לכל הגולשים - לקראת פסח - יש לי שאלה

אז ככה....אנו בפסח אומרים שאנחנו יצאנו מעבדות לחרות - ואנחנו בני חורין . מה זה בני חורין ? למה הכוונה במשפט הזה ? מה זאת השאיפה להיות בן-חורין? נסו את כוחכם... חג שמח וכשר מלי

למה הכוונה בשאלה?

לא הבנתי. זו שאלה דיקדוקית? בני חורין זה בני חירות בני חופש. יצאנו לחופשי. אז מה השאלה? למה אנחנו רוצים להיות בני חירות? כל אדם רוצה להיות חופשי. כמו במגילת העצמאות בארה"ב. או שאולי התכוונת למה אנחנו אומרים את זה כאנחנו, ולא כבני ישראל בעבר יצאו... אלא זה קורה גם לנו. האם זו היתה השאלה? בברכה גילה

גילה בויום

אסטרולוגית, נומרולוגית, מתקשרת ופותחת בטארוט.

www.oryada.com/kartis.htm

לא גילה - מה הרעיון אחרי המילה בני חורין??

וכפי שאמרת למה לא קוראים לזה בני חירות? אלא משתמשים במילה חורין. למה לא אומרים למשל בני החופש ? או בני העצמאות? למה ספציפית משתמשים במילה חורין? למה הכוונה במילה הזאת? נסי שוב חג שמח מלי

זה שחרות זה חופש אנחנו יודעים, אבל מה זה בני חורין?

למה משתמשים דווקא במילה בני חורין? למה לא משתמשים במונח בני חרות? או בני החופש? מה ההבדל למעשת בין החופש לחרות? מה זה חופש? ומה זה חרות? ומה זה חורין ? הכוונה מה ההבדל בין המילה חופש ? למילה חרות? וחורין ? נסה שוב חג שמח וכשר מלי

חחח לא עדי - נסה שוב

לא עדי , ואני לא מדברת על מונחים שלי , אלא על שפת הקודש בלבד. יתרה מזאת אחדד קצת או שזה יעזר או שזה יסבך. שים לב שאחרי היציאה לחרות אז אמר הקב"ה למשה "משה עבדי" אז יש פה מעין סתירה ו/או התנגשות.... נסה את כוחך, וברגע שתתייאשו - אסביר בהצלחה מלי

אני מניחה שאחרי שתשמע את ההסבר - תתחבר לזה- נסה עוד קצת

אולי....

הכוונה היא בעצם זכות הבחירה. במצרים לא הייתה להם אפשרות לחשיבה עצמאית, אמרו להם מה לעשות. ופה יש את זכות הבחירה ומכאן הכוונה לחורין, כי זה לא שיש להם את החופש לעשות כל העולה על רוחם, אבל יש להם את זכות הבחירה האם לקיים את מצוות הדת או לא וכמובן לשאת באחריות של החלטה זו.

סקורה את טיפונת מתקרבת- אבל זה לא מספיק

ועדי, אני אתן צ'אנס לעוד אנשים לנסות , וכשאחזור הביתה לקראת השבת, אתן את התשובה ואז תראו איזו תשובה יפה עדיין בהצלחה מלי
19:56 28-03-2007|%%posterlink.10290700%%

סקורה אני מסכים איתך

רק שהדבר משליך גם הזמנים האלה, לא רק ממה שנאמר בתורה. חורין בהחלט מדבר על זכות הבחירה, האם להשאר עבד או לצאת לחופשי ולהיות מי שאנחנו. לגבי מצוות הדת אני תופס את העניין קצת אחרת...אצלי חופש הבחירה מוגדר לכל דבר בחיים ובכל הרמות, מבחינתי בן חורין זה להיות אתה בחופשיות שלך. יום נפלא עדי.

אתה ממש מגרה אותי לכתוב לך את התשובה....

אבל אני אתאפק עוד קצת. מה שמחינתי זה בן חורין או מבחינתך זה לא מה שקובע. מה שקובע זה למה התכוון המשורר..... זה שהחליט שפה המקום להשתמש במונח בן-חורין. חחחחח אבל אתם מתפתחים יפה. בהצלחה מלי

לא גילה - מה הרעיון אחרי המילה בני חורין??

וכפי שאמרת למה לא קוראים לזה בני חירות? אלא משתמשים במילה חורין. למה לא אומרים למשל בני החופש ? או בני העצמאות? למה ספציפית משתמשים במילה חורין? למה הכוונה במילה הזאת? נסי שוב חג שמח מלי

נו מלי באמת!!! מה זה מבחן בלשון עברית?

מה את בעצם רוצה לדעת? למה כותבים בעברית בן חורין, מאיפה בא הביטוי? או למה זה קשור בכלל לפסח. טוב את רמזת שם את התשובה, לגבי משה עבד ה'. והתשובה היא: ------------ חורין = חורים. כלומר את עושה לנו כאן חור בראש!!! וחוץ מזה, כולנו נולדנו מהחור של, את יודעת כמו הקללה העסיסית הנפוצה. וזה בא להזכיר לנו שבני אדם אנו ואנו מוגבלים. ואמנם יצאנו מעבדות לחירות, אבל לא נאמר בני חירות, אלא בני חורין. להזכיר לנו שבני אדם אנו, ונמשיך להיות עבדים, אבל לא לפרעה ולמציריים יותר, אלא לקב"ה כפי שמה רבנו היה!!! ואם זה מה שרצית לשמוע. הרי שכנגד 4 בנים דיברה התורה. ואת הרבעי: זה שאינו יודע לשאול. אז תשאלי את השאלות יותר ברור בפעם הבאה. וגם אומרים כל הזמן בני חורין אנו ומזכירים מצריים גם בתפילות היומיום כדי לחזק רעיון זה. טוב יאללה מספיק עשית לי חור בשכל...

גילה בויום

גילה - דחוף את צריכה הסבה מקצועית לסטנדאפיסטית

אני במקומך הייתימזמן עושה הסבה מקצועית לסטנדאפיסטית - והייתי עושה מזה מלא כסף , כי באמת הצלחת להצחיק אותי. צחוק צחוק - המילה חורין באה מהשורש חור. מה שנכון נכון, אבל לא התכוונו לחור שאת דיברת עליו. ושאר התשובה שלך היתה מאד דבילית, אני אפילו לא מוצאת דוגמא לאיזה בן מארבעת הבנים לשייך אותך. לדעתי צריך להוסיף עוד בן - וכינויו יהיה זה שעונה תשובות מטומטמות לזה שאינו יודע לשאול. אז בגלל שכולכם פה חסרי אונים (מהמילה און) שזה בן הזוג של החור שאת התכוונת אליו....אזאני אזרז את התשובה. וחברה לא לקחת את התשובה הזאת ברצינות כי זה בהומור ןגילה יודעת בינתיים לילה טוב מלי

גבירותי ורבותי - הנה המשמעות לבן חורין - ותעשו עם זה מה שאתם רוצים

אז הפעם תשובתי רצינית ביותר ולמה הכוונה פה באמירה שבני ישראל יצאו מעבדות לחרות - והם נהיו, ואו עתידין להיות בני חורין, ובעצם היותם בני חורין הם למעשה עבדי השם ומה זה עבדי השם מלשון עבודה. אז ככהעבד, שעבוד, עבודה, למעשה אותו בנין. בני ישראל עבדו את המצרים מכורח השעבוד. אבל אם הם לא היו משועבדים האם אפשר יהיה לומר שהם חופשיים מכל שעבוד? מה קורה עם השעבוד לחומר, שבני אדם משתעבדים, ועובדים קשה בשביל לקנות רכב מפואר ואו שרשרת זהב (כזכור לכם הם יצאו ממצרים ברכוש כבד) אז המונח בני חורין לא בא להגיד לנו שהם יצאו לחופש, לזה יש את המילה חרות. המונח בני חורין בא להגיד שזו יציאה מעבדות גשמית לעבודה רוחנית שהרוח והרוחניות תשלוט על החומר ולא החומר על הרוח. אם למשל ניקח שולחן ונעשה בו באמצע חור (בהיפוך אותיות רוח) אז החומר השולחן ישלוט על הרוח והכוונה שאם אדם משועבד לרכוש, הנשמה שלו לא חופשיה לגמרי, הוא עדיין עבד של החומר. המילה חורין בהיפוך אותיות רוחני אומרת לנו שרק מתי שאדם מבין שהוא לא משועבד לחומר, והוא רוחני הוא ראוי להקרא בן חורין. ורק מתי שהוא רוחני בלבד הוא בן חורין. לכן כשהוא במצב של בן חורין הוא למעשה צריך להיות משוחרר לחלוטין מכל סוג של עבדות , כלומר בעצם זה שהוא עובד את השם, אז הוא בן חורין. כשבני ישראל יצאו ממצרים הם במדבר הם הבינו למעשה שלרכושם אין ערך, והם רק עבדים לו, ולכן בחטא העגל הם התפטרו מהרכוש - כדי להיות בני חורין, לא נכנס כרגע לסוגיה של חטא העגל, כי זו תשובה בפני עצמה, ואין פה שום סתירות של רוחניות עם חטא. אבל לא נכנס לזה. לאחר חטא העגל מה הם עשו במדבר, הם למדו תורה, ובזמן הזה שהם למדו תורה והיו רוחניים ובני חורין מכל החומר והזהב, הם הצליחו להרגיש את הרוחניות, בכך שכשהם אכלו את המן זה קיבל כל טעם שהם רצו. למרות שהם לבשו בגדים -הבגדים לא התלכלכו. ולא אמשיך בדוגמאות. בקיצור ולענין אחרי כל המגילה - בן חורין זה אדם שמשתחרר מעבדות החומר מהשעבוד לחומר, ונהיה רוחני - ולכן הוא יקרא בן חורין. אדם שמשתחרר מעבודה כפייתית - לא נחשב לבן חורין, אלא לאדם חופשי, אבל אדם שמשתחרר משעבוד החומר - נקרא בן חורין - הכוונה בן רוחני. עכשיו תעשו עם זה מה שאתם רוצים. חג שמח מלי

נו בסדר מלי- עניתי חצי תשובה....

ובסך הכל כל מה שאת באת להגיד כאן. שבני חורין = בני רוחין. זה הכל. חורין=רוחין כלומר, בן רוח, נכון... אז בסדר, יכול להיות שזה המקור לביטוי בן חורין, השאלה אם מזה באמת נובע הביטוי או שזה דרש? אבל מה? זה דרש נאה בכל אופן. אבל לא בטוח שזה הפירוש האמיתי. כי חורין זה במפורש חורים. כאשר בארמית הופכים את ה-ם לנון.

גילה בויום

גילה....הפירוש אמיתי...אבל נכון שזה בא מחורים

ונכון שהמקור זה מהחורים שנוצרים עקב השליטה של החומר ברוח. הרעיון בעיקרון שבן חורין זה לא אחד שמשתחרר מעבודה כפייתית (כפי שהיה במצרים) אלא משתחרר מהשעבוד שלו לחומר. וברגע שהוא משועבד לחומר הוא מפורשות לא בן חורין . לילה טוב וחג שמח מלי

לכל הגולשים - לקראת פסח - יש לי שאלה

אז ככה....אנו בפסח אומרים שאנחנו יצאנו מעבדות לחרות - ואנחנו בני חורין . מה זה בני חורין ? למה הכוונה במשפט הזה ? מה זאת השאיפה להיות בן-חורין? נסו את כוחכם... חג שמח וכשר מלי

לצאת מעבדות לחרות - גילוי הנשמה שבגוף

בני חורין גילוי הנשמה שבגוף.. לולו
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: גילה בויום
עבור לפורום:
מיסטיקה ואסטרולוגיה
בחר
בחר