רב או פרפסיכולוגית - למי להקשיב?!

שלום רב, אני זקוקה לעצה שכן אני בהתלבטות קשה, והדבר גורם למשבר חמור במשפחתי. בשעה טובה אני ובן זוגי החלטנו להתחתן. אמי, שהיא אשה מאוד משכילה ואינטליגנטית, אך עם זאת עם נטיה חזקה להסתמך על עצות "מלמעלה" בכל הנוגע לקבלת החלטות חשובות, התעקשה שנתייעץ עם מישהו לפני שניקבע את תאריך החתונה. אני בחרתי להתיעץ עם רב, שהוא גם דיין וגם מומחה לקבלה. הוא אישר שהתאריך ש/רצינו אכן מתאים לנו מבחינת השמות שלנו ותאריכי לידה שלנו, כמו גם לפי לוח השנה היהודי. אמא, במקביל, הלכה להתיעץ עם מיסטיקנית (פרפסיכולוגית) שהיא מכירה מזה זמן רב, שבחנה את העניין מהיבט לוח השנה הגאורגיאני (הלועזי) והלוח הסיני, וחליטה שבשום פנים ואופן אסור לנו להתחתן בתאריך שבחרנו ועלינו לשנותו. האתריך מאוד מתאים לנו מכל הבחינות ואנחנו מאוד לא רוצים לשנותו. אך מצד שני יש את דעת אימי. אנחנו לא יודעים מה לעשות? למי להקשיב? מה אתם אומרים?

תקשיב אך ורק לקול הפנימי שלך

אל תקשיבי לאף אחד הבחירה צריכה להיות שלך ולא של אימא או רב מה שהקול הפנימי יגיד ככה תעשי

יהודים הולכים על פי הלוח היהודי

בס"ד יהודים צריכים להתחשב רק בלוח היהודי ולא בלוח הגרגוריני או הסיני, כי ליהודים יש קישור גבוהה יותר מהמזלות של הגויים, ולכן אם רב מקובל בדק לפי הלוח העברי וראה שהתארכים תואמים, אז עדיף לשמוע לו ולא לכל מני חוזים שהולכים על פי לוחות של גויים. בנושא תאריך א' טבת, באופן כללי בלי לבדוק אישית לגבי שמותיכם ותאריך הלידה שלכם, אין כל בעיה בתאריך זה, ביחוד שזה ראש חודש, יום טוב לנישואים. בכל אופן ניתן לתיעץ עם הרבי מלובביץ' מלך המשיח שליט"א דרך איגרות הקודש, כנסו לאתר שלי או לבלוג חב"ד שלי ותלמדו איך לפנות לרבי. יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד.

במילים אחרות אתה פוסל על הסף את האסטרולוגיה, ונמצא בפורום אסטרלוגיה

אולי תסביר לנו איך אפשר להייעץ עם הרבי מילובביץ?

הכל רשום באתר שלי או בבלוג חב"ד שלי

בס"ד לגבי הפניה לרבי מלובביץ' ההסבר מופיע באתר שלי או בבלוג חב"ד שלי ראה קישור למטה. לגבי אסטרולוגיה, אינני פוסל אותה אבל אני פוסל את הדרך בה מתיחסים אליה, האסטרולוגיה היא אינדיקטוב לכוחות אלוקיים הפועלים בשטח, אבל יהודי יכול להשפיע על הכוחות הללו, ולשנות את גורלו. בנוסף יהודי חייב גם מבחינה אסטרולוגית ללכת על פי הלוח היהודי, ולא הלוח הגרגוריני, כי הכוחו האלוקיים הפועלים על יהודי, הם שונים מאלו הפועלים על שאר אומות העולם, ולכן כדי להבין אותם נכון, צריך לחשב את תנועת הכוכבים על פי הלוח העברי, בו הירח הוא במרכז ולא השמש. יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד.

האסטרולוגיה מראה לנו איזה הזדמנויות יהיו לנו, התוצאות תלויות בבחירות שנעשה

הבחירה תמיד בידינו. עוד מעט תאמר שאנחנו אור לגויים?

זה היעוד של כל יהודי, צריך רק לרצות להיות אור לגויים והדבר אפשרי, הכל מתחיל אם יש לך אמונה בעצמך ובקש שלך עם הקב"ה

20:27 26-09-2008|%%posterlink.526315%%

זה ממש לא משנה אם הוא יהודי או גוי

כל אדם יכול להיות מעל האסטרולוגיה.

ועל בסיס מה אתה קובע את הקביע הזאת? זה לא מה שכתוב בזהר, או בכתבי האר"י

בס"ד רק יהודים הם מעל המזל, אם הם מתחברים עם הקב"ה, כל שאר אומות העולם חיים תחת המזל, כי כך נבראה העולם. אז לפני שאתה קובע עובדות תבדוק במקורות. יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד.

אני סומך על גדולי הצדיקים בעם היהודי שהם יודעים יותר טוב ממני או ממך

בס"ד אם אתה מספיק יהיר לומר שאתה יודע יותר טוב מהאר"י או מרבי שמעון בר-יוחי, או מצדיקים גדולים אחרים, כגון הרמח"ל וכד', אז אין לנו שום בסיס לתווכח, זה כמו שתתחיל להתעמת עם גדולי הפיזיקאים כאשר בקושי למדתה פיזקה בתיכון. אם יש לך את החוצפה לעשות את זה, אז לתלך בדרך השגויה שלך להאה. אני לא מעיז להחשוב אפילו שאני ברמה שמסוגלת להגיע לקצה הציפורן של גדולי הצדיקים ביהדות, והם כתבו, שרק ליהודים יש אפשרות לעלות מעל למזל לא לשאר אומות העולם. אז אני סומך ובטוח בדבריהם, כפי שכאשר אני רוצה להתווכחה עם פיזיקאי, אני קודם חייב להיות ברמה שלו בידע שלי בפיזיקה, אחרת זה ויכוח סרק חסר משמעות. ולכן עם פי קבעת אותם חכמים וצדיקים, רק ליהודים יש אפשרות לעלות מעל למזל, לא לשאר אומות העולם. זה שלך קשה לקבל את זה באופן אישי, לא משנה את העובדות. יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד.

ועל בסיס מה אתה קובע את הקביע הזאת? זה לא מה שכתוב בזהר, או בכתבי האר"י

בס"ד רק יהודים הם מעל המזל, אם הם מתחברים עם הקב"ה, כל שאר אומות העולם חיים תחת המזל, כי כך נבראה העולם. אז לפני שאתה קובע עובדות תבדוק במקורות. יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד.

המממממ...אריאל יש לי שאלה קטנה בעצם כמה ....

דמיין לך מלך חכם ואהוב שמלך על ממלכה גדולה ולמלך הזה הייתה אישה חדשה שהביאה לו תינוק. כאשר למד להלך התינוק מצא אבן ומבלי להבין מה עשה השליך ושבר את חלון ביתך . כיצד תגיב ? תכסח את הילד במכות ? מכות לא יחנכו אותו ,שינאה אף פעם לא חינכה לאהבה ,לקירוב לבבות ... אז מה תעשה ? תגער בנסיך ותגיד לו שהוא נסיך רע ? לא רצוי כלל כי מחר הוא באמת יחשוב כך וכשיגדל כוחו תצטער על כך שבעתיים. רבי עקיבא לדוגמא (תסכים איתי שהוא מספיק חכם על מנת ללמוד ממנו דבר או שניים בהתנהגות נבונה) היה הולך אצל הגויים ומביאם לתרום לו כספים לתלמידיו .... כעת נראה לך שחסרו יהודים עשירים בעם היהודי שרבי עקיבא היה צריך לעסוק במלאכה זו אצל הגויים???? לא חסרו עשירים תאמין לי ...אבל זה האחרון היתה לו סיבה גדולה שכן לזכות את כל ילדי המלך במצווה .הוא לא הסתכל שזה גוי וזה יהודי כולם זכאים למצוות השם. הוא לימד לאהוב את האדם. בתורה ישנם מצוות בנוגע אפילו לזר בקירבנו. אנו כדת אמורים לשמש דוגמא לאהבת כל יצירי הקב"ה . ישנו ביטוי ביהדות הנקרא "מקלו של הקב"ה "ועל נושא זה מוסבר כי אלוקים לפעמים כאשר מחליט להעניש את ישראל הוא בוחר לו "מקל" ...אנו כעם הנבחר לא צריך לשנוא את המקל אלא להבין מעניין המקל כי טעינו ויש לתקן מעשינו ... עוד משהו קטנטן הגוי של היום הוא החוזר בתשובה של מחר ....אם תנהג בשינאה אליהם איך תוכל לקרבם אליך...? שינאה מעולם לא הביאה כלום למעט שינאה יותר גדולה. הדת שלנו בנויה כולה בעקרונה על המסר הכי חשוב שניסה רבי עקיבא ללמדינו שאהבה מביאה אהבה כי אם אתה תאהב את האחר והאחר יאהב אותך גם ננצח את השינאה. שנה טובה לך חבר.

שלום רב, אני זקוקה לעצה שכן אני בהתלבטות קשה, והדבר גורם למשבר חמור במשפחתי. בשעה טובה אני ובן זוגי החלטנו להתחתן. אמי, שהיא אשה מאוד משכילה ואינטליגנטית, אך עם זאת עם נטיה חזקה להסתמך על עצות "מלמעלה" בכל הנוגע לקבלת החלטות חשובות, התעקשה שנתייעץ עם מישהו לפני שניקבע את תאריך החתונה. אני בחרתי להתיעץ עם רב, שהוא גם דיין וגם מומחה לקבלה. הוא אישר שהתאריך ש/רצינו אכן מתאים לנו מבחינת השמות שלנו ותאריכי לידה שלנו, כמו גם לפי לוח השנה היהודי. אמא, במקביל, הלכה להתיעץ עם מיסטיקנית (פרפסיכולוגית) שהיא מכירה מזה זמן רב, שבחנה את העניין מהיבט לוח השנה הגאורגיאני (הלועזי) והלוח הסיני, וחליטה שבשום פנים ואופן אסור לנו להתחתן בתאריך שבחרנו ועלינו לשנותו. האתריך מאוד מתאים לנו מכל הבחינות ואנחנו מאוד לא רוצים לשנותו. אך מצד שני יש את דעת אימי. אנחנו לא יודעים מה לעשות? למי להקשיב? מה אתם אומרים?

איך להבין מה נכון??? הנה התשובה!

אז ככה דבר ראשון מזל טוב לרגל החתונה ובעזרתו יתברך יהיה לכם חיים הכי מאושרים ביחד... דבר שני אין זה משנה מה אומרים לא הרב ולא המיסטיקנית וכו מה שחשוב זה איך אתם מרגישים הדבר המקובל הוא להקשיב לרב למה??? מכיוון שהחתונה שלכם תהיה יהודית עם רב ובדעודת החתונה יצויין התאריך העברי ולא הלועזי.... ןלכן כל הבט קבלי או אחר יכול להגיע רק מאיש דת!!!! מאחל לכם שלום בית אהבה ואמונה וכל הצלחה אפשרית באהבה דרור

תקשיב אך ורק לקול הפנימי שלך

אל תקשיבי לאף אחד הבחירה צריכה להיות שלך ולא של אימא או רב מה שהקול הפנימי יגיד ככה תעשי

תמיד אפשר להעזר בכלים המצויים בידינו בעולם זה

לפעמים צריך עזרה. למה הדבר דומה? לאפשרות להפעיל טלויזיה עם שלט, אתה אומר לך אל תשתמשי בשלט להקל על חייך, גשי לטלויזיה ותפעילי את הכפתורים בעצמך...אפשר כך ואפשר כך... יש מצבים בחיים שקשה לנו לשמוע את הקול הפנימי שלנו, ולכן אנו נעזרים באחרים. אז למה אתה שולל את האפשרות להעזר בכלים אחרים? זה כמו לאמר לאדם אחרי טראומה, כמו אונס או שבי, תרפא את עצמך, אל תלך לפסיכולוג...
21:42 29-09-2008|%%posterlink.526315%%

אם אמרת, אמרת.....

מעניין שבכל פעם שמעלים סוגיה לאמונה שלך, אתה מרגיש צורך להתגונן ולהתקיף... לא ציינתי שאני מבין יותר מהם, או שקשה לי לקבל עובדות, סביר להניח שזו הפרשנות שלך וזה בסדר מבחינתי. ציינתי עובדה שעדיין לא ענית לעניין אלא בחרת להתחמק ולענות בתוקפנות באופן אישי כלפי מי שמעלה תהיות. ציינתי שיש קביעות של גדולי האמוה כדבריך, אך יש עוד כתבים מצויינים של גדולי הדור שמיליארדים הולכים דרכיהם ולומדים אותם. ההבדל ביני לבינך הוא שאני פתוח ללמוד ולעשות מהכל תמונה אחת, בעוד אתה הולך לפי שיטה אחת שהיא לא בהכרח התמונה השלמה בפאזל, ובכל פעם בוחר להתגונן ולהתקיף. גם הגויים וגם היהודים, וכל אדם עלי אדמות יכול להיות מעל האסטרולוגיה, גם אם קשה לך לקבל זאת כעובדה.

אתה מתעלם מדברי וממשיך בשלך ללא כל קשר לאמת, העיקר שזה נראה יפה ומאוד קוסמופוליטי

בס"ד בכל הר יש פיסגה, הקבלה והיהדות נימצאים על הפיסגה ומשם הם רואים את כל ההר, שאר הדתות והפילוסופיות השונות נמצאות אי שם על אחד הצלעות של ההר וראים רק חלק של ההר, את החלק שהם רוצים לראות, כי זה מה שנוח להם זה לא האמת, אבל זה מאוד יפה וקסמופוליט ושיוויוני וליברלי, רק לא האמת. אז אם אתה רוצה להראות יפה ומודרני, אז תמשיך בדרך הזו, אבל את תנסה למכור לנו את זה כמאת, כי זה לא. מועדים לשמחה, יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד.

המממממ...אריאל יש לי שאלה קטנה בעצם כמה ....

דמיין לך מלך חכם ואהוב שמלך על ממלכה גדולה ולמלך הזה הייתה אישה חדשה שהביאה לו תינוק. כאשר למד להלך התינוק מצא אבן ומבלי להבין מה עשה השליך ושבר את חלון ביתך . כיצד תגיב ? תכסח את הילד במכות ? מכות לא יחנכו אותו ,שינאה אף פעם לא חינכה לאהבה ,לקירוב לבבות ... אז מה תעשה ? תגער בנסיך ותגיד לו שהוא נסיך רע ? לא רצוי כלל כי מחר הוא באמת יחשוב כך וכשיגדל כוחו תצטער על כך שבעתיים. רבי עקיבא לדוגמא (תסכים איתי שהוא מספיק חכם על מנת ללמוד ממנו דבר או שניים בהתנהגות נבונה) היה הולך אצל הגויים ומביאם לתרום לו כספים לתלמידיו .... כעת נראה לך שחסרו יהודים עשירים בעם היהודי שרבי עקיבא היה צריך לעסוק במלאכה זו אצל הגויים???? לא חסרו עשירים תאמין לי ...אבל זה האחרון היתה לו סיבה גדולה שכן לזכות את כל ילדי המלך במצווה .הוא לא הסתכל שזה גוי וזה יהודי כולם זכאים למצוות השם. הוא לימד לאהוב את האדם. בתורה ישנם מצוות בנוגע אפילו לזר בקירבנו. אנו כדת אמורים לשמש דוגמא לאהבת כל יצירי הקב"ה . ישנו ביטוי ביהדות הנקרא "מקלו של הקב"ה "ועל נושא זה מוסבר כי אלוקים לפעמים כאשר מחליט להעניש את ישראל הוא בוחר לו "מקל" ...אנו כעם הנבחר לא צריך לשנוא את המקל אלא להבין מעניין המקל כי טעינו ויש לתקן מעשינו ... עוד משהו קטנטן הגוי של היום הוא החוזר בתשובה של מחר ....אם תנהג בשינאה אליהם איך תוכל לקרבם אליך...? שינאה מעולם לא הביאה כלום למעט שינאה יותר גדולה. הדת שלנו בנויה כולה בעקרונה על המסר הכי חשוב שניסה רבי עקיבא ללמדינו שאהבה מביאה אהבה כי אם אתה תאהב את האחר והאחר יאהב אותך גם ננצח את השינאה. שנה טובה לך חבר.

ועל זה אמרו חז"ל הפוסל במומו פוסל - איך בדיוק הגעתה למסקנה שאני שונא גויים

בס"ד גם הרבי מלובביץ' שליט"א מלך המשיח, קראה לקרב את הגויים, כי גם להם יש חלק בגאולה הסופית, ולכן לא ברור לי מאיפה הגעתה למסקנה בדברי שאני שונא את הגויים. ההפוך הוא הנכון, אני מנסה לקרב את הגויים, על ידי כך שאני מביא לתודעתם את שבע מצוות בני נוח. כנס לבלוג שלי על שבע מצוות בני נוח וראה שם שאני מנסה לקברב את הגויים ולא שונא אותם. כך שזה שהדבקת לי תווית של שונא גויים זה בדיתה מהרהורי ליבך. יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם עוד.

לאף אחד

לא צריך להקשיב רק לליבך . אם זה לא עקרוני כל כך בישבילכם אז תוותרו . הרי אתם רק בתחילת הדרך ולהרוס יחסים עם ההורים לא מתאים . תחשבי בהיגיון מה זה תאריך ? מה חשוב לך יותר התאריך או ההורים ? ברור שאמא שלך מאוד לחוצה ומייחסת חשיבות לפרטים קטנים כאלה וגם מתעקשת . תתעלו קצת מעל המצב הזה אתם בעמדת כח ואתם מחליטים מה יהיה . תבינו שההורים שלנו הם דור קודם ויש להם ערכים שונים ותפיסה אחרת , היום אנחנו בימים של החגים מאוד חשובים סוללים דרך לשנה הבאה .האם זה מה שאת רוצה בשנה הבאה ??? שיהיה לכם הרבה מזל , אהבה וחיבור וחג שמח
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מיסטיקה ואסטרולוגיה
בחר
בחר