עליה השמיימה

אני אענה במקום גל ואני מקווה שאתה לא תתחמק כהרגלך

איציק אין שום קשר, אבל שום קשר, ושום קשר, בין מטטרון לאליהו הנביא. מטטרון הוא מלאך שמתפקד ככהן גדול במקדש של השמיים שהיה בתחילה יהוא והוא נקרא בעברו יהוא כי ככשהיה חנוך בן עירד היה צדיק ללא פגם והוא התהלך עם האלוהים כשהיה בשר ודם ולכן חנוך לא מת אלא עלה השמימה והתהלך עם האלוהים - וכשהוא מתהלך עם האלוהים נקרא שמו יהוא...לאחר מכן שונה שמו למטטרון. יש סברה שמטטרון הוא המלאך הממונה לסנגר על בני האדם. בנוגע לאליהו הנביא זה מתחיל מפה....... דינה בתו של יעקב, נאנסה על ידי שכם בן חמור, והנ"ל אחרי שאנס אותה התאהב בה ורצה לשאת אותה לאשה. שמעון ולוי עשו לו תרגיל ואמרו לו שבשביל לשאת אותה לאשה, הוא ובנו וכל אנשיו יצטרכו לעשות ברית מילה. והוא ובנו וכן 24.000 אלף אנשיו עשו ברית מילה, ובעודם כואבים, באו שמעון ולוי הכו אותם בחרב והרגו אותם - כלומר הם הכניסו אותם ליהדות אבל לא נתנו להם לסיים את תהליך הרוחניות , בגלגולם השני של כל אלה במדבר שורש נשמתה של דינה התגלגל לכזבי בת צור, ואילו שורש נשמתו של שמעון התגלגלה לזמרי בן סלוא שהיה נשיא שבט שמעון....ושורש נשמתו של לוי התגלגלה בפנחס הכהן.... כשבני ישראל חטאו עם בנות מדין פרצה מגפה בעם ו24.000 איש מתו במגפה ששורש נשמותיהם הינו למעשה אנשי שכם בן חמור שבוא לתקן חלק מהתיקון. בשלב השלישי של סיום התיקון דינה שהיא כזבי בת צור המדיינית התגלגלה כצדקת בדמותה של רחל אשתו של רבי עקיבא בתו של כלבא שבוע, 24000 תלמידיו של רבי עקיבא שהיו אותם 24.000 אנשי חמור בן שכם ו24000 הנופלים במגפה, חלו ונעלמו כי לא נהגו כבוד איש באחיו, ואילו שורש הנשמה של לוי , פנחס , הוא אליהו הנביא ששחט את נביאי הבעל. אלו שני הסיפורים ולמיטב ידיעתי אין שום קשר, ושום קשר בין מטטרון לאליהו הנביא. כמובן שידוע לי שיש מתקשרי חארטות שטוענים שמטטרון מתגלם לפעמים כאליהו הנביא, וכן לפעמים כישו ועוד המצאות שאין להם כל ביסוס. כל אחד אומר מה שהוא רוצה, אבל זה לא בהכרח נכון. אז עכשיו אני שואלת אותך...כי אולי אני לא יודעת האם יש קשר (ולא של מתקשרים חארטות) בין מטטרון לאליהו? ואני מבקשת אסמכתאות מהכתובים בלבד. גמרה או תלמוד ואו כל פרשנות שכתובה במדרשים. יכול להיות ואני מודה שאולי אני לא יודעת שהרי אני לא יודעת הכל...ואם תמציא לי כזה קשר או קשר כלשהו מהכתובים והאסמכתאות, תסביר לי בבקשה כיצד זה קשור לתקשורה של גילה? גם אם יש קשר ואני לא יודעת עליו (יכול להיות) מה זה קשור לתקשור של גילה, שחוותה תיקשור דרך דמותו של אליהו הנביא? למה בכלל מטטרון צריך להיות מוזכר? שים לב שאני לא התערבתי בכלל בכל מה שקשור לתקשור של גילה, אני לא אומרת מה דעתי עליו אם הוא נכון או לא נכון, כי זה לא קשור לעניין, אני רק רוצה להבין מה הקשר למטטרון שהעלת פה. כולי תקווה שתמציא לי את האסמכתאות שאני מבקשת, ואת התשובה שאני מבקשת...ואנא ממך אל תתחמק ואו תלך סחור סחור.... כי אם תתחמק כהרגליך אני אפרש זאת כצעד נוסף מצידך לגמד את גילה, ולנסות להראות לכולם פה כמה אתה חכם וכולם מטומטמים. וכבר דיברנו על זה.... שיהיה שבוע טוב מלי

אני הפניתי שאלה לגל שהוא בעיניי תלמיד חכם.....

לא זוכר שחיפשתי את תשובתך הלא מפוקסת .....

גל מה הקשר בין מטטרון לאליהו הנביא?

מטטרון

סליחה שאני עונה למרות שלא אליי פנית, אבל אין אני יודע את התשובה. מטטרון הוא המלאך שנוצר מחנוך, היחיד מלבד אליהו שעלה השמימה, ולפיכך יש קשר מסיום.

עליה השמיימה

יפה אחי לא הייתה זו כוונתי.....

אחד מתפקידיו של מטטרון הוא לכתוב את זכויותיהם של ישראל .... ומהי הזכות הראשונה של ישראל ? ברית המילה ומה התפקיד שהוטל על אליהו הנביא ???? חשבתי שזה יהא קל ... כיום אנשים טוענים כי הם מתקשרים את השניים . מה דעתך על כך ?

אני הפניתי שאלה לגל שהוא בעיניי תלמיד חכם.....

לא זוכר שחיפשתי את תשובתך הלא מפוקסת .....

אז בכל זאת עניתי...ועכשיו אני מחכה לתשובתך

ולטעמי אתה מתחיל להתחמק כהרגלך...... ושיהיה שבוע טוב מלי

יפה אחי לא הייתה זו כוונתי.....

אחד מתפקידיו של מטטרון הוא לכתוב את זכויותיהם של ישראל .... ומהי הזכות הראשונה של ישראל ? ברית המילה ומה התפקיד שהוטל על אליהו הנביא ???? חשבתי שזה יהא קל ... כיום אנשים טוענים כי הם מתקשרים את השניים . מה דעתך על כך ?

וזה הקשר בין מטטרון לאליהו הנביא?

מה שנכון נכון אחלה של קשר.... המלאך מטטרון מגן על זכויות האנושות ובתוכם עם ישראל, והזכות שלנו היא קודם כל ברית המילה... קשר הדוק הייתי אומרת. ואיציק שאלה וברצינות.. איך אנחנו הנשים שלא עושות ברית מילה מקבלות את זכויותינו? על ידי מטטרון?? שבוע טוב מלי

נשים מצוות במספר מצוות....

וכן ע"י חלקן בפסוק שמע בני מוסר אביך ואל תיטוש תורת אימך . תשובות מענות וחילוקי דעות נא להפנות בשלושה עותקים בדואר אוויר ליושב במרומים אולם מרכזי הכיסא הגדול...LOL ....

תשובה למלי

נאמר בתורה, 'ושמרתם את כל מצוותי והייתם קדושים'. ועכשיו נשאלת השאלה, האם יש אדם אחד שיכול לקיים את כל תרי"ג המצוות? והשאלה נשאלת מהבחינה המעשית, אין מדובר על 'כן בא לי/ לא מסתדר לי' אלא נניח שאת רוצה לקיים תרי"ג (613) מצוות. או כל יהודי אחר. הוא אינו יכול לעשות זאת מבחינה טכנית. כיוון שיש מצוות שיכולות להתקיים רק על ידי אנשים מסויימים. למשל, כהן. למשל, הנחת תפילין (גברים בלבד מעל גיל 13). למשל, מצוות שניתנו לנשים כגון הדלקת נרות שבת והפרשת חלה. או פדיון הבן- מצווה שניתנת לביצוע רק אם נולד לך בן זכר דבר ראשון ולא היו לך לפני כן ילדים/ או חלילה הפלת. קיצור, את רואה בעין שזה לא אפשרי. אז למה בכל זאת צווינו 'ושמרתם את כל מצוותי'? התשובה היא שיחיד מישראל אינו יכול לקיים את כל המצוות אולם כקהילה אנחנו יכולים. כלומר, כל אחד יתרום את חלקו- כהנים, לווים, נשים, גברים, וכד'. לכן גם נאמר הציווי בלשון רבים. ושמרתם את כל מצוותי והייתם קדושים ולא בלשון יחיד. לגבי ענין ברית המילה אפשר לומר שגם האישה שותפה- היא זו שיולדת את הבן לא?

הסייפא של הפסוק הוא בהכוונה לשם התואר .....

"קדש"/"קדשה" . קדשה מדבר על אישה שאינה טהורה ואינה צדיקה ,אפשר לראות בה מעין אנטי קדושה מבחינת ההלכה היהודית . והכוונת הפסוק היא כי אם נשמור על חוקי התורה נהיה קדושים ולא קדשים!!!!

תשובה למלי

נאמר בתורה, 'ושמרתם את כל מצוותי והייתם קדושים'. ועכשיו נשאלת השאלה, האם יש אדם אחד שיכול לקיים את כל תרי"ג המצוות? והשאלה נשאלת מהבחינה המעשית, אין מדובר על 'כן בא לי/ לא מסתדר לי' אלא נניח שאת רוצה לקיים תרי"ג (613) מצוות. או כל יהודי אחר. הוא אינו יכול לעשות זאת מבחינה טכנית. כיוון שיש מצוות שיכולות להתקיים רק על ידי אנשים מסויימים. למשל, כהן. למשל, הנחת תפילין (גברים בלבד מעל גיל 13). למשל, מצוות שניתנו לנשים כגון הדלקת נרות שבת והפרשת חלה. או פדיון הבן- מצווה שניתנת לביצוע רק אם נולד לך בן זכר דבר ראשון ולא היו לך לפני כן ילדים/ או חלילה הפלת. קיצור, את רואה בעין שזה לא אפשרי. אז למה בכל זאת צווינו 'ושמרתם את כל מצוותי'? התשובה היא שיחיד מישראל אינו יכול לקיים את כל המצוות אולם כקהילה אנחנו יכולים. כלומר, כל אחד יתרום את חלקו- כהנים, לווים, נשים, גברים, וכד'. לכן גם נאמר הציווי בלשון רבים. ושמרתם את כל מצוותי והייתם קדושים ולא בלשון יחיד. לגבי ענין ברית המילה אפשר לומר שגם האישה שותפה- היא זו שיולדת את הבן לא?

יעל יקרה

האמיני לי שאני בקיאה היטב בתרי "ג מצוות. וגם אם לא הייתי בקיאה יש לי את ספר החינוך שאומר ברור ומפרט מהם המצוות. הסיבה שניתי לאיציק כפי שעניתי זה היה בציניות. מאחר והשאלה שלו היתה דבילית...ועניתי עליה...בדרכי העוקצנית... אז יעל יקרה ...תלמדי להכיר אותי...לאט לאט ואז תבדילי בין הציניות שלי לרצינות שלי. ואגב עיסוקי הוא קבליסטית, נראה לך שאני לא מבינה , במצוות ואו בהלכות? שיהיה רק טוב מלי

מלי

אצטט אותך לשם שינוי "ואיציק שאלה וברצינות.. איך אנחנו הנשים שלא עושות ברית מילה מקבלות את זכויותינו? " אם את עצמך אומרת שזה ברצינות, איך עלי לדעת שזה לא? התייחסתי לחלק זה של שאלתך.

יעל - שכחת לצטט

יעלי, שכחת לציין שגם הוספתי על ידי מטטרון? וזה היה החלק הציני אבל לא חשוב, אני בהחלט מבינה למה לקחת אותי ברצינות. ואני אומרת לך שאת מקסימה וזה לא בציניות אלא ברצינות. שיהיה שבוע מקסים מלי

שמות מלאכים

העובדה שהתעלמתי משמות מלאכים היתה בכוונה מכיוון ש- קודם כל איני מבינה בזה יותר מידי. ועד כמה שידוע לי לא מבטאים שמות אלו איני יודעת את הסיבה אבל ככה שמעתי. אז לכן נמנעתי מתגובה בתחום שאיני מבינה בו. או אפילו מעדיפה לא להבין - זה גדול עלי. באופן כללי רק שמעתי פעם בשיעור שעם ישראל מקבל את השפע שלו ישירות מהקב"ה, לכן פונים ישירות אליו ולא על ידי מלאך שיכול להחשב לעבודה זרה חלילה ולכן גם 'ישראל מעל למזל'. יכול להיות שעשיתי סלט אבל זה לא נורא. יום נעים עד כמה שאפשר (בכל זאת עוד מעט יום הזכרון)

סוף חבלי משיח זה תמיד מצב קשה

בס"ד לגבי המסר אם לא הבנת אותי, אני רציתי שתפרסמי אותו בלי התוספות בסוגריים כי הם רק מבלבלות את הקורא ולא עוזרות לו להבין את מהות המסר. דברים כאלו צריך להשאיר במצב גולמי כמו שהו, כי הפירושים הם פרטיים שלך ויש במסר כזה הרבה מאוד פירושים בהתאם לאדם הקורא אותם ולהפירושים שלך יכולים רק לבלבל אותו במקום לעזור. אין ספק שמצב כאן בזמן הקרוב לא יהיה פשוט או קל יותר אלא נהפוך הוא ככל שאנו קרבים לגאולה, כך המצב נעשה קשה ומסובך יותר. הדבר דומה למצב לפני לידה, ככל שהלידה קרובה יותר כך יש יותר בעיות וסיבוכים, וכולם שואלים איך בכלל היכול התינוק הזה לצאת מהרחם, אבל ברגע הנכון למרות שזה נראה לא אפשרי הגוף של האישה משתנה והתינוק יוצא. אותו דבר קורה כאן על סף הגאולה, דברים שניראים לא הגיונים או אפילו בלתי אפשריים ישתנו פתאום ברגע אחד בזמן המתאים, והגאולה תגיע. אומרים שמשיח מגיע בהיסח הדעת, איך זה יכול להיות הרי כולנו מצפים כבר למשיח אלפי שנים, אבל הינה עכשיו כאשר כלום חושבים שלא יעלה על הדעת שבמצבינו יכול להיות משיח וגאולה, דוקא עכשיו אנו מאוד קרובים, ודברים ישתנו לפעימים כהרף עין, כמו בקריעת ים סוף, שבתחילה המים עלו להם עד הצואר ורק אז הים פתאום נקרע. צריך רק להאמין בנבואות שקב"ה שלח לנו דרך הנביאים והתורה ולדעת, שכאשר יבוא הרגע כל מה שניראה לנו היום כבלתי הגיוני או אפשרי, יהפוך לאפשרי. במאה השנים האחרונות ראינו שינוים רבים בעולם, חומריים ורוחניים, דברים שבדורות הקודמים לא חשבו שזה בכלל אפשרי הפכו פתאומם לאפשרים, ואלו היו בסופו של דבר מעשי בני אדם. אז ברור שלקב"ה הבלתי אפשרי לא קיים בכלל. יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד.

האם היהודים זכאים למשיח ? עם כל הרוע והשקר וההתייחסות לעני

עבור לעמוד
, ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מיסטיקה ואסטרולוגיה
בחר
בחר