שאלה בנושא רבנים מקובלים

ערב טוב, ברדיו שמעתי את שאול מייזליש אומר שיש כ-3-4 רבנים מקובלים אמיתיים בארץ. מישהו יכול לומר באלה שמות מדובר? ומי החזק ביותר מביניהם, בבקשה. תודה מראש על התשובה

תודה לך עדי על התשובה,

אשמח לשמוע עוד דעות. ברור שאני מדברת רק על אנשי קבלה אמיתיים לא על שרלטנים... השרלנטים תמיד קופצים ומנסים לפרסם את עצמם עם כל השקרים האפשריים, כמו שאנחנו יודעים...

לעדי

אני אשמח מאוד אם תוכל להמליץ לי על הרבנים, אני כרגע בתקופה שאני ממש זקוקה לזה. ואני מחפשת מישהו שבאמת ידע לכוון ולתת עיצות, הלכתי כבר לכל כך הרבה מיסטיקאים ואף אחד מהם לא צדק בכלום.... אני מחפשת מישהו שבאמת יודע מה הוא עושה....

בקשר להמלצות על רבנים

גם אני הייתי במהלך השנים אצל קשת די רחבה ומייצגת של רבנים, מקובלים ושאר חכמים, חלקם ידועים, מוכרים ומיוחצנים וגם כאלה שנקראים "ניסתרים" שמעטים יחסית יודעים על קיומם ושמם עובר מפה לאוזן. כללית, אני יכול לומר לך שמבחינתי התוצאה הכללית היא אכזבה רבתי - תיקצר היריעה מלפרט. גם אותם אנשים ספורים שיש להם היכולת "לקרוא" את היושב מולם ולהרגיש חלק מצפונות ליבו הם חלשים מאוד בכל הקשור לעזרה מעשית בפתרון בעיות בחיים. אז גם אם תשמעי סיפורים על אנשים שהצליחו לכאורה לצאת מתסבוכות וממצבי חיים קשים אחרי ביקור אצל רב פלוני או מקובל אלמוני, אז דעי לך שזה יוצא מהכלל המעיד על הכלל. ברצוני לציין, כי לא באתי להשמיץ או לייאש אותך בחיפושייך אחרי מקורות עזרה, אלא לחסוך לך התרוצצויות סרק, טיפוח אשליות, מפח נפש ועוגמת נפש, שלא לדבר על הוצאות כספיות שבדיעבד יתברר לך שהיו מיותרות לחלוטין. יחד עם זאת, כבר אמרו חז"ל כי "אין אדם מתיר את עצמו מבית האסורים", ואם בכל זאת את מעוניינת להיוועץ במישהו שבקיא בנבכי ארון הספרים היהודי - נסי את יהודה פרום מבית שמש (ככל הידוע לי הבן שלו, נפתלי נתן הרצאות באגודה של גילה). את מספר הטלפון שלו את יכולה למצוא במדריך הטלפון של אזור ירושלים, או באתר האינטרנט של בית שמש. אם את משתמשת בתחבורה ציבורית, תצטרכי לבקש הכוונה כיצד להגיע לביתו. אחרי שתתגברי על קשיים לוגיסטיים כאלה או אחרים, את יכולה לצפות לשירות אמין והוגן. הנ"ל אינו גובה סכום קבוע עבור הייעוץ, וכל אחד משלם לפי יכולתו ושביעות רצונו. רצוי שתבואי לפגישה מוכנה עם אותם נושאים עליהם את זקוקה לייעוץ והכוונה כדי לא לבזבז זמן. כללית עדיף שלא תפתחי ציפיות מופרזות ותבואי עם ראש פתוח. עם זאת, יש גם דברים פשוטים יחסית שאדם יכול לבצע בעצמו: למסור את המזוזות והתפילין שבבית לבדיקה של גורם אמין. על הדברים האלה יש כמעט קונצנזוס גם אצל מי שאינם דתיים. לסיום - גם אם תקבלי המלצה על אדם זה או אחר, או תיתקלי בפירסום עצמי של מישהו, חיפוש פרטים על אותו אדם במנוע של "גוגל ישראל" יכול להניב גילויים די מפתיעים, שכן את יכולה להיתקל במה שכותבים עליו אנשים שהתנסו איתו. אני מאחל לך בהצלחה!!!
00:06 23-03-2007|%%posterlink.10290700%%

מי שאני זוכר...

יש רב בצפון, בקיבוץ קצת אחרי עכו, אני אשאל את הרב שלי. לגבי רב נוסף, יש את הרב מפורת אדם מקסים שמעתי עליו, וגם בשיחה איתו לפני כמה שנים התרשמתי ממנו מאוד לטובה. באופן כללי אני מאמין שייעוץ טוב ניתן גם לקבל מאחרים ולאו דווקא רבנים, אם כי אני חושב שדתיים מעדיפים רבנים משום דתם. גם לגבי הקבלה...אבל שוב הכל עניין של דת. בהצלחה עדי.

בנוגע לרבנים - והנה דעתי - VK תקראי גם

אצלנו בתורה כתוב "עשה לך רב" משמע ללכת רק לרב אחד שמאמינים בו....וכמובן שאפשר להאמין לרב רק אחרי שהוא הצליח לסייע ואז המחסום יורד ומתחילים להאמין ברב. רב אחד יכול לסייע יפה לפלוני - ואותו רב לא יכול לסייע לאלמוני. לכן כל אחד צריך למצוא את הרב שלו. למשל עדי אני בטוחה שאתה מתכוון לרב התימני ממושב אחיהוד - גם לי כרגע השם שלו ברח, אבל מדובר בתימני ממושב אחיהוד. והוא גם מבין בקבלה מעשית....אבל אני מכירה מישהו שהוא מאד עזרה לו, ומצד שני אני מכירה אישה שהוא לא הצליח לסייע לה בכלום. בנוגע לרב היקר יהודה פרום, אני לא יודעת כיצד הוא כלפי אנשים ולא יכולה להמליץ או לשלול, אני לא מכירה אותו אישית. אבל יחד עם זאת יש לי את הטלפון שלו, במידה ותרצי ותאמרי לו שמלי שלחה אותך, כי הוא פנה אלי על מנת שאתקשר לו בבעיותיו שלו, והוא עשה זאת כמה פעמים...אז אני מניחה שהוא ישיב טובה ויטפל בך במידה ותרצי. אני עזרתי לו כמה פעמים....והאמת שמרוב שאני לחוצה בזמן, הוא כבר התייאש מלפנות אלי שוב...אבל בכל זאת עזרתי לו בפעמים שיכולתי, ואני מניחה שהוא זוכר זאת. זיכרי כי לרוץ מרב לרב זה לא בהכרח בריא, וזה רק יכול לשגע אותך....אז תשקלי שוב לפני שאת עושה צעדים אלו או אחרים. בינתיים שבת שלום לכולם מלי

תודה לכל העונים,

תודה לכל העונים, נראה שהיתה כאן אי הבנה כללית... שמעתי ברדיו שמדברים על "גדולי המקובלים", ורציתי לדעת במי מדובר... כוונתי לא היתה לבקש כתובות, אך אני מעריכה את את הצעותיכם ואם בעתיד אצטרך אזכור שאפשר לבקש כאן המלצות...

שאלה בנושא רבנים מקובלים

ערב טוב, ברדיו שמעתי את שאול מייזליש אומר שיש כ-3-4 רבנים מקובלים אמיתיים בארץ. מישהו יכול לומר באלה שמות מדובר? ומי החזק ביותר מביניהם, בבקשה. תודה מראש על התשובה

אין דבר כזה "חזק" ......

אי אפשר לעמוד פה כוח .... מהסיבה הפשוטה זהו אינו כוחם שלהם . אבל בוא ננסה להבין מהו מקובל ? מקובל הוא אדם העוסק בתורת הקבלה . כיום יש רבים הלומדים קבלה ולאו דווקא כפי שמשתמע בדמיוננו כאשר אנו מנסים לדמיין לנו איך נראה ויזואלית אדם מקובל. המקובל הוא אדם המנסה להגיע להבנת צפונות התורה . הכוח היחיד המצוי בתוכו הוא הידע שאתה אינך בקיא בו . איש לא יכול להגיד ולנבא למי הקב"ה יחליט לעזור ולא תמיד תפילותיהן מתקבלות למעלה. הבעיה היא שהרבה פולקלור והמון חוסר ידע אופפים את תחום הקבלה ואת אלה הלומדים אותה. רצוי לנהוג בהם בכבוד וזהו. הם לא על אנושיים . והם אנשים רגילים , אך הייתי נזהר בלהקל בכבודם ראש ... איך אומר הפתגם ...היזהרו בבני עניים כי מהם תצא תורה ... אני מגדיר מקובל אמיתי כאדם שהתנתק מין החומר ועושה בשביל הרוח .

מסכים עם דברייך איציק

שבת שלום! אגב איציק אני מנסה להכנס לאתר שלך אבל אני לא מצליח כי משתלט עליו אתר אחר

זה יטופל בימים הקרובים עמית.

יש בעייה באתר ,יאיר מטפל בכך ביום ראשון הדבר יתוקן כבר.

שאלה בנושא רבנים מקובלים

הרואה המקובל מקרית אתא הרב רפאל מאמו

שלום לכולם! בקשר לרבנים מקובלים צריך להיזהר למי ללכת כי הרבה לא מקובלים ולא רבנים בכלל,בשנה האחרונה הגעתי לרב רפאל מאמו מקרית אתא המכונה הרואה רב אמיתי שגדל אצל גדולי המקובלים בדור התפעלתי ממנו עמוקות מהראיה העצומה שלו ומזה שהוא לא כופה לחזור בתשובה, מאז אני מבקר קבוע הרואה מקבל קהל בקרית אתא בת"א באשדוד ובבית שמש. פשוט חויה רוחנית להיות לידו רק שעות ההמתנה קשות וגם הכי חשוב הוא לא גובה תשלום! מי שרוצה לקבוע תור 048454490

מישהו מכיר רב טוב בלי כסף להתיעצות בירושלים

האם את רואה שינוי בעבודה שלי כרגע אני עובדת חדשה בתיירות האם יחול שינוי לעבודה אחרת בתחום במקום אחר

מה את רואה או שיש סיכוי שאשאר בעבודה שכיום אני עובדת יפה 15.2.56

בשמחה

ב"ה איך הגעת לדף הזה מ2007? בכל אופן לגבי שאלתך, מנסיון אישי, אחרי דרך ארוכה בחיים ובחיפוש בתוך היהדות, הגעתי לחב"ד ושם הפנו אותי לכתיבה לרבי מלובביץ' דרך אגרות הקודש. חינם אין כסף. עצם הכתיבה היא כבר ברכה ויש הרבה סיפורי ניסים וסיפורים על אנשים שדברים התחילו להסתדר אחרי שכתבו. כמובן כדאי לקרוא את התשובה, לקרוא לעומק גם בין השורות. בדרך כלל תוכלי למצוא מה שחיפשת. את יכולה להגיע למרכז של חב"ד ליד מקום מגוריך ושם יכוונו אותך איך לכתוב חנוכה שמח בהצלחה יעל

כל הרבנים נישאלו באופן אישי הרב עובדיה יוסף הרב יצחק יוסף הרב אלישיב ז"ל הרב מרדכי אליהו ז"ל הרב כדורי ז"ל הרב שלמה אבינר

הרב שטיינמן אוסרים ללכת לרבנים שלומדים קבלה או פותחים בספרים כדי לקבל הכוונה או מידע על בן זוג או על הילד או על הסבתא 

או על החמה ואפילו שאומרים לכם את האמת כשמש בצהרים ,כי לפני שיתגלה עלינו מלך המשיח יצוצו פיתאום כל מיני אנשים שקוראים לעצמם רבנים ומעלים אותם לשידור בכל מיני תחנות רדיו ומתחילים להגיד לאנשים מה יהיה אתם ,אחד בודק לפי מקום לידתו של האדם אחר פותח בספרי קבלה ,אחד מחבר את השם של האמא והאבא ,אחד בודק לפי שמות בני הזוג ,אז לכן תדעו לכם אנשים רק הקב"ה כאן הקובע עוד לפני שבנדם נולד אומרים לו מי תהיה הבת זוג שלו מי יהיו ההורים שלו מה יקרה איתו בחיים לכן שאף אחד לא ימכור לכם לוקשים הבבא סאלי היה עולה לשידור הרב אלישיב היה עולה לשידור הרב כדורי היה עולה לשידור הרבנים הראשיים היו עולים לשידור כדי לומר פרשת שבוע או שאלות בהלכה אבל כן היה רב אחד צדיק שכן היה עולה לשידור הרב בוכובזה ז"ל

ברדיו 93 זאת לאחר שלחצו עליו המון כדי לבטל את כל הטומאה של רבנים אחרים שמעלים אותם לשידור ומטמטמים את האנשים בכל מיני אמונות וכבר אמרו רבותינו הגדולים ולא ילמד אדם קבלה כל זמן שלא מילא ביטנו בגמרא ופוסקים כמו שכתוב תורת אלוקיו בקרבו ואז אח"כ יוכל ללמוד קבלה

רק בגיל 40 וכמה רבנים צדיקים כאלה יש שמגינים עלינו בדור מעט לכן במקום להתעסק בכל מיני שטויות  וביזבוז זמן להאזנה לרדיו

נתפלל שהקב"ה יאריך ימיהם של כל אותם צדיקים שחיים בדורנו כי רק בזכותם אנחנו קיימים לא הכסף ולא הזהב יושיע לאדם בזמן צרתו אלא מצוותיו של האדם הם שיגינו עליוו ל כן תפסיקו לשאול שאלות ולחפס תשובות ברדיו אנחנו נשאל רק את הצדיקים האמתיים שבדורנו שאל אביך ויגד לך וזקניך ויאמרו לך לכן אנחנו חוזרים ומזהירים שוב לא לעלות לשידור בכל תחנות הרדיו ולשאול שאלות כביכול את אותם רבנים במרכאות שעולים שם כי הם החריבו הרבה בתים ועשו המון נזקים לאנשים והשומע לנו ישכון בטח

על מקובלים איני יודעת, אבל אני יודעת מנסיון אישי, ושל חברות, שהרבנית יפה כהן המברכת המפורסמת מבני ברק, מברכת ומיעצת ללא דרישת תשלום, ועזרה מאוד לי ולכמה מחברותי.

היא מאוד חכמה גם ביעוץ והכוונה, ולהיות אצלה היה פשוט חוויה רוחנית, רק חבל שהיא הקדישה לי רק כחצי שעה.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: גילה בויום
עבור לפורום:
מיסטיקה ואסטרולוגיה
בחר
בחר