הממממממממממ............

תראה יש הבדל רב בין אמת המוצגת בצורה ודאית לבין אמת המוצגת בגלל שיכולים להיות "קווי דמיון זהים".... אם החמסה הייתה בעלת רקע יהודי היא לא הייתה מכונה "חמסה"... היא הייתה מקבלת שם יהודי טהור והייתה מוזכרת פה ושם בשם יהודי בספרות הקודש.קל יותר למצוא פרטים על "המגרפה" מאשר למצוא שיוך עברי-יהודי ל"חמסה". דברייך מזכירים את עניין "חומרי הקבלה" ששווקי א"י מלאים בהם לעייפה ..... ואשר מעולם לא מצאתי עליהם איזכור בקבלה המעשית .... אבל אם תשאל את המוכר הוא יגיד לך כי זו תערובת מיוחדת שהוא למד מאיזה מקובל ז"ל שלא מזמן נפטר.... אני רחוק מהדרך הקדושה ??????? הידע שלי לא נראה לך????? בינתיים אני חושב שבנושא הזה שאתה מנסה להסביר דברייך .אני לא מקבל רושם טוב לגבי רמת ידיעותייך ולא לגבי דרכיך בקודש. כי אם היה לך מספיק ידע והבנה בדברים שאתה מתיימר להבין לא היית מצליח לקרוע אותי מצחוק. היית זוכה להערכה ממני באופן מלא וגורף. אגב אני מבין שחיברת ספר ?! יש לו שם בישראל ?

קצת פרטים על הספר שאריאל עדן כתב

תרולוגיה – תורת קלפי הטארות לפי הקבלה. אני מצאתי את הקריאה של הספר של אריאל במקביל לעיון באיזה ספר שלא מוזכר ברשימת המקורות שלו, איך לנסח את זה ? מעניינת.

עיין גם ספר רזיאל המלאך וספר רפאל המלאך על קמעת בצורת יד - יחי המלך

אתה מבלבל בין כירולוגיה קבלית לבין נושא הקמיעות.

גם הסופיות וגם הקבלה מגדירות זאת כאמצעי לזהות נתונים על האדם.... בבקשה לא להצחיק אותי יותר מדי .... תנסה את זה בבקשה : ספר רזא דראזין דף ע"א ע"א .... נכון שהקבלה עוסקת בכירולוגיה כדרך לאיבחון טבע האדם ,אך מכאן לעניין הקמיע המרחק הוא רחוק . אין כתוב במפורש שתיקח לך מתכת ותיצור ממנה כף יד. הרעיון תלוש ממקור מעניין אחר לחלוטין ושובש . הרעיון לקוח מעניין מכת בכורות במצריים . היהודים נצטוו לסמן בידיהם עם דם את משקופי הבית ... הרעיון הוא כי בכך יוכל זיהוי אופיו היהודי של האדם להגן על ביתו מפני הקב"ה . אך מה הקשר לעין הרע ? המקור של החמסה כנגד עין הרע לקוח מהתרבות היוונית ! ניקח לדוגמא את צמח הרוטא (רודא) בעל צורת היד המשמש במאגיה כנגד עין הרע. הוא משויך למגינת האי רודוס הנקרא ע"ש רודה האוקינוסית צאצאיתה של טתיס האם המאמצת של הרה אשר לה כסמל שייכת החמסה . הצמח נחשב לסמלה של רודה וכן לסמלה של רודוס. בבקשה לא להצחיק אותי יותר

התגובה שלך היא כל כך צפויה

בס"ד כפי שאמרתי מקודם את לא מעוניין לדעת אתה רק מעוניין להראות לכולם את הידע שלך, ובסופו של דבר כותב שטויות. ביקשתה מקורות קיבלתה אותם אבל אתה לא ממש מתייחס למקורות אלא ממשיך לחנטרש לי כל מני שטויות שאין להם כל קשר. כפי שכבר אמרתי לך זה מתיחל לעייף אותי ואין לי חשק להמשיך בויכוח הטיפשי הזה, ברור לי שאין לך ידע מספיק, תחזור ללמוד ותדבר איתי בעוד כמה שנים. יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד.

בניסוח עדין: תרשה לי להטיל ספק בטענותיך לעיל

אנא תאיר את עיני על בסיס מה אתה מטיל הספק שלך? - יחי מלך המשיח

על סמך כמה וכמה דברים שאינני מאמין שהם צירופי מקרים

התגובה שלך היא כל כך צפויה

בס"ד כפי שאמרתי מקודם את לא מעוניין לדעת אתה רק מעוניין להראות לכולם את הידע שלך, ובסופו של דבר כותב שטויות. ביקשתה מקורות קיבלתה אותם אבל אתה לא ממש מתייחס למקורות אלא ממשיך לחנטרש לי כל מני שטויות שאין להם כל קשר. כפי שכבר אמרתי לך זה מתיחל לעייף אותי ואין לי חשק להמשיך בויכוח הטיפשי הזה, ברור לי שאין לך ידע מספיק, תחזור ללמוד ותדבר איתי בעוד כמה שנים. יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד.

אריאל הבנתי אותך .......

לחזור ללמוד ...... יש רק בעיה קטנטונת ..... לפני שהגעתי לאינטרנט הייתי בולע כל פיסת מידע ומגדירה כאמת מוצקה הרי זו התורה וכל מה שנכתב עליה אמת ... ואז פגשתי כאן את אורי רז ואת הרמב"ם וגיליתי שלא הכל הוא תורה מסיני ...! אני קטן (190 ס"מ) ,טיפש ולא מבין כלום ....(כל שכן ליד הרמב"ם ) תסביר לי אם אתה כזה חכם ומלומד (קרוב לוודאי יותר מהרמב"ם עצמו ) .... למה הרמב"ם היה כל כך נגד הדברים הללו ולמה הוא לא מצא את דברייך נאמנים ...? אני מאמין שהרמב"ם היה לו מושג או שניים יותר ממני וממך בתחום ... אבל כאיש חכם שכמותך שכתב ספר שטרם קראתי אותו... אתה תוכל לנמק לי למה טען מה שטען הרמב"ם ... הרי דבריו עומדים בסתירה למקורות שהבאת. האם הרמב"ם הגדול והחכם מתקופת משה רבינו ועד לתקופתו לא היה מספיק חכם למצוא ולאמת את המקורות שציינת....? תעיין בדבריו וכשתבין שהסתבכת תחזור שנית מדברייך ... אלא אם אתה חושב שהרמב"ם הוא גם קטן חוכמה כמותי ...( אני דווקא אשמח לגלות כי אני משתווה לגודלו [זה יעשה לי את היום ,השנה, אתה לא תאמין אפילו את כל חיי כאשר גאון שכמותך שם אותי מידה שווה לרמב"ם). וכעת ברצינות ... אל תצחיק אותי. כנראה שאני והרמב"ם טועים ... מה נעשה 2 מפגרים.

גם את הרמב"ם צריך לדעת להבין !!! תן לי מקום מדוייק איפה אתה קראתה את זה ברמב"ם !!!

בס"ד וכשאני מדבר על הרמב"ם אני מתכוון ל"היד החזקה" כי זה הספר העיקרי לא "מורה נבוכים" שנכתבו לאנשים לא מאמנים בלי ידע קבלי!!! יחי אדוננו מרונו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד.

על סמך כמה וכמה דברים שאינני מאמין שהם צירופי מקרים

אתה מדבר בחידות, נא לפרט למה אתה מתכוון בבקשה - יחי מלך המשיח

שלח מספר טלפון ותקבל הסבר מפורט

מה לדעתי הקשר בין רשימת המקורות בספר שלך ורשימת המקורות שהשתמשת בהם בפועל, ובפרט שלקחת את גרסת עץ החיים בה אתה משתמש מספר שאינו הזוהר, אינו גרסת ספר יצירה שמופיעה במקורות, וגם לא ספר קבלה יהודי אחר.

אתה לא קורא את מה שאני כתבתי

בס"ד אני בפירוש כתבתי לך שאני לא לקחתי את המפת עץ החיים ממקור אחד ויחיד אלא זה שילוב של מספר מקורות. לא טענתי אף פעם שזה מקורות של ספרים עתיקים, כי ברוב הספרים העתיקים אין ציורים כלל, המקובלים העדיפו לא להכניס ציורים אלא לתת ללומד להבין דבר מתוך דבר. ולשם כך אני גם מפנה אותך לפרק ב' במסכת חגיגה המתיחס לנושא בפרוטרות. את הציור של עץ החיים מצאתי במספר מקורות, וכאשר השוותי אותו למה שכתוב בזהר ובעץ החיים של הארי, מצאתי שהוא תואם לחלוטין את דבריהם ולכן גם אימצתי את הצורה הזאת שהיא המתאימה ביותר והמקובלת ביותר לקישור בין הספירות לאותיות. יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד.

קראתי היטב והתייחסתי בבירור

לא כתבתי "ספרים עתיקים", כתבתי בספרי קבלה *יהודיים*. אני חושב שהניסוח "את הציור של עץ החיים מצאתי במספר מקורות, וכאשר השוותי אותו למה שכתוב בזהר ובעץ החיים של הארי, מצאתי שהוא תואם לחלוטין את דבריהם" הוא צורה לאמר שמצאת את החומר בספרים שנכתבו על-ידי נוצרים, אבל שאתה מעדיף לא לתת להם קרדיט כדי לשמור על פאסון של קבלה יהודית. בפרט, חלקים מהספר שלך נראים כמו תרגום של Book T. דוגמאות בולטות הן ההתאמה האסטרולוגית לארקנה הקטנה (האסים הם "שורש יסוד ה...",קלפי ה 2 עד 10 הם כוכב במזל בדיוק לפי הטקסט הנ"ל, קלפי החצר הם 'יסוד שביסוד' כנ"ל, וכך הלאה). דוגמא נוספת הם הערכים המספריים הניתנים לקלפים (פסקה שנייה מהסוף, עמוד 30, ובכותרות לכל קלף) שלפי ההערה בתחתית עמוד 30 "בהמשך נראה איך ניתן להשתמש בערכים אלו בפריסות קלפים שונות". לא מצאתי שמוש לערכים הללו בפריסות (אולי פספסתי, התאיר את עיני בבקשה ?), אך הטבלה מופיעה בעמוד 568 של The Golden Dawn, בהקשר של שימוש בהם בפריסה של שחר הזהב, ומיד אחרי Book T. כל הסימנים הללו נראים לי כאינדיקציה חזקה שהשתמשת בחומרים של שחר הזהב, בלי לתת להם שום קרדיט ברשימת המקורות שבסוף ספרך. התשובות שלך נראות לי כנסיון להתחמק מלתת קרדיט למקורות שלך, תוך נסיון להסתיר אותם מאחורי ספרי קבלה יהודיים עבי כרך.

לא ידיד אתה לא קראתה את מה שאני כתבתי

בס"ד ראשית כתבתי לך בפירוש שאנני מתעסק יותר בקלפי תרות, ואין לי עניין להשיב על שאלות בנושאה זה. בנושא ציור של עץ החיים הקבלי, אני שוב מדגיש שמצאתי את הציור הזה במספר ספרים, לא אמרתי אף פעם שהם רק בספרים של יהודים, מה שאמרתי הוא שזה תואם את הכתוב באר"י ובספר היצירה לחלוטין, ולכן אני אימצתי את הגישה הזו למפת עץ החיים הקבלי. ברור לי לחלוטין שהמקור הוא יהודי, זה שגם הגויים יש להם ציורים כאלו נובע מכך שהזהר וספר היצירה תורגמו לשפת הגויים ויחד איתם סמלים רבים שלנו תורגמו לשפת הגויים והופיעו בספרים שלהם. אבל גם ברור לי לחלוטין שאין שום דבר מקורי אצל הגויים, הכל נלקח מאיתנו בשלב זה או אחר, החשיבות היא רק האם נשמר הסדר המקורי הקבלי של הדברים או שחל עוות, כאשר בחנתי את הציור של עץ החיים הוא תאם לחלוטין למבנה הקבלי המפורט בעץ החיים של האר"י ובספר היצירה, ומכיוון שבספרי קבלה יהודים, כמעט ואין ציורים, אזי מצאתי לנכון לאמץ את הציור הזה. (דרך אגב שחר הזהב לא היו מקוריים בשום דבר). יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד.

קראתי היטב.

כן, ברור לי שאין לך יותר עניין להשיב על שאלות בנושא זה. זה נאה לדרוש מקורות ("ומה המקור שלך שזהו שם של מלאך?"), קצת פחות נאה לא לקיים. "בנושא ציור של עץ החיים הקבלי, אני שוב מדגיש שמצאתי את הציור הזה במספר ספרים, לא אמרתי אף פעם שהם רק בספרים של יהודים" אני שוב מדגיש שהנקודה היא שלא נתת קרדיט לספרים הללו ברשימת המקורות בסוף הספר שלך. "מה שאמרתי הוא שזה תואם את הכתוב באר"י ובספר היצירה לחלוטין" כן, אמרת. "ברור לי לחלוטין שהמקור הוא יהודי" ברור לך, אבל אתה לא מסוגל להצביע על המקור, וגם לא להודות באפשרות שאולי אין כזה.

גם את הרמב"ם צריך לדעת להבין !!! תן לי מקום מדוייק איפה אתה קראתה את זה ברמב"ם !!!

בס"ד וכשאני מדבר על הרמב"ם אני מתכוון ל"היד החזקה" כי זה הספר העיקרי לא "מורה נבוכים" שנכתבו לאנשים לא מאמנים בלי ידע קבלי!!! יחי אדוננו מרונו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד.

ובמושב לצים אל תשב......

וכפי שהגאון מוילנא פרש :"אל תשב בין לומדי תורה, שלא רוצים להתקן על ידה". הרי ביקשתי ממך לא להצחיק אותי..... אם היית שווה זאת היינו דנים על הילכות עבודה זרה פרק ג' יש שם את הלכות י"א ,י"ב ,י"ד ,ט"ו . בל נשכח את עניין הלכה א' ואת איסור "דרכי האמורי"...ועוד כמה דברים כאלה ואחרים ... אם היית שווה זאת הייתי מוכיח לפנייך עוד דברים ... אך בעיניי ברגע שפסלת את "המורה" בצורה המבזה את הכותב .... צר לי אך אין לי רצון לדון עימך יותר בנושא.
עבור לעמוד
, ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: standoff
עבור לפורום:
מיסטיקה ואסטרולוגיה
בחר
בחר