הפינה השבועית - אלבום הגאז ששמעתם השבוע

אני השבוע שמעתי HERBIE HANCOCK - MADIEN VOYAGES ובאמת שאין צורך לפרט...

אני שמעתי

Guitar On The Go- Wes Montgomery-Guitar Melvin Rhyne-Organ Jimmy Cobb - Drums George "Funky" Brown - Drums אלבום מדהים, באמת, מוכיח את הטריו של ווס... הכל, בלי יותר מדי מילים.... -מומלץ- נתאי...(:

אני השבוע הייתי בסימן תחזית מזג האוויר

שמעתי 5 אלבומים שלהם שבהם מככב JACO - תאווה לאוזניים

טוב.... אז אתם עומדים להיות מופתעים.... כי הדיסק הזה אינו בדיוק מה שאני בדרך כלל קונה אבל....

אתמול קניתי את הדיסק A love supreme של coltrane וזה גם הדיסק הראשון שיש לי עם mccoy והתמכרתי. פשוט כל הדיסק הזה גאוני.... זה פשוט יצירה אחת ענקית של גאונים :) מומלץ בחום. ערן.

אני כבר כמה ימים עם אולארצ'יק ג'אז

ממש נהנה בינתיים. הייתי חייב לבדוק אותו אחרי כמה המלצות ששמעתי (בין השאר ממך, חובב). בהתחלה כל המילים העבריות היו ממש מוזרות, אבל התרגלתי די מהר.

הדיסק הנ"ל האו בין הנגיעות הראשונות של קולטריין ב FREE

והוא מצריך הסתגלות. אבל כשאתה לומד אותו...... ע-צ-ו-ם-!!!

וכבר אמרו חכמים וגדולים ממני שהאלבום הזה הוא "אלבום הג'אז הטוב ביותר בכל הזמנים"

ממש נהנה בינתיים. הייתי חייב לבדוק אותו אחרי כמה המלצות ששמעתי (בין השאר ממך, חובב). בהתחלה כל המילים העבריות היו ממש מוזרות, אבל התרגלתי די מהר.

באלבום הנ"ל דג'יברי גם שר באחד הקטעים - שירת הבכורה שלו (כמדומני)

טוב.... אז אתם עומדים להיות מופתעים.... כי הדיסק הזה אינו בדיוק מה שאני בדרך כלל קונה אבל....

אתמול קניתי את הדיסק A love supreme של coltrane וזה גם הדיסק הראשון שיש לי עם mccoy והתמכרתי. פשוט כל הדיסק הזה גאוני.... זה פשוט יצירה אחת ענקית של גאונים :) מומלץ בחום. ערן.

באמת אחלה דיסק ומקוי טיינר פסנתרן גדול.

וההתיחסות הזאת גם לקולטריין וגם לטיינר מזכירה לי דיסק אחר הנמצא ברשותי שהוקלט ב-23.09.1997 חי במועדון-village vanguard ע'י trio בראשות מקוי טיינר במלאות 71 שנים לקולטריין לו היה חי. מקוי טיינר-פסנתר,אל פוסטר-תופים.(היה לי הכבוד לשמוע את שניהם בנפרד במשכן אומנויות הבמה בשנת 1999 אם לא טועה)וג'ורג' מרצ'-בס. יופי של דיסק אפשר למצוא בו את naima ,moments notice ,crescent ,afro blue ועוד כמה אחרים.אבל קולטריין קצת חסר בדיסק הזה....

הפינה השבועית - אלבום הגאז ששמעתם השבוע

אני השבוע שמעתי HERBIE HANCOCK - MADIEN VOYAGES ובאמת שאין צורך לפרט...

tete a tete -הדיסק שאני שומע עכשיו

זהו דיסק של נגן הסקסופון אלט-ארט פפר,ושל הפסנתרן-ג'ורג' כייבלס. מוסיקה במוד שקט ומהורהר הצליל החם של האלט והאילתורים הקטנים בפסנתר עושים אותו.עכשיו בעבודה אחרי הלחץ היומי אפשר להתרווח וליהנות. קטעים כמו over the rainbow ,bodey and soul ,round midnight ואחרים.מומלץ. הוקלט בשנת 1982 בהוצאת גלקסי.

באמת אחלה דיסק ומקוי טיינר פסנתרן גדול.

וההתיחסות הזאת גם לקולטריין וגם לטיינר מזכירה לי דיסק אחר הנמצא ברשותי שהוקלט ב-23.09.1997 חי במועדון-village vanguard ע'י trio בראשות מקוי טיינר במלאות 71 שנים לקולטריין לו היה חי. מקוי טיינר-פסנתר,אל פוסטר-תופים.(היה לי הכבוד לשמוע את שניהם בנפרד במשכן אומנויות הבמה בשנת 1999 אם לא טועה)וג'ורג' מרצ'-בס. יופי של דיסק אפשר למצוא בו את naima ,moments notice ,crescent ,afro blue ועוד כמה אחרים.אבל קולטריין קצת חסר בדיסק הזה....

אפרופו מקוי טיינר

שהוא אגב אחד משלושת הפסנתרנים האהובים עלי (יחד עם הרבי והאחד והיחיד ביל אוונס).. אחד הדיסקים הטובים ביותר שיש ברשותי ושאני שמעתי בכלל הוא THE REAL McCOY"" שמכיל בין היתר את אלווין גונס, רון קרטר ובמקום קולטריין - ג'ו הנדרסון. דיסק חובה הכל בית.... אגב גם הוא קשה להאזנה ומצריך הסתגלות - כמו כל הדברים הגדולים באמת...

אני שמעתי...

marcus miller m2 הוא מנגן שם בהמון כלים ולא רק על הבס. הוא מארח שם את הרבי הנקוק, גיימס קרטר, ברנדפורד מרסליס, ויין שורטר ועוד הרבה מאוד. הדיסק הז הוא יפה מאוד ולא מסובך. Nicholas Payton- dear louis דיסק מחווה ללואיס ארמסטרונג, דיסק מומלץ לכולם.

שמח שם אתה נהנה . בלי להיכנ לדיון פילוסופי מהו ג'אז מה ג'אז מקורי ועוד . מי שבא בלי

דעה קדומה ננה ממוסיקה . אחרי זה מי שרוצה שיעשה מידוק/ תיוק . חובב
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
ג'אז ובלוז
בחר
בחר