לא טענתי שזהו שם של מלאך

למען האמת, אני בטוח שזה לא שם של מלאך. הרמח"ל כותב בספר "פנות המרכבה" שזהו שם שורשם של ד' הכנפיים שמתפשטים בד' רוחות העולם. כמו כן, כותב הרמ"ז ב"שורשי השמות": "צמרכ"ד נקרא שם הכנף, וסודו נודע ליודעי ח"ן כי הוא באימא עילאה ויוצא מסופי תיבות ה' פסוקי בראשית...".

אפשר לשאול אותך שאלות על המקורות שהשתמשת בהם לספרך על טארוט וקבלה ?

אפשר לשאול אותי שאלו בנושא קבלה וחסידות בלבד או בנושאי יהדות

בס"ד אני כבר לא עוסק יותר בקלפי תרות אלא רק בדרך הקבלה והחסידות, ולכן אם יש לך שאלות בתחום הזה אתה יכול לשאות, גם כאן וגם דרך הפורם שלי. יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד.

הגרסה של עץ החיים בה השתמשת בספרך - היכן היא מופיעה בספרי קבלה יהודיים ?

למיטב זכרוני המקורות שציינת בספר הם ספר יצירה בדפוסת ישיבת קול יהודה וספר הזוהר, אז ודאי מצאת אותה במקום ספציפי באחד משני הספרים הללו.

תודה, אבל הגרסה של עץ החיים בה השתמשת בספרך - היכן היא מופיעה בספרי קבלה יהודיים ?

אני מחפש הפניה מדוייקת, לדוגמא כרך X עמוד Y. תודה.

אין מקור אחד ספציפי זה שילוב של מקורות שונים החופפים זה לזה - יחי מלך המשיח

בס"ד לא כל דבר מופיע בצורה ספציפית לפעמים צריך לקרא מספר רב של מקורות ולשלב בינהם. המקור לדברים מופיע בספרים רבים חלקם עתיקים יותר וחלקם חדשים יותר, צריך לדעת לשלב בין הדברים. יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד.

הרבה סמלים יהודים אומצו על ידי הגויים זה לא הופך אותם פחות נכונים או חשובים

בס"ד זה שהחמסה היתתה גם בשימוש עמים אחרים לא גורע מהיותה סמל המסמל את חמש המהיות של השם המפורש, מבחינת קוצו של יוד, וארבע אותיות שם הויה. כמו כן משמעות המילה יד, היא חשובה מאוד בקבלה, כי יד ממל את אמצע החודש העיברי כאשר הירח בשיאו, ולכן גם המזל של החודש בשיאו. זה רק חלק לקטן מהמשמעיות של סמל היד או החמסה. לגבי המלאך שציינתה זה איננו אחד מלאכי השרת או המלאכים העליוני, וסוג כזה של צירוף אותיות לרוב מצביע על כוח כל שהוא של הקב"ה ולא על מלאך בעל יחוד עצמאי משלו. בכל אופן בספרים שאני בדקתי לא מצאתי שם של מלאך כזה, ולכן אני מניח שהרב כדורי השתמש בצרוף זה לא כשם של מלאך אלא כסימן לכוח אלוקי. ודבר שלישי, אני לא יודע מה הידע שלך, אבל התגובות שלך מראות על ריחוק גמור מדרך הקדושה. לפני שאתה קופץ בראש תחשבו שיש גם גישות אחרות בקבלה ולא רק הגישה שלימדו אותך, ואולי תחכים במקום לפסול! יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד.

הממממממממממ............

תראה יש הבדל רב בין אמת המוצגת בצורה ודאית לבין אמת המוצגת בגלל שיכולים להיות "קווי דמיון זהים".... אם החמסה הייתה בעלת רקע יהודי היא לא הייתה מכונה "חמסה"... היא הייתה מקבלת שם יהודי טהור והייתה מוזכרת פה ושם בשם יהודי בספרות הקודש.קל יותר למצוא פרטים על "המגרפה" מאשר למצוא שיוך עברי-יהודי ל"חמסה". דברייך מזכירים את עניין "חומרי הקבלה" ששווקי א"י מלאים בהם לעייפה ..... ואשר מעולם לא מצאתי עליהם איזכור בקבלה המעשית .... אבל אם תשאל את המוכר הוא יגיד לך כי זו תערובת מיוחדת שהוא למד מאיזה מקובל ז"ל שלא מזמן נפטר.... אני רחוק מהדרך הקדושה ??????? הידע שלי לא נראה לך????? בינתיים אני חושב שבנושא הזה שאתה מנסה להסביר דברייך .אני לא מקבל רושם טוב לגבי רמת ידיעותייך ולא לגבי דרכיך בקודש. כי אם היה לך מספיק ידע והבנה בדברים שאתה מתיימר להבין לא היית מצליח לקרוע אותי מצחוק. היית זוכה להערכה ממני באופן מלא וגורף. אגב אני מבין שחיברת ספר ?! יש לו שם בישראל ?

התגובות שלך לא עניניות והם מתחילות לעייף אותי

בס"ד את פוסל כל דבר ולא מתוך נימוקים עניינים אלא רק כדי לנסות להראות את הידע שלך, אבל בפועל את רק מראה בורות. אתה מנסה לעשות לעצמך פרסומת על חשבון החפשה של השם שלי וזה מאוד לא יפה וגם כפי שאמרתי נוגד את ערכי היהדות והקדושה. כאמור הדבר מתחיל לעייף אותי, כך שאם תמשיך כך לא אתיחס יותר לדברך. יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד.

לא טענתי שזהו שם של מלאך

למען האמת, אני בטוח שזה לא שם של מלאך. הרמח"ל כותב בספר "פנות המרכבה" שזהו שם שורשם של ד' הכנפיים שמתפשטים בד' רוחות העולם. כמו כן, כותב הרמ"ז ב"שורשי השמות": "צמרכ"ד נקרא שם הכנף, וסודו נודע ליודעי ח"ן כי הוא באימא עילאה ויוצא מסופי תיבות ה' פסוקי בראשית...".

לא אתה טענתה אלא ibp1 טען שזה שם של מלאך - יחי המלך

התגובות שלך לא עניניות והם מתחילות לעייף אותי

בס"ד את פוסל כל דבר ולא מתוך נימוקים עניינים אלא רק כדי לנסות להראות את הידע שלך, אבל בפועל את רק מראה בורות. אתה מנסה לעשות לעצמך פרסומת על חשבון החפשה של השם שלי וזה מאוד לא יפה וגם כפי שאמרתי נוגד את ערכי היהדות והקדושה. כאמור הדבר מתחיל לעייף אותי, כך שאם תמשיך כך לא אתיחס יותר לדברך. יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד.

כך כותבים הכפשה, דווקא נראה שאיציק מנמק את טענותיו, אתה מצטדק לשווא

פירסום ......חבר אם הייתי רוצה פירסום ......

הייתי אומר כן לפני כמה חודשים והייתה יכולה להיות לי תוכנית ברדיו . עוד דבר ..... אין לי צורך בפירסום מהסיבה הכי פשוטה ..... אני לא מקבל לקוחות . תראה אני אדם האומר ומאמין בהוכחות דה פאקטו . תביא לי בבקשה מקור מהימן לכך שהחמסה שייכת ליהדות בבקשה.

אין מקור אחד ספציפי זה שילוב של מקורות שונים החופפים זה לזה - יחי מלך המשיח

בס"ד לא כל דבר מופיע בצורה ספציפית לפעמים צריך לקרא מספר רב של מקורות ולשלב בינהם. המקור לדברים מופיע בספרים רבים חלקם עתיקים יותר וחלקם חדשים יותר, צריך לדעת לשלב בין הדברים. יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד.

בניסוח עדין: תרשה לי להטיל ספק בטענותיך לעיל

פירסום ......חבר אם הייתי רוצה פירסום ......

הייתי אומר כן לפני כמה חודשים והייתה יכולה להיות לי תוכנית ברדיו . עוד דבר ..... אין לי צורך בפירסום מהסיבה הכי פשוטה ..... אני לא מקבל לקוחות . תראה אני אדם האומר ומאמין בהוכחות דה פאקטו . תביא לי בבקשה מקור מהימן לכך שהחמסה שייכת ליהדות בבקשה.

זהר פרשת יתרו סוד הידים - יחי המלך ושבת שלום

עבור לעמוד
, ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מיסטיקה ואסטרולוגיה
בחר
בחר