אוי לאותה בושה של המיסטיקאים השבוע

אוי לאותה בושה, הידעונים שלנו ממש עשו צחוק מעצמם והפעם כל הגברדיה. אז מה זה אומר לנו? שהמיסטיקאים הם באמת שרלטנים. מיסטיקאים אמורים לדעת נסתרות, בשאלה כזאת אסור לטעות ולפשל, הם לא יודעים כלום, חוץ מלהיות כוכבי טלויזיה, עכשיו נראה כמה לקוחות ירוצו אליהם.

שהטענה שלי שהגדת עתידות הינה כאגדת עתידות.....

כל אדם המצפה שיספרו לו מה הולך להיותת בעתיד ....מכין לעצמו את הבור הזה. אני מיסטיקן ואני אומר זאת בצורה גלויה שאינה משתמעת לשני פנים. מי שמחפש לדעת מה ילד יומו שיצפה שהגורל הוא הפכפך לפעמים...כל התורות המיסטיות לא באמת בנויות לחזות את העתיד אלא דרך האיבחון האישי לנסות לשער איך אדם יפעל בעתיד למשל. קח לדוגמא את אחת התורות הכי קדומה ,"חוכמת הפנים" הדרוזית /יהודית .אין בה שום מרכיב של עתיד הכל מדבר שם על האדם עצמו,אבל מתוקף הבנת האישיות אפשר לשער איך אדם שכזה יגיב לגבי דברים מסויימים ,אבל ברקע בל נשכח שמדובר באדם שיכול לטעות ולפעול בניגוד לציפיות.

כן כן, גם אני ראיתי את הקטע בטלויזיה במיטבה...

שלום חברה לא ברור לי מה המטרות שלהם! להוכיח שאין דבר כזה מיסטיקה? אל תיקחו את זה כהוכחה! השאלות הפוליטיות האלה לא קלות! חוץ מזה זה הולך הפוך על הפוך! קל לטעות בשאלות של מי יהיה מנהיג או רמטכ"ל וכו' יודעים למה? אסטרולוג למשל יעשה מפה ויראה שהאדם במיטבו ומצליח, וזה אולי מה שראו לגבי גלאנט! אז הוא הולך להצליח, אבל בחוץ! מצד שני מי שפבנים, מפתו תיראה שלא במיטבה. בקיצור ולעניין, גם לי יצא לטעות במפות מנהיגים. למשל לגבי ביבי! מפתו בקטע קשה ביותר משנה שעברה, והנה הוא בכל זאת ראש הממשלה שלו, ולא ציפי לבני, שמפתה כרגע במצב טוב! אז איך תסבירו את זה? כנראה שצריך לעשות הפוך! מי שהכי חרה לו, כנראה הולך לשבת בממשלה, כרמט"כל, בתפקיד ציבורי, וכו' וכו'. זו דעתי וזה נסיוני! בברכה גילה

גילה בויום

אסטרולוגית, נומרולוגית, מתקשרת ופותחת בטארוט.

www.oryada.com/kartis.htm

זה מה שאני אומר ....

הגדת עתידות כאגדת עתידות. שכן איננו נביאים וכל אחד יכול לטעות בכך.

מה ההבדל בין אדם מן השורה למיסטיקן?

אני היום מוכן לצאת בהצהרה שאין שום הבדל בינהם - שניהם מנחשים. אני מצטער אבל תודו באמת. אם מיסטיקאי אמור לדעת כל אחד והכלים שלו את הנסתרות, או את העתיד, או הכוונות, והוא טועה אז שיעשה הסבה מקצועית. שום תירוץ לא יעזור לך גילה ולך איציק. מתי אדם זקוק למיסטיקאי? 1. או כשהוא בדילמה והוא לא יודע כיצד לנהוג. 2. או כשרע לו מבחינה כלשהיא, והוא רוצה לדעת מה לעשות בשביל לפתור את הבעיה שלו. 3. או שהוא רוצה לדעת מתי הוא יסיים את צרותיו. אדם ללא בעיות או צרות, לא צריך מיסטיקאי, זה כמו שאדם חולה צריך רופא. אדם בריא לא ילך לרופה, ואדם ללא בעיות או דילמות לא ילך למיסטיקאי. לצורך ההדגמה: ידידנו גלאנט פנה למיסטיקאי בעוד מועד, על מנת לדעת מה לעשות בשביל להיות רמטכ"ל, ו/או מה אומרים הנסתרות על כך, והוא בדילמה כי מצד שני יש לו הצעה לפרוש מהצבא ולהיות מנכ"ל כללי בחברת ענק עם תנאים מצויינים. הבן אדם הלך ל-4 מיסטיקאים שכולם אמרו לו חד וחלק אתה תהיה רמטכ"ל נהדר. הנ"ל הודיע לחברה שהוא לא פורש מהצבא, החברה התחילה להעסיק מישהו אחר. והוא נשאר עם ה-ז- ביד. גילה ואיציק מה אתם אומרים לי עכשיו? שאין הגדת עתידות? שמותר לכם לטעות? שהמפה הביאה לכם בהפוכה? הרסתם את חייו ואת הקריירה שלו, והכל בסדר? מותר לכם לטעות? הבעיה שהוא לא יכול לתבוע את ארבעת המיסטיקנים, כי כל שופט יצחק עליו למה מלכתחילה הוא פנה אליהם פה לא מדובר על גביית אלפי שקלים עבור הייעוץ אלא במחירים סבירים עבור יעוץ שכזה. אז אותם אנשים לא רק שהם לא מיסטיקאים, ולא רק שהם שרלטנים, הם מזיקים ודופקים לאנשים את החיים. שום טענה ואו תירוץ לא יכולים לעזור להם. ויש עוד בעיה, אי אפשר לשלול להם את התעודה שאין להם במילא. אם גלאנט היה חולה, והיה מרגיש לא טוב, יש לו סחרחורת וכאבים בכל הגוף, והוא היה הולך לרופא ורופא היה מאבחן אצלו שפעת ונותן לו תרופות נגד שפעת, בו בזמן שלגלאנט יש גידול ממאיר, והורפא פישל, הייתי רוצה לראות אתכם אומרים שמותר לרופא לטעות, ואו אז מה אם הוא טעה כי לגלאנט יש סימפטומים של שפעת. האם הרופא לא היה נותן את הדין על כך? האם מותר לו בכלל לטעות. אבל אין ספק שבמקרה כזה הרופא היה נותן את הדין. ושום תירוץ לא יעזור פה.

ערן, איתגרת אותי ואני מכינה לך תגובה כהלכתה...

שלום ערן יש הרבה מן הצדק בדברייך ואני עושה את הדברים הבאים: 1. אני בודקת את מפתו של גלנט. 2. אני מנסה לראות אם יש שם מקום לאזהרה שמשהו עלול היה להשתבש למרות הנאמר להלן על ידיד המיסטיקנים שחלקו לו תשבוחות. 3. עושה בדיקה נומרולוגית ואסטרולוגית גם יחד, באשר לקלפים זה סיפור אחר, וגם לא מתמצאת בקבלה... באשר לדברייך: ------------- לרופא אסור לטעות! למיסטיקן מותר! למה לפרשן צבאי או מדיני מותר לטעות ולמיסטיקאי לא? מה לא היו פרשנויות כמה ימים עד שהוחלט סופית אם גלנט יהיה או לא? היו כאלה שאמרו שנושא הקרקעות לא יפדיע והיו כאלה שכן. אך תשכח שהתוכנית צולמה חודש מראש! זה שזה שודר אחרי בגלנט כן נבחר זה פשלה, אבל אם ערוץ 10 קנה את זה ושילם על זה, אז למה לו לא לשדר? מה איכפת להם?

גילה בויום

גילה - מצטער, אבל אני חולק עלייך בכל כוחי

לרופא אסור לטעות - זה מוסכם על שנינו למיסטיקאי אסור לטעות - כי זה הורס את החיים, הקריירה, והזוגיות של אדם במידנ והם טועים, ולפעמים עדיף למות מאשר לחיות חיים עם סבל. כך שאסור במפורש אסור למיסטיקאי לטעות. מאחר והם הורגים אדם, אבל משאירים אותו בחיים. מיסטיקן אמור לדעת נסתרות, ולא לנחש כמו כולם. מבחינת פרשנות - לכל אדם מותר לפרש ולפרשן מה שהוא רוצה, ומותר לו לטעות, מאחר וזוהי רק פרשנות ולא הגדת עתידות, פרשנות זה לא ראיית הנסתר ולא צפיה לעתיד, זו הערכה ואף אחד לא מחייב אותך לקבל את הפרשנות, כך שאין שום מניעה לפרש מה שנראה לך וגם אם היו מלא פרשנויות, בפרשנות כל אחד מנתח את מה שהוא חושב ואני חוזר חושב, אף אחד לא טוען שהוא יודע את התשובה והיא אבסולוטית כפי שטוען המיסטיקאי. וזה שהתוכנית צולמה חודש מראש זה בדיוק מה שיפה פה, והכי אותנטי, כי אם התוכנית היתה מצולמת בשבוע שעבר אז כל ארבעת הנוכלים היו חוזים אחרת, הם היו מתייחסים לחדשות ולפרשנויות, ואז היו אומרים את תחזיתם, מאחר ולפני כחודש מצבו של גלאנט לא היה כל כך חמור כמו שהיה בשבוע שעבר, הם פשוט ניחשו לפי המצב מלפני כחודש. וזאת הסיבה שהניחשושים שלהם לא צלחו כי בהסתברות דאז , זו היתה ההערכה. לטעמי ערוץ 2 קונים את כל התוכניות, רק שהם לא יכלו לשדר את זה עד השבוע, כי רק השבוע הוברר סופית מה מצבו של גלאנט ולכן הם חיכו לשעת הכושר. ואת יודעת מה? לו גלאנט היה נבחר להיות רמטכ"ל, וארבעת המיסטיקאים לכאורה היו חוזים נכון, נראה לך שהם היו בכלל משדרים את זה? ברור שלא, שהרי כוונתם היא אחת לצחוק על המיסטיקאים הללו. ושימי לב לעוד פארדוקס לו התחזית היתה נכונה אז היו הופכים את ארבעת המיסטיקאים הללו לתותחים וטובים בתחומם, אבל כשהם טועים אז מותר להם לטעות? וזאת אפילו לא שאלה מורכבת אלא שאלת הסתברות של 50 אחוז של כן ולא, כמו בן או בת, ואפילו בשאלה כזאת הם נפלו. וגילה אין צורך שתעשי לגלאנט מפה, כי זה בדיעבד, וזה באמת לא מעניין כרגע, כי בדיעבד, לא מעניין. גילה תפנימי -אין תרוצים, זה רק מראה לנו מי הם המיסטיקאים שמתייעצים, ואבוי לאותם אנשים שמקבלים יעוץ מכאלה שרלטנים.

גם מיסטיקן צריך לעסוק בפרשנות ולהודות בכך!

שלום לך בנושא זה מסכימה עימך בהחלט. אני אגיד לך מה דעתי וכיצד אני נוהגת. בנושא של עתידות אני מחזקה בעיקר מאסטרולוגיה ונומרלוגיה, ואני משתפת האדם בלבטי, ומראה לו למה זה רק בגדר ייתכן! אני מסכימה למה שאמרת לגבי פרשנות. כאסטרולוגיה ונומרולוגיה יש נתונים, ומכסימום כל אסטרולוג יפרש את הנתונים אחרת, אבל שוב זה יהיה רק פרשנות, כי את הדטה בייס לא ניתן לשנות. אתה צודק מאה אחוז שכולם היו אומרים אם הם היו מנחשים, ואוו. כלומר, גם הציבור אשם, כי הוא לא מבין מה יכולתיו של המיסטיקאי. ואני כן עשיתי לגלנט מפה וראיתי מה הבעיה, ויש ספק במפה שלו, ואת זה הם לא היו מוכנים לקחת כאפשרות. בברכה גילה

גילה בויום

גילה - לא מקובל עלי

שורה תחתונה טוב שחושפים בתקשורת את המיסטיקקאים אולי ככה אנשים יבינו מי זה שרלטן ומי לא. ולמיסטיקן אין כלום עם פרשנות. מיסטיקאי הוא לא פרשן. מיסטיקאי אמור לראות נסתרות מה שאדם רגיל לא יכול לראות. וזהו. כי פרשנויות כל אחד יכול לעשות כראות עיניו.

אני גם פרשנית וגם מיסטיקאית!

שלום ערן מיסטיקאי זה עניין של הגדרה, ואני בטח לא להגן על אלה שהיו שם בתוכנית. אניני מציגה עצמי כרואת נסתרות, למרות שיש לי כן יכולת מסויימת של ראיית נסתרות, ולכל אחד יש את היכולת שלו!!!!! אז ככה שכל אחד יגדיד מיסטיקה בצורה אחרת!!! אס הבה ואגיד לך מה אני כן עושה, ואתה תחליט עם אני מיסטיקנית או לא!!! 1. מפרשת מפות כוכבים בדרך מיוחדת, ומוצאת תהליכי גורל בחיי האדגם ובזה יש הצלחה רבה. 2. מפרשת מפות נומרולוגיות לפי תורת האותיות. 3. פורסת קלפי טארוט, ומנסה לעשות קומבינציה לפי ההגיון ולפי מה קלף אומרת ממה שיצא ולא שמנה הפירושים. עד כאן החלק הפרשני!!! רוצה לקרוא לזה פרשנות ואל מיסטיקה בבקשה. לגבי החלק של ראיית נסתרות: ------------------------- עשיתי ערבים בהם אנשים כתבו שאלות על פיתקאות סגורות והמטוטלת זיהתה את נימת הדברים, דרך תחושות שהיו לי!! בתיקשור איני רואה עתידות, כי אי אפשר לדעתי!!! מצד שני, יש לי ראיית רנטגן של בעיות בגוף, מערכות יחסים, קוראת תמונות של נפטרים, ויכולה לתאר כל מה שעובר על אדם נפשית נניח בעבודה, ביחסים וכו'. אני מרגישה שכאילו אני נעלמת והופכת לביות מישהו אחר. כל זה בטכניקות שרכשתי לעצמי ואני מלמדת זאת בסדנאות תיקשור!! זה מה שאני מסוגלת לעשות. אניני מסוגלת לנחש עתיד דרך תיקשור. פריסות קלפים שעשיתי יצאו לא רעות, אבל כמובן לא יצדקו ב-100 אחוז, אבל היה יותר מ-50 אחוז!!! אז אני מיסטיקאית או לא? --------------------בברכה גילה

גילה בויום

כל מילה בסלע

זה מה שאני אומר ....

הגדת עתידות כאגדת עתידות. שכן איננו נביאים וכל אחד יכול לטעות בכך.

מקווה שהתגובה שלי

היא לשאלה הנכונה כי עלי להודות מראש שלא קראתי את כל השרשור. רק רציתי להתייחס למשפט של הפרשנות באסטרולוגיה. בעיני כל מי שעוסק במיסטיקה הוא פרשן. כי הנתונים זה הדברים הבסיסיים שכל איש מקצוע רציני צריך לדעת. כלומר, אם אתה אסטרולוג אתה צריך לדעת לעשות מפה, ואם אתה נומרולוג או גרפולוג או קורא בכף יד אתה צריך לדעת למצוא את הנתונים על הבנאדם. עכשיו מה תעשה עם זה? כאן ההבדלים בין מיסטיקן אחד למשנהו. (גרפולוגיה אינה מיסטיקה אבל היא דומה בכך שיש נתונים רבים לאסוף ופרשנות אחריהם). איך אתה מצרף את כל הנתונים שאספת (שזה שלב שכל איש מקצוע צריך לדעת לעשות) ויוצר מזה את התמונה השלמה. זו הסיבה בעיני לתחזיות שונות על ידי אנשים שונים, אפילו שיהיו להם את אותם הנתונים. לכן צריך לחשוב טוב טוב לפני שהולכים למישהו- כי הפרשנות זה הענין.

אני גם פרשנית וגם מיסטיקאית!

שלום ערן מיסטיקאי זה עניין של הגדרה, ואני בטח לא להגן על אלה שהיו שם בתוכנית. אניני מציגה עצמי כרואת נסתרות, למרות שיש לי כן יכולת מסויימת של ראיית נסתרות, ולכל אחד יש את היכולת שלו!!!!! אז ככה שכל אחד יגדיד מיסטיקה בצורה אחרת!!! אס הבה ואגיד לך מה אני כן עושה, ואתה תחליט עם אני מיסטיקנית או לא!!! 1. מפרשת מפות כוכבים בדרך מיוחדת, ומוצאת תהליכי גורל בחיי האדגם ובזה יש הצלחה רבה. 2. מפרשת מפות נומרולוגיות לפי תורת האותיות. 3. פורסת קלפי טארוט, ומנסה לעשות קומבינציה לפי ההגיון ולפי מה קלף אומרת ממה שיצא ולא שמנה הפירושים. עד כאן החלק הפרשני!!! רוצה לקרוא לזה פרשנות ואל מיסטיקה בבקשה. לגבי החלק של ראיית נסתרות: ------------------------- עשיתי ערבים בהם אנשים כתבו שאלות על פיתקאות סגורות והמטוטלת זיהתה את נימת הדברים, דרך תחושות שהיו לי!! בתיקשור איני רואה עתידות, כי אי אפשר לדעתי!!! מצד שני, יש לי ראיית רנטגן של בעיות בגוף, מערכות יחסים, קוראת תמונות של נפטרים, ויכולה לתאר כל מה שעובר על אדם נפשית נניח בעבודה, ביחסים וכו'. אני מרגישה שכאילו אני נעלמת והופכת לביות מישהו אחר. כל זה בטכניקות שרכשתי לעצמי ואני מלמדת זאת בסדנאות תיקשור!! זה מה שאני מסוגלת לעשות. אניני מסוגלת לנחש עתיד דרך תיקשור. פריסות קלפים שעשיתי יצאו לא רעות, אבל כמובן לא יצדקו ב-100 אחוז, אבל היה יותר מ-50 אחוז!!! אז אני מיסטיקאית או לא? --------------------בברכה גילה

גילה - אל תתישי אותי, כי אם זה כך אז את לא מיסטיקאית

הטארוט הוא כלי של מיסטיקאי , לא סתם לקלף אלא לכל קלף יש את הפירוש שלו ואם כל אחד יפרש את הקלף איך שבא לו אז את יודעת יפה מאד שזה לא נכון לנהוג כך. באסטרולגיה אני לא מבין גדול, אבל אני מניח שאם תהיה מפה נניח עלי ונמסור אותה לכמה אסטרולוגים, ואוי ואבוי לנו אם כל אחד יפרש אחרת את אותה המפה אז התפקיד שלכם לא לעסוק בפרשנות כל אחד ככל שעולה על רוחו, אלא התפקיד שלכם לתרגם לנו מה אומרים הקלפים או המפה בלבד. גם אלו שמתקשרים אסור להם לערב את הדעות האישיות שלהם אלא להעביר לנו אך ורק מה שהם קיבלו -בלי פרשנויות אם אתם רוצים להיות פרשנים. סבבה. אז אל תהיו מיסטיקאים.

מקווה שהתגובה שלי

היא לשאלה הנכונה כי עלי להודות מראש שלא קראתי את כל השרשור. רק רציתי להתייחס למשפט של הפרשנות באסטרולוגיה. בעיני כל מי שעוסק במיסטיקה הוא פרשן. כי הנתונים זה הדברים הבסיסיים שכל איש מקצוע רציני צריך לדעת. כלומר, אם אתה אסטרולוג אתה צריך לדעת לעשות מפה, ואם אתה נומרולוג או גרפולוג או קורא בכף יד אתה צריך לדעת למצוא את הנתונים על הבנאדם. עכשיו מה תעשה עם זה? כאן ההבדלים בין מיסטיקן אחד למשנהו. (גרפולוגיה אינה מיסטיקה אבל היא דומה בכך שיש נתונים רבים לאסוף ופרשנות אחריהם). איך אתה מצרף את כל הנתונים שאספת (שזה שלב שכל איש מקצוע צריך לדעת לעשות) ויוצר מזה את התמונה השלמה. זו הסיבה בעיני לתחזיות שונות על ידי אנשים שונים, אפילו שיהיו להם את אותם הנתונים. לכן צריך לחשוב טוב טוב לפני שהולכים למישהו- כי הפרשנות זה הענין.

יעל-זה בדיוק העניין

המיסטיקאי צריך להעביר לך , כל אחד בתחומו את מה שהוא רואה, ולא לפרש לך מה שמתחשק לו. בשביל לפרש לך כל אחד ככל שעולה על רוחו , לא צריך להיות מיסטיקאי, את זה כל אחד יכול לעשות. נניח שאני פורס לך עכשיו 5 קלפים ואפרש לך אותם איך שבא לי, אז אני לא צריך להיות מיסטיקאי בשביל זה. מיסטיקאי הוא לא פרשין, הוא צינור להעברת מסרים,נתונים,תרגום וכו' אבל לא פרשן כראות עיניו.

יש אדם אחד שיכול להיות צינור

כמו שאתה אומר. וזה משה רבנו שבדור. אסביר מה מונע מאדם להיות 'צינור' כמו שאתה אומר, להעביר את הדברים ללא נגיעה אישית כלל? מה זה מצריך ממנו? זה מצריך ענווה גדולה מאד. להקטין את עצמך לאפס, כדי שהמסר יעבור דרכך. בזמן מתן תורה קיבלנו אותה דרך משה רבנו- 'הענו מכל אדם'. קיבלנו מסר ישירות מבורא עולם, וכדי שהוא יעבור ללא עיוותים היה צריך אדם שמעלים את עצמו לחלוטין בפני בורא עולם. ואינו רואה את עצמו כמציאות בפני עצמו. זו דרגה כמעט בלתי אפשרי לבן אנוש. מובן, שככל שתהיה צנוע וענו יותר ותקטין את עצמך תוכל להתחבר ליותר מסרים שיעברו דרכך, אבל להיות רק 'צינור' למסרים, מסוגל לעשות זאת רק משה רבנו שבדור (בכל דור יש משה רבנו שבדור). לכן מקבלים מהרבי מלובביץ' מסרים כל כך מדוייקים. מאז שהכרתי את איגרות הקודש, חיי השתנו מאד. מיסטיקה משכה אותי מאז ומתמיד, אבל הבנתי שכל מיסטיקאי הוא סוג של פרשן. כי הוא מכניס את עצמו תמיד. לכן בחרתי בקפידה למי ללכת. ולכן גם כשהולכים למתקשר אתה יכול להיות בטוח שהוא יכניס את עצמו באיזה שהוא אופן. כמעט אי אפשר להמנע מזה. מקווה שהסברתי את עצמי באופן ברור. בכל אופן אולי יש משהו בדברים שלך שכל כך הרבה אחוז שרלטנים יש פה. אבל עדיין, גם מיסטיקאי שעושה עבודתו נאמנה, יכניס את עצמו. היחיד שלא יכניס את עצמו בעניינים הוא אדם שמבוטל לגמרי לבורא עולם בלי שום פניות אישיות.
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מיסטיקה ואסטרולוגיה
בחר
בחר