהדות. תודה לכן שהגבתן ואמרתם את דעתכם, ואני מאמינה שזה רק היה מתוך איכפתיות ושחששתם שאולי אני נכנסת בגילה. - תבורכו על האיכפתיות שלכם. ואל תדאגו אני וגילה בסדר גמור. ושלכם תהיה שבת נהדרת. מלי

לא הבנתי מה הקושיה?

הסבר

אומרים שהרוחניים הם צמחוניים, והנה דוגמא לאדם מאוד, מאוד רוחני והוא אוהב בשר. אני לעומתו, כמעט ולא אוכלת בשר ואני לא מגיעה לקצה הציפורן שלו ..... * האומנם הצמחוניים רוחניים ? אה, נזכרתי באדם צמחוני המסוגל לאכול בשר אדם ... לא באמת, הוא רשע מרושע הפוגע בחלשים ביותר בעם.

כל אחד אומר מה שהוא רוצה וזה לא בהכרח נכון

ראי מה כתבתי לגילה. וזו טעות לחשוב שאדם רוחני הוא צמחוני, אבל כל אחד חושב מה שמתחשק לו ומה שבא לו וזה לא בהכרח נכון. אני יודעת בוודאות שהמצב הוא בדיוק ההיפך...לדוגמא... אברהם אבינו יש יותר רוחני ממנו? אכל בשר ולא רק שאכל בשר, הוא גם הוציא בשר כבש לשלושת המלאכים. דוד המלך - האדם שאחראי לרוב הכתוב בתהילים - יש יותר רוחני מזה? אכל בשר בכבוד...במיוחד כשהוא ברח משאול המלך והיה במדבר, הוא צד ואכל מבלי לדפוק חשבון. שלמה המלך- החכם באדם, והכותב של שיר השירים. לא רק אכל בשר, טרף ובלע בשר...והגיש אותו בכבוד למלכת שבא. יצחק - אכל בשר, הרי עשיו הלך לצוד עבורו... ויש עוד ועוד הרבה דוגמאות של אנשים רוחניים מאד שאוכלים בשר. מצד שני הגמרה כותבת על איזבל בת אתבעל מלך צידון שהיתה עובדת אלילים ואף הסיתה את אחאב בעלה, היא הייתה מאד חומרית ואנחנו זוכרים את מה שהיא עשתה עם הכרם של נבות ..הרצחת וגם ירשת? זה מה שנאמר לאחאב....זה האמא של החומריות....והיא הייתה צימחונית.... עשיו שהיה צייד , מכר את בכורתו בשביל נזיד עדשים...בהמה...אז לא נוסיף פה דוגמאות, העובדה הקיימת בשטח שהצימחונים הם במיעוט כמה הם מהווים מכלל האוכלסיה? עשרה אחוז? לא נראה לי גם.... ויכול להיות שבינהם יש כמה רוחניים, או כאלו שחושבים שהם רוחניים והם חומריים לחלוטין. אז עיזבי אותך משמועות, ומה שכל אחד אומר או חושב...תצמדי לעובדות...והעובדות שאנשים רוחניים אוכלים בשר... אנחנו מצווים לאכול ביום שישי בערב דג (חיה) לא ממש מצווים, אבל רצוי מאד..... אנחנו גם לא מצווים מדהורייתא להדליק נרות, ולא מצווים מדהורייתא הרבה דברים, אבל החשיבות של הדלקת נרות ושל אכילת דגים במיוחד...מאד מאד חשובה.... אני שאלתי את גילה ומחכה לתשובתה למה זה רוחני מאד לאכול דגים ובשר, ואם היא לא תענה אני יענה. אז בינתיים שבת שלום מלי

עדי - ממש לא נכון, הגוף שלנו חייב בשר - אבל לא בהגזמה

עדי, תראה, לכל דבר יש תפקיד בעולם. וכן לכל חיה יש תפקיד בעולם. ומאחר והקב"ה שברא את הן את העולם והן את האדם והן את החיה. ידע שתחזוקת גוף האדם מחייבת אכילת בשר. לכן הוא ברא חיות מסויימות בלבד, שתוכל לאכול אותן (ולא את כל החלקים שלהם) על מנת לתחזק את הגוף כראוי לו. מאחר והגוף זקוק להמון מרכיבים, לכן הגוף זקוק הן למוצרי בשר, והן למוצרי חלב..וכמובן פירות וירקות, והכי חשוב מהכל - תבלינים, לתבלינים יש המון המון סגולות. מאחר והגוף זקוק לכל הדברים האלה, יש לאכול בפרופורציה, את הכל. בשר צריך לאכול פעם עד פעמיים בשבוע, תלוי בכמות שאכלת בפעם אחת. ברור שאם תאכל כל יום בשר זה מזיק. וכנ"ל לגבי כל דבר אם תוכל ממנו יותר ממה שאתה זקוק לו. גם אם תאכל יותר גבינות ממה שהגוף צריך...זה מזיק. אז צריך לדעת לאזן, ולאכול בפרופורציה את הכל , במידות הנכונות, ובזמנים הנכונים, (לא מומלץ לאכול בשר בערב) אבל גם לא מומלץ לאכול בצל בלילה איך אומרים על הבצל והשום שאלו שני ירקות בריאים ביותר (שום זה תחליף לאנטביוטיקה) בבוקר - תאכל אתה בצהריים - תיתן לחברך ובלילה - לאויב שלך. אז לסיכום אם הבשר היה אסור ולא בריא לגוף האדם, סמוך על זה שהקב"ה היה אוסר עליך את אכילתו. ואפילו יתכן מאד שלא היה בורא חיות שמיועדות לאכילה. אבל כאמור הכל בפרופורציה ולא בהגזמה. שתהיה שבת נהדרת מלי
18:54 13-05-2011|%%posterlink.526315%%

מלי, הגוף יכול לתפקד ללא בשר באופן מושלם

עשיתי בדיקות דם והכל מצויין. תעשיית הבשר שמחה לבשר כמה הבשר הוא חשוב ובריא, זה הרי ברור שהם ירצו שתקני את הבשר שלהם. המבנה החיצוני והפנימי של האדם מעידים עד כמה אנחנו צמחוניים ולא חיות טרף. אני לא מעדיף לאכול פגר, פשוטו כמשמעו ושלא לדבר על השומן מן החי כמה הוא מזיק ולכמה מחלות חלב ומוצריו יכולים לגרום, עובדה שיש אנשים שהם רגישים למוצרי חלב וזאת משום שמנגנון ההגנה של הגוף פעיל אצלם ומזהה את החלב כמזיק. שמעתי על מקרים שחולי סוכרת הצליח להתאזן בזכות הפירות המתוקים שהם אכלו, ומעניין שדווקא תזונה מן החי גורמת לכל כך הרבה נזקים. אפשר לבוא ולטעון שהכל מדבר על כמויות, אבל זה לא משנה כי גם כמות קטנה של מוצרים מן החי באופן קבוע בשבוע עושה את הנזק שלה, לעומת הצמחונות... תודה נשמה, מאחל גם לך שבת שלום עדי

עדי שבוע טוב - אל תהיה לי חכמולוג

אתה חכמולוג - בחור בגילך - צעיר - קרוב לוודאי שהבדיקות עדיין בסדר. הנזק הוא מצטבר כמו בכל דבר, כמו בעישון, כמו בכל דבר. גם אם בחור בן 25 מעשן כמה שנים עדיין לא ניכר אצלו הנזק המצטבר של העישון. הנזק של בריחת הסידן מסתמן אצל אנשים מגיל חמישים ומעלה. אז אל תהיה חכמולוג, נראה אותך בעוד 20 שנה. עדי תראה, כנגד כל מחקר שתביא שהבשר מזיק לבריאות, אני אביא לך עשרה מחקרים שהבשר מועיל לבריאות ויש אורגניזמים מסויימים שאתה יכול לקבל אותם רק באמצעות החי. אבל אני יוצאת מנקודת הנחה, שמאחורי כל מאמר מסתתר אינטרס מסויים של מפרסם המאמר, בין אם האינטרס הוא של מוכרי הבשר, מייצרי התרופות, מעדני החלב וכו'....לא חסרים כיום מחקרים וכתבות בעד או נגד הבשר ו/או לחילופין בעד ו/או נגד הצימחונות. וכאמור אני מניחה שכל מאמר בין הוא בצד הבשרי ו/או הוא בצד הצימחוני - מסתתר אחריו אינטרס כלשהו. לכן אני לא מושפעת לא מזה ולא מזה. אני ניזונה מהמקום שהוא חסר אינטרס ואין לו כל עניין שווקי - וזה ספר התורה. ספר התורה נכתב אך ורק לטובת האדם, לא תמצא שם שום דבר וחצי דבר שמזיק לאדם, אין לו שום עניין שווקי, וכמובן שאין לו שום אינטרס למעט האינטרס שהקב"ה רוצה לראותך בריא ושלם "ונשמרתם לנפשותיכם". ואם שם כתוב לי שעלי לאכול בשר לתחזוקת הגוף, ואף הספר הזה מורה לי איזה חיה מותר לי לאכול ואיזה חיה אסור לי לאכול, אז אני מקשיבה לעצתו של המקור שכאמור נטול אינטרס שיווקי זה או אחר. ועובדה שרוב העולם לא צמחוני.... שיהיה שבוע מקסים מלי

עצם העובדה שמותר לאכול חיות מסוימות....

זה כבר מדבר בעד עצמו , ולפני שאתה נכנס לפרשנויות עצם העובדה שהקב"ה אמר את החיה הזאת תאכלו ואת זאת לא. זה כבר מספיק טוב להבין שהחיה המותרת לאכילה היא בריאה. אין דבר בעולם שהקב"ה השאיר פרוץ, לכל דבר ודבר יש הוראות לגביו. ומי אמר שהגוף שלנו לא מעכל בשר? זה בדיוק מה שיפה בקיבה שלנו שבשר טוחן ומעכל בשר. אני מכירה את המאמרים והספרים של יצחק בן אורי, אבל עם כל הכבוד ויש כבוד יש לא פחות מאמרים שמדברים בדיוק ההיפך. וכמו שאמרתי כל אחד יכול לכתוב מה שהוא רוצה ומה שהוא חושב וזה לא בהכרח נכון. ושוב כאמור שהספר היחיד שנטול אינטרסים זו התורה. שיהיה שבוע טוב מלי

עדי היקר...אז אני קצת מבינה בתורה

ובאמת זה לא המקום להכנס לפרשנויות התורה ויש 70 פרושים לתורה לפי מה שאומרים. ואם תסלח לי אבל כל המפרשים שציינת , ממש לא מהווים חלק ולא נכנסים לקטגוריה של פרושי התורה. החל מראל והמשך של הברית החדשה עם עדי יהוה, אף אחד מהם לא מקובל על אף אחד. אלו פרשנויות חרטא בלי אסמכתאות. כשאני מתכוונת לפרושי התורה אני מתכוונת לגמרא , לתלמוד, רש"י , מקראות, מדרשים וכו'...... אבל לא נדון בזה עכשיו - כי זה באמת לא המקום. ועדי ...אתה מפליא אותי עם מה שאתה אומר .... העובדה היא שבימינו יש תוחלת חיים ארוכה יותר, ובריאה יותר מאשר מאה שנה. אורך החיים הממוצע בימינו הוא בערך כפול מלפני 200 שנה. עובדתית הרבה מחלות נעלמו מהעולם, אבל כמובן שנכנסו מחלות חדשות, אבל המחלות הנפוצות כמו שחפת, אבעבועות, מלריה, צהבת, חולרה, שחין, כמעט ונעלמו לחלוטין. אז אני לא יודעת מאיפה אתה מביא את מה שאתה מביא. המון מחלות כגון מחלות לב, כולסטרול, לחץ דם, היו קיימות משחר ההיסטוריה ועוד בתקופת התנ"ך, נבל הכרמלי מת מארוע לב, לדוד המלך הייתה מחלת דם כלשהי (תמיד היה לו קר) ועוד כהנה וכהנה...אז במפורש הרפואה בימינו מתפתחת ויש הרבה פחות תמותה ממחלות מאשר לפני 100-200 שנה. לא מבינה מאיפה אתה אומר את מה שאתה אומר. מה האסמכתאות למה שאתה אומר...אשמח אם תפנה אותי. שבוע טוב מלי

אני מפנה אותך לרב : יובל הכהן אשרוב מאור הגנוז.

הרב אשרוב חי ואוכל לפי יצחק בן אורי, יצחק בן אורי חי ואוכל לפי שלטון.

ליעל

בעניין הרוחניות : אשתדל לעלות {ולא לצנוח חלילה}. הכיצד ? אשתדל ב"נ לבלום את הזעם !!!!! לחשוב נקי על הזולת, כלומר : לא לשפוט, לא להעביר ביקורת ... ובעניין הכשרות : מעט הבשר שהנני אוכלת, הואא אך ורק - כשר. בעניין הפרדת הכלים והסכו"ם : על זה אינני מקפידה. שבת שלום ומבורך.

יפה שאמרת

'אשתדל לעלות ולא לצנוח חלילה'. כנראה שהבחנת בעובדה שיהודי אינו יכול לעמוד במקום מבחינה רוחנית, יש לו 2 אפשרויות- ללכת אחורה או ללכת קדימה. ובכלל שאיפה להתקדם מבחינה רוחנית היא מבורכת. לבלום את הכעס, כדאי שיהיו לך כלים לכך. ממליצה לך ללמוד בשעור פעם בשבוע (לפחות)- יש בדרך כלל בכל מקום ממש ליד הבית שעורים לנשים, רבים מהם ללא תשלום וחלקם עם תשלום סמלי כשמדובר במקום גדול עם אולם וכו'.(סביבות ה- 20 שח למפגש). אישית הלכתי למגוון זרמים עד שמצאתי מה שדיבר אלי ונעים לי לבוא לשמוע- חסידות, שזה פנימיות התורה. מוצאים זאת בחסידות חב"ד. בעבר הלכתי לשעורים של הברסלבים (ארז משה דורון), היה מענין אבל יותר מתאים לי שהשעור לנשים בלבד ולא מעורב, ככה יותר קל להתרכז ויש גם אווירה מאד נעימה ונינוחה, בלי מתח של נשים -גברים אלא שיעור נטו. צריך להתענין ולמצוא. האמת אפשר גם ללמוד דרך המחשב באינטרנט ואפילו דרך הטלפון. לגבי הפרדת כלים, שוב, כדאי לך להתקדם לצעד הבא. כל צעד שעושים הוא מבורך, אבל ברגע שהגענו אליו צריך לעשות את הצעד הבא כדי להמשיך. במיוחד בבישול זה חשוב להפריד בין הסירים - כי בחום הכלי סופג ('בולע') חלק מהמאכל ולכן חשוב להפריד בין בשרי וחלבי בכלי הבישול. תתחילי בזה ובע"ה תראי איך את מרגישה ותספרי לנו.. כל טוב

רגע, אולי שכחתי

שלום לך שוב. אחרי שכתבתי חשבתי שאולי בעצם הלכתי מהר מדי למשהו שזה בכלל השלב הבא? כי כדאי להתחיל מהבסיס ואיני יודעת מהו בעבורך. אבל במידה ועדין אינך עושה זאת כדאי מאד להקפיד על נטילת ידיים בבוקר כשקמים מהשינה, זה מסיר את הטומאה משנת הלילה. נוטלים ידיים מכלי לסרוגין פעם יד ימין,ופעם יד שמאל, ובסך הכל 3פעמים כל יד ומנגבים. יש עוד דברים אם תרצי אשמח לומר. יום טוב!

רגע, אולי שכחתי

שלום לך שוב. אחרי שכתבתי חשבתי שאולי בעצם הלכתי מהר מדי למשהו שזה בכלל השלב הבא? כי כדאי להתחיל מהבסיס ואיני יודעת מהו בעבורך. אבל במידה ועדין אינך עושה זאת כדאי מאד להקפיד על נטילת ידיים בבוקר כשקמים מהשינה, זה מסיר את הטומאה משנת הלילה. נוטלים ידיים מכלי לסרוגין פעם יד ימין,ופעם יד שמאל, ובסך הכל 3פעמים כל יד ומנגבים. יש עוד דברים אם תרצי אשמח לומר. יום טוב!

תודה מאמי, אני נוטלת ידיים

13:08 15-05-2011|%%posterlink.526315%%

תודה על המידע

שווה בדיקה.

הייתי בסדנא של אור הגנוז

התחלתי לאכול אוכל טבעי, שזה אומר : פירות וירקות חיים { אפשר מאודים }, תמרים, אגוזים למינהם, טחינה וזה העיקר {קצת "חטאתי" בעוגייה ... או חצי מנה פלפל}, תוך חצי שנה הפחתתי 13 ק'ג השומנים בדם ורמת הסוכר - ירדו פלאים ! והמחמאות !!!!!!! לאחרונה, עקב משבר וכנחמה - חזרתי לאכול לחם, בשר, שוקולד ועוגה ... תוך שבועיים עליתי 3 ק'ג. מתפללת לעזרה מבורא עולם, לחזור לבריאות ולהרזייה. אמן. עדי, אני מאוד מסכימה איתך.
עבור לעמוד
, ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מיסטיקה ואסטרולוגיה
בחר
בחר