איציק - אתה בכלל לא מדייק

איציק עם כל הכבוד ויש כבוד..... נכון שאדם מוחל על עברות שבין אדם למקום ביום כיפור אבל הוא מוחל אם האדם חוזר בתשובה...ולא אומר אשוב ואחטא.... כלומר כל אלו שצמים ביום כיפור ומבקשים מחילה על מעשיהם כלפי הבורא, צריכים להפסיק עם ההתנהגות שלהם, ולחזור בתשובה לפני קונו, אבל הם ממשיכים בהתנהגות שלהם. ומאחר ועם ישראל ערבים זה לזה אז כל החוטאים שעושים חור בסירה, אנחנו טובעים יחד איתם. ויש עוד מלא פרשנויות. אבל מצד שני, לא אומרת שהרבנים צודקים במה שהם אמרו...וזה באמת לא משנה. בכל מצב אם רבנים מסויימים חושבים דברים מסויימים ואומרים את אותם הדברים אז למה לא לנסות להקשיב להם ולשנות את דרכינו? אולי יש סיכוי שהם צודקים. וגם אם הם לא צודקים, לא יזיק לנו לשנות את דרכינו.... ומפה ועד לשרוף אותם המרחק הוא רחוק. גם בתורה שלנו רדפו את הנביאים שבאו להזהיר את העם על חטאיהם כלפי השם, דוגמת אליהו נגד נביאי הבעל.... בקיצור...באמת שאף אחד לא שם אותנו לשופטים שיהיה שבוע טוב מלי

מלי,,,מעניין,,,איזה עדינות?

מולי ונגדי,,,אמרת וכתבת דברים פי עשר קשים,על דברים שאני בכלל לא אמרתי. וכאן,,,,,,, אדם{אולי בגלל שהוא מאנשי שלומך} אומר,,,לא אומר,קובע ופוסק וגזר גזר דין מוות על רבנים.ומשמש כמעט כתלין. וזה כל מה שאת כותבת לו על כך. ממש מעניין. שיערב לך. עכשיו אני מנסה להבין איזה אמונה למי ולמה. שבוע טוב.

מלי,,,ממש לא אכנס עימך לויכוח.

ברור לי שאלה ויכוחי סרק. אז,,,בבקשה ממך.הפסיקי עם השטויות הללו. האם את רוצה שאני יעלה שוב את כל מה שאת כתבת על כך? על כל הרבנים הללו שאת קראת להם דבילים וחמורים. לאיזה משפט זה שייך? אז בבקשה. להבנתי ,אדם שחורץ דין מוות ללא משפט הוא לא אדם באמונתו וכו' הוא משהו אחר לגמרי. לבטח לא מיסטיקן. לא יועץ מיסטי. ולא רוחני. אז תמצאי לך.חומר אחר לויכוחים או תמציאי דברים חדשים לויכוחים. זה לא יעלים את מה שאת כתבת כאן על כל הרבנים{עשרות רבנים}. אני מאנמין שאת יורדת לסוף דעתי. ולא מנסה לפתוח התפלספות חדשה. שבוע טוב. אגב.היה נחמד לו היית שואלת את המיסטיקן הזה {איציק}האם זה נכון להחליט ולקבוע את מה שהוא עשה. שבוע טוב. אגב,,היום התבשרנו על עוד צדיק קבליסט ורב ומה לו שהעצר. אז,,,היכן ןאיזה אמונות? אל תעני בבקשה. הפנימי פעם אחת משהו מבלי להיות זו שבכוח רוצה לכתוב את המילה האחרונה.

בנימין - אני בהחלט אשיב לך

בנימין - הבנתך זאת הבנתך, ולא תמיד היא תואמת להבנתם של הרבים, אז אתה מבין אחרת ואני מבינה אחרת, ואני מבינה ולהבנתי, שכשיש אדם שחושב ואו מאמין שצריך לשרוף רבנים בגלל מה שהם אומרים, זוהי אמונתו...(אל תשכח שאני הייתי נגד המשפט הזה) אבל אתה התעקשת - וכשזה טופח על פניך, אתה מנסה בדרך לא דרך להתחמק מזה. ושנית אני עדיין אומרת שכל מי שכותב מכתב נגד ערבים מטעמי גזענות וזה לא חייב להיות רק רבנים, הוא חמור דבילי. כי גזענות זה דבר מכוער ביותר, ואני נגד גזענות. אבל אם זה מטעמים אחרים שיש לזה הצדקות אז צריך להוציא את המוטיב של הגזענות, ולדון בגופו של עניין . ההבדל היחידי ביני לבינך שאני לא ממציאה משפטים שנוחים לי....אני חיה על פי מה שכתבו החכמים שבארו את התורה. ובמקרה של הרבנית נאמר...הוקע תוקיע את עמיתך, כלומר יש לי זכות להוקיע מעשה שמתנגש עם מה שכתבו בתורה. אז אני לא חרצתי ולא פסקתי. הבעיה שאתה לא מבין את הדברים האלו...אתה לא יודע להפריד בין חשיבה, לבין אמונה, לבין דעה. ואתה מתעקש בשלך שאדם על פי אמונתו יחיה, ומסבירים לך שאין ולא קיים משפט כזה ואתה ממשיך...המשפט אומר צדיק על פי אמונתו יחיה וצדיק הולך על פי מה שכתוב בתורה...אבל...לא.....אתה בשלך....ואל תנסה להשתיק אותי....כי לא יעזור לך... ועכשיו המשפט שלך טופח על פניך...ואתה חושב שאם תאמר לי לא לענות לך...זה ישתיק אותי, או יטשטש את העניין....אז לא... תתמודד עם המשפט שאתה מאמין בו , ורואה מדי יום ביומו כמה הוא לא נכון.... אז איציק חי על פי אדם באמונתו יחיה ותתמודד עם זה בכבוד גם כזה לא נוגע אליך. ושיהיה שבוע טוב מלי

מלי,,,נו,,באמת,,,,

הפסיקי לצטט לי תורה ודברי חכמים ולנסות לסלף ולסלק את העיקר. וכמו כן לעגל פינות. את היא שבאמונתך קבעת כך; הרבנים האלה הם דבילים וחמורים. והפרטנר שלך באמונתו אמר וכתב כך; שהם היו צריכים להישרף. כלומר,,,עדיין איני מבין בדיוק,,מהי האמונה שלכם. ומהיכן את ם מביאים את כל ההשתלחויות הללו בהבל פיכם. אז...בבקשה הפסיקי לעגל פינות. כי כל פעם שתנסי להסיט את הנושא ממך וממנו. אני אביא הכל מההתחלה. ובמידה ואני אולי{אבל ממש לא}העלתי בבדל שפתי ומלדתי מילם כאלה. צטטי לי אותן. ובמידה ולא, אל תמציאי מילים להכניס לפי ולעין הגולשים. את ואיציק אמרתם,כתבתם קבעתם דברים שאין הדעת סובלת. זהו.שבוע טוב.

מלי,,,מעניין,,,איזה עדינות?

מולי ונגדי,,,אמרת וכתבת דברים פי עשר קשים,על דברים שאני בכלל לא אמרתי. וכאן,,,,,,, אדם{אולי בגלל שהוא מאנשי שלומך} אומר,,,לא אומר,קובע ופוסק וגזר גזר דין מוות על רבנים.ומשמש כמעט כתלין. וזה כל מה שאת כותבת לו על כך. ממש מעניין. שיערב לך. עכשיו אני מנסה להבין איזה אמונה למי ולמה. שבוע טוב.

אני לא בעד המשפט שאדם על פי אמונתו יחיה

אני רק יישרתי אותו מעט מבחינה הלכתית. לא דיברתי בכלל ולא אדבר על מה שהוא אמר - מה שהוא אמר זה עניינו. אני רק סידרתי נכון את מה שהתורה אמרה.... האמת שאני לא הייתי שם ולא ראיתי מה שהוא כתב שיהיה שבוע טוב מלי

מלי,,,נו,,באמת,,,,

הפסיקי לצטט לי תורה ודברי חכמים ולנסות לסלף ולסלק את העיקר. וכמו כן לעגל פינות. את היא שבאמונתך קבעת כך; הרבנים האלה הם דבילים וחמורים. והפרטנר שלך באמונתו אמר וכתב כך; שהם היו צריכים להישרף. כלומר,,,עדיין איני מבין בדיוק,,מהי האמונה שלכם. ומהיכן את ם מביאים את כל ההשתלחויות הללו בהבל פיכם. אז...בבקשה הפסיקי לעגל פינות. כי כל פעם שתנסי להסיט את הנושא ממך וממנו. אני אביא הכל מההתחלה. ובמידה ואני אולי{אבל ממש לא}העלתי בבדל שפתי ומלדתי מילם כאלה. צטטי לי אותן. ובמידה ולא, אל תמציאי מילים להכניס לפי ולעין הגולשים. את ואיציק אמרתם,כתבתם קבעתם דברים שאין הדעת סובלת. זהו.שבוע טוב.

הדעת שלך לא סובלת אותם

דעתך לא סובלת כלום, דעתך סובלת רק את מה שאתה חושב..אני באמת לא מבינה??? אתה רוצה שכולם יחשבו רק כמוך????? אם משהו לא נראה לך אז אתה הוא היחיד שצודק.... אני לא מדברת בשמו של איציק. ואני עדיין חושבת שהמשפט שאדם על פי אמונתו יחיה הוא המשפט הכי מטומטם שקיים עלי אדמות. ואני עדיין חושבת שמי שעושה משהו מטעמים של גזענות הוא חמור מטומטמם, ואני הכי חושבת שהתורה מורה לנו בדיוק מה הנכון לעשות לגבי כל דבר, והתורה שלנו היא נגד גזענות, ובעד צער בעלי חיים ושם תמצא את כל הדברים הכי חכמים. כך שאני לא מעגלת פינות, ואני לא מטייחת אני מדברת הכי ברור שיש. ואני הכי הכי חושבת שמי שחושב שמותר לו לחשוב איך שבא לו וזה נגד התורה אז הוא חי בשקר והוא חי לא נכון, ושום דבר בעולם לא ישכנע אותי לחשוב אחרת. ואל תשכח שבעברי חשבתי כמוך עד שעיני נפקחו. שבוע טוב ומבורך מלי

אני לא בעד המשפט שאדם על פי אמונתו יחיה

אני רק יישרתי אותו מעט מבחינה הלכתית. לא דיברתי בכלל ולא אדבר על מה שהוא אמר - מה שהוא אמר זה עניינו. אני רק סידרתי נכון את מה שהתורה אמרה.... האמת שאני לא הייתי שם ולא ראיתי מה שהוא כתב שיהיה שבוע טוב מלי

מלי,,,איזו תמימות?

עד כדי הבנה של,,,יד לוחצת יד''. הנה,,זה מה שהוא כתב. תעשי עם זה מה שאת רוצה. חבל שלא שרפו באש את הרבנים המסיתים‬ IBP1 שטוענים שהשריפה הנ"ל היא עקב עבירות של בן אדם למקום. הרמב"ן אפילו טען על הנושא שהחוטא הוא שולל והם המזידים....(.....ובמזיד יש הכוונה למזיקין ).... ואל תעגלי פינות בבקשה. ותסתובבי עם הלכות ותשובות מאחורי הדבר האמיתי. זה לא עובד כך. אתם שניכם כתבתם משהו שלהבנתי עובר כל גבול של טעם טוב. את כתבת שרבנים,,,כן,,,עשות רבנים הם דבילים וחמורים. והוא כתב כך;חבל שלא שרפו את הרבנים. ומתוך כל זה עולה השאלה המתבקשת. בקטגוריות של האמונות,,, כן האמונות,,, היכן אתם נמצאים? . שהרי את נלחמת עימי שהמשפט הוא,,,,צדיק באמונתו יחיה. אבוי לצדים שכאלה. אז,,,באיזה קטגוריה את?

אז ככה...ותבין שוב היטב את תשובתי

בנוגע למה שאיציק כתב, ואני לא מעגלת שום פינה אבל בשביל להסביר לך את תשובתי, אני חייבת לצטט לך מהמקורות, מה שקרוב לוודאי שלא ימצא חן בעיניך. אז ככה........ לאיציק אסור היה בתכלית האיסור להתבטא כך כלפי הרבנים, מאחר וזה נוגד את ההלכה בלבד. משום שההלכה אומרת - "הוקע תוקיע את עמיתך" ואם מישהו נוהג שלא בדרך התורה חובה להוקיע אותו. ואם יש אנשים שעוברים עבירות בין אדם למקום, לא צריך להוקיע אותם אלא חובה להוקיע אותם, וזה מה שעשו הרבנים, אבל השאלה היא אם לרבנים האלו ידיים מספיק נקיות להגיד את מה שיש להם להגיד? ופה איציק טעה שבעתיים, כי לא רק שהוא לא בדק, הוא אפילו ערבב בין הרבנים האלו לרב אחר שנתפס בגין מעשה מגונה, אז מבחינה הלכתית אם איציק לא בדק, דינו חמור שבעתיים מאחר ולא דנים אדם לכף חובה אם יש ספק קודם כל דנים אותו לכף זכות. אז אני לא מצדיקה את איציק בכלל כי אסור היה לו להגיד את מה שהוא אמר, ועל זה אין ויכוח... במקרה שכזה אני כועסת יותר על אנשים שכמוך שנותנים לאיציק לגיטימציה להגיד את המילים האלו בכך שהם מנציחים משפט מטומטם שאדם על פי אמונתו יחיה, וזה בדיוק מה שהוא עשה. אז התלונות כלפיך הם יותר חמורות מאשר התלונות כלפיו. הוא הבין שאדם יכול לחיות על פי אמונותיו - וזה מה שהוא עשה. נכון שכשאתה אמרת אדם על פי אמונתו יחיה התכוונת לדברים אחרים, וזה מה שניסיתי להסביר לך שלא כולם מבינים רק את מה שאתה מבין. אתה התכוונת בסך הכל להגיד במשפט הזה שמי שבא לא יאמין באלוהים ומי שלא לא, ומי שבא לו לשמור שבת ישמור ומי שלא לא, שלא תהיה שום כפייה משום כוון. אבל ניסיתי להסביר לך שפה הטעות כי אם כל אחד יאמין במה שהוא רוצה הוא יפרש את זה איך שנוח לו - וזה יגרום לדברים כאלו, והנה דוגמא למה שהתכוונתי... אז אני לא מעגלת פינות אלא מחדדת פינות. בנוגע למה שאני אמרתי, ואני אומרת שוב...אם הרבנים כתבו את המכתב מטעמי גזענות נטו, את הם מטומטמים, ולמה? כי הם עושים משהו שבניגוד לתורה, התורה שלנו לא מעודדת גזענות, התורה שלנו מורה עלינו לכבד את הגר ואת הזר שבקרבינו, ולכן אם זה מטעמים של גזענות הם אדיוטים ומטומטמים. אבל אם המכתב נכתב מטעמים בטחוניים, או מטעמים הלכתיים כפי שכתב אריאל - אז הם צודקים ומה שאני אמרתי לא חל עליהם...קאפיש?? או שנצטרך להסביר שוב ושוב......??? שיהיה שבוע טוב מלי

מלי,,,,מספיק להתפלסף.

את חושבת שבמידה ותמלאי יותר שורות זה יהיה או יעשה זאת יותר נכון? ממש לא. לכן אני שואל שוב...לאחר האימרות שלך על הרבנים,שהם דבילים וחמורים. והקביע המוחלטת של איציק,שהם היו צריכים להישרף. אהסבירי לי בבקשה. לאיזה קטגוריה את ואיציק שייכים. כאשר את קבעת עבורי,שאומרים רק,,,, צדיק בא,,,וכו' את יורדת לסוף דעתי בעניין השאלה? שבוע טוב.

הדעת שלך לא סובלת אותם

דעתך לא סובלת כלום, דעתך סובלת רק את מה שאתה חושב..אני באמת לא מבינה??? אתה רוצה שכולם יחשבו רק כמוך????? אם משהו לא נראה לך אז אתה הוא היחיד שצודק.... אני לא מדברת בשמו של איציק. ואני עדיין חושבת שהמשפט שאדם על פי אמונתו יחיה הוא המשפט הכי מטומטם שקיים עלי אדמות. ואני עדיין חושבת שמי שעושה משהו מטעמים של גזענות הוא חמור מטומטמם, ואני הכי חושבת שהתורה מורה לנו בדיוק מה הנכון לעשות לגבי כל דבר, והתורה שלנו היא נגד גזענות, ובעד צער בעלי חיים ושם תמצא את כל הדברים הכי חכמים. כך שאני לא מעגלת פינות, ואני לא מטייחת אני מדברת הכי ברור שיש. ואני הכי הכי חושבת שמי שחושב שמותר לו לחשוב איך שבא לו וזה נגד התורה אז הוא חי בשקר והוא חי לא נכון, ושום דבר בעולם לא ישכנע אותי לחשוב אחרת. ואל תשכח שבעברי חשבתי כמוך עד שעיני נפקחו. שבוע טוב ומבורך מלי

מילי,,,למה כאשר משהו,,,

שכתוב לא מוצא חן בעינייך את מסבירה זאת בדרך הכי נוחה ל שהיא שמה שלא מסתדר לך,ישר את משליכה על האחרים בטענה של מי צודק ומי לא,ואת מכוונת לכך שרק את היא הצודקת. תמשיכי לחשוב מה שאת רוצה,רק אל תשליכי את התיסכולים שלך על אחרים. להזכירך; את היא זו שאמרת וקבעת שהרבנים הם חמורים ודבילים{להזכירך,עשרות רבנים}. את היא שקבעת שאת רוצה שהם לא יהיו בסביבתך מטעמי נוחות. יאחד מאנשי שלומך,איציק קבע והחליט שמגיע להם לעלות על המוקד{שלומר להישרף}. אז,,בבקשה למי את רוצה ללמד התנהגות או הלכה או כל דבר אחר. אתם אמרתם וכתבתם את זה. לא יעזור מאומה. כל מה שתנסי לצייר או לעגל פינות לא יעזור. הבנת? לכן אשמח לשמוע סוף סוף לאיזה קטגוריה את והוא{איציק שייכים}לאחר פסקי הדין המעניינים שלכם. לקטגוריה שאת כל הזמן רצית להטמיע בי שהיא הנכונה{צדיק בא,,,וכו'}או למה בדיוק? שבוע טוב.

מלי,,,,מספיק להתפלסף.

את חושבת שבמידה ותמלאי יותר שורות זה יהיה או יעשה זאת יותר נכון? ממש לא. לכן אני שואל שוב...לאחר האימרות שלך על הרבנים,שהם דבילים וחמורים. והקביע המוחלטת של איציק,שהם היו צריכים להישרף. אהסבירי לי בבקשה. לאיזה קטגוריה את ואיציק שייכים. כאשר את קבעת עבורי,שאומרים רק,,,, צדיק בא,,,וכו' את יורדת לסוף דעתי בעניין השאלה? שבוע טוב.

אני ואיציק לא באותה קטגוריה

אני ואתה לא באותה קטגוריה , איציק ואתה לא באותה קטגוריה, ואני ואיציק גם לא באותה קטגוריה. מי קבע שאנחנו צריכים להיות באותה קטגוריה? אני בקטגוריה של מה שאומרת התורה בלבד. ואני לא אחראית לקטגוריות של אחרים. ואני נוהגת על פי מה שקבעו לנו בתורה - וזו הקטגוריה היחידה שלי. שבוע טוב מלי

מילי,,,למה כאשר משהו,,,

שכתוב לא מוצא חן בעינייך את מסבירה זאת בדרך הכי נוחה ל שהיא שמה שלא מסתדר לך,ישר את משליכה על האחרים בטענה של מי צודק ומי לא,ואת מכוונת לכך שרק את היא הצודקת. תמשיכי לחשוב מה שאת רוצה,רק אל תשליכי את התיסכולים שלך על אחרים. להזכירך; את היא זו שאמרת וקבעת שהרבנים הם חמורים ודבילים{להזכירך,עשרות רבנים}. את היא שקבעת שאת רוצה שהם לא יהיו בסביבתך מטעמי נוחות. יאחד מאנשי שלומך,איציק קבע והחליט שמגיע להם לעלות על המוקד{שלומר להישרף}. אז,,בבקשה למי את רוצה ללמד התנהגות או הלכה או כל דבר אחר. אתם אמרתם וכתבתם את זה. לא יעזור מאומה. כל מה שתנסי לצייר או לעגל פינות לא יעזור. הבנת? לכן אשמח לשמוע סוף סוף לאיזה קטגוריה את והוא{איציק שייכים}לאחר פסקי הדין המעניינים שלכם. לקטגוריה שאת כל הזמן רצית להטמיע בי שהיא הנכונה{צדיק בא,,,וכו'}או למה בדיוק? שבוע טוב.

בנימין- יש לך בהחלט את היכולת להוציא אותי מדעתי

ואו שאתה לא מבין את הנקרא. אין פה משהו אחר. אני רק לא יודעת אם אתה עושה את זה בכוונה, או שאתה באמת לא מבין אחרי כל כך הרבה הסברים. ואין לי כח להסביר לך שוב אחרי כל ההסברים. ורק לחדד עוד משהו קטן. זה אני לא רוצה לגור ליד ערבים מטעמי נוחות, זה לא אומר או מצביע על גזענות. אני יכולה לאהוב חיות, אבל מטעמים שונים לא יכולה או מסוגלת לגדל אותם בביתי, אז אם אני לא מגדלת חית מחמד זה אומר שאני שונאת חיות? ובנגוע לקטגוריה שאני נמצאת בה עניתי לך ברור, אני בקטגוריה של התורה בלבד. עכשיו נראה באיזה סוגיה שוב תוציא אותי מדעתי? שבוע טוב מלי

אני לא מבין כלום

איציק אתה בעד או נגד? בנימין אתה בעד או נגד? אז הרבנים בסדר או לא? לא מבין כלום אפילו להסביר היטב את דבריכם אתם לא מסוגלים

ערן איציק נגד הרבנים הסוררים ובנימין בעד

איציק - אתה בכלל לא מדייק

איציק עם כל הכבוד ויש כבוד..... נכון שאדם מוחל על עברות שבין אדם למקום ביום כיפור אבל הוא מוחל אם האדם חוזר בתשובה...ולא אומר אשוב ואחטא.... כלומר כל אלו שצמים ביום כיפור ומבקשים מחילה על מעשיהם כלפי הבורא, צריכים להפסיק עם ההתנהגות שלהם, ולחזור בתשובה לפני קונו, אבל הם ממשיכים בהתנהגות שלהם. ומאחר ועם ישראל ערבים זה לזה אז כל החוטאים שעושים חור בסירה, אנחנו טובעים יחד איתם. ויש עוד מלא פרשנויות. אבל מצד שני, לא אומרת שהרבנים צודקים במה שהם אמרו...וזה באמת לא משנה. בכל מצב אם רבנים מסויימים חושבים דברים מסויימים ואומרים את אותם הדברים אז למה לא לנסות להקשיב להם ולשנות את דרכינו? אולי יש סיכוי שהם צודקים. וגם אם הם לא צודקים, לא יזיק לנו לשנות את דרכינו.... ומפה ועד לשרוף אותם המרחק הוא רחוק. גם בתורה שלנו רדפו את הנביאים שבאו להזהיר את העם על חטאיהם כלפי השם, דוגמת אליהו נגד נביאי הבעל.... בקיצור...באמת שאף אחד לא שם אותנו לשופטים שיהיה שבוע טוב מלי

רק אלוהים יכול למחול בעבירות שבין אדם למקום

מילי,,,למה כאשר משהו,,,

כן הגברת גם שכחה לפני יום כיפור לבקש סליחה

מהרבה אנשים, כך שחבל לה לצום......

הבא להורגך השכם להורגו.....

מוכר לך הפסוק ?! על בסיס זה נאמרו הדברים.... במקום אחר נאמר עין תחת עין ושן תחת שן... זה לא השור שבי הביא דברים אלה ...זו התורה שאותם רבנים הטוענים "שבנות ישראל ההולכות בלבוש לא צנוע ,מביאות על עם ישראל את האסונות הבאים עלינו ואחר-כך נמצא שהם אונסים את תלמידהם ואו מעלימים עין ממעשים כאלה ואחרים...והס מלהזכיר את שמותיהם שכן ממילא "התשקורת" כבר תופסת אותם עם המכנסיים למטה (תרתי משמע)... נ.ב : לפני היותי רוחני ואו מיסטיקן אני בן אדם ,מה לעשות ידידי זה מה יש....

טו שיי-מענין שהרבנים לא יצאו נגד האיש שחיי עם

20 נשים לערך, וגם שכב עם בנותיו, פרח לי שמו.
עבור לעמוד
, , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מיסטיקה ואסטרולוגיה
בחר
בחר