עד כמה בכלל ניתן להגיד שהכל צפוי והרשות נתונה?

הגורל נוכח- הגוש הקומוניסטי המתפורר אז אני רואה די הרבה אנשים במהלך השבועות שחולפים במרוצה, וסיפורי חיים הולכים ונערמים לנגד עיני. ואני כמו צופה עוברת אורח, צופה בחייהם, ולרגע, כן לרגע, לשעה קלה, אני הופכת להיות שותפה לחיים שלהם, חווה אותם על בשרי. אני רגילה לשמוע הכל. אני יודעת על כל הניואנסים של בינו לבינה, אבל במיוחד אני יודעת עד כמה קשה כאן בארץ הזו, עד כמה האבטלה חוגגת, ואין עבודה, ונאחזים בשינים במקום עבודה שממש הופך לסיוט, ואפילו סובלים השפלות. אבל עם כל זה יחד, אנו נמצאים בבועה, חיים בעצם בתוך גן עדן, משאת נפשם של לאומים רבים, ובלי שנשים לה הפכנו להיות הארץ המובטחת של הגוש הקומניסטי המתפורר, או מדינות המזרח הרחוק כמו תאילנד, סין, הפילפינים וכו'. עד כמה זה משמעותי? לא יכולתי לעלות את זה על הדעת, עד אשר היא הגיע אלי השבוע לשאול בעצתי, על מה מראים הכוכבים לגבי גורלה של הבת שלה. אישה כבת 50, בגילי, והיא נראיית, אלוהים ישמור כבת 70.כבדת גוף במקצת, פנים קמוטות, שיער ארוך אסוף לאחור בנוקשות, שלא מצליח להסתיר את דילדולו, ופנים חרושות סבל. סיפרה שהיא מאוקראינה, סיפרה שיש לה בת, ושלה היא דואגת, יותר מכל דבר אחר, כי את החייה היא כבר הקריבה מזמן. סיפרה שהיא עובדת כאן בארץ בסיעוד כמובן, במשכורת שספק ניתן להתקיים ממנה, וספק ניתן לחסוך ממנה, וגם בתה כאן הצטרפה אליה כאן בארץ. זוג נשים שהגורל קשר ביניהם כאמא ובת, שאין להן אלא רק אחת את השנייה. ותגידו על העלייה הרוסית מה שתגידו. תרעיפו עליהם קיתונות של ביקורות. אך מה שלא תגידו, אין יותר חזק ואמיתי אצלם מאשר היחס והקשר והכבוד שהם נותנים להוריהם! ואז נגולה לנגד עיני תמונה שלא תאמן. מה הסיכוי, איפה המקום לחזון, לתקווה, לעתיד? הנה, אנחנו בנינו כאן מדינה לתפארת, אשר יושבת, בלב גוש ערבי שלם, פרימיטיבי למדי, אבל מה שיותר חשוב, היא נושקת לגוש הקומוניסטי המתפורר, שלא השכיל להשתלב בתוך כלכלת העולם המערבי. איזה סכוי, איזה אפשרות של חיים יש כאשר משכורת ממוצעת שם של עובד ציבור היא 10 דולר לחודש, וק"ג בשר עולה מחיר דומה, וצריך לפחות 400 דולר לחודש, כדי איכשהו לחות שם באופן נורמלי!!! ארורה הארץ, על התופעה של צרנוביל, שכל הילדים הצעירים שנולדו שם באותה תקופה, סובלים כיום משיתוקה של בלוטת התריס!!! איך אפשר לחיות במדינה שיוקר המחיה שלה הוא פי 10 ממה שאדם מסוגל להשתכר, ואז כל החיים שלך הופכים להישרדות חסרת כל סיכוי וחסרת כל טעם, ואז אתה הופך בעל-כורחך להיות פועל זר, חוטבי העצים ושואבי המים של עולם המערב! אני חושבת על זה. החיים תחת צל הקומוניזם חסמו כל אפשרות של יוזמה אישית, אבל לפחות הוא נתן לכולם קיום בצנעה. לפחות הם העריכו את התרבות. החינוך היה בחינם. הם קידמו והעריכו ספורט, אומנות, משחק, תיאטרון, קונצרטים, וכו'. ואותם יהודים אשר ברחו משם, בכל זאת הגיעו כאן לארץ שלא קיבלה אותם בסבר פנים כל כך יפות, והם אלה שהפכו למשרתים שלנו, אבל לפחות נמלטו מגורל של גלובליזציה כושלת, של מדינות קומוניסטיות לשעבר שנחשפו אל המערב ללא שום הכנה מוקדמת, וכיום משכורת שם מגיע ל-10 דולר לחודש!!! וכשאני מסתכלת עליה, אני רואה את פניה חרושות הקמטים ואני רואה את עניה הכבויות ואני מזדהה עימה עד עמקי נשמתי כשהיא אומרת שאין ברירה, וצריך להישרד! והכל הולך ומתגמד נכוח עיניה הכבויות והמילים על שףפתיה אותם היא מפטירה כמו מנטרה. "אין ברירה". אהבה? זוגיות לבת שלה? איך יש לכך ברירה? איך תכיר? הכין תחיה? שינוי מקצועי ולימודים במפה ברוכת כישרונות? זה נשמע כמו בדיחה! אינליגנציה? מי צריך את זה בשביל להחליף טיטולים לחולת אלצהיימר... והכל הולך ומתגמד, גם החיים. תתחתן? אולי כדי לחלץ את עצמה ממצבה. לימודים? נוא באמת זה בדיחה של הכוכבים, צחוק הגורל עליה, אין בכלל תוכל לממשם? אבל בכל זאת היא הביאה בת לעולם, משוש חייה, ועכשיו היא רוצה שהבת הזו תמשיך את השושלת, אבל את מה בדיוק, את איזה שושלת? לחיות בארץ זרה כמו אמה, ולהפוך להיות מטופלת סיעודית??? ואז אני שואלת את עצמי. הרי את באה לספר על גורל וכוכבים, אבל מי הם הכוכבים לעומת גורל, שלא הם קבעו, אלא מעשי ידי אדם! אבל בכל זאת, ראיתי, את השביב של קרן התקווה, ראיתי שהחיים יצמחו משם, מאיפה שזה באמת נראה חסר כל תקווה, והגורל יצטרך לעבוד מאוד קשה, ובאמת יהיה צורך שיקרה איזה שהוא נס, ממש נס עצום כדי שיוכל לעניק לה, את מנת האושר המוקצבת לה. זה נראה בלתי אפשרי, ובלתי ניתן לניצוח, מצב ללא מוצא. וגם אני, הכל כך מנוסה, קצת הופכת להיות חסרת אונים. כי איך הכוכבים יכולו להבטיח, אם אין אפילו את המינימום של התנאים המוקדמים לקיומם ופעולתם? פעם להיות יהודי זה היה דבר בזוי! כיום זה ממש משאת נפש של רבים רבים, ואפילו אנחנו לא חושבים על זה! כי תחשבו איך הפכנו להיות אמריקה של המזרח! משאת הנפש, וחוף המבטחים לרבים. כאשר מדברים על סחר בנשים, למשל, שוכחים אולי לציין, כמה נשים משם מאוקריאנה או מדומיה, בהחלט היו שמחים לעסוק במקצוע הזה, מבלי להניד עפעף, כי שם כבר אין להם שום תקווה. אז או שתיוולד יהודיה, או שתלך לעסוק בזנות... אמריקה, אמריקה של המזרח התיכון מחכה לך כאן. אז אני שואלת, איך הכוכבים יוכלו לנצח גורל שכזה, איך יוכלו להביא את הישועה, צריך באמת שיקרה נס משמיים, וכאשר בפעם הבאה שתשאלו האם הכל צפוי או הרשות נתונה, אז אולי גם תשאלו אם בכלל השאלה הזאת רלוונטית, שם בבור התחתיות של הגוש הקומוניסטי המתפורר. כי שם זה לא הכל צפוי או הרשות נתונה. אלא הכל כבר נפצה מראש עוד בטרם נולדת, אז בכלל איזה רשות עוד יכולה להיות נתונה לך? ימים יגידו, מי יודע??? הבלוג בתפוז

גילה בויום

אסטרולוגית, נומרולוגית, מתקשרת ופותחת בטארוט.

www.oryada.com/kartis.htm

אסטרולוגיה - לא מה שחשבנו...

קראתי את הודעתך שוב ושוב, ולא יכולתי שלא לכאוב את מצוקתה של הגברת הזו, שבאמצע חייה היא שקועה בבור עמוק של עבדות וייאוש, ללא מוצא וכמעט ללא תקווה. אפשר להעריך אותה על כך שהיא פונה לייעוץ מיסטי כדי לנסות ולעזור לעצמה, ולו רק להאחז בקרן של תקווה. יחד עם זאת, אני די מתפלא על השאלות שהיצגת; האם את באמת חשבת כל השנים שרק הכוכבים ומסילותיהם במפת הלידה הם שקובעים את מהלך חיינו? מתוך נסיוני האישי המר, וגם מנסיונם של אחרים אני יכול להעיד בפה מלא, כי יש מקרים לא מעטים, בהם נסיבות חיים מכות את כל התחזיות והופכות אותן לאבק! דיברת על מציאות חיים במדינות קומוניסטיות לשעבר, אז בואי נחדד עוד יותר את הנושא וניקח לדוגמא את המדינה הגרועה ביותר עלי אדמות מבחינת המשטר: צפון קוריאה - בית כלא ענק ל-20 מיליון תושביה ושלטון מפלצתי מושחת שאוחז את האזרחים בצבת ברזל, שוטף את מוחם ומונע מהם כל קשר עם העולם החיצון. אני בטוח שאם נלך על פי עקרונות האסטרולוגיה בלבד, ונכין מפות למידגם כלשהו של תושבים שם, נראה שם הזדמנויות ואפשרויות להצליח כלכלית, להתממש, לשגשג, לנסוע לחו"ל, ממש כמו אצל אנשים שחיים בכל מדינה "נורמלית" בעולמנו העגול. איני בא להטיל ספק בעבודה מקצועית שנעשתה ע"י אסטרולוגים מיומנים, אך לדעתי האדם ונסיבות חייו זה מארג מאוד מורכב ומסובך, הרבה מעבר לסך הכל של מיקום הכוכבים במזלות ובבתים ברגע לידתו. לעיתם קרובות יש חשיבות גדולה לא פחות לתנאים בהם אדם חי, הסביבה בה הוא גדל ולצערנו הרב גם לגורמים חיצוניים חזקים ממנו - סביבתיים ואחרים - שמגבילים, מעכבים, לוחצים ודי פוגעים במהלך החיים (מדוע ולמה? - זה כבר נושא לדיון נפרד). אסטרולוג טוב והגון צריך ליידע מראש את הפונים אליו, שבמקרים רבים אין אפשרות לדייק בתחזיות, ולהסביר גם מדוע. אני נזכר במאמר שכתב האסטרולוג דני הרמן, שכוכבו דרך כאן בתחילת שנות ה-80 , ובו ציין, שמצבי כוכבים במפה של אדם או מדינה מצביעים על סבירות גבוהה מהרגיל להתרחשות אירועים מסוימים, אך אין ודאות של 100% שאכן כך יהיה עקב המהלכים של גרמי השמיים. זו הגישה שצריכה להנחות את האסטרולוגים במתן ייעוץ בנוגע להתפתחויות בעתיד. לדעתי, די חבל שבמקום לאמץ גישה זהירה כנ"ל, יש כאלה שאוהבים לטפוח לעצמם על השכם ולהזכיר לנו איך הם הצליחו בעבר לחזות במדויק התרחשות אירוע זה או אחר (אך הם לא יספרו לנו באותה נשימה על כל הפעמים בהם פיספסו בגדול).

האם משהו שמע על -עניי עירך קודמים

גילה יקרה הפעם באמת הכעסת ובטח שהרבה קוראים , נכון המדינה קשה וכו'... מה הסיכויים של האם חד הורית יהודיה או לא במזרח אירופה או במזרח או ברוסיה - בעולם השלישי? אפס! שתאמר תודה למדינת ישראל שקלטה אותה ונתנה לה סל קליטה ועדיפות הן כלכלית והן בנקודת זינוק באוניברסיטאות/טכניון, שסכום ונתח גדול מהעוגה לצערינו הולך לעליה .? על בתי אבות לזקנים - והכל על טהרת הרוסית! 2 מיליון ישראלים !!!1 בחו"ל ומה עם דור העתיד של מדינת ישראל! לא משקיעים בהם, אין תשתיות, להם לא נותנים הזדמנויות שוות אנו כילידי מדינת ישראל דור... והילדים שלנו מרגישים את המיעוט המועדף בתשלומי בתי ספר, בעבודה, באוניברסיטאות, דיור,בבתי אבות, באבטלה , וכו'... נכון מדינת ישראל מדינה קשה - לא כמו מדינות המערב שקלטו רק צעירים ובריאים ומהיכן הכסף? אז אני כישראלית גאה אומרת ! אל תקטרו נהפוך הוא תודו למדינה הפריירית שקלטה אותכם ונותת לכם עדיפות הזדמנויות על אזרחיה !!!!! מעניין איזה מדינה תקבל - חד הורית , במצב כלכלי קשה ? אף אחד
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מיסטיקה ואסטרולוגיה
בחר
בחר