חג עצמאות שמח לכולנו

גילה איפה את התגעגענו עושה על האש חג שמח

אני כאן, נהנייית מהויכוחים, ואני צמחונית...

אבל בני ועוד 8 חברים עשו על האש בגינתי, וכעת ביתי מסריח מבשר, איכס... אני זוכרת ימי עצמאות, ולא ברור לי מתי חג העצמאות הפך לחג הבשר? לא חבל?

גילה בויום

אסטרולוגית, נומרולוגית, מתקשרת ופותחת בטארוט.

www.oryada.com/kartis.htm

ככה זה כשהמדינה במזל שור..

אוהבים לאכול כנראה

ככה זה כשהמדינה במזל שור

הבנתי. כאשר המדינה נוסדה, היא היתה בתקופת הצנע. וקילו בשר עלה מי יודע כמה... אז יצאנו מהצנע וכעת אנחנו ממננגלים בעיקר עופות, לזכר היותנו מזל שור. מעניין. ומה היה קורה אם היינו מזל טלה? וחוץ מזה, יותר בריא בעצם זה מזל דגים... למרות שגם דגים אני לא אוכלת.. בברכה גילה

גילה בויום

לא ידעתי שאת לא אוכלת בשר ודגים

למה ? בגלל ענייני בריאות או עיקרון ?

בגלל ענייני בריאות ועיקרון!

יש כל מיני טיעונים ולא רוצה להיכנס לזה כרגע. אבל שימי לב (או שים לב), כמה אנשים רוחניים צמחוניים, כי בשר פשוט דוחה אותם. יש לכם הסבר? מי מרגיש שכאשר נכנס יותר לעולם הרוחני הוא הפסיק לאכול בשר? אני כן ממאינה שמעבר לפיזי יש במזון "נפש". אני מאמינה שיש בבשר את נפש החיה המתה, ואני מאמינה שבבישול הוא חסר ערך. אם כבר אז צריך היה לאכול אותו כמה שיותר חי מן הטבע... בברכה גילה

גילה בויום

גילה גילה איזה מזל יש לנו שדעותייך זה לא מה שקובע

אני גנובה על אנשים שיש להם תיאוריות, וממציאים לנו תורה חדשה כי זה מה שנוח להם.ובמקביל איזה מזל שקיבלנו את ספר התורה ששם בדיוק כתוב לנו מה בריא ומה לא ומה מותר ומה אסור. מה לעשות שמי שברא אותי ויצר אותי יודע הכי טוב מה טוב בשבילי...ואיזה מזל שלא קוראים לו גילה, והוא ממציא לנו כל הזמן תיאוריות. אז גילה...רק לידיעה....הדם הוא הנפש.....וזה ציטוט מהתורה, ומשם אנחנו למדים שהדם הוא הנפש, לכן אנחנו מצווים בשחיטה בדרך מסויימת שהיא תהיה הכי פחות סבל לחיה עצמה, וכן אנחנו מצווים לנקום את כל הדם מהבשר, ולכן אנחנו מכשירים את הדם עעם מלח גס 7 פעמים על מנת שהדם יצא ממנו, שלא דבר על חלקים פנימיים שבאופן עקרוני מותר לך רק לצלות אותם בגלל הדם כגון לבבות וכבד. אז אל תמליצי לאכול חיות שהם בחיים, כי נאמר ו"נטמעת בם" כלומר ככל שהחיה יותר חיה ואת אוכלת אותה את עוד עלולה לקבל את האופי שלה. ובכלל לענייני בשר....תסלחי לי אני אומרת לך שכרגע שמעתי ממך את השטות הכי גדולה....כאילו שאנשים רוחניים נהפכים לצמחוניים....אז יקירתי בדיוק ההפך...והעובדות אומרות שרק אנשים חומריים הם צמחוניים. עכשיו בואי נבדוק........ מיטב האנשים הרוחניים , רבנים ולא משנה מי אוכלים בשר לפחות בשבת...תלוי מה מצבם הכלכלי. וכל האנשים הרוחניים שהיו לנו אי פעם בהיסטוריה אכלו בשר....נתחיל עם אברהם אבינו, ונמשיך בדוד המלך, שלמה, וכו'....ואילו לפי הכתובים איזבל שעבדה אלילים והיתה חומרית היתה צמחונית.ואפילו על עשיו נאמר שהיה אדמוני וצמחוני, כי הוא צד חיות בשביל ההנאה, ואו בשביל להביאם לאביו הרוחני, אבל בפועל הוא מכר את בכורתו בשביל נזיד עדשים , אפילו לא בשביל כבש, וזה מראה כמה הוא היה בהמי. דבר שני הקב"ה אמר לנו בדיוק איזה חיות כדאי לנו לאכול לתחזוקת הגוף שלנו, ואת לא יכולה ואסור לך לאכול כל חיה, מותר לך לאכול רק את החיות שיועדו לאכילה כגון פרה, כבש, תרנגולת, דג, אין לך מבחר גדול של חיות שמותר לך לאכול....חשבת פעם למה?? למה את לא יכולה ואסור לך לאכול כל חיה? תחשבי קצת ונראה אותך עונה עניינית לפני שאני אכתוב את התשובות. האם שמת לב לעובדה שבעיקרון מותר לך לאכול רק חיות שהן צמחוניות??? ואסור לך לאכול חיות טורפות?..... כוונתי היא למה מותר לאכול רק חיות ספציפיות ולמה מועיל...מה הכוונה מאחורי זה.... אגב נכון שדג לא נחשב לבשר, אבל הוא חיה למרות הכל, ואת מכירה את המשפט מי שאוכל דג בדג ינצל מדג?... אז נראה אותך עונה על השאלות...וגילה אנא ממך לפני שאת ממציאה לנו תיאוריות חדשות, תבדקי את השטח, כי אם היית בודקת היית מבינה שאנשים רוחניים אוכלים בשר, ואילו אנשים חומריים הם צמחוניים ושיהיה רק טוב מלי

יש אמת בחלק מדבריך

לגבי מה שאמרת שהרבה אנשים רוחניים הם צמחונים. שמעתי את זה מאישה חב"דניקית בדרום, שאמרה ששמה לב לתופעה זו. לדעתה הסיבה היא שכאשר אדם מתקדם ברוחניות, הנפש שלו/ הנשמה לא יכולה להשלים עם חוסר הכשרות שיש בבשר ולכן הוא נמנע לגמרי. מדובר באנשים מהסוג שנסעו להודו, ושלפני כן לא הכירו כלל את חוקי הכשרות וגם לא שמרו ופתאום הופכים לצמחונים. נקודה נוספת היא שאדם הראשון היה צמחוני ולא אמור היה לאכול כלל בשר. ועד כמה שהבנתי, גם לעתיד לבוא בימות המשיח כך יהיה. אם כי הדעות חלוקות בענין זה וגם ימות המשיח נחלקים ל2 תקופות מרכזיות. כרגע אנחנו במצב ביניים. מותר לנו כיהודים לאכול בשר אבל יש הגבלות. לא כל בשר מותר וגם לגבי הבשר עצמו יש מגבלות. לגבי הנפש של החיה שהיא חלק מהבשר צדקת לגמרי. זו הסיבה לכך שלא אוכלים את הדם וחוקי הכשרות מאד מחמירים בענין זה. 'הדם הוא הנפש'. כך נאמר בתורה. בבעלי חיים לא כשרים, לא ניתן להוציא לגמרי את הדם מהבשר. לכן תמיד ישאר משהו מה'נפש' שלהם. שימי לב לגבי העופות הכשרים והטמאים- כל העופות הדורסים אינם כשרים. וזאת מהסיבה (כך נכתב בפירוש רש"י)- יש בהם מידת האכזריות ומי שאוכל מהם 'נדבקת' בו מידה זו גם כן. כאמור בתחילת דברי, רבים האנשים הצמחוניים בין האנשים הרוחניים שאינם שומרי תורה ומצוות עדיין, מכיוון שהם ערים להשפעה הרוחנית של המזון עליהם. התורה התוותה לנו דרך להמנע מהנזקים האפשריים שיכולים להיות בבשר עופות ודגים אבל אם לא מכירים את הדרך הזו באמת עדיף להיות צמחוני.. שתהיה לך שבת שלום יעל

הצימחונות זו רוחניות אלילית

בס"ד גילה הצחקת אותי עם הדברים שלך לגבי אכילת בשר לא מבושל. צריך להבין שרעיון הצמחונות בה מהמזרח הרחוק, שם הנזירים הבודהיסטים שומרים על אורח חיים צמחוני וגם אלילי לחלוטין, זה הולך ביחד. כי ביהדות יודעים שבכל חייה יש גלגלול של נשמה אשר צריכה לעבור תיקון, והדרך הקצרה ביותר לתקן אותה זה על ידי אכילתה והפיכתה לחלק מהגוף שלנו. כמובן שחייבים לברך לפני האכילה וגם לאחר האכילה, כדי לעשות תיקון כראוי, אבל עדיין בכך שאנו אוכלים את החייה אנו מתקנים את הנשמה המגולגלת בה. כך שלמעשה יהודי שלא אוכל בשר הוא מתאכזר לאותם נשמות שיכול היה לתקן על ידי אכילתו. יש סיפור על הבעל שם טוב שנשמה שהייתה מגולגלת בעוף באה אליו בבכי מכיוון שהרב שבדק את השחיטה פסל את הסכין ולכן כעת לא יאכלו את העוף ויתקנו את הנשמה, מיד הלך הבעל שם טוב לאותו מקום וקבע שהשחיטה כשרה ומותר לאכול את העוף. לגבי מה שאמרת לאכול את הבשר חי, הרי הגוף שלנו לא מסוגל לעכל בשר חי, עם הקב"ה היה רוצה שנאכל בשר חי הוא היה בורא אותנו כמו האריות והנמרים שמסוגלים לעכל בשר חי, האדם הוא שונה מחיות טרף אלו ולכן הקב"ה ברא אותנו כך שאנו יכולים לאכול רק בשר מבושל או צלוי. לגבי העובדה שלפני המבול לא אכלו בשר בכלל, זה רק מראה שהמצב הזה לא תרם שום דבר טוב מבחינה רוחנית, אלא להיפך זה הפך את העולם לאלילי ומושחט יותר ובסופו של דבר הקב"ה היה צריך להביא את המבול. לאחר המבול צאצאי נוח ובניו, נצטוו לאכול בשר, כי זה הדרך שהקב"ה רצה שנתקן בו את העולם. יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד.

גילה גילה איזה מזל יש לנו שדעותייך זה לא מה שקובע

אני גנובה על אנשים שיש להם תיאוריות, וממציאים לנו תורה חדשה כי זה מה שנוח להם.ובמקביל איזה מזל שקיבלנו את ספר התורה ששם בדיוק כתוב לנו מה בריא ומה לא ומה מותר ומה אסור. מה לעשות שמי שברא אותי ויצר אותי יודע הכי טוב מה טוב בשבילי...ואיזה מזל שלא קוראים לו גילה, והוא ממציא לנו כל הזמן תיאוריות. אז גילה...רק לידיעה....הדם הוא הנפש.....וזה ציטוט מהתורה, ומשם אנחנו למדים שהדם הוא הנפש, לכן אנחנו מצווים בשחיטה בדרך מסויימת שהיא תהיה הכי פחות סבל לחיה עצמה, וכן אנחנו מצווים לנקום את כל הדם מהבשר, ולכן אנחנו מכשירים את הדם עעם מלח גס 7 פעמים על מנת שהדם יצא ממנו, שלא דבר על חלקים פנימיים שבאופן עקרוני מותר לך רק לצלות אותם בגלל הדם כגון לבבות וכבד. אז אל תמליצי לאכול חיות שהם בחיים, כי נאמר ו"נטמעת בם" כלומר ככל שהחיה יותר חיה ואת אוכלת אותה את עוד עלולה לקבל את האופי שלה. ובכלל לענייני בשר....תסלחי לי אני אומרת לך שכרגע שמעתי ממך את השטות הכי גדולה....כאילו שאנשים רוחניים נהפכים לצמחוניים....אז יקירתי בדיוק ההפך...והעובדות אומרות שרק אנשים חומריים הם צמחוניים. עכשיו בואי נבדוק........ מיטב האנשים הרוחניים , רבנים ולא משנה מי אוכלים בשר לפחות בשבת...תלוי מה מצבם הכלכלי. וכל האנשים הרוחניים שהיו לנו אי פעם בהיסטוריה אכלו בשר....נתחיל עם אברהם אבינו, ונמשיך בדוד המלך, שלמה, וכו'....ואילו לפי הכתובים איזבל שעבדה אלילים והיתה חומרית היתה צמחונית.ואפילו על עשיו נאמר שהיה אדמוני וצמחוני, כי הוא צד חיות בשביל ההנאה, ואו בשביל להביאם לאביו הרוחני, אבל בפועל הוא מכר את בכורתו בשביל נזיד עדשים , אפילו לא בשביל כבש, וזה מראה כמה הוא היה בהמי. דבר שני הקב"ה אמר לנו בדיוק איזה חיות כדאי לנו לאכול לתחזוקת הגוף שלנו, ואת לא יכולה ואסור לך לאכול כל חיה, מותר לך לאכול רק את החיות שיועדו לאכילה כגון פרה, כבש, תרנגולת, דג, אין לך מבחר גדול של חיות שמותר לך לאכול....חשבת פעם למה?? למה את לא יכולה ואסור לך לאכול כל חיה? תחשבי קצת ונראה אותך עונה עניינית לפני שאני אכתוב את התשובות. האם שמת לב לעובדה שבעיקרון מותר לך לאכול רק חיות שהן צמחוניות??? ואסור לך לאכול חיות טורפות?..... כוונתי היא למה מותר לאכול רק חיות ספציפיות ולמה מועיל...מה הכוונה מאחורי זה.... אגב נכון שדג לא נחשב לבשר, אבל הוא חיה למרות הכל, ואת מכירה את המשפט מי שאוכל דג בדג ינצל מדג?... אז נראה אותך עונה על השאלות...וגילה אנא ממך לפני שאת ממציאה לנו תיאוריות חדשות, תבדקי את השטח, כי אם היית בודקת היית מבינה שאנשים רוחניים אוכלים בשר, ואילו אנשים חומריים הם צמחוניים ושיהיה רק טוב מלי

מלי את תוקפת את גילה, וגילה תמיד מפרגנת לך ומשבחת אותך מול אנשים

חג עצמאות שמח לכולנו

קושייה

בילדותי נגעלתי מבשר, בעיקר בקר. אכלתי רק את השוק והכנף של העוף. עם השנים, התחלתי לאכול עוד קצת, ועוד קצת בשר. לעומת זה, "הפלגתי ברוחניות" ... לא, באמת .. אומרים לי שהנני מאוד רוחנית. ובכל זאת, בעבר הייתי יותר טהורה, במובן הטהור של המילה... לעומת זה, מכירה אדם שמאוד, מאוד אוהב בשר, והוא אחד האנשים הכי טהורים ורוחניים שהנני מכירה / הקיימים. הוא לא מדבר לשון הרע, לא יושב במושב לצים .. יותר יישר מסרגל, יישות מדברת מגרונו .. הוא עובד כגנן בח'ב "המשקם", תמורת 50 ש'ח ליום עבודה, וכך במשך 35 שנים ! תבורך, צדיק יקר בכל הברכות שבעולם, אכי"ר.

מבליטה את הקושייה, כדי לקבל מענה

הניסוח קצת קשה להבנה

אבל אם הבנתינכון אז את שואלת לגבי הקשר בין הרוחניות שלך ואכילת בשר? לטעמי כדאי לך להתבונן בשני הדברים- מהבחינה הרוחנית, רוחניות לא צומחת 'מאליו'. נכון את נולדת עם פוטנציאל מסויים אבל יש לך חלק ואחריות בהתקדמות הרוחנית שלך. מה את עושה מבחינה רוחנית כדי להתקדם? האם יש לך דרך שאת הולכת בה? ומן הצד השני, לגבי הבשר. צריך להקפיד על הכשרות של הבשר, לבדוק איפה קונים ואיזה הכשר יש לזה, וגם בבישול, להקפיד על הפרדת בשר/ חלב גם בכלים. (סיר לבישול בשר וסיר לבישול חלבי נפרדים). זה טוב בכלל ללמוד את נושא הכשרות, אולי זה יעזור לך גם מבחינה רוחנית? מקווה שעזרתי קצת

מלי את תוקפת את גילה, וגילה תמיד מפרגנת לך ומשבחת אותך מול אנשים

מסכימה עם X זה באמת לא ברור

מלי עובר עליך משהו?
עבור לעמוד
, ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מיסטיקה ואסטרולוגיה
בחר
בחר