הטיפול בשרון- האמנם מחדל רפואי?

נו טוב. אז זה מה שקיבלתי במייל. מישהו מבין בזה? מה דעתכם? ---------------- המאמר הבא נכתב באינטרנט ע"י רופא בכיר בארץ, אשר מסיבות אותן הוא מפרט, אינו מוכן לחשוף את זהותו. מכל מקום - חובה לקרוא את הכתוב, ,ומצמרר!!! הטיפול בראש הממשלה אריאל שרון רצוף במחדלים רפואיים מתחילת הדרך ועד לסיומו הטראגי. ראשית, צוות המטפלים בראש הממשלה לא היה מנוסה ולא נתן לו את ההמלצות הנכונות. חשוב להבין שמר שרון הסתבך כתוצאה מטיפול רפואי לקוי ושגוי שאיננו מקובל במרבית המקרים הדומים אשר מתרחשים מדי יום ומאושפזים במחלקות הפנימיות והנוירולוגיות במדינת ישראל. שנית, ההשגחה על ראש הממשלה מרגע שחרור מבית החולים הייתה רשלנית כמו גם ההחלטה לטפל בו בשילוב של תרופות נוגדות קרישה וזאת מבלי לנטר סימנים חיוניים מידי יום (דופק ולחץ דם) ולערוך בדיקות דם למידת הדילול הדם (כמו למשל ניטור עיכוב פקטור קרישה 10A בדם כמקובל בטיפול ארוך טווח בקלאקסאן ובדיקת טסיות). חשוב להבין שכלי הדם במוח לאחר האירוע הראשון לא היו תקינים ונוצר מוקד שהיה "חוליה חלשה ופגיעה". הסכנה ל"טרנספורמציה המורגית" כלומר "הפיכת שבץ אמבולי לשבץ דימומי" הוא אחד החששות הגדולים לאחר שבץ מוחי אמבולי ומן הראוי היה לצפות לסכנה שכזו ולמזער את הסיכוי שהיא תתרחש!!! כל חולה אחר במדינת ישראל או בעולם היה מקבל טיפול יחיד ב"אספירין" או "פלביקס" בלבד (או יתכן "קומדין" במינון נמוך המאפשר ניטור) ולאחר בירור ראשוני מקיף יוצא הביתה לתקופת מנוחה והשגחה. במקרה של ראש הממשלה זה לא היה המצב (ראו אגב כיצד טיפלו בנשיא צרפת זק שיראק רק לפני 3 חדשים במקרה דומה וזאת ללא כל פסטיבל תקשורתי מיותר!!! ) בנוסף, הייתה התמקדות מיותרת בנושא הצינתור המיועד של ראש הממשלה. נושא זה מעורר תמיהות גדולות אף יותר היות ולא הייתה קיימת שום אינדיקציה (CLASS 1) לצנתר אותו !!! PFO קטן כממצא אקראי בגיל 78 איננו מהווה אינדיקציה לסגירה צינתורית !!! חשוב להבין זאת !!! הרופאים כשלו בהבנת המקרה ובאנליזה אבחונית וטיפולית נכונה של ראש הממשלה !!! ברגע שהם היו מקובעים בנושא הצינתור (המיותר !) תוך כדי התמקדות בפסטיבל תקשורתי ואופורטוניסטי בנושא זה (וזאת במקום להשגיח עליו ולטפל בו כראוי) הרי גורלו של ראש הממשלה הונח על כף המאזניים. במקרה זה ה"קונספציה" שוב כשלה ומה חבל ! לבסוף, כיצד יתכן שרופאו האישי של ראש הממשלה הוא גנטיקאי שעסק כל ימיו באדמיניסטרציה ואין לו את הכישורים הפנימאים-הקרדיולוגים והנוירולוגים לטפל בחולים מורכבים בכלל ובראש הממשלה בפרט? ובאיזו זחיחות דיבר על מצבו של ראש הממשלה. ועוד לחשוב שאיש זה עמד עד לאחרונה בראש ועדת סל התרופות. מצמרר ממש !!! לסיום, מדינת ישראל טובה בהפקת לקחים כאשר מדובר במחדלים ביטחוניים המובנים למרבית האוכולוסיה. במושגים רפואיים מדובר במחדל קולוסלי, בחוסר ניסיון, בחטא היוהרה וברשלנות רפואית קשה שהובילה לתוצאות הטרגיות ולאובדן בריאותו של ראש הממשלה. היה פה כשל חמור בשמירה על חייו וחשוב להבין זאת ואסור לטייח זאת !!! האם שמעתם אותי אומר "ועדת חקירה?" - יתכן, לא שזה משנה כעת אך אני מציע לכל אותם חכמים מאתמול להצניע לכת, לעשות שיעורי בית ולהפיק לקחים. לצערי לאריק שרון זה כבר לא יעזור. הכותב הינו "רופא בכיר" שאינו יכול להזדהות היות ובתרבות השלטת במדינת ישראל אמירת האמת עלולה לחסל קריירה של אדם וכאיש שהשקיע את כל חייו ברפואה והמטפל בחולים לזאת אינני מוכן. ----------------------- בברכה גילה

 


גילה בויום


אסטרולוגית, נומרולוגית, מתקשרת ופותחת בטארוט.


www.oryada.com/kartis.htm

שני דברים לא מובנים לי

א. איך כל זה קשור לנושאים בהם אמור לעסוק הפורום הזה. ב. למה אנחנו צריכים לסמוך על מישהו אנונימי שלמעשה אין לנו מושג מי הוא ומה הכשרתו ולמה הוא מצא לנכון לפרסם את הדברים האלה ומה מטרתו ומה זה בכלל עוזר לנו בשעה קשה זו?

בקשר למחדלים רפואיים

אם זו באמת הרמה המקצועית של הטיפול לו זוכה ראש ממשלה, אז זה ממש מצמרר לחשוב כמה מחדלים נעשים יום יום כלפי אזרחים מן השורה במצבים כאלה ואני לא יודעים עליהם בכלל!!!
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מיסטיקה ואסטרולוגיה
בחר
בחר