עדי - ערן צודק המיסטיקאי לא צריך לפרש אלא להעביר את הפרוש

תראה כל קלף בטארוט עוצב ואוייר בשביל לסמל משהו. אני מניחה שמי שצייר כתב ליד הקלף את מה שהקלף אמור להגיד, הן בפריסה שלילית והן בפריסה חיובית. וזהו....לא כל אחד יכול לפרש מה שבא לו...כי אם זה ככה אז כל המדינה , והעולם יכולים לפתוח בטארוט, פשוט לא צריך ללמוד כלום אלא כל אחד יפרשן כרצונו..נראה לך? שיהיה המשך ערב נעים מלי

עדי- יחי ההבדל הקטן

יש הבדל קטן בין המילה להסביר לבין המילה לפרש. להסביר זה להסביר ללקוח מה פרוש הקלף, לפרש זה נקרא לתת פרשנות משלך. אז המילה המתאימה היא להסביר ולא לפרש. המשך ערב מקסים מלי

יש אדם אחד שיכול להיות צינור

כמו שאתה אומר. וזה משה רבנו שבדור. אסביר מה מונע מאדם להיות 'צינור' כמו שאתה אומר, להעביר את הדברים ללא נגיעה אישית כלל? מה זה מצריך ממנו? זה מצריך ענווה גדולה מאד. להקטין את עצמך לאפס, כדי שהמסר יעבור דרכך. בזמן מתן תורה קיבלנו אותה דרך משה רבנו- 'הענו מכל אדם'. קיבלנו מסר ישירות מבורא עולם, וכדי שהוא יעבור ללא עיוותים היה צריך אדם שמעלים את עצמו לחלוטין בפני בורא עולם. ואינו רואה את עצמו כמציאות בפני עצמו. זו דרגה כמעט בלתי אפשרי לבן אנוש. מובן, שככל שתהיה צנוע וענו יותר ותקטין את עצמך תוכל להתחבר ליותר מסרים שיעברו דרכך, אבל להיות רק 'צינור' למסרים, מסוגל לעשות זאת רק משה רבנו שבדור (בכל דור יש משה רבנו שבדור). לכן מקבלים מהרבי מלובביץ' מסרים כל כך מדוייקים. מאז שהכרתי את איגרות הקודש, חיי השתנו מאד. מיסטיקה משכה אותי מאז ומתמיד, אבל הבנתי שכל מיסטיקאי הוא סוג של פרשן. כי הוא מכניס את עצמו תמיד. לכן בחרתי בקפידה למי ללכת. ולכן גם כשהולכים למתקשר אתה יכול להיות בטוח שהוא יכניס את עצמו באיזה שהוא אופן. כמעט אי אפשר להמנע מזה. מקווה שהסברתי את עצמי באופן ברור. בכל אופן אולי יש משהו בדברים שלך שכל כך הרבה אחוז שרלטנים יש פה. אבל עדיין, גם מיסטיקאי שעושה עבודתו נאמנה, יכניס את עצמו. היחיד שלא יכניס את עצמו בעניינים הוא אדם שמבוטל לגמרי לבורא עולם בלי שום פניות אישיות.

בדיוק הייתי היום בשיעור שעסק בנושא

עפ"י היהדות זה די אסור... יש למשל את הסיפור על ביתו של רבי עקיבא שהיתה צריכה למות עפ"י החוזים ביום חתונתה וכו' וכו' אני משערת שחלקכם מכירים את הסיפור.. בקיצור מבחינת היהדות אין גורל או אפשרות לחזות את העתיד.. ערב טוב

יעל - הרשי נא לי לדייק, לפי מה שאני יודעת

ראשית,צריך לדייק ולהבדיל בין הגדת עתידות שזה אסור (כי הכל צפוי והרשות נתונה) לבין לדעת את הגורל שזה מותר, עובדה שלכהן הגדול היו אבנים שנקראו אורים ותומים והם נועדו להגיד לו מה נקבע לדברים מסויימים. הסיפור עם בתו של רבי עקיבא לא בא ללמד אותנו שאסור להתעסק עם הגורל, נהפוכו, הוא בא ללמד אותנו, שלמרות שנקבע לך מה שנקבע, צדקה תציל ממוות , כלומר למרות שנקבע לה בידי הגורל כי היא תמות ביום חתונתה, היא ניצלה מהגזירה, כי היא הכניסה קבצן מהרחוב לחתונה שלה והאכילה אותו,ולכן הכל צפוי והרשות נתונה, ולכן אדם קונה את כל עולמו בשעה. משמע שאם היא לא היתה עושה את מעשה הצדקה....אז היא היתה מתה, כי זה מה שנקבע לה בידי שמיים, וכל הידעונים באותה תקופה, ראו את זה ברור, אבל הם לא ראו את האופציה שמעשה אחד יכול לשנות לה את הגזירה. אז הסיפור שלה בא ללמדנו, שצדקה תציל ממוות , ולמרות שדברים נקבעים, הם ניתנים לשינוי על פי מעשייך. ושיהיה יום טוב מלי

מלי, שמת לב שזאת לא אני?

יעל פ. כותבת יקרה היא מישהי אחרת :) בשביל זה יש סיומת שונה.

יעל היקרה - לא שמתי לב, וזה גם לא עקרוני

אני נכנסת לפורום , ובודקת אם מישהו כתב משהו מעניין שיש להגב עליו. אז איפה שיש לי להגיב אני מגיבה. אז מבחינתי שניכם יקרות, ושניכם חמודות, ושניכם חביבות. בכלל יעל כשלעצמו זה שם מגניב. ואת יודעת מה ראשי היבות של יעל? יביא עקיבא לנו. כלומר הסבתא רבה של רבי עקיבא היתה יעל - כן, כן, אותה יעל שהרגה את סיסרא, אבל מאותו לילה עם סיסרא היא נכנסה להריון, ומהצאצא שלה, יצא בסוף רבי עקיבא. והסיבה שרבי עקיבא נסרק ב-40 מסרקות ברזל, זה היה תיקוני ל-40 מרכבות הברזל שהיו לסיסרא. אז יעל זה שם מבורך...וזה מה שחשוב.

גם מיסטיקן צריך לעסוק בפרשנות ולהודות בכך!

שלום לך בנושא זה מסכימה עימך בהחלט. אני אגיד לך מה דעתי וכיצד אני נוהגת. בנושא של עתידות אני מחזקה בעיקר מאסטרולוגיה ונומרלוגיה, ואני משתפת האדם בלבטי, ומראה לו למה זה רק בגדר ייתכן! אני מסכימה למה שאמרת לגבי פרשנות. כאסטרולוגיה ונומרולוגיה יש נתונים, ומכסימום כל אסטרולוג יפרש את הנתונים אחרת, אבל שוב זה יהיה רק פרשנות, כי את הדטה בייס לא ניתן לשנות. אתה צודק מאה אחוז שכולם היו אומרים אם הם היו מנחשים, ואוו. כלומר, גם הציבור אשם, כי הוא לא מבין מה יכולתיו של המיסטיקאי. ואני כן עשיתי לגלנט מפה וראיתי מה הבעיה, ויש ספק במפה שלו, ואת זה הם לא היו מוכנים לקחת כאפשרות. בברכה גילה

תרגום, גילה, לא פרשנות

פרשנות היא עניין מאוד סובייקטיבי לעומת תרגום שהיא מלאכה קצת יותר שמרנית (גם היא פותחת צוהר, אבל לא כמו הפרשנות).

יעל היקרה - לא שמתי לב, וזה גם לא עקרוני

אני נכנסת לפורום , ובודקת אם מישהו כתב משהו מעניין שיש להגב עליו. אז איפה שיש לי להגיב אני מגיבה. אז מבחינתי שניכם יקרות, ושניכם חמודות, ושניכם חביבות. בכלל יעל כשלעצמו זה שם מגניב. ואת יודעת מה ראשי היבות של יעל? יביא עקיבא לנו. כלומר הסבתא רבה של רבי עקיבא היתה יעל - כן, כן, אותה יעל שהרגה את סיסרא, אבל מאותו לילה עם סיסרא היא נכנסה להריון, ומהצאצא שלה, יצא בסוף רבי עקיבא. והסיבה שרבי עקיבא נסרק ב-40 מסרקות ברזל, זה היה תיקוני ל-40 מרכבות הברזל שהיו לסיסרא. אז יעל זה שם מבורך...וזה מה שחשוב.

וואו ריגשת אותי עכשיו!

איזה אחלה פרשנות על השם שלי... :) אני מרוצה אגב, זה מעניין כי אני גם נולדתי בחודש אב שזה חודש החורבן ור' עקיבא היה זה שראה את בניינו העתידי של בית המקדש ולכן צחק... וזו הסיבה שאני כל הזמן צוחקת. גם כי אני יעל וגם כי אני מזל אריה !

נשמה, זאת לא פרשנות שלי

זאת פרשנות של הגמרא, ואם הם פרשו , כנראה שזה נכון. בכל מצב לשם יעל יש תמיד סגולה מיוחדת, זו או אחרת, תמיד כל היעלות מוכשרות במשהו מסויים. שיהיה המשך ערב מקסים מלי

שהטענה שלי שהגדת עתידות הינה כאגדת עתידות.....

כל אדם המצפה שיספרו לו מה הולך להיותת בעתיד ....מכין לעצמו את הבור הזה. אני מיסטיקן ואני אומר זאת בצורה גלויה שאינה משתמעת לשני פנים. מי שמחפש לדעת מה ילד יומו שיצפה שהגורל הוא הפכפך לפעמים...כל התורות המיסטיות לא באמת בנויות לחזות את העתיד אלא דרך האיבחון האישי לנסות לשער איך אדם יפעל בעתיד למשל. קח לדוגמא את אחת התורות הכי קדומה ,"חוכמת הפנים" הדרוזית /יהודית .אין בה שום מרכיב של עתיד הכל מדבר שם על האדם עצמו,אבל מתוקף הבנת האישיות אפשר לשער איך אדם שכזה יגיב לגבי דברים מסויימים ,אבל ברקע בל נשכח שמדובר באדם שיכול לטעות ולפעול בניגוד לציפיות.

חולק עלייך איציק יקר

באסטרולוגיה ניתן לחזות מגמות עתידיות, אך הבחירה בידי האדם, לדוגמא ניתן לראות מתי הסיכוי להכנס להריון אפשרי, מתי מכירים בן זוג רציני, ולאדם הזכות לבחור מה לעשות עם ההזדמנויות האלה, לכן התוצאה היא חלק מהבחירות שלנו, כמובן בתנאי שיש שעת לידה מדוייקת שהאסטרולוג מקצועי באמת ושאינך תאום. שבוע טוב.

סיכוי אם נבחן מילה זו נגלה שהיא אינה ודאית במלוא 100%

ובביטוי של הגדת העתיד,אנו מבינים כי אנו מספרים את שעתיד להיות!!! כלומר שמה שאנו נספר כבר ידוע לנו, אבל זה אינו נכון שכן כשם שיש סיכוי שנצדק ישנו גם סיכוי שלא.
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מיסטיקה ואסטרולוגיה
בחר
בחר