הנה משהו ממש גאוני שנאמר על מוסיקה .

בהמשך לשאלה על האזנה למוסיקה. אני מצטט פה משהו שנאמר ע"י נגן ג'ז על האזנה למוסיקה וסגנונות. בלי ספק אלה דברי חכמה שצריכים להיות המוטו של כל יוצר ומאזין. בשביל הכיף אני לא אגלה ישר מי אמר את זה. נסו לנחש. I listen with stylistic innocence as well as critical intelligence I identify genres but ignore their limits I preserve my roots as I extend my branches Coming from a tradition but walking toward the horizons It takes me on a journey while it keeps me close to home Focused & eclectic: specialization and inclusion can go hand in hand Give me a naked soul but a mature mind You can be grounded but steel be free

יש לי שלושה ניחושים

זה או ג'ון קולטריין או סאן רה או ג'ון זורן נראה לי הכי הגיוני סאן רה, זה נשמע פיוטי ותמיד יש לו פיוטונים בעטיפות של התקליטים..

לא, זה אף אחד מהם

יכול לתת רק רמז בנתיים. מי שאמר את זה עדיין בין החיים.

תשובה לשאלה

מי שאמר את המשפטים המבריקים הוא ג'ושוע רדמן. זה מצוטט מהדיסק Freedom in the groove שהוא בין השאר דיסק ענק. בספרון רדמן מספר איך בתור ילד הוא שמע מכל הסגנונות ואז הפך להיות ג'זיסט טיפה הדוק וקנאי מדי. לטענתו נכון להיום הוא מוכן לשמוע כל דבר בתנאי שזה מוסיקלי ועשוי מכל הלב. האמת שזו גם דעתי בנוגע למוסיקה. מה אתם חושבים על דבריו של ג'ושוע רדמן ועל האיש עצמו ?

אחלק את תשובתי לשני חלקים לגבי המשפט "שהוא מוכן לשמוע כל דבר בתנאי שנעשה מהלב"

אם התכוון לכל סגנונות הג'אז אני מסכים לחלוטין יש לי קצת בעייה עם ה ACID JAZZ, אבל מילא. אם התכוון לכל סגנונות המוזיקה באשר הם אני חולק עליו לחלוטין, יש מספר סוגי מוזיקה שאני אוהב ומתעמק בהם אך נראה לי כוללני ויומרני להתיחס לכל דבר שנעשה בתחום "בבחינת תפסת מרובה לא תפסת"
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
ג'אז ובלוז
בחר
בחר