שיר שאני מחפש שהושמע בתוכנית ג'אז בגל"צ ביום חמישי האחרון

היה קטע שהושמע והוצג כקטע ג'אז לילדים או לאנשים שמתחילים לשמוע ג'אז והקטע גורם להתאהב בג'אז..אמרו את שם היוצר..זה היה נשמע משהו כמו ART JAZZ ..אולי זה יוצר עברי כי שיר אחרי זה השמיעו שיר של להקת "פלאטינה" להקת ג'אז ישראלי...יכול להיות שכל השירים בתכנית היו ישראליים. משהו בשם של הלהקה בטוח נשמע כמו JAZZ.. אם מישהו יוכל לעזור ולמצוא את השיר והלהקה המיוחלת אני מאד אשמח..בכל מקרה..להקה בשם הזה לא מצאתי עדיין באינטרנט.

ג'אז לילדים בישראל

יש כמה פרויקטים ראויים לציון ראשון והכי משובח הוא האלבום המדהים של אילן סאלן "שירי העיר הגדולה" מילים כתבה יעל סאלם, זוגתו, ואילן הלחין ועיבד. ציטוט מעיתון העיר (אני חושבת) כי "שירי העיר הגדולה" הוא לא עוד אלבום ילדים. מדובר בדיסק מקסים, המייצג מאמץ יצירה והפקה יוצא דופן בקני מידה מקומיים, שראוי ליותר מסתם פרגון.ומיטב ברנז'ת הג'אז המקומית הגיעה להקלטות. התוצאה: אלבום ילדים מתוק, שמגובה במוסיקה רבת קסם שהורים יחגגו עליה. יצא בNMC ונמצא בכל החנויות. רוב הזמן הוא אוזל כי כל מי שרוצה להביא מתנה תמיד קונה אותו, לפחות ככה זה אצלי בחבר'ה אני לא זוכרת הכי טוב אבל ניגנו שם: אילן סאלם - חליל, אלי דג'יברי - סקסופון, אבישי כהן - חצוצרה, יוסי לוי - גיטרה, אלון נדל - בס, גורי אגמון - סקסופון וקלרינט בס, איתן איצקוביץ' - תופים ויש עוד ועוד הזמרים הם ארי גורלי ורונית קנו החמודים. טוב וחוץ מזה יש גם פרויקט של האקדמיה למוסיקה ע"ש רובין בירושלים. מופע מיוחד לילדים ולמשפחה "ילדוג'אז בארג'אז החול" במטרה לקרב את הדור הצעיר למוסיקת הג'אז. הם הופיעו בזמנו בחג הג'אז בשוני ואנשי השוני דיווחו על הצלחה מדהימה עם ההורים וילדים אז אולי זה זה. וגם, השנה בפסטיבל ג'אז בלוז ת"א היה פרויקט של זיו איתן - מפגש ג'אז מרתק לילדים והורים באמצעות כלי הקשה, כך לפחות אמרה התוכניה היפה וזהו מקוה שעזרתי לך אבל, אם זה משהו שהשמיעו ברדיו זה כנראה "שירי העיר הגדולה" שאפרופו היה בפסטיבל ג'אז בלוז ת"א בשנה שעברה. והיה הצלחה חבל על הזמן. פריה

ממה שכתבת ברור לי שלא קראת עד הסוף את מה שאני כתבתי

גם אני המלצתי עליהם אבל אני שמחה לדעת שהם חובקים אלבום בכורה נדהמתי לדעת שאורי ביתן עומד בראשם, פעם הוא היה המורה שלי לפסנתר בחור טוב פריה

צרות טובות

אם אפשר אעשה קצת סדר כשאומרים "ילדוג'אז" ו"ארג'אז" כורכים בעצם שני הרכבים יחד, והם אכן הופיעו יחד בשוני. שניהם מזמינים ילדים להיפתח לג'אז. הראשון הוא הרכב מאזור המרכז השני, אורי ביתן וחבריו - הרכב צפוני משהו ההרכב של אורי ביתן הוציא את רפרטואר המופע של ארג'אז החול על דיסק ניפלא (יש קבלות, והרבה) והפרטים מופיעים בקישור שצירף jazznut בעניין אילן סאלם, אם יש דיסק כזה ושמעו לא הגיע אלי - סימן שהשיווק שלהם קצת, איך אומר, מקומי מדי... :)
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
ג'אז ובלוז
בחר
בחר